Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

XI. Mátra Maraton | Sástó

- - - - -

  • Please log in to reply
2581 replies to this topic

#481
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
Hali!A szombati XCC versenyrõl nem lõtt itt vki képeket?Amatõr kategória?:-)
Magellan-os

#482
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts
Posted ImagePosted Image
Hát ezek meg mit keresnek ott? :)

#483
Tûzvirág

Tûzvirág

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Köszönjük a képeket a kitartó fotósoknak, nagyon sok j képet találtunk közöttük.

A verseny: a pálya nagyon jó volt, a jelöléssel se volt különösebben nagy probléma, talán egy helyen lehetett kicsit elmenni a málnásba, Rudolftanya elõtt. Mondjuk oda nem ártott volna még egy eligazító emberke.
Külön jó ötletnek tartom, hogy a rendezvényt kicsit igyekeztek tényeg a fesztivál irányába vinni, így pl mi akik elég messzirõl utaztunk fel, szombaton is "találtunk programot" a helyszínen. (ha már úgy is fizet az ember a szállásért, legalább használja ki, hogy ott van :-)
Nagyon jól sikerült idén a pálya keresztezõdésének a kezelése, ez a megoldás sokkal jobb volt, mint az elmúlt évek meredek és keskeny "híd"-féléje.
Ja és bocsi mindenkitõl akit a Rudolftanyás DH-nál feltartottam (ott nem igazán lehet félreállni...) és köszönöm annak, aki türelmesen megvárta, hogy végigmenjek.

#484
Attilamerida

Attilamerida

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Hy!

Igen, a verseny nagyon gyors lett a pálya jó minõsége miatt! Tetszett! Csak így tovább!
Nekem semmi problémám nem volt, a többi meg nem számít.....

Köszi a képeket! ;) Szuper!

Ja, a kutya! Tényleg a Kétkerék Fogadónál volt, elõtte nap edzésnél jött "velünk" oda, majd a hosszútávosokkal (SZilárd) ment le Sástóra!!! :D

Jó kis verseny volt..........
Aki fékez veszít....

#485
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 posts
  • LocationBudapest

Sziasztok, töltöttem fel egy-két (912) képet a hétvégi versenyrõl. Kitartást hozzá! :)

https://www.facebook...29440362&type=3


Gratulálok, nagyon jó minõség, tudsz fényképezni! :)
Szabad kérdeznem a géped speckóit? :)

A verseny jó volt a pálya minõsége miatt. Az eligazítóleánykák is csinosak és mosolygósak voltak, kb. ennyi a pozitívumokról.

Ja, és az oldalról bemászás tényleg szar dolog: kellene létra is! ;)
Nem értem a nagy felhajtást: szerintem mindenki ott induljon ahol kb végezni fog. Sok a turbóamatõr aki az elsõ emelkedõ végén kipurcan, a lefelén meg feltartják azt aki ott haladna. Aki meg annyira erõs hogy hátulról is feljön, az meg azért van ott jó helyen.

#486
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Köszönöm a képet. :)

Kemény volt, 5:15. Leginkább csak vonszoltam magammal a biciklit. :/

Tanulság: Nem csak versenyeken kéne indulni, edzeni sem ártana egy kicsit.

A verseny rendezésérõl csak jókat mondhatok. Frissítõ volt bõven, a jelölés rendben, a táj gyönyörû, és külön tetszik, hogy aszfalt alig van benne.
De nagyon fárasztó...

#487
Dragon1203

Dragon1203

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Köszönet a képekért, nagyon jók lettek!

#488
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Köszönöm a képet. :)

Kemény volt, 5:15. Leginkább csak vonszoltam magammal a biciklit. :/

Tanulság: Nem csak versenyeken kéne indulni, edzeni sem ártana egy kicsit.

#489
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts

Sziasztok, töltöttem fel egy-két (912) képet a hétvégi versenyrõl. Kitartást hozzá! :)

https://www.facebook...29440362&type=3


Nagyon köszönöm a képeket! Végre találtam magamról! A DH-sok elég érdekes részt alkottak, de a kutya se volt semmi, elõzõ nap még Mátraszentlászlón a Kétkerék vendégháznál tanyázott:-) és állítólag megjelent a célterületen is :-)

#490
Cruxa

Cruxa

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
Köszönjük a képeket!
Gratulálok minden indulónak!

A szervezõknek még a szemeteléssel kellene vmit kezdeni! Rövid távon indultam, láttam egy szemetelõ sporttársat, utol is értem, megjegyeztem a rajtszámát, a verseny után jeleztem is a versenyszervezõknek és nem történt semmi. Nevet nem írok (aki akarja megtudhatja kirõl van szó, Szívesen !) de egy fiatalabb kategóriában (U17 férfi) versenyzõ kollégáról van szó aki ráadásul a második helyen végzett. A versenyszabályzatban tudtommal benne van az, hogy a szemetelésért kizárás jár. Ha ezt a szervezõk be is tartanák, akkor lehet hogy az illetékesek el is gondolkodnának azon hogy az az üres fiola, zselés zacskó kisebb tömeggel rendelkezik elfogyasztása után mint elõtt, így nem fogja õket hátráltatni akár a dobogós helyezés elérésében.

#491
jubi71

jubi71

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
Sziasztok, töltöttem fel egy-két (912) képet a hétvégi versenyrõl. Kitartást hozzá! :)

https://www.facebook...29440362&type=3

#492
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Röviden: jó volt mint mindig; köszönet a sok fotósnak, eligazítónak és szervezõnek.
Bõvebben élménybeszámolóÖsvényvadászat szövegkiemelõvel: Mátra Maraton 2013

#493
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 posts

Én vagyok.Tudod edzéshiány , pluszsúly.Valamit sürgõsen kezdenem kell magammal , ha nem átkeresztelkedhetek.Új nevem lehetne Mityimatykó.:)


Na akkor ezt is tisztaztuk. En pedig Gabor vagyok, aki a 29er Gianttel jar, a Csergezannal talalkoztunk valamikor tavaly tavasszal.
Az edzeshiannyal hasonlokeppen allok, de nekem igy is nagy elmeny volt az osszes idei maraton. Ebbol a szempontbol hasznos, hogy nincsenek nagy elvarasaim magammal szemben. :)

LGee


#494
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

En az utolso harmadban. Kulacsok valoban voltak itt-ott, de gel meg szelet papirja joval kevesebb, mint a DM-on. Aztan lehet, hogy a menetszel soporte le a szemetet :)

Amugy jol mentetek, foleg Móninak impozans az eredmenye a tiedhez kepest, mar ha te vagy Matyi :) Peterrel mi mi tortent, hogy nem tudta befejezni?


Én vagyok.Tudod edzéshiány , pluszsúly.Valamit sürgõsen kezdenem kell magammal , ha nem átkeresztelkedhetek.Új nevem lehetne Mityimatykó.:)

#495
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 posts
Az gyasz :)

LGee


#496
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts
Elõször mentem hosszún, érdekes volt, hogy itt már hamar magamra maradtam :)


Szóval a pálya sztem is jó volt, de ez ugye nem a rendezõn múlott. Minden más, ami igen, az alul múlta a top maratonok szintjét (is :)) (Volt egy kis vicces ugrás az elsõ felében. Ismeretlenül nem vállaltam be, nem láttam mi van mögöttem. Valahogy jelezhették volna, hogy ugorjad meg paraszt :DDD)
Jelöléssel is volt gondunk. Karóra tûzött nyíl nem lenne hülyeség jópár helyen. Használhatnák

Csak egyféle gél márka volt elérhetõ. A Nutrend zselének nevezet f...s okozott némi gyomor problémát. Arról nem is beszélve, hogy pont annyit ér, mint amilyen az íze :S
És itt jön a következõ probléma: a frissítõk. Gyalázatosan szegényes. Nápolyi, dinnye, banán. Ennyi! Nem volt semmi sós, kevésbé száraz édes, és kenésre alkalmas olaj vagy valami. Kivétel a Kétkerék vendágházat. Ott a pont ismét! :)
Nem volt frissítõ sem a célban, az elfogyott kajáról nem is beszélek ...

Összességében még is élveztem, de ez nagyrészt a pálya állapotának volt köszönhetõ és a korábban esett esõnek, mintsem a rendezésnek :) És ebben az a "bosszantó", hogy nem kellett volna sokat tenni azért, hogy ne így gondoljak vissza. Reméljük jövõre javítanak ezen.


Még egy érdekesség: valakit leelõztem egy kanyarban (szerintem egyértelmû volt hogy jövök/bõven volt hely) és utánamszólt hogy szóljak/vigyázzak mert bordatörése van. Nahát :)

Nem voltam ott, így kicsit feltételesen írom, de nem lehet, hogy csak Te érezted úgy, hogy bõven van hely? Ha tempónál Õ váratlanul nyomot vált, mert nem hall, akkor nincs az a széles út, amin ki tudod kerülni Ez sokszor felmerült már, szólni, semmibe nem kerül

Srácok, annak mennyi esélye lehet, hogy megeloztem valakit kb. 60 km-nél, következo frissítonél míg megálltam, visszaelozött és én 5 perc múlva ismét elotte; aztán ~75-80 km-nél ismét elottem látom és ismét megelozom? Távol álljon tolem bármiféle gyanúsítgatás, inkább csak, hogy úgy mondjam, fura, pláne, hogy nem éppen egy tempót mentünk...

Született számomra is 1-2 érdekes eredmény, váratlan feltámadás. :)

#497
szlp

szlp

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

En az utolso harmadban. Kulacsok valoban voltak itt-ott, de gel meg szelet papirja joval kevesebb, mint a DM-on. Aztan lehet, hogy a menetszel soporte le a szemetet :)

Amugy jol mentetek, foleg Móninak impozans az eredmenye a tiedhez kepest, mar ha te vagy Matyi :) Peterrel mi mi tortent, hogy nem tudta befejezni?


Eltéptem a láncomat. Kétszer is. :D

#498
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 posts

Akkor nem tudom hol tekertél a mezõnyben , én pont az ellenkezõjét állapítottam meg.Fõleg kulacsból.(Persze én azért beérek a 40. helyen , lehet , hogy az a szemétmennyiség maradt a végéig , míg a Dunán nõtt , ahogy haladt a mezõny.)


En az utolso harmadban. Kulacsok valoban voltak itt-ott, de gel meg szelet papirja joval kevesebb, mint a DM-on. Aztan lehet, hogy a menetszel soporte le a szemetet :)

Amugy jol mentetek, foleg Móninak impozans az eredmenye a tiedhez kepest, mar ha te vagy Matyi :) Peterrel mi mi tortent, hogy nem tudta befejezni?

LGee


#499
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 posts
Elsõ Mátra hosszútávom volt, nem tudom hasonlítani a korábbiakhoz. Nekem ez nagyon teccet! A lefelék különösen. Borzasztóan jó volt még az én szintemnek is a pálya. Minden volt benne. Meredek felfelék, kerékreülõs lefelék, unalmas alig emelkedõk és lejtõk, pihentetõ aszfaltok, minimális tolós-cipelõs-átemelõs részekkel.
A hosszú táv "üldözõ" bolyban" nyomtam, és nagyon kevés szemetet láttam. Ott a végeken gyakran tekertem egyedül, és bár párszor melléfutottam 1-1 elágazásnak, de mindig megállított az X jel. Egyszer futottam több 100 m-t mellé, de csak mert a napról a sötét erdõbe berongyolva mire hozzászokott a szemem a sötéthez, már túlfutottam a szalagokon.
Túl sok is volt a frissítõ. A dinnye miatt kénytelen voltam többet megállni, mint terveztem.
És elõre tudhattuk a szintidõket! :) Simán csak ráterveztem a tempót, bekalkulálva 1-2 defektet, és minden ment rendben.
Legyen ez az etalon a többi verseny szervezõjének!
Már most sajnálom, hogy jövõre kihagyom a top maratonokat.

#500
Amondo

Amondo

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts

Igen. Meg is csípett az egyik. Ki is álltam miatta, mint kiderült alergiás vagyok rá....
Itt szeretném megköszönni azon kedves Sportás segítségét aki hívta a dokit és jópár percet mellettem vesztegelt. KÖSZÖNÖM!!!:-)
Illetve a többi doki segítségét.


Én voltam az. Elég rosszul néztél ki! Örülök, hogy jobban vagy!