Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mali

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
32 hozzászólás a témában

#1
jared

jared

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
tiszteletem!

szeretnek epiteni a "komoly" bringam melle egy mellekest, foleg varosi hasznalatra. egy mali ironman vazat neztem ki hozza, minden szempontbol tetszene es megfelelne az elvarasaimnak. sajnos azonban nemtalaltam rola leirast. tudnatok nekem infokat irni rola, mekkora villat, nyeregcsovet fogad, esatobbi?! :)

elore is koszonom!

#2
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
nekem 2002 óta Mambám van (az a zöld), igaz már fekete, mert átfestettem. Elég strapabíró, eleinte urgáltam is vele, most már csak túrára használom. Az újabb vázak nem nagyon jönnek be, sõt, én is még a 2002-es elõtti fekete-sárga Mambát akartam venni, de már nem volt :(

#3
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Csõsztök!
Új bringát akarok venni, és sokat néztem meg, de ez hatott meg eddig a legjobban: Mali Python! Szerintetek milyen? Elvileg a 2008-as, machanikus tárcsával, csak 67000-FT! Ez tényleg így van? És szerintetek milyen kategóriás bicikli? Elõre is kösz a segítséget!:afro:

#4
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!
Nézelõdtem a neten, de nem találtam egy outi mali vázat sem. Tudtok egy oldalt, ahol fel vannak sorolva a jelenleg kapható országúti vázak? (magyar kée)

#5
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás

Még egy kérdésem lenne a falcon vázba mekkora utas telót érdemes venni elég a 80 mm vagy 100 as kell? :chin: Túrára elég lenne nekem a 80 as de ha elcseszi nekem az összhatást akkor inkább veszek nagyobbat ami illik a vázba.



Mindkét Mali vázba/magician v. falcon/ 80mm es teló dukál, persze nagyobbat is bele lehet tenni, de én nem tenném.
Katt a nevemre, majd "nyilvános adatok megjelenítése" -ott van egy link katt rá és meglátod hogyan néz ki a magician váz 80mm es telóval!

#6
bazsa05

bazsa05

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Még egy kérdésem lenne a falcon vázba mekkora utas telót érdemes venni elég a 80 mm vagy 100 as kell? :chin: Túrára elég lenne nekem a 80 as de ha elcseszi nekem az összhatást akkor inkább veszek nagyobbat ami illik a vázba.

#7
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Sziasztok
nekem ajánlották, hogy vegyek mali falcon vázat igazából turázni kicsit erdõt járni semmi brutál. Valaki tud nekem segíteni mennyire megbízható márka igazából nem ismerem. A merida tfs 500 és e között gondolkodom.
Elõre is köszi


akkor segítek. pont kettõvel a hsz-ed elõtt szerepel néhány tapasztalat a kérdéses vázzal kapcsolatosan.

egyébként a kérdéseidre a válaszok:
1. megbízható? amíg nincs baja, addig ok, de ne akarj garit érvényesíteni, vagy bármi olyasmibe fogni, amihez kell a mali, mint cég közremûködése is. nem nagyon született még ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalat a fórumon.
2. meridáról a merida topicban. egyébként valszeg jobban jársz a meridával.

még valami: ez a topic a mali bicajokkal foglalkozik. ha malival kapcsolatos kérdésed van, jó helyen jársz. de: olvass vissza, mielõtt kérdezel.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#8
bazsa05

bazsa05

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok
nekem ajánlották, hogy vegyek mali falcon vázat igazából turázni kicsit erdõt járni semmi brutál. Valaki tud nekem segíteni mennyire megbízható márka igazából nem ismerem. A merida tfs 500 és e között gondolkodom.
Elõre is köszi

#9
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 hozzászólás

volt már mali bicajod?
hajtottál vele közel egy évig és ültél át utána másik márkára?

JA! az van és BÍRJA! (Slalom M2 DH-ra)
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#10
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Nekem Mali magician vázam van!

Eddigi tapasztalataim:

A festék elég jól kopik a bovdenházzal való találkozásnál.
Hátsó féknél: a fékkartól a v fék testig teljesen zárt bovdenkülsõ kell, sajna megszakítani nem lehet, valószínû a tervezõk inkább tárcsafékhez tervezték ezt a vázat.
Igaz nem sokat használtam még, de már versenyen is volt, és jól bírta a kiképzést.
Speckó integrált k.csapágy kell bele. /Neco márkájú/
Szerintem elég merev igaz én nem vagyok egy súlyos egyéniség./65kg/
Ár/súly arányban kiváló,ennyiért ilyen vázat nem kapsz szerintem.

Megjelent az újabb verziója a Falcon!

Nagyon sokban különbözik a Magiciantól.
7005 ös aluból van a Magician 6061 esbõl
Szerény véleményem szerint csak az elsõ háromszögben rejlik hasonlóság.

Falcon:
hátsó háromszög: négyszögalakú csövek
felsõcsõ: bovdentartó felül van
súly 16": kb 1630g körül kicsit nehezebb mint a Magician
szín: zöld-fekete

Magician:
hátsó háromszög: ovális csövek
felsõcsõ: bovdentartó alul van.
súly 16": 1516g
szín: kék

Összességében bármelyiket veszitek meg jó választás lesz, igaz inkább túrára mint versenyre ajánlom.

#11
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
volt már mali bicajod?
hajtottál vele közel egy évig és ültél át utána másik márkára?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 hozzászólás

csak Malit ne vegyél :(

fordítva!

#13
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
22
íbájkon
gondolkodom én is
25bõl hazahozza a géeles

#14
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

Sziasztok!
Mali Falcon-nal van valakinek tapasztalata? Hasonló mint a magician '05, csak a hátsó 3szög szögletes csövekbõl van. Milyen geometriája lehet? Súly?
Elõre is kösz!



full ugyan az!!!!!


elõvették,leporolták,átfestették,piacradobták..
megjegyzem; én örülök neki,lehet fogok venni egyet..de ez még távoli jövõ

Barátnõmnek erre építettem bringát(magician),10kg alatt van kicsivel.

ha könnyû vázat akarsz olcsón akkor ezt csak ajánlani tudom.
jó formájú 6061-es csövekbõl van összerakva, nem hajlik jobban mint a 06-os Pyxis,
de ahogy olvastam a Falcont már superlight7005-bõl gyártják,szal valszeg merevebb
és bazz...

csak 25000!!!!!
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#15
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
heló, a 2007-es mali cobrával van valakinek tapasztalata? hajtókar, elsõ váltó?

#16
Pot

Pot

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Csõ!

Nem tudjátok h a 2006-os Mali Viper milyen súlyban van ?

#17
norton

norton

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Sziasztok!
Mali Falcon-nal van valakinek tapasztalata? Hasonló mint a magician '05, csak a hátsó 3szög szögletes csövekbõl van. Milyen geometriája lehet? Súly?
Elõre is kösz!

#18
_Stefan20_

_Stefan20_

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Nekem saját építésû Mali Python-om van. Már 2 éve nyúzom, igaz csak városban, meg túrázni, de meg vagyok vele elégedve. A szine tetszett meg nagyon (matt barna) és az, hogy nem ilyennel rohangálnak az újgazdag emberkék, és az ára se elhanyagolandó....
"Mi az neked csak 5 sebbességed van???"

Bicaj

#19
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Nekem a vázzal nincs semmi bajom (Cobra), viszont a felszereltsége...khmm..., azóta majdnem mindent lecserétem rajta, igy már jó
" A Cube el van vetve! "

#20
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
jaja, az új Mali vázak katasztrófálisak lettek. A régieket jól bevásárolták. Nekem a polír Viperem máig üzemképes. de az újak nagyon bénák lettek. Integrált fejcsapágy? hogy ne emelje ki a teló? akkor meg minek bele akkora teló, amit beleraknak? IQ harcosok klubbja. Arról nem beszélve, hogy ebben a boltban foglalkoznak legkevésbé az emberrel. Én nagyot csalódtam bennük. De azért a viper az megy ki a falamra, mert egy szép korszakot köszönhetek neki, mert mindenhol kiszolgált. ;)