Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#5481
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
tamaska: sorry, de "szarvak" szón átszaladtam.

Lazza: nagyon fontos a szélesség (ezt saját tapasztalból mondom), ezért ajánlott valamelyik üzletben kipróbálni, több, különbözõ szélességû modellt. Egyenes tökéletesen jó CC-re. Az alacsony emelkedésû ívelt kormányokkal jobban lehet ereszteni. A nagy emelkedésû típusok pedig már DH-ra és Freeride-ra vannak igazán kitalálva.
A klf. alu ötvözetekbõl készült darabok között tényleges felhasználási tapasztalatok alapján csak a súlyban találsz igazi különbséget az azonos vagy hasonló minõségû márkák esetén, illetve a súlyosabb darabok, már kialakításukból adódóan jobban bírják a "pereceléseket."


#5482
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
de ha már itt tartunk, 6060: AlMgSi0.5 tehát alu, magnézium, szilicium. az összes hatezres nagyjából ezekkel van ötvözve. a hétezresek cinkel és magnéziummal vannak (7020 - AlZn4.5Mg1)
amugy meg:

Hõkezeléssel nem keményíthetõ ötvözetek összehasonlítása.
AlFeSi=8011
AlMn1Cu=3003
AlMn1Mg0.5=3005
AlMn1Mg1=3004
AlMg0.8=5005
stb.5056A-ig
HÕKEZELÉSSEL KEMÉNYÍTHETÕ ÖTVÖZETEK
AlMgSi0.5=6060
AlMgSi0.5Cu=6005A
AlMgSiE=6101B
AlMg1SiCu=6061
AlZn5Mg1=7020
AlZn6Mg2Cu1.5=7075
T5=melegalakításról nemesített állapot.A melegalakítás hõmérsékletérõl lehûtött és mesterségessen öregített állapot.
T6=Nemesitett állapot.Edzett és mesterségesen öregitett állapot.

dugo irta a 7005 6061 topicban.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#5483
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts
Endroo!

Kössz & és értelek ám csak hirtelen ahogy elolvastam a válaszod tök jót vigyorogtam! :)

Mégegyszer kössz mindenkinek a segítséget!

#5484
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts

Háát ez egy nagyon konkrét, hasznos válasz volt! :) :) :)


Mert körülbelül ennyit lehet tudni a különbözõ ötvözetekrõl. :gwizd: Persze utánanézhetsz, hogy melyik szám milyen ötvözetet jelöl és utána kiszámolod magadnak hogy tényleg jó-e kormánynak a 2014. Vagy veszel élettartam garis cuccot és az nagyobb esélyel fog kiszolgálni, persze ha nem sajnál érte 3-4-szeres árat.

#5485
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
korábban ez már felmerült, és többen is megerõsítették, hogy a 2014 fáradásos terhelésre van kitalálva, és oda ez a legjobb, de összesen ennyit tudok én is a dologról, sõt attól sem lennék okosabb, ha tudnám, hogy hány százalék cink vagy mittudomain van benne, úgyhogy okoskodást abbahagytam, mert tényleg semmi közöm nincs hozzá... :)

ON

#5486
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
2014, 6061, 7020, stb, azt írnak rá amit akarnak... ;) Az alu ötvözõelemeire utal, vagyis az ötvözõelemek arányára, de ugye ezt kívülrõl nem láthatjuk. Maradjunk annyiban, hogy ilyen számos aluk között ne akarjunk különbséget tenni, mert nagyon nem értünk hozzá. Vagy legalábbis elég merész dolog kategorikusan kijelenteni, hogy ez vagy az az alu jobb/rosszabb.


csak a korrektség kedvéért ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5487
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
a 2014 alu a fáradásos terhelés esetén a legjobb ötvözet
a kormány ilyen
és egy duplán húzott 2014-es 145g-os csõ nagyon megér 2E Ft-ot, az meg, hogy B+, szerintem ne zavarjon, ha meg a név a fontos, akkor vegyél rihárdot

#5488
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

x factor

máshol nem bitos de õk szoktak tartani rece fice cuccokat...


Köszi!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#5489
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts

Van amelyik erre jobb, van amelyik másra.


Háát ez egy nagyon konkrét, hasznos válasz volt! :) :) :)

#5490
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

aha! esetleg bbb? picit könyebb... bár ha rosszabb akkor nem téma!


elõször is sti roxor. ;-)

na meg.

én is nemrég ilyen gondokkal küzdöttem.

ritchey compot vettem, mert: "olcsó", kicsivel nehezebb a társainál, de nem vagyok élversenyzõ (sõt, versenyzõ sem), ez a pár huszon gramm nem számít nekem, és ez a többletsúly nekem inkább a biztonságot jelenti, mert ugyan még nem hallottam olyanról, akinek tört volna ez a b+ vagy bbb (nem azért, mert meghaltak :-) :X), de hát mégsem ebben akarok kockáztatni.

és a legfontosabb, hogy dönts saját belátásod szerint! :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#5491
Lazza

Lazza

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Tisztelt uraim!
megkövetek mindenkit, valóban carbon cuccra gondoltam, természetesen. csak lányos zavaromban...
jelenleg egyenes kormány van a kerékpáromon (MTB Kelly's Mobster '04), sajnos más kormányt még nem próbáltam, semhajlítottat sem szélessebbet. hasegítenétek melyiknek mi hasznát vehetném?
köszönet minden sorért,
lazza

#5492
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
A Zoggie Carbon-alu-t is érdemes megnézni! 2003-ban az egész versenyszezon alatt ilyet használtam és teljesen meg voltam vele elégedve. Az alu magnak köszönhetõen nem kell félni a töréstõl és csak 125g. Tényleg jó!!!

#5493
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
Van amelyik erre jobb, van amelyik másra.

#5494
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts
A 2014 az jobb mint a 6061 anyag? Tudja ezt egyátalán valaki?
(A BBB is 2014-bõl van.)

#5495
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
b+ 2014 alut ajánlom, nekem is az van, nagyon jó, és a 145g-os tömeg elég jó ilyen áron, ja és a 2014 az egy nagyon jó anyag ám ilyen helyre

#5496
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts

PTR: a ritchey comp-ot választanám ha kellene. ez privát vélemény.


aha! esetleg bbb? picit könyebb... bár ha rosszabb akkor nem téma!

#5497
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
PTR: a ritchey comp-ot választanám ha kellene. ez privát vélemény.


Valeria V: láttál már országúti kormányon szarvakat? ;)

Lazza: karbon kormányra gondolsz ugye? Nomost va ezzel egy kis baj. A karbon kormánynak az volna az elsõdleges haszna, hogy könnyû. Az itthon pár ezer forintért kapható karbon kormányok viszont egyáltalán nem könnyûek, ezért kerülnek annyiba amennyibe. Akkor már inkább egy alu darabot vegyél, arra ráadásul nyugodt szívvel teheted a szarvakat is.

Az olcsó karbon kormány egy_alapvetõen_átverõs_dolog. Persze aki a kinézetre utazik, annak lehet jó választás. ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5498
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts
Innen szerintetek melyik kormányt érdemes megvenni a 4e +500 Ft árkategóriában? :confused:
Annyi van, hogy nem bírom eldönteni... :help:
http://www.ebike.hu/...yeneskormanyok/

Kössz!

#5499
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
na mármost milyen az a "kevár" kormány+szarv???

csak nem karbonra gondolsz?
Autist Team:)



#5500
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Tisztelt kollegák!
tanácsot kérek tõletek! szeretném lecserélni kerékpárom kormányát, egy hosszabra (szélesebbre), mivel igen nagy rajta a zsúfoltság. És még helyet kell szorítanom szarvaknak is. gondolkozom kevár kormány+szarvban. ehhez kérek tanácsot, mire érdemes beruházni és hol lehet jutányos áron vásárolni? ha valhol nem szakszerûen fogalmaztam, elnézést...
lazza


MTB (ezen belül mire) vagy országúti, egyenes vagy "emelt", normál vastagság vagy OS, fontos e a súly,a szín és az anyag?