Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XI. Mátra Maraton | Sástó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2581 hozzászólás a témában

#61
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Sziasztok,

 

a befutó előtti szakaszon fotóztam 13h és 15:30 között.

A képeket itt éritek el:

https://drive.google...YVhBWFpMTmJiU1E

:)


bary módosította - 2017. augusztus 31. - 22:44

  • zeezoltano kedveli ezt

#62
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Ha az órád a kezeden van az már alapból 36°C, rásüt a nap akkor még a 40°C sem kizárt.

Egyik régi Szilvásvárad maratonon kb 5°C körül volt 900m-en, kicsit fagyogatott a kezem de nem kellett felöltözni (nem is vittem semmit). Most Májusban volt olyan az idő mint anno egy normál nyár. 

 

Az meg a másik, hogy elolvastam a linkelt cikket a nyertessel, egyáltalán nem volt motiváló, épp ellenkezőleg. Én nem szeretnék olyan közegben élni mint amiben ő, ahol semmi nem számít csak az eredmény és ez alapján ítélik meg egymást az emberek.

 

na neee :D
ha én 34 évesen 4 hónap alatt a semmiből, fizikai munka mellett fel tudok készülni egy extrém távra, akkor a fiatalok is
nem az xboxon és a ps4en kellene cr7et irányítgatni

2007-ben a duna maraton volt az ob, a himnusz alatt már 39 fokot mutatott a polarom... mégis körbe mentem


Atombike módosította - 2017. augusztus 31. - 22:37


#63
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Szerintem ez részben generációtól is függ. Mai fiatalok nagy része nem akar és nem is tud akkora edzettséget szerezni, hogy induljon, részben mert nincs rá lehetősége (városban/ alfoldön él), részben mert számítógép/tv nagyobb teret kap már mindenki életében.

Közben a természet / időjárás is sokat változott, pl ez a maraton is brutál volt a meleg és szárazság miatt. Mikor montizni kezdtem még jó ha 25-30°volt a kánikula, pár napig tartott csak, utána eső. 20-25°-ban sokkal nagyobb fizikai teljesítményt lehet leadni. Habár most én sem ettem semmit középtávon, mert a gyomrom görcsölt, de egyébként nem bírtam volna kaja nélkül. Viszont esti hűvös időben simán tudok 2x annyit menni ugyanannyi energiaszelettel és kevesebb vízzel. Ilyen időben maratonozni már szinte káros az egészségre.

Van jó része is a kevesebb résztvevőnek: öcsém 9 évvel fiatalabb nálam, 16. lett, még én kb 10 éve 300 valahanyadik kb ugyanazzal a tempóval amit ő most ment. :).

Igaz akkor még jóval könnyebb pályák voltak (vagy csak úgy éreztem?).

na neee :D
ha én 34 évesen 4 hónap alatt a semmiből, fizikai munka mellett fel tudok készülni egy extrém távra, akkor a fiatalok is
nem az xboxon és a ps4en kellene cr7et irányítgatni

2007-ben a duna maraton volt az ob, a himnusz alatt már 39 fokot mutatott a polarom... mégis körbe mentem



#64
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Szerintem ez részben generációtól is függ. Mai fiatalok nagy része nem akar és nem is tud akkora edzettséget szerezni, hogy induljon, részben mert nincs rá lehetősége (városban/ alfoldön él), részben mert számítógép/tv nagyobb teret kap már mindenki életében.

Közben a természet / időjárás is sokat változott, pl ez a maraton is brutál volt a meleg és szárazság miatt. Mikor montizni kezdtem még jó ha 25-30°volt a kánikula, pár napig tartott csak, utána eső. 20-25°-ban sokkal nagyobb fizikai teljesítményt lehet leadni. Habár most én sem ettem semmit középtávon, mert a gyomrom görcsölt, de egyébként nem bírtam volna kaja nélkül. Viszont esti hűvös időben simán tudok 2x annyit menni ugyanannyi energiaszelettel és kevesebb vízzel. Ilyen időben maratonozni már szinte káros az egészségre.

Van jó része is a kevesebb résztvevőnek: öcsém 9 évvel fiatalabb nálam, 16. lett, még én kb 10 éve 300 valahanyadik kb ugyanazzal a tempóval amit ő most ment. :).

Igaz akkor még jóval könnyebb pályák voltak (vagy csak úgy éreztem?).

Nem hiszem, hogy a közeljövőben bármi is változni fog. 

Vasárnap este ránéztem az eredményekre. 60 célba érkező hosszú távon, ÖSSZESEN.
Ki fogja ezt a néhány tucat embert helyettesíteni a következő években?
Ki örül annak, hogy a célba érkezve a családján kívül a kutya sem foglalkozik vele?
(kétszer tekertem itthon hosszút nem egy nagy élmény 6-7 óra közti idővel beérni) 
Eleve honnan értesül az átlag ember, hogy ilyen események vannak?
(én 2005-ben kezdtem el komolyabban tekerni, mindenről a BikeMag-ból értesültem. Lényegében egy akkori részletes Trophy beszámolónak köszönhetem, hogy azóta ott élek kint)
Lassan ott tart a dolog, hogy nem éri meg kijelölni a hosszú távokat. 

A lányok miért nem indulhatnak hosszún? Azt hiszem épp 10 éve ennek már. Meg lehet nézni  milyen eredményeket érnek el azóta is Trophy A/B távokon.
Egy itthoni 80km/2200m hosszútávot féllábbal tekerve másnaposan lenyomnának.

Annak pedig oka van, hogy a 8-10 éve rendszeresen résztvevő emberek (csak én, aki nagyon kis körökben mozgok tudok 6-8 embert) tojnak az összes rendezvényre és inkább csak túráznak, vagy külföldre mennek versenyekre, vagy legrosszabb esetben abbahagyták a montizást.  

Már annak idején mikor itt napi több ezer hozzászólás született több száz embertől is szóba került, hogy miért nem marad senki a célba érkezés után. Válasz: másnap meló van haza kell menni. Oké akkor legyen szombaton a verseny. Válasz: előtte nap meló van nem tudok pihenni. 

 



#65
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

http://bikemag.hu/ma...rt-rendezvenyek



#66
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Tavaly nem voltam, de 2015-höz képest egyértelműen látszott, hogy próbálkoztak és jóval több volt a jelölés és még plusz szalagozás is volt bőven. Szóval, hallgattak a tanácsokra! Szerintem túrázva vagy gyalogosan ezek a jelölések szuper jók és elegendőek.

Csak versenytempó mellett nem és ott is csak a visszafordítóknál, éles kanyaroknál nem elegendő a jelzés, ahol nincs pályabiztosítás. De ott előre ha kitennének egy táblát, hogy 50 méter múlva jobbra vagy balra vagy jobbra visszafordító jelzés stb., vagy ahogy a pálya elején, színes nyilakat fújnának az út közepére, tökéletes lenne!

Akkor bele sem merek gondolni milyen volt 2015-ben. Tavaly a Mátra volt az OB is, ahhoz képest kritikán aluli volt. Én a pályát nem ismervén lassan lejtőztem és úgyis többször túlmentem kanyarokon. Kár, hogy idén nem tudtam elmenni...  



#67
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha ez így volt, akkor külön vicc. Tavaly majdnem mindenki panaszkodott itt (én is...)  és a facebookon is a gyenge jelölés miatt, ígéretet is tettek rá, hogy idén ráerősítenek. Ezek szerint ennyire sikerült. 

Tavaly nem voltam, de 2015-höz képest egyértelműen látszott, hogy próbálkoztak és jóval több volt a jelölés és még plusz szalagozás is volt bőven. Szóval, hallgattak a tanácsokra! Szerintem túrázva vagy gyalogosan ezek a jelölések szuper jók és elegendőek.

Csak versenytempó mellett nem és ott is csak a visszafordítóknál, éles kanyaroknál nem elegendő a jelzés, ahol nincs pályabiztosítás. De ott előre ha kitennének egy táblát, hogy 50 méter múlva jobbra vagy balra vagy jobbra visszafordító jelzés stb., vagy ahogy a pálya elején, színes nyilakat fújnának az út közepére, tökéletes lenne!



#68
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

 

Pálya jelölése. 2015-ben többször rossz irányba mentem, így most nagyon készültem, hogy figyelek a jelzésekre. Nos, 5-6x rossz felé mentem most is! A rajt-cél területhez vagy a Kékesen lévő részeken az útra élénk színnel fújt nyilak nagyon jók voltak, de amint kicsit arrébb haladtunk, ezek eltűntek és az éles visszafordítóknál csak azt vettem észre, hogy egy "X" jelzés mellett megyek el. Visszanézek s látom, ott a nyíl oldalt, amit nyilván nem is keresek, ha nincs jelezve, hogy 180 fokos fordítás jön... Egy elitben tekerő sráccal mentünk sokáig, ő +2 km-es kört tett meg egy ilyen miatt - szóval, jók ezek az út közepére fújt színes nyilak, de a visszafordítóknál, ahol nincs irányító ember, nagyon hasznos lenne ilyet lefújni!

 

Ha ez így volt, akkor külön vicc. Tavaly majdnem mindenki panaszkodott itt (én is...)  és a facebookon is a gyenge jelölés miatt, ígéretet is tettek rá, hogy idén ráerősítenek. Ezek szerint ennyire sikerült. 



#69
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

 

Ami viszont valóban különbség: Ausztriában eredményhirdetésig ott marad a résztvevők jelentős része ünnepelni, sörözni, bulizni! Jó példa erre az idei osztrák OB, Kürnberg településen - életem egyik legjobb versenye és legjobb pályája volt! (65 km és 2700 szint, még Lakata is azt írta róla, hogy "this is steep!". Atom jó volt!) Szóval, ez egy közösségi esemény, közös élménnyel. Vagy az kellene, hogy legyen. Hogy ne fogyatkozzunk, sőt, még több embert vonzzon ez a sportok és az egészséges életmód irányába!

 

...És ezért nem annyira a szervezők, mint TI MAGATOK tehetnétek, hogy változzon! ;)


Nem hiszem, hogy a közeljövőben bármi is változni fog. 

Vasárnap este ránéztem az eredményekre. 60 célba érkező hosszú távon, ÖSSZESEN.
Ki fogja ezt a néhány tucat embert helyettesíteni a következő években?
Ki örül annak, hogy a célba érkezve a családján kívül a kutya sem foglalkozik vele?
(kétszer tekertem itthon hosszút nem egy nagy élmény 6-7 óra közti idővel beérni) 
Eleve honnan értesül az átlag ember, hogy ilyen események vannak?
(én 2005-ben kezdtem el komolyabban tekerni, mindenről a BikeMag-ból értesültem. Lényegében egy akkori részletes Trophy beszámolónak köszönhetem, hogy azóta ott élek kint)
Lassan ott tart a dolog, hogy nem éri meg kijelölni a hosszú távokat. 

A lányok miért nem indulhatnak hosszún? Azt hiszem épp 10 éve ennek már. Meg lehet nézni  milyen eredményeket érnek el azóta is Trophy A/B távokon.
Egy itthoni 80km/2200m hosszútávot féllábbal tekerve másnaposan lenyomnának.

Annak pedig oka van, hogy a 8-10 éve rendszeresen résztvevő emberek (csak én, aki nagyon kis körökben mozgok tudok 6-8 embert) tojnak az összes rendezvényre és inkább csak túráznak, vagy külföldre mennek versenyekre, vagy legrosszabb esetben abbahagyták a montizást.  

Már annak idején mikor itt napi több ezer hozzászólás született több száz embertől is szóba került, hogy miért nem marad senki a célba érkezés után. Válasz: másnap meló van haza kell menni. Oké akkor legyen szombaton a verseny. Válasz: előtte nap meló van nem tudok pihenni. 

 



#70
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Elég rég mentem már középtávot, de idén annyi meló jött össze  hogy eszembe se jutott a hosszú. Nyáron talán 500km-t mentem, ezen a versenyen se indultam volna el csak ajándékba kaptam a nevezést. Mátrát imádom ezért eöző este már a kétkerék vendégházban töltöttük barátokkal. Este eszembe jutotott hogy mivel nehezen melegszem be a verseny előtt bemelegitésképp áttekerek ami mint kiderült 20km és 300m sznt volt tökéletesen bevált :) Mivel régebben elég sok defektem volt itt ezért tubless ide vagy oda 2 barra fújtam a kerekeket. Nem bántam meg nagyon nem.  A versenyt 30 km ig élveztem azután csak a lejtőket, engem kivételesen most nem a meleg zavart hanem a felkészülés teljes hiánya heti egy kirándulástól mi mást várhatnék :). Szóval köves a Mátra igen tudjuk, ezért fújtam elég keményre a gumikat mászásnál egyszer sem éreztem hátrányát egy-két kanyarba viszont tény hogy óvatosabban kellett belemennem, viszont a köves dózer utakon és 1 1/2-2 nyomos ösvényeken olyan vidáman előztem a rossz nyomokon hogy végig vigyorogtam. Ehhez mondjuk még hozzátartozik hogy a gumim sem gramániás hanem a conti portectorja ami nem igazán lyukadós fajta. Viszont a Strava szerint az összes lejtőn a legjobb vagy a második legjobb időmet mentem. szóval néha nem baj az ha kicsit keményebb a gumi. 

A reggeli áttekerés eredménye az volt hogy verseny után is vissza kellett tekerni a Kétkerékbe na ez már nem esett jól mivel így a mászás is több volt 400 körül. Így a napi mérlrg olyan 2200m 105km lett ami ennyi felkészüléssel estére már nagyon nem esett jól.

Azért másnap még mentünk egy Ágasvári karikát mert arra is van egy isteni trail :)

 


  • mephisoft és zscs kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#71
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2015-ben, még a régi nyomon mentem legutóbb. Pálya véleményem szerint valóban jóval kövesebb lett. 2015-ben merev villával indultam és jól elvoltam vele, most megdolgozott a DT villám rendesen. De én is! A váltóm "kuplungja" félig megnyekkent, több láncleesésem volt miatta, természetesen meg kellett állnom minden alkalommal szerelni, láncot a narrow-wide tányérra applikálás céljából - de ez a technika ördöge, erről nem tehet senki semmit, benne van! Arról sem, hogy szétfőtt a fejem, elpukkantam 1.5 óra után, jó egy órát szédelegtem csak a pályán félig görcsölő combokkal és a szúró oldalammal és a vissza-visszatérő "feladom a p****ba" gondolattal. Idei 7. versenyem volt, a legrosszabban itt éreztem magamat, mert ennyire még nem estem szét soha - de erről a szervezők semmit nem tehetnek!

Utólag aztán úgy látom, mégis jó volt itt lenni, és nem csak azért, mert 2 éve nem indultam már Top Maratonon. Master1 2. hely, sőt az abszolút 8. hely kárpótolt mindenért. :)

 

Frissítés. Megkérdezték, izó vagy víz, én pedig mondtam, víz! Kaját nem ettem sehol, totál felesleges. Csodálkoztok? Mert igen, még a hosszú távon is, felesleges!... Verseny után pedig úgyis az otthonról hozott fehérje turmix megy a saját szénhirdát-pótlásommal. Szerintem a folyadékpótlás a leglényegesebb, az meg rendben volt!

 

Pálya jelölése. 2015-ben többször rossz irányba mentem, így most nagyon készültem, hogy figyelek a jelzésekre. Nos, 5-6x rossz felé mentem most is! A rajt-cél területhez vagy a Kékesen lévő részeken az útra élénk színnel fújt nyilak nagyon jók voltak, de amint kicsit arrébb haladtunk, ezek eltűntek és az éles visszafordítóknál csak azt vettem észre, hogy egy "X" jelzés mellett megyek el. Visszanézek s látom, ott a nyíl oldalt, amit nyilván nem is keresek, ha nincs jelezve, hogy 180 fokos fordítás jön... Egy elitben tekerő sráccal mentünk sokáig, ő +2 km-es kört tett meg egy ilyen miatt - szóval, jók ezek az út közepére fújt színes nyilak, de a visszafordítóknál, ahol nincs irányító ember, nagyon hasznos lenne ilyet lefújni!

 

Kedvelem a köves pályákat, a Mátra szintén elég jó ebben - de most valahogy csak a DH-ban estek jól. Ez persze csak az én bajom volt és csak most. Felfelé is volt pár kaptató, ahol elég nehéz volt merev farú bicajjal feltekerni és ez nem baj, ez is a verseny része. Így a mászások picit technikásabbak lettek, nehezebb az útra vinni az erőt, benne van.

Sajnos igazán komoly DH-k most sincsenek a pályában, pedig tudok még én is itt a környéken pár ösvényt, amit bele lehetne pakolni a versenybe, amin valóban nyereg mögé kell ülni - jó lenne 1-2 ilyen!

 

Idén jó pár osztrák versenyen jártam már. Ischgl Ironbike-on például svájci Cuore kerékpáros mezt (!) kaptunk, de olyan minőségűt, hogy megszólal! KitzAlpBike-on Vaude pólót, nagyon jó minőségű anyag szintén. Salzkammergut-Trophy-n sem aprózzák el - igaz, nem is 12e a nevezés.

 

De azért a Mátrát ezekhez hasonlítva is, szerintem nem olyan vészesen nagy a minőségbeli különbség, ami a szervezést illeti. Jó, Salzon cserekulacsot adnak, ahogy KitzAlpon is, Ischgl-ben minden frissítőn többféle zselét (!) - gyk. semmit nem kell rajtnál magadhoz venned. Vannak különbségek, nyilván.

 

Ami viszont valóban különbség: Ausztriában eredményhirdetésig ott marad a résztvevők jelentős része ünnepelni, sörözni, bulizni! Jó példa erre az idei osztrák OB, Kürnberg településen - életem egyik legjobb versenye és legjobb pályája volt! (65 km és 2700 szint, még Lakata is azt írta róla, hogy "this is steep!". Atom jó volt!) Szóval, ez egy közösségi esemény, közös élménnyel. Vagy az kellene, hogy legyen. Hogy ne fogyatkozzunk, sőt, még több embert vonzzon ez a sportok és az egészséges életmód irányába!

 

...És ezért nem annyira a szervezők, mint TI MAGATOK tehetnétek, hogy változzon! ;)


  • dzsonhee, mephisoft, pleisztocen és 1 további fórumtag kedveli ezt

#72
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sziasztok,

 

Idén a közép távon indultam és a tavalyi pálya után ez most megint izgalmas volt holott nagy változások nem voltak benne. Főként a Kékesről lefelé menő út volt az . Még a 12 cm-t mozgó ösztelóssal is voltak kapaszkodós részek. Merev vázzal nagyon brutál lehetett. Nem véletlen, hogy idén is rengeteg defektelés volt. Mondjuk ez az egész “nagyon köves lett mert kimosta az eső, stb” duma folyamatosan ment a rajt előtt.

 

Idén az utolsó pillanatban neveztem vagyis 12e ft-ért. Hát soha többet! Az a vicc, hogy ugye aki év elején csomgban nevezett 6e-ért az ugyanazt kapja mint én aki 12e-t fizetett. Ennyiért Crosskovácsiban már VIP nevezésem lett volna nem? :- )) Szóval amit ezért kaptam az egyszerűen nevetséges. Ár érték arányról nem is beszélhetünk ezen a szinten már… Szervezői szemmel biztos van értelme ennek, nehogy mindenki az utolsó pillanatra hagyja, de ez egyáltalán nem arányos…

 

Mindezek mellett számomra a Szénégető itatóknál véget ért a móka mert megfőttem. Pont a Mátrában ahol a hegyen hüsinek kellene lennie, nem volt az…és amikor a sípályán is rajt után már 32 fokban másztunk fel akkor sejtettem, nehéz nap lesz. És szépen lassan megfőttem..

 

A szénégetői itatótól viszont egy nagyon barátságos úton gurultam vissza. Amikor a Vörösmarty th etetőt elértem, ettem egyet (ha már jól bevoltam fizetve) és úgy döntöttem, terepen megyek tovább, természetesen nem zavarva a még versenyben levőket. Megérte a dolog mert innentől bazi jók a singletrack-ek, lefelék, csiki-csukik, tetszett na! Persze aztán Mátraházánál vissza mentem aszfaltra, a nagy parkolóban az egyik árusnál vettem Kékestetős hűtőmágnest :- )) aztán egy hosszútávos DNF emberkével legurultam a célba. Chipet levágattam (persze nem mentem át a célvonalon), és ennyi.

 

 

 

Pozitiv tapasztalatok:

-        Parkoló, tök jó helyet kaptam és elég szervezetten csinálták.

-        Reggeli rajtcsomag átvétel nagyon gyors volt! Szervezett, pontos, barátságos.

-        Matrica a csomagban állati jó ötlet! Szinte már spanyolviasz szintű dolog, hogy ezt meg miért nem csinálja minden versenyszervező??? DE tényleg??? Baromi sok költséget nem jelenthet!

-        Technikai póló. Tök jó anyag, szabás köszönet érte. Sokkal jobb mint a pamut t-shirtök…

-        Lassú rajt: nekem ez tényleg lassú volt és pont így volt jó. :- ) Már van fent egy videó amin látszik, hogy Eisi sokáig lóbálja a piros zászlót mire végre elengedi a mezőnyt. És hát a kamerás srác is jókat tülekedik előre...

-        Pálya: kijelölés számomra egyértelmű volt. Persze ismerem ezt a pályát így vicces is let volna eltévedni de ahol kellett, ott volt jel. Ja és az aszfaltra, kőre fújt narancssárga jelek is jók voltak.

-        Singletracks: A fent említett Vörösmarty itató utáni rész fenomenális, meg a lent írt Mátrafüredi itató utáni track is eszelős volt!

 

Negatív dolgok:

-        Itatók: Most nem azért mert 12e-t fizettem de tényleg: vmi rémes izó, meleg víz (jó ez nem megoldható), gagyi nápolyi, gagyi apró süti, banán, alma, végül a dinnye ami egyedül értelmes volt. Se egy kis pogácsa, sajt darabok, kolbászka darabok, gumi cukor, HIT csokis keksz, meg csupa ilyen enrgia dús cucc amit versenyen benyomsz az arcodba ha már a hétköznapi diétád nem is engedi... Ja és emlékszem a MM híres volt a Powerade szponzorációról, na azok az energia italok finomak és hasznosak is voltak!

-        DNF folyamat: vagyis ennek hiánya. Mire gondolok: ahol én is kiszálltam ott simáááán lehetett volna egy füzet amiben felírják az ember nevét, rajtszámát, kiállás idejét és, egy doboz amibe belevágják a chipet! Mert amit én is csináltam, hogy legurultam a kövi itatóig 20 perc alatt és visszamentem a pályára senki meg nem mondta volna, hogy mi a szitu, semmi nyomon követés nem volt! Vagy igen?

-        Cél kaja: rizses hús, noooormális?? Oké nem jövök megint a 12e-s nevezésemmel DE, mi a túros pitéből kifolyólag nem lehet egy rendes durum tésztát főzni egy húsos meg egy vega szósszal??? Ez télleg annyira drága mulatság? Az hogy az 50 fokban egy hideg italt sem kapsz még a hamikádhoz, nevetséges... Még jó, hogy legalább kulturált asztalok, székek voltak...

-        Szpiker: hát ja... azért amikor Ádám san nyomja a dumát akkor nem kicsit megy fel a vérnyomása az embernek az tény, DE pillanat alatt megvan a hangulat és ezt Ádám jól fenn is tudja tartani! Az, hogy az információkat is milyen stílusban, hangon mondják el, döntő lehet a rajt előtt és itt voltak hiányosságok.

 

 

Összességében, 12e ft-ért baromság volt beneveznem. Soha nem teszek ilyet többet.

A verseny útvonala tetszik, ide tuti eljövök máskor bringázni az események elkerülésével...

 

Ti hogy láttátok?



#73
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Nekem bejött ez a verseny:

 

https://www.fesus.hu...tett-a-zsebben/

 

Mondhatod, hogy könnyű dicsérni a dobogóról, de azért hidd el, megszenvedtem én is nagyon.


  • mephisoft, joshua, zscs és 1 további fórumtag kedveli ezt

#74
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tegnapi fotókhoz ha tudtok linkeket, írjatok majd! Köszi! (fizetős is jöhet)



#75
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Pár szó a tegnapi versenyről, közte néhány megjegyzés a szervezők figyelmébe…

 

(Középtávon mentem.)

 

  • A lassú rajt túl hosszan volt lassú. A mezőny kényszerűen lassú ugyan, de mindig van sok barom, aki jobbról, balról, középen előz, cikázik, tolakszik – tisztára húsdarálóban érzem magam. Miután elengedik a táraságot, és mindenki megindulhat, pár másodperc után rendeződik, lenyugszik minden, megszűnik a nagy sebességkülönbség a tolakodók és a többiek között. Szerintem a 24-es útra kikanyarodás után pár tíz méterrel el kéne engedni a mezőnyt.
  • Rövidtávosok mondták, hogy náluk is jobb lett volna, ha még a lejtő előtt van lehetősége a társaságnak kicsit széthúzódni, kellemetlen volt, hogy a lejtőn a nagy sebességnél még midig egyben volt az egész bagázs, az amúgy nem a mezőny elejére való adrenalin-bajnokokkal együtt.
  • A Kékesen az idei megoldás, a szanatórium kikerülésével szerintem sokkal jobb, mint átmenni a kórházon.
  • Kékes után a széles hosssszzzzzzúúúúú köves-murvás lejtő idén is szar volt. Nem tudom, én vagyok-e évről évre bénább, vagy romlik a pálya … Mintha korábban nem lett volna ennyi laza, süppedős murvás-kavicsos rész. (?)
  • Mátrafüred után az egynyomos idén is szuper volt!
  • A Galyatető utáni rész, már a vége felé (Vörösmarty előtt-után, ~rövid táv második fele), a jó combos mászásokkal, élvezetes egynyomos szakaszokkal zseniális!
  • A befutó előtt, már a parkban a meredek fölfelé sokkkkkal jobb (volt), mint idén ez a süppedős rámpa. Biztos ezen is föl lehet menni, de teljesen váratlanul ért, és elsüllyedtem benne. A korábbi évek jó kis meredekje egy utolsó móka volt.
  • Ha nem lenne ez a Kékesről hosszú lefelé, akkor szerintem/nekem ez lenne itthon a legjobb maraton pálya.
  • A hossz-szelvény matrica jó dolog!
  • Általános: szépen ki volt takarítva a pálya, fatörmelék, belógó szeder nem volt jellemző, a jelölés rendben volt.
  • Kaja: a tarhonyás hús totál ízetlenre sikerült.
  • Szerintem a „rajtcsomag” intézménye totál fölösleges, de ha már van, akkor az idei póló kellemes meglepetés. Már nem férnek el a szekrényben maratonos pamut pólóim, ez az idei kellemes meglepetés, görgőzéshez, futáshoz kiváló lesz.

 

Köszi a szervezést!

 


  • Kefe10 kedveli ezt

#76
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sziasztok, ma Mátraháza és a Szénégetők közötti szakaszon elhagytam egy ilyen defektjavítót a nyeregtáskámból. Ha esetleg megtaláljátok, kérlek jelezzétek, nagyon örülnék ha nem kellene újat vásárolnom. Előre is köszönöm!
dynaplug-racer-tubeless-bicycle-tire-rep

 



#77
trancegod

trancegod

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
  • LocationHungary

Eladó betegség miatt egy Mátra maraton középtáv nevezés master1 kategóriába.

 

5000 HUF

Érd: +36302977994



#78
trancegod

trancegod

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
  • LocationHungary

Eladó betegség miatt egy Mátra maraton középtáv nevezés master1 kategóriába.

Érd: +36302977994



#79
egyangyalka

egyangyalka

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok egy rövid távu nevezést vennék.

egyangyalka módosította - 2017. augusztus 24. - 21:23


#80
vyger

vyger

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás

Elkelt...