Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pénzügyek, tõzsde, bankok, befektetések

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4 hozzászólás a témában

#1
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
Oh, Kiyosakival egyet tudok érteni, nagy fej az az ember, de én Sorost is belevettem voolna a listába. Igaz hogy ilyen nagy könyvei nem jelentek meg de érdekes tanulmányokat ír.
Meguntam az aláírásom....

#2
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Szerintem ilyen téma ne a hozzá nem értõkkel legyen megvitatva. Abból max hasonló kaliberü okosságok sülnek ki, mint az elõzõ kettõ (remélem nem sértelek meg ezzel Titeket). Milló ezzel foglalkozó fórum van, az persze más kérdés, hogy ebbõl kb. 10 használható. Vigyázz, mert a neten található egyéb források 98%-a is baromság.

A maradék 2%-ból:
Ajánlom olvasásra:
-1. lépés: alapozásnak Robert Kiyosaki könyvei, Brian Tracy, Andre Kosztolanyi
-2. lépés: technikának:Van Tharp, Marcel Link, Jask Schwager, Perry Kaufman, Le Beau, Colin Twiggs (Amazonon beszerezhetõk)

-3.lépés: profibb linkek:
magyar: www.vakmajom.hu
USA: http://www.financialsense.com/
http://prudentbear.com/
Ausztrália (az egyik legprofibb tõzsdézõ ország): www.incrediblecharts.com (Colin Twiggs)

Asszem kb. ennyit tudok segíteni.

Aktuális civil


#3
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
plusz örök igazság, hogy azzal a pénzzel menj tõzsdézni, ami soha nem fog hiányozni... (azaz ha van olyan pénzed, amit most minden szívfájdalom nélkül ki tudnál dobni az ablakon).
Egyszerû dolognak tünik a tõzsde, kis ügyesség, megduplázzuk a pénzünket, aztán azt veszi észre az ember, hogy elment a féltve megtakarított pénze (vagy legalábbis ha most kiszállna a harmadát nem kapná vissza). SOKKAL bonyolultabb, mint elsõre tûnhet. Én óva intek mindenkit attól, hogy mélyebb képzettség nélkül tõzsdézzen.

#4
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Van befektetni való léd? Jó neked! Egyébként valami nagy, magyar származású (ha jól emlékszem) tõzsdeguru szerint tõzsdézni annak kell, akinek nagyon sok, vagy nagyon kevés pénze van....

#5
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Úgy gondoltam, talán szükség lehet egy ilyen oldalra is, mivel nem láttam hasonlót.
A lényege az lenne, hogy meg lehetne beszélni, mibe érdemes a pénzünket fektetni, mibõl lenne a legnagyobb haszon stb. A tapasztaltabbak tanácsokkal láthatnák el a kezdõ befektetõket. Meg lehetne beszélni, hogy mekkora érvágás lett a nyereség adó.

Engem például már egy ideje a tõzsde foglalkoztat, mert kis ügyességgel akár egy év alatt is megduplázhatjuk a pénzünket, a banki 4-5% hoz képest ugye sokkal több hasznot lehet vele hasítani.

Indulásnak ennyi jutott eszembe, ha nincs rá igény, zárjátok!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu