Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Európatúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
16 hozzászólás a témában

#1
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
- Írjátok ki a nagykövetségek címeit, elérhetõségeit
- utasbiztosítás !
- figyeljetek az állami ünnepekre : lehet, h majd' minden zárva lesz.

#2
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
PIhenõnappal én is maximálisan 1etértek.

ha pedig utitervet csináltok, számítsatok 1-2 tartalék nappal is !!

G

#3
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Köszönöm honlapom (www.gyorgyigabor.hu) beajánlását:

Kajálásról:
- én nem szoktam belõle nagy faxnit csinálni. Normálisan kajálok : reggel, majd kb 3-4 óránként és este. Hosszú nap esetén azaz reggel és vacsi közt akár két nagy étkezés is.
Táplálékkiegészítõk: nem specializálódtam: szoktam PLussz pezsgõtablettát, azon túl ha nagy meleg van, sokat izzadok, elõfordul 1-2* fél literes Powerade vagy Gatorade
Enni néha gyümölcsöt, zöldséget...

Én nem szoktam magammal vinni itthonról kaját, max 3-4 konzervet és egy rúd szalámit (utóbbi a melegben "megizzad" ), de a többit útközben veszem.

Vadkemping:
ha odafigyeltek, hogy elbújtok és nem mindenki szeme láttára, akkor nem gond. Vagy ha vki házának közelében, akkor megkérdezitek, hogy szabad-e.

Vásárlások: kempingben ha van a sátor, akkor onnan eggel el lehet ruccanni vásárolni.
vagy útközben betérni áruházba, kis boltba.

Tanácsok még itt:
http://www.gyorgyiga...pos_tanacs.html

GyG

#4
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
www.makadamklub.fw.hu

#5
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
huligan67: Egyébként köszi minden infót!

#6
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Jól elbeszélünk egymás mellett. :)
Egyrõl beszéltünk...

#7
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Azért a kajálás - személyenként eltérõ mértékben - igen jelentõsen befolyásolja a teljesítményt, én ezt nem tudom elbagatellizálni. Hosszú távon még inkább közrejátszik. Talán nálad nem jelentkezik annak hatása, ha rendszertelen kajálással túrázol, nálam pl. rengeteget dob oda/vissza.

Belegondolva, a tisztálkodás valóban jókora figyelmet igényel.


Nem akartam elbagatelizálni a kajálást, annál is inkább mert a második héttõl fogva azon múlik , hogy mennyit tudsz teljesíteni. Miként leírtam a bõséges reggeli és vacsora a legfontosabb, mert napközben a tekerés mellett inkább csak gyorsan felszívódó élelmiszert érdemes magadhoz venni, mert a terhelés mellett a szervezet nem emészt rendesen. A folyadék bevitelre folyamatosan figyelni kell. A kiszáradás az egyik legnagyobb veszély. Heti egy pihenõnap segít feltölteni az energia raktárakat. Egyél sok tésztát és szénhidrátot.
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#8
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

A kajáról a tapasztalatom: bõséges reggeli és vacsora, napközben gyorsan felszívódó kaja és bõséges folyadék bevitel. A többi hókuszpókusz. A vadkempinggel nyeurópában az a gond, hogy minden talpalatnyi föld valakié. Egésznapos tekerés után jól esik egy forró zuhany.
A túrakerékpározás és a CC egészen más. A túrakerékpározás nagyon sok alázatot kiván a kihívás,a kaland és szerencse oltárán. Nem igazán tudok elképzelni nagyobb örömöt, mint amikor kikapcsolod a a mobilod és nekivágsz egy hónapos utadnak. Két hét elõre és kettõ vissza. A szél bicón mindig szembe fúj. Különben is a szél a legjobb edzõtárs. A túrázásban a legnagyobb probléma a napról napra ismétlõdõ jelentõs táv. Vigyázni kell a legkisebb kidörzsölésre, sérülésre is, mert nincs idõ a gyógyulásra, regenerálódásra. Fontos a napi tisztálkodás, és kisebb sérülések azonnali orvoslása.
Érdemes jó minõségû, könnyû felszerelést beszerezni, mert az ezredik kilcsi után minden gramm kétszer számít.
üdv: Laci

Azért a kajálás - személyenként eltérõ mértékben - igen jelentõsen befolyásolja a teljesítményt, én ezt nem tudom elbagatellizálni. Hosszú távon még inkább közrejátszik. Talán nálad nem jelentkezik annak hatása, ha rendszertelen kajálással túrázol, nálam pl. rengeteget dob oda/vissza.

Belegondolva, a tisztálkodás valóban jókora figyelmet igényel.

#9
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Hadd kotyogjak annyit közbe, hogy Európában a szél alapvetõen nyugati, ezért kellemesebb nyugatról keletre tekerni, mint fordítva. Persze adott esetben pont ez lehet a kihívás, széllel szemben kétezer km, hmmm fincsi :-) Hollandiába egyszer, még öt éve, amikor többet volt arra dolgom telekocsi-akció keretében vittem egy nyugdíjas mûegyetemi tanárt (sajnos többet nem tudok róla), aki Hollandiából kerekezett akkor haza (persze nyugdíjasként "könnyû", van elég szabadideje :-)), és õ is azt mondta, hogy a szél miatt ez az irány.

Egyébként érdemes körülnézni pl. itt: ww.gyorgyigabor.hu


Köszi a weboldalt!

Az iránnyal kapcsolatban nem tudok módosítani, mert konkrét célunk van Ny.-E.-ban. Repülõvel mentünk volna, de szeretünk tekerni, alternatívaként jött a kerékpár.
Az élet maga is szembeszél. :) De ez így van jól.

#10
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
A kajáról a tapasztalatom: bõséges reggeli és vacsora, napközben gyorsan felszívódó kaja és bõséges folyadék bevitel. A többi hókuszpókusz. A vadkempinggel nyeurópában az a gond, hogy minden talpalatnyi föld valakié. Egésznapos tekerés után jól esik egy forró zuhany.
A túrakerékpározás és a CC egészen más. A túrakerékpározás nagyon sok alázatot kiván a kihívás,a kaland és szerencse oltárán. Nem igazán tudok elképzelni nagyobb örömöt, mint amikor kikapcsolod a a mobilod és nekivágsz egy hónapos utadnak. Két hét elõre és kettõ vissza. A szél bicón mindig szembe fúj. Különben is a szél a legjobb edzõtárs. A túrázásban a legnagyobb probléma a napról napra ismétlõdõ jelentõs táv. Vigyázni kell a legkisebb kidörzsölésre, sérülésre is, mert nincs idõ a gyógyulásra, regenerálódásra. Fontos a napi tisztálkodás, és kisebb sérülések azonnali orvoslása.
Érdemes jó minõségû, könnyû felszerelést beszerezni, mert az ezredik kilcsi után minden gramm kétszer számít.
üdv: Laci
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#11
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
"Hadd kotyogjak annyit közbe, hogy Európában a szél alapvetõen nyugati, ezért kellemesebb nyugatról keletre tekerni, mint fordítva"

Nagyon igaz. Itt Bécsben, ha nem északi-északnyugati szél fúj, akkor valami gáz van. Es általában mindig lengedez legalább egy kis szellöö.

#12
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Hadd kotyogjak annyit közbe, hogy Európában a szél alapvetõen nyugati, ezért kellemesebb nyugatról keletre tekerni, mint fordítva. Persze adott esetben pont ez lehet a kihívás, széllel szemben kétezer km, hmmm fincsi :-) Hollandiába egyszer, még öt éve, amikor többet volt arra dolgom telekocsi-akció keretében vittem egy nyugdíjas mûegyetemi tanárt (sajnos többet nem tudok róla), aki Hollandiából kerekezett akkor haza (persze nyugdíjasként "könnyû", van elég szabadideje :-)), és õ is azt mondta, hogy a szél miatt ez az irány.

Egyébként érdemes körülnézni pl. itt: ww.gyorgyigabor.hu

#13
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Általad leírtaktól egy kicsit zavarba jöttem . A Belga tengerpart durva saccolásom szerint legalább 1500-1800km. 10nap alatt elég húzós. Haza utat is bicóval tervezted? A szállásokat sátorban vagy szobában gondoltad? Ha túra bicóval mész a táskás megoldás a nyerõ szerintem. Én az Ortlieb hive vagyok és nagyon meg vagyok elégedve a minõségével. Az utánfutós megoldás inkább MTB vagy outi bicónál szerencsés. Túrabicón érdemes a terhelést elosztani az elsõ és hátsó táskákban, valamint a kormánytáskában a megfellõ egyensúly és praktikusság miatt. Egy jól megrakott utánfutót húzni sem olyan "óvoda filing" csak maximum az gondolja így aki soha nem próbálta.
A kajával csak az a gond,hogy azokat a fránya, olcsó bevásárlóközpontokat soha nem a bicóút mellé telepítik , hanem a város másik felére és így súlyos órák szaladnak el a vásárlással. A táplálékkiegészítõkrõl meg az a véleményem, hogy éljenek vele a MÛ Emberek. A sörözés nagyon jó ötlet és szeretnélek személyesen is megismerni. A többi részletet majd a Kõpitén!
üdv: Laci


Húzósnak tûnik, igen :) A hazaút az más kérdés, nem biztos, hogy köze lesz a kerékpárhoz. Sátorozni fogunk mindenképpen, és valszeg (biztos) vadkemping lesz.
Én táplálékkiegészítõ alatt nem a legszintetikusabb mûanyagkoncentrátumot értem, szerencsére léteznek olcsóbb megoldásai a dolognak. Ezt a kérdést egyébként még nem oldottam meg, de elképzelés szintjén addig már eljutottam, hogy ha a neten nem találok kielégítõ leírást, akkor sportorvossal konzultálok, hogy milyen anyagok bevitelére kell figyelni, és a többi már csak részletkérdés. Eddig is szereztem némi infót e téren (montizok), de nem érzem elégségesnek.
Ha van valakinek érdemleges összeállítása, hogy 1-2 hetes erõs kerékpártúrára készülõ milyen tápanyagok >folyamatos< bevitelére kell odafigyeljen, kérem ossza meg vélem!

#14
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Szia!

Mint írtam, 1000 km fölött lesz; amúgy nagyjából a Belga tengerpart irányába mennénk. Az szinte biztos, hogy a Fekete erdõig a Duna mellett, onnan meg még bizonytalan a dolog, éppen terv alatt.
Konkrét kérdésem hirtelen: Keróra szerelhetõ oldaltáskát kellene venni, vagy utánfutót. Ha táska, akkor egy kb. 10 napos túrára Te mennyi táskát szerelnél fel? Talán kifejezõbb, ha úgy kérdezem, hogy hány liter csomagteret biztosítanál?
Utánfutóval kapcsolatban is érdekelne, mit lehet tudni a témáról. Belegondolva, sokkal kényelmesebb, mert nincs teher a gépen, csak húzni kell, ami nem gond. (az utánfutó sztem amúgy is tök király, mert olyan... ...óvódafíling :) )
A kaja az, ami még nagy kérdõjel, mert ha drága a - még ismeretlen - útvonalon, akkor azt is magunkkal kell vinni, persze ennek a térfogatigénye már részletkérdés lesz, ha lesz.
Reményem szerint tartható a magyar kajaár nyugatabbra is, csak maximum jobban rá leszünk utalva az akciós termékekre, amit meg ki nem sz*r le? :)
Az energia- és ásványianyagpótló táplálékkiegészítõk persze jönnek itthonról velünk, tehát lényegében csak a szénhidrát meg a folyadék az, ami mindig helyben pótlandó.
Esetleg ha van hozzáfûznivalód, javaslatod e témûhoz, szívesen venném azt is!
Ja, és lakhelyek: Úgy látom, Te Ácson laksz. No, én meg ugyan albiban élek Óbudán, de hétvégente általában otthon vagyok Naszályon. :)
Szal akár össze is futhatunk vmikor egy sörre. Az elsõ kört én állom!

üdv,
B

Általad leírtaktól egy kicsit zavarba jöttem . A Belga tengerpart durva saccolásom szerint legalább 1500-1800km. 10nap alatt elég húzós. Haza utat is bicóval tervezted? A szállásokat sátorban vagy szobában gondoltad? Ha túra bicóval mész a táskás megoldás a nyerõ szerintem. Én az Ortlieb hive vagyok és nagyon meg vagyok elégedve a minõségével. Az utánfutós megoldás inkább MTB vagy outi bicónál szerencsés. Túrabicón érdemes a terhelést elosztani az elsõ és hátsó táskákban, valamint a kormánytáskában a megfellõ egyensúly és praktikusság miatt. Egy jól megrakott utánfutót húzni sem olyan "óvoda filing" csak maximum az gondolja így aki soha nem próbálta.
A kajával csak az a gond,hogy azokat a fránya, olcsó bevásárlóközpontokat soha nem a bicóút mellé telepítik , hanem a város másik felére és így súlyos órák szaladnak el a vásárlással. A táplálékkiegészítõkrõl meg az a véleményem, hogy éljenek vele a MÛ Emberek. A sörözés nagyon jó ötlet és szeretnélek személyesen is megismerni. A többi részletet majd a Kõpitén!
üdv: Laci
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#15
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Szia!

Mint írtam, 1000 km fölött lesz; amúgy nagyjából a Belga tengerpart irányába mennénk. Az szinte biztos, hogy a Fekete erdõig a Duna mellett, onnan meg még bizonytalan a dolog, éppen terv alatt.
Konkrét kérdésem hirtelen: Keróra szerelhetõ oldaltáskát kellene venni, vagy utánfutót. Ha táska, akkor egy kb. 10 napos túrára Te mennyi táskát szerelnél fel? Talán kifejezõbb, ha úgy kérdezem, hogy hány liter csomagteret biztosítanál?
Utánfutóval kapcsolatban is érdekelne, mit lehet tudni a témáról. Belegondolva, sokkal kényelmesebb, mert nincs teher a gépen, csak húzni kell, ami nem gond. (az utánfutó sztem amúgy is tök király, mert olyan... ...óvódafíling :) )
A kaja az, ami még nagy kérdõjel, mert ha drága a - még ismeretlen - útvonalon, akkor azt is magunkkal kell vinni, persze ennek a térfogatigénye már részletkérdés lesz, ha lesz.
Reményem szerint tartható a magyar kajaár nyugatabbra is, csak maximum jobban rá leszünk utalva az akciós termékekre, amit meg ki nem sz*r le? :)
Az energia- és ásványianyagpótló táplálékkiegészítõk persze jönnek itthonról velünk, tehát lényegében csak a szénhidrát meg a folyadék az, ami mindig helyben pótlandó.
Esetleg ha van hozzáfûznivalód, javaslatod e témûhoz, szívesen venném azt is!
Ja, és lakhelyek: Úgy látom, Te Ácson laksz. No, én meg ugyan albiban élek Óbudán, de hétvégente általában otthon vagyok Naszályon. :)
Szal akár össze is futhatunk vmikor egy sörre. Az elsõ kört én állom!

üdv,
B

#16
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Tudomásom szerint 1000km-en belül csak az Adriai tenger jöhet szóba. Tapasztalatom csak Horvátország, Montenegró, Erdély, Szlovákia és egy kicsit Ausztria terén van. Idáig inkább az olcsóbb országokban túráztam.
Felszerelésben, táskákban és kerékpárban tudok segíteni. Írjál konkrét kérdéseket.
Üdv: Laci
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#17
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Haliho!

Tervezek bringástúrát Nyugat-Európába, és infót gyüjtök minden irányból.
1000 km fölött lesz bõven, részletek sehol, kb annyi, hogy a tengerig el. :)
Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren, tervezett / részt vett Ny-Eu.-ban bringatúrán, vagy tud bármilyen hasznos linket, kérem válaszoljon, vagy írjon nekem!
Egyenlõre a 100.000 internetes térkép között kutatok, de 100-ból ha egy használható lehet kerékpáros túratervezéshez... Érdemes Európa kerékpáros útvonalai térképet venni? Mert elég húzós áron láttam ilyesmit.

Érdekel túrabringa is, tandem is akár, táskák, minden felszerelés - de ezek még inkább csak érdeklõdés szintjén.

köszi!