Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Simplon bringa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
53 hozzászólás a témában

#1
tamasilog

tamasilog

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

A Simplon Visionról eddig csak jó tdok mondani. Kicsit nehezebb, mint a mai karbon vázak, de teljesen rendben van. Szép is, jó is. Én szeretem.



#2
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Sajnos mostanság már a Simplon vázakat is Tajvanon gyártaják. Egészen a kilencvenes évekig Ausztriában heggesztették, de amikor beléptek az EU-ba megzsûnt ez. Ennek igen jó oka van: olcsó. Viszont itt szerelik össze Ausztriában mert így kapnak támogatást az Eu-tól. Ugyanis történy szerint az számít európai termékenek amit Európában szerelnek össze. Viszont azért az valami, hogy itt tervezik és az összes vázat egyenként letesztelik, géppel... A Simplon nem akart csak a német osztrák, és svájci piacra termelni, így akarják elkerülni, hogy felhíguljon a minõség, mint a KTM-nél. A KTM is nagyon jó, de már kaptunk a boltba olyan gépet, amint az elsõ váltót nem állították be rendesen... 1 centivel kellett lejebb szerelni, hogy rendesen mûködjön. A Simplonnál ilyen azért nincs. Ha valakinek Simplon kell, felveszik az adatokat és egy vagy két héten belül legyártják neki a bringát a kívánt felszereletséggel és kívánt színben (Persze csak a lehetséges csomagokon és színeken belül). Kapsz egy Simplon igazáolvány a géphez, amiben benne van ki szerelte a bringáad és ki tesztelte. Valahogy olyan személyes az egész. A KTM-nél vagy a Meridánál ha egy modall elfogyott, akkor kész nincs. A Simplon bármikor legyártja neked a bringát, akár novemberben vagy decemberben is rendelhetsz.

#3
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Igen elfogult vagy!
De a helyedben én is az lennék...
Szép, letisztult kék design. UP!

#4
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Sziasztok. Régebben ígértem képeket a simplonról, de teljesen elfelejtettem.Elnézést. Az év kerékpárja cc kategóriában megnézhetõ :-)

Amúgy 4. lett megelõzte 1 giant és 2 magellán :-)

Kiváncsi lennék rá, ha élõben egymás melett lett volna a 4 bringa, akkor is ez lett volna é az eredmény.
Gyanítom nem, de lehet elfogult vagyok.

Sziasztok.
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#5
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Itt is található némi infó a márkáról:
http://forum.bikemag...4&postcount=3:D


#6
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Én egy Simplon Lexxel nyomom, nagyon összerakták... Nem a legjobb felszereltség "csak" XT, de az nekem elég. Elõl Rock Shox revelation, állítható úttal, hátul egy Rock Shox Monarch 4.2. Iszonyat jól mászik, még fullyként is, lefelé pedig egy álom!

#7
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Ha valakinek van eladó Simplon 31.6 x 400-as nyeregcsöve az írjon privibe.
Elõre is köszi,fontos lenne mert 1 enlõre ez a nyeregcsõ lenne az aminek ideális a hátrahajlása.
www.sintesibikes.com

#8
jtull

jtull

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Pár nappal ezelõtt találkoztam egy Simplon Gravity bringával, elbeszélgettem a tulajjal, megtapiztam a vázat.
Mivel nem próbáltam ki, ezért óvatosan fogalmazok: BESZARÁS !!! : )

#9
jtull

jtull

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Már jobb idõ van !!! :)

#10
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Csak összeállt két gép.

A barátomé egy fekete piros gravity full xt-vel és fox-al 44-es vázmérettel, és én is összeraktam egyet egy feketét 49-es vázmérettel és összedobált alkatrészekkel.

A bringa már ment a gázló tt-n, hát mit mondjak rettenetesen merev és nagyon jól mászik.

Egy vérbeli, brutális versenyváz.

Ha jobb idõ lesz rakok majd fel képeket.

Sziasztok.

#11
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Szia.

Kiváncsi is vagyok, hogy milyen lesz összerakva.

Egy 2008-as trek 8500-as komplett alkatrészei lesznek átépítve rá.

Azt hiszem elég ütõs lesz.

Egy szépséghibája van csak, hogy már nem az enyém lesz, hanem egy nagyon jó barátomé.

Azonban mindenképpen beszámolok róla, hogy milyen lesz.

Az össztelós felvetésedet meg tudom érteni, mivel én is öreg vagyok :-),agusztusban el is mehetek nyugdíjba, ha akarok.

Nekem egy trek fuelem van, de már nemsoká mert lassan összeáll a pénzem egy scalpel-re.

Az meg a lefty villa tényleg utánozhatatlan szerintem, de ez mondjuk egyéni vélemény.

Bár az is lehet adok annak a Frischnekt gyerek :-) véleményére és inkább egy prophet lesz nagyobb rugóúttal.

De ez már nem simplon úgyhogy abba is hagyom :-)

Szia.

#12
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Gratula a Gravity-dhez!! Szerintem az egyik legprofibb vazat vetted meg. rendszeres olvasoja vagyok a nemet montis ujsagoknak, akik laboratoriumban is tesztelik a vazakat. Ket vaz emelkedik ki a mezönyböl: A Scott Scala es a Simplon Gravity most mar inkabb a Razorblade, mert azt nyomjak identöl.

Most mar en is Simplon tulajdonos leszek. Nagyon sokat gondolkoztam, hogy inkabb vegyek ugyanennyiert egy ismertebb bringamarkat kicsit jobb felszereltseggel, vagy egy Simplont. A munkahelyemen keresztül kapok 30 szazalek kedvezmenyt a Simplontol, es mar meg is rendeltem egy LEXX össztelos bringat. Sok hanyas-vetes utan ugy döntöttem, hogy rosszabb felszereltsegg, de jobb telok es vaz. Egy fullynal meg ez a legfontosabb talan. En csak turazasra hasznalom az alpokban szoval nem sok ertelme lenne hardtailt venni, meg en kenyelmesebb maszo vagyok, inkabb lefele tolom neki. Meg mar öreg is vagyok szoval vedeni kell a popot:-)

#13
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Sziasztok.

Nem akartam ehhez a topichoz hozzászolni,egészen a mai napig.

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy sokan látatlanban mondanak véleményt bármirõl is.

Fiatalabb koromban én is ilyen voltam. Péel azt mondtam a lefty villáról, hogy biztosan szar, mert hogy néz ki, hogy csak egy lába van meg ilyesmik.
Aztán lett és rájöttem a legjobb villa a világon szerintem. Ez az én véleményem, másé lehet más :-)

Node simplon ugye. Sokak szerintem nemcsak, hogy nem mentek vele, de még akárcsak vázat sem fogtak a kezükbe a cégtõl.

Tegnap hozzájutottam egy 2008-as carbon gravity vázhoz, üléscsõvel, kormánycsapággyal,elsõátdobóval .

Hát elég meggyõzõ.

Súlya hát az nemnagyon van neki tán úgy 1200 gramm. Hihetetlenül szép kidolgozás, átgondolt tervezés (gyári láncfelkapásgátló) amivel én nagyon rég óta nem találkoztam. Egészen más élõben mint a simplon oldalán nézegetni.

Nagyon ütõs. Csak ennyit szerettem volna írni mostmár tulajdonosként.

Ja és mindezt 100e. pénzért.

#14
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Vaz es vaz között oriasi különbseg van. maga a geomatriaja sokat szamit. A legnagyobb nemet bringas ujsagok nem hiaba istenitik a Simplont. Az összes vaza a maga kategoriajaban rendkivül jo. Ha meg mar ott tartunk nekem az is szamit, hogy a felnit pl. hol külözik stb-stb.

Das RAZORBLADE triumphiert im großen Carbon-Race-Bike Test der BIKE - des größten Fachmagazins Europas. Leichtester Rahmen und bester STW-Wert (Steifigkeits-/Gewichtsindex) aller Zeiten.


#15
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Na be lehet fejezni ezt a kinek a f**** nagyobb történetet, mert kaszálás lesz!


#16
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

Mondjuk a 3 merev monti közül is az egyik alsókategóriás a Zion, mert ugye 3 közül is van egy alap...


ha Zion, akkor inkább ezt
http://www.vannichol...ery/ZN_BK_L.jpg

:D :D

Ez az "Ausztriában készítik" dolog meg egyenesen nevetséges.
Robotnak mindegy, hogy hol heggeszt...
A Simplon nem rossz, de a biciklik TERMÉKEK (úgy általában)...



#17
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

én tettem, buzi-e vagyok? :)

Off
Ezt majd 9 után az üzenõfalon megtárgyalják a többiek szokás szerint :D
On
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#18
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Magellanba ... nem tehetsz Fox villát, mert szar az ALAPmodellje.

én tettem, buzi-e vagyok? :)

#19
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

MOndjuk nezzük merg a KTM, a Magellan vagy a Merida mit az alsokategorias bringajanal, meg a Simplonnak mi az alsokategorias. Persze marhasag hasonlitgatni, mert mas a Volkswagen es mas a Porsche also kategorias modellje.


Mivel más-más célközönséget szólítanak meg ;)
Lefordítom. Meridába, Magellanba és KTM-be nem tehetsz Fox villát, mert szar az ALAPmodellje.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#20
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

hm, tipikus high end alkatrészek szerintem is....


MOndjuk nezzük merg a KTM, a Magellan vagy a Merida mit az alsokategorias bringajanal, meg a Simplonnak mi az alsokategorias. Persze marhasag hasonlitgatni, mert mas a Volkswagen es mas a Porsche also kategorias modellje.