Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
4218 replies to this topic

#3021
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
http://rouesartisana...e-15505311.html

#3022
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts
Akkor módosítok. Ebben a szezonban használom az alig futott aksium kerekeimet, jövõre pedig nézek valami okosabb kerékszettet. Versenyezgetni.
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#3023
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Igen! Vigyázz a ksyrium elnevezéssel! A Gerinek ksyrium ssc sl a kereke, és érezhetõ a különbség! Annak ellenére, hogy a kerék aero tesztekben ezt a kerékszettet veszik viszonyítási alapnak, a többi nem is létezik... Nem karbon, erõs, merev, NAGYON könnyû (1,4 kg), aero küllõ. Armstrong és a többiek hegyre használta.
Nyugodtan állíthatom, hogy legalább tizen verseny kerékszettem volt már. Teli keréktõl a zippig, ksyriumtól a shamalig, 3 küllõstõl a négyküllõsig. Itt is érvényes a mondás: 35 km/h átlagig szinte mindegy, az felett meg mindent, amit a pénztárcád megenged.
Ja és a shimano gyári szettek, hát talán factory kerekek közül azok voltak e legzsengébbek. (igaz árban is!)
A legjobb választás: most talán a zipp 808. A ksyriumhoz képest labor(!!!) mérések alapján óránként 1perc 14 mp-et ad. Kérdés: 430-440 e ft. Ennyit költesz edzõtáborra, márciusban, táplálékkiegészítõre, gyúrásra, 2 perccel leszel jobb a tihany kupán???
Igen Duzmi jól megmondta: A gummák közötti különbség is érezhetõ: nekem a legjobb gumim a michelin pro race 2 service course volt és van. Mondjuk itt is nagy különbség van szingó és drótperemes között...
A kerós ereje 80%-át arra használja, hogy átnyomja magát a közegben, amiben van (jó esetben ez a levegõ), 10% gumi gyûrõdés és tapadási-súrlódási veszteség, 10% technikai hiányosságok (nem egyenletes tekerés). Ezek átlag számok, nincsenek sztereotípiák.
Nyugaton mûködik a zippnél a DEMO program: elviheted a legdrágább karbon kerekeket kipróbálni, akár hétvégére is. Elég meggyõzõ önbizalomról tanúskodik, ha kipróbálod, rájössz, megveszed...
Nálunk nincs zipp dealer.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#3024
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
http://www.bikeexpre...a/kerekek_3.php
http://www.biondobik...s2007_2&id=5393

#3025
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts
Köszönöm az infót. És az mennyibe kerül?
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#3026
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Ksyriumnak több tipusa van,ami Matuzmál van 55-ért az nem jobb mint a te mostani kereked.Az SL,ES a jobbak.

#3027
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts
Néztem matúz mesternél; 55 egy ksyrium szett.
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#3028
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Egy Ksyrium sl vagy 170,a különbségrõl Geri tud mesélni.
Van hasonló súlyban olcsóbb pl:American Classic gyári.
De ha felraksz egy csúcs gumiszettet az jóval olcsóbb,és ott is érezhetõ a különbség.

#3029
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
hát nekem egy GPM tecnom van .. van vagykiló a kerék de a magyar utakra ez kell 8) (tankal való prontális ütközés kimenetele is kétséges.. úgyhogy alig erõs)

sztem is mindegy a bringa.. (90k s sora-s altrixal tekertem/tekerek 2 évig) 2-5km/h átlagban a különbség a szetben(sora -> 105,ultegra,durace) 3-4km/h a kerékcsere(RemerX,Dynamic -> GPM,Pro2ServiceE) és 15km/h az hogy kimész tekerni ami viszont ingyen van :D emlékezz csak Johnny nem 1-2 ember ált nyitrán is starthoz peugeot-al vagy favorittal sose a gép fog számítani hanem az ember aki rajta ül.

ui.: azért a 12kg os alap bringuszal nem kapartam fel 8 percen belül a HHH ra :D

#3030
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts
Igen, a komplett Meridát lehet vinni ötért.
Én nagyon boldog voltam, mikor Geri összerakatta nekem a kék 903-ast. A Speckóval más élmény tekerni, de valóban: se akkor, se most nem kerültem dobogóra a Tihany-kupán :)
Na, akkor kérdés: Aksiummal tekerek most. Ha Ksiriumot szeretnék használni, az kb. mibe fájna? Érdemes? Könnyebb lenne? (nem súly, hanem a tekerés milyensége) Aksiumot pedig megtartanám edzeni...
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#3031
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
A "mi" szintünkön (bocsánat, ha valaki nem így érzi) sztem nincs mérhetõ különbség egy 200 e v. 600 e bringa között sem, esetleg a kerék upgrade számíthat valamit, de......
Igen, a kerékpártervezõ-mérnök nagyon õszinte, de ma erre épül MINDEN iparág, miért pont ez lenne kivétel??? Ott vannak pl a hátsó láncátdobók, de jobb példa az elsõ váltó: mi változott gyökeresen az elmúlt 20(!) évben ezen a területen??? Aki meg elhiszi a grammok parasztvakítását... Most nem tökmindegy, hogy 8,5 kg vagy 7,8 kg a géped??? rajtad meg ott fityeg a pocakzsír:confused:
Konklúzió: A-B-be el lehet jutni az én autómmal és Valaki sárga szörnyével is (:kissmyass ), de az élmény.... Valahol u.e. érvényes talán ide is.
UFF!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#3032
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
6k a komplet bringa,viszont uennyi egy vázért már nagy átverés.Persze ha volna ennyim rá szivesen hagynám magam csõbe húzni.
Tetszik a fickó õszintesége:
http://bikemag.hu/el...ologia-elozetes

#3033
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
karbon bizony kényesebb mint az alu.8)
(600k ez a sz*r? jó nekema deda váz :D úgyis ugyan abból van és hatmad annyi..600k ért egy pinarello prince vázat osztogatnak)

ja és törés: az új karbonok 50kN/ncm re vannak tesztelve úgyhogy nem fogtörni mint a ropi de ha kicsit kiszálasodik vagy megreped oan hangja van mint a törött CD lemeznek :D

#3034
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts
Annak a full karbon, piros-fekete meridának az ára 6 kiló. Imri 5ért adja, és minden gyári rajta...tehát semmi "olasz". Igen szép mutatvány.
Enyimé holnap kész, még du. finomhangolom, és mehetünk.
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#3035
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Szerintem érdemes karbont,titánt,alut,acélt is venni,olyat ami tükrözi a gazda anyagi lehetõségeit.
Ekkor felszabadultan fogod tudni használni,azt hiszem ez lényeges.

#3036
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Jaaaaa, most néztem 600 e a listaára ultegrával!
Az is megérdemli aki ilyet vesz, ennyiért!!!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#3037
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Igen, jól fogalmaztál: GÉPSZÖRNY. A szó csúnya értelmében...
Mennyiért adja Imre kereskedõ???
Imbi, ne is lássalak!!!:cheers:
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#3038
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Sztem a karbon nem kényesebb az alumíniumnál.
Hát ezt attól kéne megkérdezni, aki használ ilyet. Sztem az acélon kívül más nem bírja a komoly ütéseket. Az alumínium ráadásul "emlékezõ" fém, tehát ahol ütést kap, ott feszültség raktározódik. Itt fog leghamarabb elpattanni. A karbon ennél jóval rugalmasabbb, hogy a szövet mit bír, azt nem tudom. :chin:

Amúgy jó lenne, ha Kori visszatérne közénk. Nagyon jó képességei vannak, kis felkészüléssel jól tud õ tekerni. Így meg, ha technika is lesz alatta, biztosan szívesebben is fog jönni. Emléxem, nálam mekkora sokk volt, hogy éppen a tél elején vettem meg. Le kellett mennem minden este a garázsba megpaskolni Giuseppét. Aztán ahogy pluszra fordult az idõ, irány az országút!

Duzmi! A szombat amúgy sem jó nekem, így majd vasárnapra-hétfõre egyeztetünk.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#3039
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 posts
Nincs abban semmi rossz ha valaki olyan erõs hogy szétcsavarja a vázat:scared:
Szombaton elvileg Terep fesztivál aztán majd meglátjuk.

#3040
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 posts
Téynleg, Kori megveszi?
És még egy kérdés...
érdemes full karbont venni? Egy nagyobb esésnél nem törik ketté, mint a ropi?
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."