Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XII. Bükk Maraton | Felsõtárkány

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
3053 hozzászólás a témában

Iceshark

Iceshark

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
na tegyétek magatokat parkoló pályára! Menjél te ott a Ferivel, tudod ki akar oxigénsátorban lenni 2 hétig a maraton után :)

mellesleg jövõ héten nyomhatnánk egy felfelét a dh páylán, amin amúltkor lejöttünk és megállapítottuk, hogy felfelé is kéne abszolválni, hát most benne lesz a maratonba szóval jó lesz edzésnek:)

MJani, ti mikorra tervezitek azt a pályabejárást, mert lehet csatlakoznék akkor!

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító

savanyugabi

savanyugabi

bentlakó

• fórumtag
  • 6.701 hozzászólás
ájsz:
neked nem lett má' szép értelmesen elmagyarázva, hogy a HOSSZÚTÁVON INDUJJÁ BAMME'???
:-)
háát, nekem kellen lezabálni a nevezési díjadat???
no, várjá csak, konzultálok a Ferivel, hogy elõvegye a jobbik eszed.

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.774 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Jövõ héten bejárjuk, utána már tudok majdnem pontos km adatot, ha nem tévedünk el (valószínû nem fogunk :) ).

A sebesség mindent megold.

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.360 hozzászólás
Áááááh, reméltem hogy végre egy ismerõs pályán megyek egy jót :mad:

Bár idén a gyökeres mászással már nincs bajom :). Pedál ki és haccójjon.

1km a tvalyi valóshoz vagy az általuk hasraütésre becsülthöz képest rövidebb? :) Remélem idén nem copatnak meg azzala szöveggel hogy vigyem ezt a zsák kaját a pályaakárkiknek csak párszáz méter... spec több km volt ami mind mászásnál mind lejtõzõsnél remek volt hogy ott szorongattam egy marha nagy reklámszatyorni cumót lóbálni. Pláne hogy azt hittem hogy már rég elhagytam azokat akiknek küldik a pontos informálás miatt.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegõrzõ,aktív életstílust kedvelõ emberek szabadidõsportja." Paripám

Iceshark

Iceshark

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
nem hiszem hogy érdemben változott volna!

a bringaszállító

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.774 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Köszi, most már be tudjuk járni. Azt nem tudod véletlenül, hogy szintben több lett vagy kevesebb?

Iceshark

Iceshark

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Megszereztem a szükséges információt a pálya (közép) módosult nyomvanalához :)

Nem vállalok érte felelõséget!(ha még ettõl is eltérne, ne érje szó a ház elejét, esetleg helyi kollegák szóljatok ha nem így tudjátok!)

De elvileg ez lett az új nyomvonal! A pálya legeleje(Berva-Tárkány) ill. a vége ugyan az mint tavaly, Várkút megközelítése változott.
Valóban a Táltos fogadó felé megyünk felfelé majd a kerítéseknél balra felfelé a régi DH pályán(gyökeres vízmosás, lefelé nagyon király, felfelé még nem próbáltam :D) majd az elág után fel a kövesdi kilátóhoz, onnan le várkút és vissza az Egedre vezetõ útra. Tiba kútig megint a régi onnan nem azon az úton megyünk le mint tavaly hanem egyel odébb(a két kerítés között) de ez sokat nem változtat!

Alábbi linken a térkép, a cián színû valami a változásokkal tarkított rész, össze lehet nézni a tavalyi térképpel vagy ha nagyon kell bejelölöm a tavalyi útvonalat is rajta!

jó nézegetést:)

Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

ja ha minden igaz így 1km(!)-el lett rövidebb a pálya viszont a dh mászása izgi lesz!
és igen a pálya elejét nem rajzoltam be mert ugyan az mint tavaly és a kép is 3x ekkora lenne...

a bringaszállító

Iceshark

Iceshark

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
oke, max feldobok én egy térképet ide

a bringaszállító

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.774 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Légyszi szólj nekik, hogy a honlapra is tegyék fel a térképet.

Iceshark

Iceshark

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
ma kezembe került az a másik bringás magazin tudjátok az a V...hu
Abban Zerge tollából leírja, hogy merre kavarog idén a közép táv, hát úgy tûnik az eleje meg a vége ugyan az, de várkútra nagyon nem az eddigi útvonalon kell felmászni, én azért ismerem a környéket, de nagyon nem vágom Zerge mit ír merre megy, azért egy utalás van benne a régi felsõtárkányi dh pályára, amit felfelé kéne abszolválni, ha az az amire én gondolok, akkor az egy szép mászóka lesz a vízmosáson felfelé 1000 gyökérrel keresztezve :)
Szerintem délután átbaktatok a rendezõhöz egy térképpel atán megkérem mutassa meg rajta merre is kavargunk idén...

a bringaszállító

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.774 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
1x1ben nagyon hosszú az elsõ hegy, 1,5-2 óra folyamatos mászás, hamar megbolondul tõle egy kezdõ.

Rémhörcsög

Rémhörcsög

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hát azért az elején a dózerúton nagyon nem kell tolni, ha nekem nagytányér, akkor 1x1-ben nehogy már ne menjen fel valaki...

Technikai szintje tényleg szinte 0, a vasuti sinen valo átkelés a legveszélyesebb ^^... 13 évesen ez volt az elsõ versenyem, acélvázzal, merevvillával, persze már akkor is középtávon. Akkoriban sokkal jobbak voltak a maratonok: Tesco elöl indulás, Dunamarci Bp-rõl indult, normális pólókat osztogattak.. Hajjaj a régi szép idõk :D
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.774 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Mondd meg nekik, hogy tolni nem szégyen. :)

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.360 hozzászólás
Sajnos nem tartom elképzelhetetlennek ezt a szitut én sem :(
Igyexek felkészíteni õket!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegõrzõ,aktív életstílust kedvelõ emberek szabadidõsportja." Paripám

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.774 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az vicces lehetett :) , kár, hogy nem láttam.

Mammut

Mammut

vendég

• fórumtag
  • 52 hozzászólás

1 v. 2 abszolúte kezdõ hölgyismerõsöm jönne; itt a rövidtáv is technikailag 0 közeli, ugye? (Tehát nem olyan mint pl a Duna rövidtáv, ahova ha elviszem õket nem biztos hogy nagyon szeretnek érte :D )

Technikalilag 0, de az elsõ emelkedõ kezdõknek elég hosszú. Lélekben (és egy kis állóképesben) rá kell készíteni õket.

Voltam már olyan túrán, ahol a kezdõ bicajoslány a 3.(!!) km-nél erõsen lihegve, látva hogy a többieknek jobban megy, dührohammal feladata.

vcsibe

vcsibe

vendég

• fórumtag
  • 20 hozzászólás
Az lehet... :D De a középtáv most is 55 km, pedig nekem is több volt tavaly... Hogy utáltam, nézem, még 5 km óra szerint a célig... Hát nem.... :icon_evil

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.360 hozzászólás
Lehet hogy most csak pontosan mértek :D
Tavaly a középtávot csúnyán elmérték, mikor a célban kellett volna lennem óra szerint akkor még nagyban felfele másztam :mad:

vcsibe

vcsibe

vendég

• fórumtag
  • 20 hozzászólás
Vigyázat! a rövidtáv változott! Tavaly 40 km volt, most 44 lesz! Az új térkép még nincs fent, szóval bármi lehet...

MC Pite

MC Pite

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.360 hozzászólás

...

Ez kinek szólt vagy hogy kell érteni?