Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nicolai - A német ipar terméke

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
179 hozzászólás a témában

#41
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Én 11 vázról tudok , plusz 1 ha megjön grim váza.

#42
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
vajon hány márkatárs lehet az országban?

#43
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

Zé Te györi vagy?Mer én meg Mosonmagyaróvári ^^
Ja Pistitöl szépen elhoztam azt a vázat, úgyis fent volt az oldalon h akciós:)


én az volnék sõt mondhatni care-o-bike törzsvásárló vagyok...és leendõ nicolai tulajdonos ha összeszedem azt a jelentõs vagyont végre...

(nicolai matrica: ha vmelyikõtöknek lejön, legyúrod, stb szóljatok csinálok jobb minõségû fóliából...volt már rá szükség.)

#44
Chemical

Chemical

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Zé Te györi vagy?Mer én meg Mosonmagyaróvári ^^
Ja Pistitöl szépen elhoztam azt a vázat, úgyis fent volt az oldalon h akciós:))

@ tibibá
Ezt már valahol láttam, és akkor is azt gondoltam h milyen gyönyörü :)
Találkozó marha jó lenne, és lehetne ilyen kis versenyeket csinálni, hogy mondjuk ki tud gyorsabban és szebben kivágni egy Nicolai-os "N" betüt :D
Utána második menet pár sör után :D

#45
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
mivel semmi jónak nem vagyok az ellensége ezért a találkozón természetesen részt vennék...:cheers:

#46
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Van itt gyõrben elég "sok" nicolai (ill most 1 tulajjal kevesebb lett, chemical hatására) ,szóval találkozót azt lehet szervezni. remélem jövõ nyárra már nekem is meg lesz az helius fr -em:)

#47
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 hozzászólás

Milyen vázad van tibibá:)??

Szervezzünk Nicolai találkozót:D

Gyõrtõl nem lakok messze, hadd nézzem majd meg Grim :D


Felolem tali mehet, csak lenne mar meg a vazam :S

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#48
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
nekem egy helius fr-em van lassan két éve.
itt meg tudod nézni:
http://img.tar.hu/pi.../26930680.jpg#3

a képhez képest más stucni(FSA), láncvezetõ(MRP), hátsó agy(RINGLÉ) van benne.

#49
Chemical

Chemical

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Milyen vázad van tibibá:)??

Szervezzünk Nicolai találkozót:D

Gyõrtõl nem lakok messze, hadd nézzem majd meg Grim :D

#50
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 hozzászólás
Ha minden jolmegy 1-2 het es en is csatlakozom a clubba :) egy 2MXTB-vel:)
Mar minden megvan hozza, csak a vazat varom h kuldjek el gyorbe, aztan megyek is erte.
UI.: CSAK LENNE MAR MEG :D:D:D

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#51
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
gratulálunk és üdvözlünk a köreinkben!

fasza lett a bicajod nincs ok a szégyenkezésre! ugyanilyen színben pompázik az enyém is RAL6018 Kawasaki greeeeeeeeeeennn!!!

#52
Chemical

Chemical

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hát tegnap tehát megvettem a Nicolai BMXTB vázat...eszméletlen emberek!!!
Még csak egy-kétszer tudtam vele ugrálni de nagyon jól száll...

Kép róla: http://www.pinkbike.com/photo/1578943/

#53
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
én rugóstag nélkül vettem, nem tudom milyen az x-fusion de én fox dhx-air tagot tennék bele...:spoko:

#54
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Köszi a kimerítõ választ, így összeségében tetszik a dolog nem megadh-ra kell inkább csak amolyan gyorsan mindenhol lefele, de azért néha felfele is. Azt olvastam h még 140 et mozgó teló jó bele szal nekem meg lenne bele egy fox vanilla-m ami ugye 140et mozog. ezért kérdeztem h lehet e a rugó utat kisebbre állítani. ezt a progresszivitást nem nagyon értem h az mi mert nem volt még össztelós vázam, ha esetleg le tudnád írni?!:) kérném én átütõsen csak kicsit sokat kérnek el érte (sztem aránytalanul sokat) de ha erre esik a választás akkor még alszok rá. te gyári taggal rendelted ha jól tudom az a xfusion vector rpv ha igen az milyen volt? Fetszetet nem akarok rendelni me dögnehéz meg nem nagyon látom értelmét, nem nyomom olyan durván meg nagyon is meg vagyok elégedve a kormánycsapágyammal (woodman). Ez a vázba beleérõs dolog sztem, h hátrébb rakták a rendszert sztem megoldották.
a szétszeded és kitisztítod az mit jelent? mit tudsz ott szétszedni? ( nem nagyon figyelgettem még jani haverom gépén az ilyen dolgokat.

#55
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
nekem bevált dolog. nem kimondottan zúzós dh váz, de megállja a helyét itthon és külföldön is. én 216-os taggal használom ami egy kicsit nagy bele -legalábbis a gyári bicajok mind 200-assal vannak szerelve- de még jó így. a villa szöge lehetne egy kicsit más de ez valószínûleg pont a tag miatt van. eleinte gondot okozott hogy beleér a kerék a vázba -nem kértem rá elsõ váltónak bowdenkiakasztót de mégis van rajta és mindig abba ért bele- de sokadik variálásra megoldódott a probléma. ezt a felsõcsõnél található beállítási lehetõségeknél kell állítani, ha minnél "hátrébb" állítod a tagot annál nagyobb lesz a rugóút de annál inkább emeli a hátulját is! a lengõkaron található állítási lehetõségek a progrszívitást változtatják de ez elég érdekes mert ha az alsó kettõbe rakod -4 hely van- akkor nagyon kemény lesz, ha a felsõ kettõbe akkor meg mozog faszán. az én 90 kilómhoz a legfelsõbe 400-as a másodikba állítva meg 350-es rugó kell és akkor baba. duplavállas villát nem raknék bele semmiképpen sem, egy jó 170 180-at mozgó szimplavállas az királyság benne. kint leogangban láttam helius st-t ami inkább már durvítós dh, na az viszont csak duplavállassal és akkor nincs akadály...

tehát ha egy jól mozgó "kis" dh gépet akarsz akkor zsír, arról nem beszélve hogy egy levegõs taggal és 3 lánckerékkel elõl még túrára is zsír, de ha egy megadhz gép kell akkor az st. az új 2008-as fr már egy kicsit más mert ott hátrébb vitték a lengõkart de szerintem ott is ez a felállás.

én meg vagyok vele elégedve.

negatívumként azt tudnám mondani talán hogy egy kicsit kotyog oldalirányba a hátsó rész, de ha szétszedem kitisztítom és újra összerakom akkor elmúlik egy darabig. ezt kb 4-5 havonta csinálom meg. ja és ha most rendelném akkor biztos átütõsen kérném a hátulját! ez fontos mert még merevebb lesz tõle!

ennyi.

ja és még egy dolog: ha lehet a fett set kormánycsapágyat kerüld el!
1: 486gramm
2: nem lehet normálisan beálllítani

#56
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
tibibá milyen váz az a helius fr? mozgásra? kénylemre? ugy effektíve a zúzásra? a rugó utat lehet rajta csökkenteni?
eltávolodtam ufo ds terveimtõl és ez a váz is bele került a képbe.

#57
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
sajnos nekem csak nyomtatott "hagyományos verzióban" van a dsk is meg a rendes katalógus is, de az ugyanaz amit a careobike oldalról el lehet érni.

#58
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
nekem csak a dsk katalógus van meg a komplett biciklis. A normál katalógusukat még nem volt szerencsém látni. Esetleg el tudnád nekem küldeni emailben? ha meg van elektronikusan is?!

#59
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
a katalógusból tudtam meg hogy van világbajnokuk is junior bmx crossban Yvan Lapraz.
az meg hogy mennyi is az ion st váz... kezemben van egy német árlista és bizony 2700euró!

miska végül kint voltál?

#60
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
nekem már a kezemben vannak a 2008as katalógusok és felfedezek azért újításokat bõven. megvan visszamenõleg elég sok nicolai katalógus de ez tetszik eddig a legjobban. király az is hogy bemutatják azt, hogy kik dolgoznak ott és mióta...
ja és ahogy a lambda kinéz.... no comment...