Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
4218 replies to this topic

#1661
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Biztosan szép, de nem örülnék, ha a kerekem itt látnám viszont:

Feltöltött kép
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1662
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts

Nem 25??? Az vasárnap.



De :scratchhe
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#1663
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Két eseményt szeretnék ajánlani a még edzésben lévõ kerekeseknek:

1, Most szombaton (17) lesz a területi évadzáró bringaverseny Debrecenben. Normál esetben elengedjük a fülünk mellett az ilyen híreket, mert hát csak 200 kilóméterre van tõlünk. DE! Nekem éppen szombaton kell mennem Debrecenbe suliba. Tehát, ha valakinek van kedve egy jót tekerni szép környezetben (Panoráma út, Vekeri tó), én szívesen elviszem.

Másik: okt 23-án lesz Szegeden a Misik László emlékverseny. Ez kritériumverseny, nem szokott hosszú lenni, 40 kili körül van a táv. Most új helyszínen lesz, de jó hangulatú szokott lenni.

Tessék gondolkozni! Ha valaki jönne még, én is beneveznék a kritériumra.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1664
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Részemrõl rendben. 23-a péntek, tehát a köv meeting: OKTÓBER 26. Így jó?

Nem 25??? Az vasárnap.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1665
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts

Ez a vasárnap jól betett nekünk. Akkor megpróbáljuk az okt 23-ás hétvégét?


Részemrõl rendben. 23-a péntek, tehát a köv meeting: OKTÓBER 26. Így jó?
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#1666
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Ez a vasárnap jól betett nekünk. Akkor megpróbáljuk az okt 23-ás hétvégét?
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1667
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Jóó, de ez a bolt teríti az országban...
Amúgy amikor féket vettem, akkor azért választottam a sramot, mert:

Dura ace 7800: kb 40ezer, és 314 g a pár
Sram rival: 25ért vettem (két nappal késõbb máshol 15ért láttam a párt, zsírújan...) és 280g a pár...

És jól fog!


Azért ezen felül vannak még cuccok ott. A kiskernél is ennyibe kerülnek a portékáik. Én a kopó alkatrészeket, ha lecserélném, több, mint 30 dekát tudnék könnyíteni a kerón. Jó, pénzbe kerül, de ha úgyis ledobsz cuccot a keróról, akkor pótlásra meggondolandó.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1668
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts

A vasárnapi tekeréssel kapcsolatban. Pénteken azt hittem vége a világnak, de ma itt Debrecenben egész jó idõ van. Péntek este Egerben esett már, ma még nemtom. Este, ha megyek Gyöngyösre, megnézem mi a helyzet és egyeztetünk.


Jól tettük, hogy nem mentünk. Megkértem egy csoporttársamat, aki szilvásváradi, hogy vasárnap reggeltõl adjon helyzetjelentést. Nos arrafelé reggel 6-tól 15 óráig folyamatosan szakadt az esõ.
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#1669
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Jut eszembe!

A bringás boltban itt Debrecenben meglepõ választék van. Kisebb bolt, mint Imrié, de van Trek Madone is bent. Emellett KCMC cuccok is rakattal. Érdemes megnézni õket, mert iszonyú könnyûek és árban sokszor jobbak, mint a "nagy" márkák. Néztem, fékek komplett 10 dekával könnyebbek a Duránál, Kormányon, neyeregcsövön 5-10 deka... Össze lehet szedni majd fél kilót.

Itt vannak a linkek:

www.chilisport.hu

www.ftwbikes.com

Jóó, de ez a bolt teríti az országban...
Amúgy amikor féket vettem, akkor azért választottam a sramot, mert:

Dura ace 7800: kb 40ezer, és 314 g a pár
Sram rival: 25ért vettem (két nappal késõbb máshol 15ért láttam a párt, zsírújan...) és 280g a pár...

És jól fog!

#1670
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts

A vasárnapi tekeréssel kapcsolatban. Pénteken azt hittem vége a világnak, de ma itt Debrecenben egész jó idõ van. Péntek este Egerben esett már, ma még nemtom. Este, ha megyek Gyöngyösre, megnézem mi a helyzet és egyeztetünk.


Jelenleg nem esik Egerben, süt a nap, de meglehetõsen tekintélyes borulás érkezik...
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#1671
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
A vasárnapi tekeréssel kapcsolatban. Pénteken azt hittem vége a világnak, de ma itt Debrecenben egész jó idõ van. Péntek este Egerben esett már, ma még nemtom. Este, ha megyek Gyöngyösre, megnézem mi a helyzet és egyeztetünk.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1672
áfonya

áfonya

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts

Helló mindenki!

Pénteken volt egy kis idõm itt Debrecenben, így elmentem a helyi bringaboltba, tudnak-e ajánlani valakit tekeréshez partnernek. Végülis elmondták hol szoktak gyülekezni, idõre oda is mentem. Nem volt ott senki, már kezdtem kétségbe esni. Aztán egyszer csak feltûnt egy srác. Becsatlakoztam hozzá. Mutatott egy jó kört. Úgy 60-65 kili és csak a vége felé forgalmas az út. Kiderült, hogy õk nagyban nyomják, van ott egy srác (valamilyen Geri), aki 3. volt a kritérium OB-n. Kedd-csütörtök állítólag 20-as pelotonok szoktak kimenni. Példát vehetnénk róluk!
Szóval elindultunk. Az elsõ 9 kili bemelegítés. Aki nem ismeri annyira a hortobágyot: itt mindig fúj a szél. De pénteken különösen genya szél volt. Azért mi itt az alföldön is kapunk belõle, de ott egy büdös fa sincs ami felfogná a szelet. Összetehettema akét kezem, ha egy kis nádas mellé értünk. :) Na szóval a 9 kili után (itt átlóból hátszél volt, 37 körül nyomtuk), tempóra kapcsoltunk. Én nem igazán voltam képben a forgatókönyvet illetõen, mindig annyit mentem, mint a srác. Jellemzõen max 500 métereket voltunk elõl és a tempó 40 alá nemigen ment. A végén 50-nel csapattunk, igaz a szél is kedvezett, meg enyhén lejtett is. Aztán befordultunk pofaszélnek. Nyilván tisztában vannak a széljárással, mert ez a rész a pihenõszakasz. Itt "visszavettünk" 32-re. Aztán a 30. kilóméter körül a srác kezdett krízishelyzetbe kerülni. Mint kiderült, már a héten a 400. kilóméternél járt. Visszábbkapcsoltunk és elkezdtem vezetni neki. Még jóidõt pofaszélnek mentünk, aztán visszafordultunk Debrecen felé. Ott könnyebb volt, de még mindeg nem siettem, mert már egyszer sikerült elhagynom szegényt. Aztán az utolsó 10 kilin még egyszer belecsaptunk. Megint sikerült jó szakaszokon 47-49-cel dörgetni (persze itt is hátszél).
A kör végén a srác elmondta, hogy ha Geriék jönnek, õ csak kapaszkodik utánuk. Geri 39-cel szélnek is megy, visszafelé, ha hajtás van, 45-50 között közlekedik. Pillanatok alatt megsemmisültem. Még jó, hogy nem velük akadtam össze! Egyszer majd, ha majd megerõsödöm, lehet, hogy elmegyek a szélárnyékukban. Mindenesetre jó volt tapasztalni, hogy máshol is van kerós élet, nem is akármilyen!
Állítólag jövõre megalakul a LOKI kerós egyesület is. Hát nálunk?


Úgy látszik minden kerékpáros-közösségnek megvan a maga Geri-je... :-))

#1673
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Jut eszembe!

A bringás boltban itt Debrecenben meglepõ választék van. Kisebb bolt, mint Imrié, de van Trek Madone is bent. Emellett KCMC cuccok is rakattal. Érdemes megnézni õket, mert iszonyú könnyûek és árban sokszor jobbak, mint a "nagy" márkák. Néztem, fékek komplett 10 dekával könnyebbek a Duránál, Kormányon, neyeregcsövön 5-10 deka... Össze lehet szedni majd fél kilót.

Itt vannak a linkek:

www.chilisport.hu

www.ftwbikes.com
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1674
jannusz

jannusz

    vendég

  • fórumtag
  • 67 posts
Szervusztok!
Ha a hosszú hétvégén lesztek a bükkben, akkor esetleg:
http://www.barcikacycling.mlap.hu/
3K

#1675
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Helló mindenki!

Pénteken volt egy kis idõm itt Debrecenben, így elmentem a helyi bringaboltba, tudnak-e ajánlani valakit tekeréshez partnernek. Végülis elmondták hol szoktak gyülekezni, idõre oda is mentem. Nem volt ott senki, már kezdtem kétségbe esni. Aztán egyszer csak feltûnt egy srác. Becsatlakoztam hozzá. Mutatott egy jó kört. Úgy 60-65 kili és csak a vége felé forgalmas az út. Kiderült, hogy õk nagyban nyomják, van ott egy srác (valamilyen Geri), aki 3. volt a kritérium OB-n. Kedd-csütörtök állítólag 20-as pelotonok szoktak kimenni. Példát vehetnénk róluk!
Szóval elindultunk. Az elsõ 9 kili bemelegítés. Aki nem ismeri annyira a hortobágyot: itt mindig fúj a szél. De pénteken különösen genya szél volt. Azért mi itt az alföldön is kapunk belõle, de ott egy büdös fa sincs ami felfogná a szelet. Összetehettema akét kezem, ha egy kis nádas mellé értünk. :) Na szóval a 9 kili után (itt átlóból hátszél volt, 37 körül nyomtuk), tempóra kapcsoltunk. Én nem igazán voltam képben a forgatókönyvet illetõen, mindig annyit mentem, mint a srác. Jellemzõen max 500 métereket voltunk elõl és a tempó 40 alá nemigen ment. A végén 50-nel csapattunk, igaz a szél is kedvezett, meg enyhén lejtett is. Aztán befordultunk pofaszélnek. Nyilván tisztában vannak a széljárással, mert ez a rész a pihenõszakasz. Itt "visszavettünk" 32-re. Aztán a 30. kilóméter körül a srác kezdett krízishelyzetbe kerülni. Mint kiderült, már a héten a 400. kilóméternél járt. Visszábbkapcsoltunk és elkezdtem vezetni neki. Még jóidõt pofaszélnek mentünk, aztán visszafordultunk Debrecen felé. Ott könnyebb volt, de még mindeg nem siettem, mert már egyszer sikerült elhagynom szegényt. Aztán az utolsó 10 kilin még egyszer belecsaptunk. Megint sikerült jó szakaszokon 47-49-cel dörgetni (persze itt is hátszél).
A kör végén a srác elmondta, hogy ha Geriék jönnek, õ csak kapaszkodik utánuk. Geri 39-cel szélnek is megy, visszafelé, ha hajtás van, 45-50 között közlekedik. Pillanatok alatt megsemmisültem. Még jó, hogy nem velük akadtam össze! Egyszer majd, ha majd megerõsödöm, lehet, hogy elmegyek a szélárnyékukban. Mindenesetre jó volt tapasztalni, hogy máshol is van kerós élet, nem is akármilyen!
Állítólag jövõre megalakul a LOKI kerós egyesület is. Hát nálunk?
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1676
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts

Nekem sajna nem. Leghamarabb sztem a 23-ás hétvége lenne sanszos. Nemtom más hogy van ezzel...


Hát...nem nagyon van szerencsénk a hegyekkel:

http://index.hu/bulv...zapor_is_lehet/

elég, ha a headline-t elolvassátok.
Esetleg annyit még megtehetünk, hogy mivel én pénteken reggel 8-kor már Egerben leszek, megírom, hogy hogyan alakul az idõ. Ezt szombat estig meg tudom tenni, mert addig biztosan ott leszek. Ha van rá igény...

Josh, ha nem jutok gépközelbe, jól felhívlak telefonon.

Kiskubai, holnap vizsgázom 1500 méteren, majd elmesélem, hogy megy egy dohányosnak...:help: 5:30 a szint.
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#1677
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
nekem nagyjából mindegy, úgyhogy majd szóljatok ha meglesz az idõpont :)

#1678
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Jövõ vasárnap? Igazából nekem minden vasárnap jó...


Nekem sajna nem. Leghamarabb sztem a 23-ás hétvége lenne sanszos. Nemtom más hogy van ezzel...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1679
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts

Sajnos én is egyre inkább hajlok az elnapolásra... Várom a további javaslatokat!


Jövõ vasárnap? Igazából nekem minden vasárnap jó...
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#1680
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Ha mégis mentek vasárnap és Bogács felé járok, nézzetek be!
Ha esik, a termálban leszünk! ;)

http://www.merkaptse...ep.php?id=60157

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_