Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#4721
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
volt rizerem, meg utána holzfellerem (most is az van) és nincs különbség. talán a ritchey kicsit nagyobb fokban emelkedik.
a holzfeller amugy könnyebb, mint a rizer comp. a wcs-nél nem könnyebb, de olcsóbb 5 ezerrel...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4722
oxy

oxy

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
sziasztok!
abban kérnék segítséget szerintetek milyen hajlított kormányt vegyek?
jelenleg egyenes van és nem annyira kényelmes, ezért döntöttem a váltás mellett..
ebike-ról szeretném megrendelni, mivel úgyis több cucc kell most onnan..
szal innen mondjatok nekem vmi jót lécci:

http://ebike.hu/term...y/mtb-hajlitott

városba és hegyre kell, de nem DH..

Ritchey Rizer Comp 31,8mm
Ritchey Rizer WCS 610/35
ezeket néztem ki eddig, vélemény? esetleg másik tipp?

köszi a segítséget!

#4723
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Nincs családom, nincs autóm. Más dolgok azok, amik momentán fontosak számomra.. jelenleg a gyermekkori énem tör felszínre, azon vágyaimat elégitem ki, amikre korábban nem volt mód (elsõsorban anyagiak miatt). Tudom, hogy a kurvajó bringa miatt én nem leszek kurvajó bicós. De törekszem, hogy fejlõdjek, hogy jobb legyek, hogy megérdemeljem a bringámat. Épp ezért az idei maratonszezont (legalábbis az elejét), nem a Trek csoda nyergében fogom végigtekerni... hátha béna leszek. :) Nem akarom, hogy eszébe jusson valakinek, hogy Apu, Anyu megvette neki és köze sincs a bringázáshoz. Önerõbõl épül. Magamnak készül. A bringa amúgy nem minden... lehet valaki ezerszer jobb kerós egy ötödennyibe kerülõ bringán is...


Ja, ez nagyon durván igaz. A jó bringára áldozni kell, és aztán ki kell érdemelni!

#4724
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
pro plt os stucni 120 gramm 80-130 mm +/-5 fok - 8500huf (31.8 befogó)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4725
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

azt átgondoltag hogy kormányból az 56 cm elég széles-e Neked ?
nem tom mekkora vagy, csak kérdem /nekem kevés pl)


180 cm vagyok és asszem most sincs fent nagyobb kormány. egy truva xr van most éppen és azt is már vágottan vettem. szerintem elég lesz az 56-58 cm + lesz még szarvam is. (carbon vagy alu?)

#4726
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

sziasztok,

vége az identitiászavaromnak és rájöttem, hogy a CC nekem mindennél jobban bejön. ebbõl kiindulva szükségem van egy új kormányra és stucnira. egyértelmûen a Ritchey WCS jött szóba, de most néztem a Truvativ kormányait és stucniait is. a kérdésem egyszerû. melyik ezek közül:

Kormányok:
Truvativ Team Carbon
Truvativ Team Flatbar
Ritchey WCS Flat Mountain
Ritchey WCS Carbon Flat

Stucni (110mm)
Ritchey WCS
Truvativ Team 3D MTB
Truvativ XR 3D

elõre is köszi a segítséget.

azt átgondoltag hogy kormányból az 56 cm elég széles-e Neked ?
nem tom mekkora vagy, csak kérdem /nekem kevés pl)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4727
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
és ezekhez mit szólsz?

Kbix Pro-Race 100 mm 25,4 +/- 10 fok 126g, 5290 HUF. harmadáron a ricsihez képest.
Pazzaz ATB908 2014 90-130 5 fok 25,4 137g, 3999 HUF. no comment

kormányok:

Pazzaz ATB27-DB7 7075 25,4 140g, 4500 HUF.

Egyébként a PRO-nak is jó cuccai vannak jó áron...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#4728
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás
sziasztok,

vége az identitiászavaromnak és rájöttem, hogy a CC nekem mindennél jobban bejön. ebbõl kiindulva szükségem van egy új kormányra és stucnira. egyértelmûen a Ritchey WCS jött szóba, de most néztem a Truvativ kormányait és stucniait is. a kérdésem egyszerû. melyik ezek közül:

Kormányok:
Truvativ Team Carbon
Truvativ Team Flatbar
Ritchey WCS Flat Mountain
Ritchey WCS Carbon Flat

Stucni (110mm)
Ritchey WCS
Truvativ Team 3D MTB
Truvativ XR 3D

elõre is köszi a segítséget.

#4729
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ennél szakszerûbben nem lehet!

http://www.eastonbik...D-05-Carbon.pdf

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4730
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
fûrésszel?
de mintha ez már meg lett volna beszélve :scratchhe

#4731
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Hogyan kell szakszerûen karbon kormányt vágni?

#4732
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
lepiszkálod egy csavarhúzóval.
nem nagy ügy, csak ne karistold össze a teló vállát.
az újat meg kicsit zsírozd be mielõtt felteszed, talán így majd könnyebben lejön

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#4733
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Adott egy Cane Creek félintegrált kcsapi, ma vettem a vázzal együtt, és a másik vázról építem át a cuccokat erre. Szóval a képen a két csésze(asszem igy hivják, szóljatok ha nem:) )látható, az lenne a kérdésem, hogy melyiket kell a villanyakra ráhúzni? Ha jól sejtem azt aminek az alja íves, mivel a másik nem teljesen függõlegesen megy hanem ferdén kicsit. Mielõtt ráraknám gondoltam megkérdem h biztos legyek. Amúgy a villanyakról a régit mennyire neház vagy könnyû leszedni és mennyire nehéz rárakni az újat?
A kép: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Köszi

Mod: Már tárgytalan, rájöttem hogy van még egy központosítú gyûrû ami felül van és az csak a ferde csészébe megy bele, úgyhogy akkor csak az utolsó kérdésem érvényes:)

#4734
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha van rajta hely, akkor még gyûrûzhetõ a váz, láttam már ilyet nem egyet. melegítés, gyûrû rá, az összehúzza a fejcsövet. szal orvosolható ezis. (persze megintcsak bizonyos szintig)

#4735
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

Tényleg mindegyik cserélhetõ? Mert egy boltban azzal szivattak, hogyha kikotyog a kormánycsapágy, akkor kuka a váz, mert nem lehet cserélni (mondjuk nem hittem el..). A típusát nemtudom (talán integrált ?... viszont sima golyós).

Köszi az infókat!


Az a gáz, ha a kormánycsapágy csészéje kottyog a vázban akkor tényleg kukagyanús a váz. De ez csak akkor fordulhat elõ, ha szar a váz vagy rosszul rakták be a csészét. Általában a kormánycsapágyba a csapágy szokott meghalni és kotyogni nem a csésze. És a csapágy az könnyedén cserélhetõ.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4736
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A kormáyncsapi nem kotyog, csak a szerelõk hitték azt :clap: . Jelentem teljesen egészséges! Viszont jó hír, hogy cserélhetõ!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#4737
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hát, ha az integrált kcsapi szétveri a vázat nem megfelelõ használat/összeszerelés esetén, akkor az tényleg kuka... Amúgy maga a csapágy cserélhetõ, HA találsz hozzá pótlást, nem kell feltétlen ugyanolyan tipus, de ugyanolyan méretekkel kell legyen megáldva.

#4738
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Tényleg mindegyik cserélhetõ? Mert egy boltban azzal szivattak, hogyha kikotyog a kormánycsapágy, akkor kuka a váz, mert nem lehet cserélni (mondjuk nem hittem el..). A típusát nemtudom (talán integrált ?... viszont sima golyós).

Köszi az infókat!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#4739
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
És a 1 1/4" ról se feledkezzünk meg, bár az csak rövid ideig volt használatban a 90-es évek közepén. Országúton még mindíg az 1" az elterjedtebb.
Ezen kívül van sima golyós, golyóskosaras, cartrige tipusú golyoskosaras (régi shimanok), tûgörgõs, sima ipari csapágyas és ferde hatásvonalú ipari csapágyas kormánycsapágy.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4740
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
méretben volt 1", van 1 1/8" és talán divatba jön a 1,5".
van hagyományos (fejcsövön kívül futnak a golyók), félintegrált és integrált.
persze, hogy cserélhetõek.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers