Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Börzsöny MTB Maraton - 2006. 10. 07.

- - - - -

  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

Szerintem a szervezõk nem is tudják, hogy itt dumálunk a "maratonukról".

Ha díjak vannak, meg jelentõs nevezési díj, akkor ez verseny lesz (volt) és nem teljesítménytúra.

Versenyrendezõk ált. figyelni szokták topikot.

De lehetnek kivételek. Kik is a rendezõk tulképp?

Edit: látom már Zöldgömb, tán majd írok nekik.
a második p néma!

#2
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Szerintem a szervezõk nem is tudják, hogy itt dumálunk a "maratonukról".
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#3
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts
Kicsit soknak tûnik az aszfalt, de hát 145km, meg október, talán esõre számítottak.

Rendszeres lesz ez a maraton? MTBszövetség egyéb versenynaptárába be kellene szervezni - szervezõk!

Beszámoló ebként engem is érdekelne.
a második p néma!

#4
Spiltyu

Spiltyu

    vendég

  • fórumtag
  • 217 posts
Tényleg, valaki aki elindult beírhatna ide hogy milyen is volt ez a maraton. Ha elõbb értesülök róla, talán én is bepróbáltam volna...

#5
apx

apx

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Na és milyen volt? Szokásos zöldgömb rendezés? (no frissítõpont, no odafigyelés?) Vagy esetleg változtak a srácok vmit?

#6
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Nem is én félek! ;) Én csak megjegyeztem, hogy "tud az veszélyes is lenni". :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#7
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
kislány, ne félj a makktól!
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#8
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
De a makk az sokkal veszélyesebb tud lenni!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#9
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 posts

most voltam a Börzsönyben Szob-tól indultam.
basszus tele van makkokkal az út, iszonyúan csúszik!! :)
komoy!!


És ha csúszik? Csúszott a sár miatt szinte mindegyik marci idén. Ez egy ilyen szezon 'vót. Levezetésnek bepróbálkozom, hátha megtetszik.

#10
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

most voltam a Börzsönyben Szob-tól indultam.
basszus tele van makkokkal az út, iszonyúan csúszik!! :)
komoy!!

off

látod ezért jó nehéznek lenni..én rámegyek és összetörnek alattam :)

on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#11
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 posts
most voltam a Börzsönyben Szob-tól indultam.
basszus tele van makkokkal az út, iszonyúan csúszik!! :)
komoy!!

#12
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Ha jól láttam - feddjetek meg ha nem - még szintrõl sem irtak semmit. Még ilyet! :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#13
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 posts
Sziasztok!


Bár már elég késõ, de most találtam ezt a maratont hátha valakit érdekel!
Nem találtam róla topicot, ezért nyitottam egyet.



Idõpont: 2006. 10. 07.
Helyszín: SZOB
RAJT-CÉL és NEVEZÉS: Szob, Általános Iskola, Iskola utca
Figyelem! Amennyiben az iskolában folyó szerelési munkálatok a verseny napjáig nem fejezõdnek be, a rajt-cél helyszíne az iskolától 300 méter távolságra lévõ Szobi Mûvelõdési Ház lesz, amirõl a helyszínen rendezõ fog tájékoztatást adni!
TÁVOK

1. BÖRZSÖNY ULTRAMARATON - 145 km - 9.00.

ÚTVONAL: – Szob. – Régi nosztrai út (terep). – Márianosztra. – Régi bányaút (aszfalt és terep). – Zebegény (aszfalt és macskakõ). – Csizmadia-völgy (terep). - Köves-mezõ (aszfalt). – Törökmezõ (aszfalt).– Kóspallag (aszfalt). – Deszkametszõ-völgy (aszfalt). – Királyrét (aszfalt a Kis-Vasfazék parkolóig, onnan terep). – Nagy-Hideg-hegy (terep). – Sípálya (terep). – Páfrány-út (terep). – Régi kisvasút nyomvonala (terep). – Spartacus kulcsosház (elõtte 2 km, utána 1 km aszfalt). – Maraton és Szupermaraton elágazása. – Szalatnya felé a régi kisvasút nyomvonalán (terep). – Királyházi út (aszfalt). – Diósjenõ (aszfalt). – Börzsönyi kék turistajelzés útvonala, Törökasszony útja (terep). – Vízválasztó, útkeresztezõdés (innen aszfalt és terep Bernecéig). – Bernecebaráti (aszfalt). – Tésa (aszfalt). – Vámosmikola (terep Nagybörzsönyig). – Nagybörzsöny (aszfalt a faluban, majd terep 2 km-en át, onnan aszfalt). – Nagyirtáspuszta (aszfalt). – Kóspallag (aszfalt). – Márianosztra elõtt balra a régi nosztrai úton (terep). – Szob.
SZINTIDÕ: 10 óra.
RÉSZTÁVSZINTIDÕ: 4 óra – A Spartacus kulcsosház után 1 km-rel, tehát a Maraton és a Szupermaraton elágazásánál. Aki a szintidõn kívül érkezik erre a pontra, annak a Maraton útvonalán kell továbbmennie.
FRISSÍTÕ PONTOK:
Köves-mezõ, Királyrét, Maraton és Szupermaraton elágazása, Diósjenõ, Bernecebaráti, Vámosmikola, Nagybörzsöny, Kóspallag.
FRISSÍTÉS: izotóniás ital, víz, alma, banán, szõlõcukor, édes és sós keksz, csokoládé
NEVEZÉSI DÍJ :
- Elõnevezés esetén (10. 05. 22.00-ig): 3000 Ft (elõnevezés elektronikus vagy normál levélben lehetséges, a név, a születési dátum és a versenyszám feltüntetésével)
- 10. 06.-tól vagy a helyszínen: 5000 Ft
KOROSZTÁLYOK: 18-39 év, 40-49 év, 50 év felett (18 év alattiak nem indulhatnak)
DÍJAZÁS az abszolút helyezetteknek: érem, oklevél, ajándék.
DÍJAZÁS a korosztályos helyezetteknek: érem, oklevél
DÍJAZÁS mindenkinek: póló, oklevél, emléklap, egyedi érem (az érmet utólag a létszám ismeretében tudjuk elkészíttetni, így bármelyik további versenyünkön átvehetõ lesz).
FEJVÉDÕ HASZNÁLATA KÖTELEZÕ!

2. BÖRZSÖNY MARATON - 75 km - 10.00.

ÚTVONAL: – Szob. – Régi nosztrai út (terep). – Márianosztra. – Régi bányaút (aszfalt és terep). – Zebegény (aszfalt és macskakõ). – Csizmadia-völgy (terep). - Köves-mezõ (aszfalt). – Törökmezõ (aszfalt).– Kóspallag (aszfalt). – Deszkametszõ-völgy (aszfalt). – Királyrét (aszfalt a Kis-Vasfazék parkolóig, onnan terep). – Nagy-Hideg-hegy (terep). – Sípálya (terep). – Páfrány-út (terep). – Régi kisvasút nyomvonala (terep). – Spartacus kulcsosház (elõtte 2 km, utána 1 km aszfalt). – Maraton és Szupermaraton elágazása (aszfalt Királyrétig). – Királyrét – Deszkametszõ-völgy (terep) - Kóspallag (aszfalt). – Márianosztra elõtt balra a régi nosztrai úton (terep). – Szob.
SZINTIDÕ: 8 óra.
RÉSZTÁVSZINTIDÕ: 4 óra – A Kóspallag elõtti elágazásánál. Aki a szintidõn kívül érkezik erre a pontra, annak a Hobbimaraton útvonalán kell továbbmennie.
FRISSÍTÕ PONTOK:
Köves-mezõ, Királyrét, Kóspallag.
FRISSÍTÉS: izotóniás ital, víz, alma, banán, szõlõcukor, édes és sós keksz, csokoládé
NEVEZÉSI DÍJ :
- Elõnevezés esetén (10. 05. 22.00-ig): 2000 Ft (elõnevezés elektronikus vagy normál levélben lehetséges, a név, a születési dátum és a versenyszám feltüntetésével)
- 10. 06.-tól vagy a helyszínen: 4000 Ft
KOROSZTÁLYOK: 15-18 év, 18-39 év, 40-49 év, 50 év felett
DÍJAZÁS a helyezetteknek: érem, oklevél, ajándék.
DÍJAZÁS mindenkinek: póló, oklevél, emléklap, egyedi érem (az érmet utólag a létszám ismeretében tudjuk elkészíttetni, így bármelyik további versenyünkön lesz átvehetõ).
FEJVÉDÕ HASZNÁLATA KÖTELEZÕ!

3. BÖRZSÖNY HOBBIMARATON - 40 km - 10.00.

ÚTVONAL: – Szob. – Régi nosztrai út (terep). – Márianosztra. – Régi bányaút (aszfalt és terep). – Zebegény (aszfalt és macskakõ). – Csizmadia-völgy (terep). - Köves-mezõ (aszfalt). – Törökmezõ (aszfalt).– Kóspallag (aszfalt) – Márianosztra elõtt balra a régi nosztrai úton (terep). – Szob.
SZINTIDÕ: 6 óra.
FRISSÍTÕ PONTOK:
Köves-mezõ, Királyrét, Kóspallag.
FRISSÍTÉS: izotóniás ital, víz, alma, banán, szõlõcukor, édes és sós keksz, csokoládé
NEVEZÉSI DÍJ :
- Elõnevezés esetén (10. 05. 22.00-ig): 2000 Ft (elõnevezés elektronikus vagy normál levélben lehetséges, a név, a születési dátum és a versenyszám feltüntetésével)
- 10. 06.-tól vagy a helyszínen: 4000 Ft
KOROSZTÁLYOK: 15-18 év, 18-39 év, 40-49 év, 50 év felett
DÍJAZÁS az abszolút helyezetteknek: érem, oklevél, ajándék.
DÍJAZÁS a korosztályos helyezetteknek: érem, oklevél
DÍJAZÁS mindenkinek: póló, oklevél, emléklap.
FEJVÉDÕ HASZNÁLATA KÖTELEZÕ!

4. BÖRZSÖNY MINIMARATON - 14 km - 12.00.

Csak 15 év alattiaknak!
ÚTVONAL: – Zebegény - Régi bányaút (aszfalt és terep) – Márianosztra elõtt balra a régi nosztrai úton (terep). – Szob.
FIGYELEM: A nevezés helyszínérõl Zebegénybe a rajthelyre vagy egyénileg, vagy a 11:45-kor induló vonattal lehet átjutni. A nevezési díj tartalmazza az utazás költségét.
SZINTIDÕ: 4 óra.
FRISSÍTÕ PONT:
Nosztrai út északi vége
FRISSÍTÉS: víz
NEVEZÉSI DÍJ :
- Elõnevezés esetén (10. 05. 22.00-ig): 1500 Ft (elõnevezés elektronikus vagy normál levélben lehetséges, a név, a születési dátum és a versenyszám feltüntetésével)
- 10. 06.-tól vagy a helyszínen: 2000 Ft
DÍJAZÁS az abszolút helyezetteknek: érem, oklevél, ajándék.
DÍJAZÁS mindenkinek: póló, oklevél, emléklap.
FEJVÉDÕ HASZNÁLATA KÖTELEZÕ!
Információ:
Zöldgömb Sport Klub
1037 Budapest, Mécsvirág u. 103., Tel/Fax: 250-5631, 06-30-201-6765
Villámposta: zoldgomb@zoldgomb.hu