Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XCO versenyek

* - - - - 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
933 hozzászólás a témában

#41
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
úúú, Geri
Most jön majd az összes cyclocrossos és leugatják a fejedet :)


Nem-nem, de a normális hangnemû vita elõre vihet.
Jani: ezt neked is mondom. Nem tudom, hogy a sárra és az idõre gondoltál-e a körülmények alatt. Ha igen soso megértem, de majd meglátjuk a következõ versenyeket, szárazba hányan lesznek feljebb.

Nem feltétlen minimális tudással és erõnléttel kell itt indulni. De aki hosszú évek óta bringázik, edz, annak nem ellenfél egy amatõr, aki mondjuk 1 vagy két éve készül és bár nem totál fogalmatlan, de messze áll még a attól, hogy a 2. osztályban mejen. Az én szememben Õ az amatõr, aki most ismerkedik ezzel a sporttal, de ezért mégsem egy cyclocros szintû pályán akar körözni egy nívótlan házi versenyen.



#42
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Szerintem akinek nem inge, ne vegye magára. Tehát aki azért nevezett hobbiba, mert nem volt kedve 1 hétem belül 2x gallyra vágni a bringáját az ne sértõdjön meg.
Már a kíírás megszületésekor látni lehetett hogy ebbõl ez lesz.
Úgy tudom voltak törekvések arra, hogy meg legyen szûrve a hobbiban indulók köre, de ez végül "nem ment át"
Úgyhogy ez részben a szervezõk felelõssége is. Csináltak egy kategóriát a kedvcsinálásra. Azzal a célzattal, hogy majd itt a heti max 2-3 alkalommal bringázó, hamarosan családot alapító 30-as korosztály fog indulni. Rajtuk keresztül pedig hosszútávon felvirágozhat kis hazánkban ez a szakág.

A versenyzésre és ezáltal a komolyabb teljesítményre , fejlõdésre a másodosztály való!
Még ha csak a 10. helyért harcolhat az ember, hosszútávon többet profitálhat belõle.

Ezt valakik megértik, valakik megértik ugyan de szeretik az arany csillogását :)

#43
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Nem kell feltétlenül egyetértenünk.
Egy gyors kérdés: miért gondolod, hogy legyen létjogosultsága olyan versenynek, ahol minimális kerékpározási tudással és minimális edzéssel versenyt lehessen nyerni?


Nem-nem, de a normális hangnemû vita elõre vihet.
Jani: ezt neked is mondom. Nem tudom, hogy a sárra és az idõre gondoltál-e a körülmények alatt. Ha igen soso megértem, de majd meglátjuk a következõ versenyeket, szárazba hányan lesznek feljebb.

Nem feltétlen minimális tudással és erõnléttel kell itt indulni. De aki hosszú évek óta bringázik, edz, annak nem ellenfél egy amatõr, aki mondjuk 1 vagy két éve készül és bár nem totál fogalmatlan, de messze áll még a attól, hogy a 2. osztályban mejen. Az én szememben Õ az amatõr, aki most ismerkedik ezzel a sporttal, de ezért mégsem egy cyclocros szintû pályán akar körözni egy nívótlan házi versenyen.

#44
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Akkor magyarázd el miben vagyok eltévedve?
És mi köze ennek ahhoz, hogy milyen csapatban vagyok? A véleményem az saját.

Idézem a szervezõk egy reakcióját: "A dobogóvadászok szûrésére sok ötlet felmerült, amikor a Cross Country Challenge-et (akkor még Mountain Bike Ligát) kitaláltuk. De arra jutottunk amit Te is mondasz - mindenkinek a lelkiismeretére bíztuk a választás jogát."

Bocs, de nem fogok veled vitatkozni.


A sebesség mindent megold.

 


#45
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Nem kell feltétlenül egyetértenünk.
Egy gyors kérdés: miért gondolod, hogy legyen létjogosultsága olyan versenynek, ahol minimális kerékpározási tudással és minimális edzéssel versenyt lehessen nyerni? Tényleg szükség lenne ilyen versenyekre? Gyerekeknél ez teljesen elvárható - és így is van - de felnõtteknél?!
Ha valaki ilyen versenyt akar, akkor rendezni kell háziversenyeket, meghívásos versenyeket - na de kérem, Magyar Kupa futamokon is tényleg elvárnád ezt?

#46
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Máshogy hívják, de pont úgy mûködik, mint a maratonokon: ott rövid-, közép- és hosszú távnak nevezik és senki sem várja el, hogy a rövid távon csak kezdõk indulhatnak...

nem fogunk egyet érteni :)

#47
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Geri, most nagyon el vagy tévedve. Kb minden mondatod megcáfolható (ha ismernéd a körülményeket, le sem írtad volna õket).
Ez egy bringabandás szájából elég érdekesen hangzik.


Akkor magyarázd el miben vagyok eltévedve?
És mi köze ennek ahhoz, hogy milyen csapatban vagyok? A véleményem az saját.

Idézem a szervezõk egy reakcióját: "A dobogóvadászok szûrésére sok ötlet felmerült, amikor a Cross Country Challenge-et (akkor még Mountain Bike Ligát) kitaláltuk. De arra jutottunk amit Te is mondasz - mindenkinek a lelkiismeretére bíztuk a választás jogát."

#48
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Leegyszerüsítve:
- itthon mindenki amatõr, mindenki ott indul ahol akar
- aki rövid versenyt akar és könnyebb pályát, az indulhat az amatõr megnevezésû futamban
- aki kicsit hosszabb versenyt akar és "fullos pályát" az mehet másodosztályban, vagy korosztályos futamokban
- aki tényleg kemény és eltökélt, az mehet elit kategóriákban

Máshogy hívják, de pont úgy mûködik, mint a maratonokon: ott rövid-, közép- és hosszú távnak nevezik és senki sem várja el, hogy a rövid távon csak kezdõk indulhatnak...

#49
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Geri, most nagyon el vagy tévedve. Kb minden mondatod megcáfolható (ha ismernéd a körülményeket, le sem írtad volna õket).
Ez egy bringabandás szájából elég érdekesen hangzik.


A sebesség mindent megold.

 


#50
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Szóval ne akadj fenn ezen. Attól még tényleg amatõrök, hogy jól mennek a rövidebb pályán. Ne várd el, hogy csak olyanok indulhatnak amatõrben, akik nem edzenek, meg sosem versenyeztek.

Nem ez a dráma, hanem hogy milyen kevesen vannak. (Vagyunk.)


Nem, nem amatõrök. Sztem még ki is kérnék maguknak, ha ezt face2face mondanád :)
A rendezõk célja a kategóriával egyértelmû, a kiírásban is látszik kiket szánnak oda. És az eleje bõven nem felel meg ennek a kritériumnak. Ezen fenn akadok és kell is! Mert a minimum, hogy ezek érezzék rosszul magukat és bringás berkeken belül ez a hozzá állás legyen elítélendõ és ne legyen pozitív visszacsatolása. Persze FB-n jól mutat, haverok betérdelnek :)
Néhány amatõrt ez is visszatarthat. Azért nem jó érzés az, amikor az eleje szinte bedarál a lefeléken, esetleg akkor a sebesség különbség, hogy már nem érzi magát biztonságban. Meg egyébként sem túl motiváló az utolsó helyen lenni úgy hogy az elsõ 2x annyi kört ment :)

#51
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Nem tudom ki mit gondol, de kíváncsi vagyok (lehet vitaindító is akár). Biztos én vagyok rosszul összerakva, de viccesen fest az amatõr felnõtt férfi eredmény lista. Szerintem (és most egy erõs hasonlattal élek a hatás kedvéért) nem elegáns dolog visszamenni az iskolai foci csapatba, hogy éremmel mehess haza a hétvégén.
Bocs skacok (vehetitek személyesre, de hízelgésnek is akár), de Ti KURVÁRA nem vagytok amatõrök. Technikai tudásban absz. nem és a legtöbben erõnlétben sem. De valószínûleg közületek ezt többen is így gondolják, azért a többieknek kellene felállni, és azt mondani ezeknek az emberek hogy: "Skacok! Ez gáz!"
Mivel a rendezõ ezzel nehezen fog tudni mit kezdeni. Nem igen tudnak olyan szabályokat hozni, amivel ez kiszûrhetõ, ezért ez "becsületbõl" kellene hogy menjen ez...


Én nem találok benne semmi vicceset.
Ez mindig is így volt, emlékszem úgy 16 évvel ezelõtt mikor elkezdtünk versenyekre járni, pont ezzel szembesültünk: Hobby férfi felnõtt kategóriában (akkor még úgy hívták, meg Senior A, meg Senior B kat. voltak) nagyon sokan indultak és borzasztóan erõs volt az eleje. Átlagosan 30-40 induló volt Hobbyban és már az elsõ 10-be bekerülni is nagyon kemény edzésmunka kellett! Általában a két top csákót (Lábas Lajos és Gortva László, emlékszem rájuk) megverni képtelenség volt, szerintem a mostani másodosztály eleje-közepe szintû volt a gyorsaságuk, erõnlétük.

Szóval ne akadj fenn ezen. Attól még tényleg amatõrök, hogy jól mennek a rövidebb pályán. Ne várd el, hogy csak olyanok indulhatnak amatõrben, akik nem edzenek, meg sosem versenyeztek.

Nem ez a dráma, hanem hogy milyen kevesen vannak. (Vagyunk.)

#52
Butch Cassidy

Butch Cassidy

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
A szövetség örülhet, népszerû az amatõr kategória. :) Vagy csak õk megérezték, milyen idõ jön. Mert ennek a versenynek csúnyán odatett az esõ, a fél kettes rajttól lényegében használhatatlanná vált a pálya. Kár érte, jó lett volna szárazon.

#53
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Nem tudom ki mit gondol, de kíváncsi vagyok (lehet vitaindító is akár). Biztos én vagyok rosszul összerakva, de viccesen fest az amatõr felnõtt férfi eredmény lista. Szerintem (és most egy erõs hasonlattal élek a hatás kedvéért) nem elegáns dolog visszamenni az iskolai foci csapatba, hogy éremmel mehess haza a hétvégén.
Bocs skacok (vehetitek személyesre, de hízelgésnek is akár), de Ti KURVÁRA nem vagytok amatõrök. Technikai tudásban absz. nem és a legtöbben erõnlétben sem. De valószínûleg közületek ezt többen is így gondolják, azért a többieknek kellene felállni, és azt mondani ezeknek az emberek hogy: "Skacok! Ez gáz!"
Mivel a rendezõ ezzel nehezen fog tudni mit kezdeni. Nem igen tudnak olyan szabályokat hozni, amivel ez kiszûrhetõ, ezért ez "becsületbõl" kellene hogy menjen ez...

#54
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Köszi, pont a szállás miatt kérdeztem.

Igen, a versenykiírásba bele is írtam.

Amúgy azt tervezem, hogy a verseny elõtt legalább 1 héttel készre jelölöm a pályát.

Ha még nincs szállásotok Eplényben: Bikemag Eplény Kupa: Szállások



#55
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Igen, a versenykiírásba bele is írtam.

Amúgy azt tervezem, hogy a verseny elõtt legalább 1 héttel készre jelölöm a pályát.

Ha még nincs szállásotok Eplényben: http://eplenykupa.br.../szallasok.html

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#56
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Hali, Eplényben lesz lehetõség szombati pályabejárásra?

#57
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás

Halihó!
Tudom, hogy nem túl ...


Helyes link a kedvcsináláshoz:

#58
Butch Cassidy

Butch Cassidy

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Vértes XCO-n fotóztak páran, azok valahol láthatók lesznek? Akarok olyan képet magamról, ahol fekszem az avarban. :)

#59
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Pont aznap lesz XCO verseny...

nem hiszem, hogy konkurencia lenne egymásnak a kettõ verseny, hiszen stílusban is eltér és távolságban sem épp szomszéd települések :)
Szerintem konkrétan 5 embert érint, akik szívesen mennének ide is meg oda is.

ui. Múlt hétvégén bejártuk az eplényi pályát: Bikemag Eplény Kupa: Pályabejárás

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#60
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Pont aznap lesz XCO verseny...