Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SR Suntour

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1107 hozzászólás a témában

#1101
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Mint ezzel foglalkozó ember még semmilyen negatív tapasztalatom nincs a Duro-E tipusú telóval kapcsolatban, nem úgy mint a D vel aminek berozsdásodott a becsúszószára.
Ugyanez lesz igaz a 75-LO ra is amirõl lejön a krómozás és utánna END.
Ajánlom a sós vizzel való érintkezés teljes elkerülését valamit a kicsit sûrûbb karbantartást zsír stb. A nyílt olajfûrdõ e témában rulez!


Duro-E nem nyílt olajos igaz?
Figy, hogy kell benne olajat cserélni? SOk helyen írták hígabb kell bele. Csak simán kupak kicsavar kiönt oszt új oil vissza? Vagy van más dolog is?
Kösz!

#1102
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Mint ezzel foglalkozó ember még semmilyen negatív tapasztalatom nincs a Duro-E tipusú telóval kapcsolatban, nem úgy mint a D vel aminek berozsdásodott a becsúszószára.
Ugyanez lesz igaz a 75-LO ra is amirõl lejön a krómozás és utánna END.
Ajánlom a sós vizzel való érintkezés teljes elkerülését valamit a kicsit sûrûbb karbantartást zsír stb. A nyílt olajfûrdõ e témában rulez!
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#1103
Freegetruth

Freegetruth

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Nekem is xcp 75 lo-m van. Én kicsit átalakítom. Nyílt olajfürcsit teszek bele. Kiszedem a jobb szárból az olajpatront, és behegesztetem a becsúszó végét, majd egy lyukat fúrok rá. Mivel csináltattam egy hosszab nyomórudat (2cm-vel hoszabb) ezért a másik gyári nyomórudat teszeb az olajos, jobb oldali szárba felkoppanás gátló nélkül. A nyomórúd, és a kis lyuk küzött fog az olaj áramlani. A másik szárba teszem a nagyobb nyomórudat, felkoppanásgátlóval együtt. Itt marad a gyári nagyrugó, és az elõfeszítés állító. A másik szárba rakok én is egy csináltatott kupakot, és még veszek mindkét szárhoz normális szimeringeket. Így lesz egy 10 centit mozgó, olafürdõs telóm.

#1104
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Hi!
Nekem 2005 Suntour XCP 75 LO van.
A bal szarban levo muanyagot (elastomer) kivettem micro ->par masodperc... majd vissza...
A jobb szar nitrogenpatronos tul sokat nem lehet vele gyogyitani, de nem is kell az nagyon jol mukodik.
A bal szar tetejerol levettem a muanyag dugot, mert nem szeretnem, ha egyszer kiverne a fogam a rugo...elmentem hat egy helyi esztergalyoshoz, aki csinalt aluminiumbol egy uj dugot, ezt tuti nem tudja kiloni a rugo, konnyu is, jol is nez ki.
A becsuszok 28mm esek, de ez nekem boven eleg, plane, hogy acelbol van.
Igy nem is nehez jol is mozog, es ultrabrutal jol nez ki csontfekete az egesz, becsuszok minden.
Jol szolgal.
A tobbi SR-rol nem tudok semmit, de ezt ajanlom nem nagy sulyuaknak, mondjuk 75 kg-ig, ja es az ujaknak mar nem ilyen a LO rendszere lasd XCM 100 mm teljesen mas...

#1105
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Üdv.
Ha valaki tudna irni valami infot SR Suntour NRX-6000 trekking telóról azt megköszönném.
Édesapámnak gondoltam (90kg) városi használatra. Nagyritkán kis hegyi tekerésre.
Vagy esetleg valami más ötlet, hogy milyen menetes telót érdemes beszerezni max 20K ért?

Beírom ide is, mert sajnos másik topicban nemkaptam választ.

#1106
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Asszem ennek a témának satty. :(


Ez egy fórum. Ha nem kapsz 1-2 napon belül választ akkor se nem kell csüggedned ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1107
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Asszem ennek a témának satty. :(

#1108
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Nem találtam ilyen témát, gondoltam megnyitom hát.

Suntour Duro-E telót akarok venni a közeljövõben és érdekelne kinek milyen tapasztalata van róla, vagy a Duro szériáról, esetleg ámblokk a Suntour telókról. Duro-E ebikon 35e, szerintem ennyiért megéri. Német Bike Discounton 28e-nek megfelelõ euró. Ott sokkal olcsóbb.