Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#2081
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Johny Somogyszilre mész?


Nem.
SAJNOS péntek-szombat-vasárnap konferencián leszek balatonalmádiban.
De futó-úszócucc - na meg persze rozinante- velem lesz, úgyhogy tolom neki ezerrel.
Sztem százhalombattára elmegyek, aztán orfû természetesen. Oda geri is ácsingózik, tavaly qrva jót ment!
Majd május 11-18-ig kerékpárral ki németországba. Remélem a napi 200 beugrik + azért futok rá.
Majd május 31-én a VERSENY........
Nagyjából ezek a terveim mostanra, habár nem vagyok semmi jónak az elrontója:beer:
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#2082
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Ide is felteszem, hátha valaki rámozdul:

XVI. Tour de Flúgos flúgos futam kétkeréken
Kerékpáros teljesítménytúra
A Bakony Bike K.E. 5 éves tervének második állomása!
2009. július 4. szombat

Rendezõ: Bakony Bike Kerékpáros Egyesület Pétfürdõ
Idõpont: 2009. július 4. szombat 08.00 óra
Rajt: Pécs, Tesco parkoló Schroll J. utca
Cél: Gyula, INTERSPÁR parkoló
A táv: 500 km (utvonal tervezõ alapján), a bejárás után pontosítva lesz.
Nevezés: Csak elõnevezéssel. Nevezési díj: Ft/fõ (szállás, kísérõkocsik, emblémázott poló, ebéd, vacsora, ásványvíz és gyümölcs)
Nevezési cím: Bakony Bike KE. Papp Rudolf, Várpalota, Erdõdy u. 15.
Nevezési határidõ: 2009. június 14. Csak a megadott nevezési lapon. (ld. a Bakony Bike honlapján).
Díjazás: A távot teljesítõk Diplomát kapnak a teljesítményükrõl.
Szintidõ: A távot a lehetõ legrövidebb idõ alatt teljesítik a résztvevõk.
Szállás: 2009. július 3-án éjszaka, a …. hálózsák ajánlott.
Étkezés: Reggeli: szendvicsek a szálláson, ebéd és vacsora késõbb pontosítva.

Útvonal: PÉCS - 4 km Kozármisleny - 19 km Újpetre - 24 km Palkonya - 28 km Villánykövesd -
31 km Villány - 33,5 km Virágos - 37 km Magyarbóly - 41 km Kislippó- 48 km Lippó -
54 km Majs - 59 km Sátorhely - 67 km Mohács (PIHENÕ) - 75,5 km Bár - 81 km Dunaszekcsõ - 88,5 km Furkótelep - 95 km Bátaszék - 102,5 km Pörböly - 125 km Baja (EBÉD) - 143 km Bácsbokod - 156,5 km Bácsalmás - 169 km Csikéria - 187 km Kelebia (PIHENÕ) - 198,5 km Öttömös - 205 km Ruzsa - 216,5 km Üllés - 223 km Forráskút -
234 km Balástya - 239 km Bodorszék - 249 km Ópusztaszer (VACSORA) - 255 km Baks – 263,5 km Csanytelek - 271 km Felgyõ - 276 km Csongrád - 295,5 km Szegvár - 303 km Mindszent - 311 km Mártély - 322,5 km Hódmezõvásárhely (PIHENÕ)- 347 km Algyõ - 358,5 km Szeged - 363 km Szõreg - 375 km Kübekháza - 390 km Kiszombor - 395 km
Makó (PIHENÕ)- 412 km Kövegy - 415 km Csanádpalota - 424 km Pitvaros - 430,5 km Mezõhegyes - 446,5 km Battonya (PIHENÕ)- 457 km Dombegyház - 467,5 km Kevermes - 472,5 km Lõkösháza - 485,5 km Elek - 499 km GYULA INTERSPÁR parkoló


Az 5 éves terv további programja: 2010. július 3-4. Gyula - Nyírbátor
2011. július 2-3. Nyírbátor - Esztergom
2012. június 30 - július 01. Esztergom - Várpalota

A távot a résztvevõk együtt teszik meg. A teljesítménytúrán mindenki saját felelõségére indul. Az esetleges károkért kártérítés a rendezõktõl semmilyen címen nem igényelhetõ.
Fejvédõ használata ajánlott. Világítás és fényvisszaverõ mellény kötelezõ!

A nevezésen az elérhetõséget (cím, telefonszám, e-mail) kérjük pontosan és olvashatóan kitölteni!

Az indulási idõ: 2009. július 04. szombat 08.00 óra
A várható érkezési idõ: 2009. július 05. vasárnap 08.00 óra

Információ: Papp Rudolf, Várpalota, Erdõdy u. 15. Tel: 70-466-48-23, e-mail: PappRudolf@hdsnet.hu
Nyírõ Zsolt, Várpalota, Korompay u. 5. Tel: 20-466-31-53, e-mail: Nyirozsolt@freemail.hu

Minden résztvevõnek sportszerû és eredményes felkészülést és túrázást kívánunk!


"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#2083
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Szorri, én ma szerintem 50-60at megyek. Azért majd a héten valamikor tekerhetnénk együtt...Holnap egy lazás 60-as mint múlthéten?

szerk.: az 50-60 nem az átlagsebességre, hanem a távra értendõ, kilóméterben :D:D:D



Idõhiány miatt mégiscsak veletek megyek, 15:40-tõl ottleszek a körforgalomnál, és várok!

#2084
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Johny Somogyszilre mész?

#2085
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Ha mindenki bukott, nyerhettetek volna...tudtok biciklizni ;)


Jó de nagyot az elsõk estek!
Azt nem tudtuk volna elkerülni:krol::wazuuup::zdrajca:
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#2086
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Ma 15:50-kor kéne megint menni egy 30 kilit. Eredetileg tempósnak gondltam, de adtam vért a délelõtt, így asszem meg kell húznom magam a pelotonban. Nem baj, majd ti nyomjátok!


Szorri, én ma szerintem 50-60at megyek. Azért majd a héten valamikor tekerhetnénk együtt...Holnap egy lazás 60-as mint múlthéten?

szerk.: az 50-60 nem az átlagsebességre, hanem a távra értendõ, kilóméterben :D:D:D

#2087
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás

Ezek szerint megint nem lesz meg a 40-es átlag a szembeszeles szakaszon... EJNYE Geri, ezt azért egyeztesd máskor elõre velünk. Így bizony készülhetsz a 28-as tempóra:beer:


Ha mindenki bukott, nyerhettetek volna...tudtok biciklizni ;)
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#2088
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
40es átlag... pf szombaton örültem hogy lejtõn hátszélbe meghajtottam az 50et :D

#2089
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Ezek szerint megint nem lesz meg a 40-es átlag a szembeszeles szakaszon... EJNYE Geri, ezt azért egyeztesd máskor elõre velünk. Így bizony készülhetsz a 28-as tempóra:beer:
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#2090
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Ma 15:50-kor kéne megint menni egy 30 kilit. Eredetileg tempósnak gondltam, de adtam vért a délelõtt, így asszem meg kell húznom magam a pelotonban. Nem baj, majd ti nyomjátok!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#2091
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás

Olvastam a velón a beszámolót a hétvégi versenyrõl...
Barátom nagyon jól döntöttünk. Azt írja, hogy volt egy szakasz ahol a teljes mezõny bukott a síkos úton. A szökevények is...
Az esõ nem zavarta õket, mert volt vagy 10 fok:cry:
Hát....sztem nem volt egy méznyalás az biztos!
Fõleg, ha a törött kezeddel fognád a vérzõ orrodat és néznéd a szétkaristolt horpadt vázadat, mind a két darabját...


Tanult barátom szokta erre mondani: "Inkább legyek gyáva, mint hõsi halott!" :no:
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#2092
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Olvastam a velón a beszámolót a hétvégi versenyrõl...
Barátom nagyon jól döntöttünk. Azt írja, hogy volt egy szakasz ahol a teljes mezõny bukott a síkos úton. A szökevények is...
Az esõ nem zavarta õket, mert volt vagy 10 fok:cry:
Hát....sztem nem volt egy méznyalás az biztos!
Fõleg, ha a törött kezeddel fognád a vérzõ orrodat és néznéd a szétkaristolt horpadt vázadat, mind a két darabját...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#2093
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Alattam meg lehet nézni, de csak hátulról :D:D 1000 Ft!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#2094
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás

Geri szerintem te SRAM RED-re gondolsz :) Én is megnyomkodtam, és szerelem elsõre...ideje spórolni...de elõbb váz kéne. Kinéztem magamnak én is az Orbea Onix-ot :D
szombaton már hálistennek rendesen be volt állítva az elektromos dura ace, és elég meggyõzõ volt!

Specialized-hez meg annyit, hogy Káldy Attila (ha jól tévedek, Õ volt az) legalább 3 helyszínen görgõzött a Specialized Tarmac PRO SL vázas, Dura ace 7900-as szettel szerelt bringájával. Szép gép, az biztos!


Igazad van, Sram Red volt. A srác meg tényleg a Káldy Attila volt! Ismerõs volt, de nem ugrott be! Speckó hiába rendelésre jön, ha van a palettán, akkor hozzák el és mutassák meg! Ha nem tudja a paraszt, hogy létezik, nem fogja megvenni!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#2095
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Geri szerintem te SRAM RED-re gondolsz :) Én is megnyomkodtam, és szerelem elsõre...ideje spórolni...de elõbb váz kéne. Kinéztem magamnak én is az Orbea Onix-ot :D
szombaton már hálistennek rendesen be volt állítva az elektromos dura ace, és elég meggyõzõ volt!

Specialized-hez meg annyit, hogy Káldy Attila (ha jól tévedek, Õ volt az) legalább 3 helyszínen görgõzött a Specialized Tarmac PRO SL vázas, Dura ace 7900-as szettel szerelt bringájával. Szép gép, az biztos!

#2096
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás

Helló mindenki!

Hát végül csak nem mentünk a zombai versenyre. Esett egész nap, szerencsére már pénteken lemondtuk, így nem az volt, hogy vissza keleltt fordulnunk. Helyette elmentünk Lillával a Bringaexpora pénteken.
Szerencsére a parkolóban nyitva hagytak egy kaput és így fizetés nélkül bejutottunk a kiállításra. :)
Volt ott minden, ami szem-szájnak ingere: Scott, Pinarello, Wilier, Bianchi, Colnago, KTM, Ridley, Guerciotti, Karbona, Trek. Hogy milyen kerók voltak, mi sem bizonyítja jobban, hogy Lilla, aki kis közelítéssel teljesen közömbösnek mondható keró témában, egyszer csak felkiálltott: "Elsõ látásra szerelem!"
Természetesen nem rám gondolt, hanem egy Karbona fullkarbon keróra. Tõle még nem hallottam sosem, hogy "na, majd ha lesz pénzem..." Kicsit õ is bezsongott. Sajnos én miután végeztem az expoval tökéletesen összezavarodtam. Ha kérdezték volna tõlem, hogy na, akkor melyik az az egy, amit elvinnél, inkább zokogva fejbelõttem volna magam. Láttam én gyönyörû Prince-t, a kedvenc Bianchimat, a Trek csúcs Madone-ját, a Scott 5,9 kg-os zászlóshajóját, fullkarbon KTM-et, Orbea Orcat... ..áh, nem is folytatom. Nem tudtam volna választani. A Trek idáig távol állt tõlem, de most igazán felkeltette az érdeklõdésem. Kár, hogy a fullkarbon vázak 380 ropitól kezdõdnek. Az Orbea Onix váza ehhez képest olcsóság a 270--es árával. ÉS nekem tetszett. Egyszerû, de izmos.
Ami igazán piros pont volt, hogy Mártiék elhozták Ballan vázát, amivel a VB-t nyerte.
file:///C:/Users/JOSSHU%7E1.TUS/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpgFeltöltött kép
Ez mondjuk le volt gyorskötegelõzve az állványhoz, de amúgy mindent meg lehetett emelgetni, nyomkodni. Váltottam Sram Force cuccal (nem is lenne nehéz megszokni az egykaros váltást!), teszteltem a Shimano Dura Ace elektromos váltóját (ez sajnos nem volt jól beállítva), miközben az Ellite tréning szimulátorával valami tavaszi klasszikuson nyomultam... Sok-sok érdekes dolog volt, volt pár igazán jó akció is. Szerncsére a csórikat nem gyötri a tudat, hogy vajon melyiket is vegye meg (2.200.000-es Scott 1.600.000-ért). Egynek jó volt, de benzin, plusz 1500 forint belépõnek talán kicsit kevés. Mindenesetre van egy rakat katalógusom, ha kell valakinek, szóljon!


Hát, rendhagyó módon sárga írigységgel néztem az említett Orbea Orcát; nagy duzzogva bele tudnék tenni pár verítékes kilométert...bár amennyibe kerül, lehet, hogy inkább betenném a vitrinbe.

Részemrõl csak a Specialized standja volt gigantikus csalódás, merthogy egy nem sok, annyi országútit sem vittek ki. Értem én, hogy már jellemzõen megrendelésre hozzák, na de akkor is...
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#2097
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Geri,azért egy kis Bianchizsítr kentél a kabátodra nem?
Ma Tour de Adacs volt programon,meglepõdve tapasztaltam ,hogy kijavították a kis utat Szabadszállás felé,egész használható lett.

#2098
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
én pénteken voltam...

#2099
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Helló mindenki!

Hát végül csak nem mentünk a zombai versenyre. Esett egész nap, szerencsére már pénteken lemondtuk, így nem az volt, hogy vissza keleltt fordulnunk. Helyette elmentünk Lillával a Bringaexpora pénteken.
Szerencsére a parkolóban nyitva hagytak egy kaput és így fizetés nélkül bejutottunk a kiállításra. :)
Volt ott minden, ami szem-szájnak ingere: Scott, Pinarello, Wilier, Bianchi, Colnago, KTM, Ridley, Guerciotti, Karbona, Trek. Hogy milyen kerók voltak, mi sem bizonyítja jobban, hogy Lilla, aki kis közelítéssel teljesen közömbösnek mondható keró témában, egyszer csak felkiálltott: "Elsõ látásra szerelem!"
Természetesen nem rám gondolt, hanem egy Karbona fullkarbon keróra. Tõle még nem hallottam sosem, hogy "na, majd ha lesz pénzem..." Kicsit õ is bezsongott. Sajnos én miután végeztem az expoval tökéletesen összezavarodtam. Ha kérdezték volna tõlem, hogy na, akkor melyik az az egy, amit elvinnél, inkább zokogva fejbelõttem volna magam. Láttam én gyönyörû Prince-t, a kedvenc Bianchimat, a Trek csúcs Madone-ját, a Scott 5,9 kg-os zászlóshajóját, fullkarbon KTM-et, Orbea Orcat... ..áh, nem is folytatom. Nem tudtam volna választani. A Trek idáig távol állt tõlem, de most igazán felkeltette az érdeklõdésem. Kár, hogy a fullkarbon vázak 380 ropitól kezdõdnek. Az Orbea Onix váza ehhez képest olcsóság a 270--es árával. ÉS nekem tetszett. Egyszerû, de izmos.
Ami igazán piros pont volt, hogy Mártiék elhozták Ballan vázát, amivel a VB-t nyerte.
file:///C:/Users/JOSSHU%7E1.TUS/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpgFeltöltött kép
Ez mondjuk le volt gyorskötegelõzve az állványhoz, de amúgy mindent meg lehetett emelgetni, nyomkodni. Váltottam Sram Force cuccal (nem is lenne nehéz megszokni az egykaros váltást!), teszteltem a Shimano Dura Ace elektromos váltóját (ez sajnos nem volt jól beállítva), miközben az Ellite tréning szimulátorával valami tavaszi klasszikuson nyomultam... Sok-sok érdekes dolog volt, volt pár igazán jó akció is. Szerncsére a csórikat nem gyötri a tudat, hogy vajon melyiket is vegye meg (2.200.000-es Scott 1.600.000-ért). Egynek jó volt, de benzin, plusz 1500 forint belépõnek talán kicsit kevés. Mindenesetre van egy rakat katalógusom, ha kell valakinek, szóljon!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#2100
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Igen széles gumi ajánlott mert homokos az útvonal nagy része.