Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1821
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

specialized rival nyeregrõl mit gondoltok, mik a tapasztalatok, ha vannak? nem veszek deszkanyerget, annyit nem ér nekem az a pár gramm, de szeretnék kényelmesen tekerni...

qrva jó nyereg, tán a legjobb amit eddig használtam.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1822
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
specialized rival nyeregrõl mit gondoltok, mik a tapasztalatok, ha vannak? nem veszek deszkanyerget, annyit nem ér nekem az a pár gramm, de szeretnék kényelmesen tekerni...

#1823
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hi

Lenne egy olyan kerdesem hogy ma vettem egy nyerget ami nem igazan valt be 2ora tekeres utan.Ha vissza vinnem akkor vissza kapom a penzt vagy lekell vasarolnom? Legegyszerubb lenne ha felhivnam a boltot de szeretnek tisztaba lenni a helyzettel hat ha atakarnak verni vagy mittom en :)


Örülj ha visszaveszik vagy kicserélik. Nem kell visszavenniük, mert használtad és nyoma van. 2óra alatt különben sem lehet megmondani egy nyeregrõl, hogy kényelmes-e.


A sebesség mindent megold.

 


#1824
kovács

kovács

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Szevasaztok!

Kérdés: tökéletes megoldás az, ha az üllést a sínek mentén pár cm-el elõrébb tolom? Nem fogom így esetleg túlterhelni a nyerget illetve a nyeregvázcsövet? (75kg vagyok)

Elõre is köszi a választ
J.


persze teljesen normális... azért vannak a sínek h állíthasd az üléspozíciódat... ;)
amúgy pár év intenzív használat alatt elõfordulhat, h. elhajlik a pálca de nem túl gyakori szerintem... de ezért van a titánpálca ...meg ára is van :D

#1825
Mag1C

Mag1C

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Hi

Lenne egy olyan kerdesem hogy ma vettem egy nyerget ami nem igazan valt be 2ora tekeres utan.Ha vissza vinnem akkor vissza kapom a penzt vagy lekell vasarolnom? Legegyszerubb lenne ha felhivnam a boltot de szeretnek tisztaba lenni a helyzettel hat ha atakarnak verni vagy mittom en :)

#1826
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Mennyire normális az,hogy egy két hónapos piros selle italia flite nyergen a varrások körül fekete foltok jelennek meg(mintha erõs kopás nyomai lennének),és helyeken foszladozik róla a bõr?

köszi
fanatiX mtbc

#1827
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest
Szevasaztok!

XC-re használnám a gépet a budai "hegyekben", értsd fölfele ahogy a lábam bírja, lefele pedig olyan gyorsan, hogy még nem ijedek meg...

A nyereg magasságát már kb. sikerült eltalálnom, de hogy mennyire legyen "elöl" a nyereg ez még kérdéses nekem.:

Az Intersport katalógusában azt láttam, hogy annyira kell elöl ûlni, hogy ha a hajtókarok vizszintesben vannak, akkor térdedtõl lefele húzott képzeletbeli függõleges vonal a pedál tengelyén menjen át.
Gondolom ilyenkor ideális az erõátvitel, illetve a térdizületeidet is kíméled.

Nos nekem rövid a combom és kb 4 cm hiányzik ahhoz, hogy a térdem eleje függölegesen a pedáltengely fölött legyen...

Kérdés: tökéletes megoldás az, ha az üllést a sínek mentén pár cm-el elõrébb tolom? Nem fogom így esetleg túlterhelni a nyerget illetve a nyeregvázcsövet? (75kg vagyok)

Elõre is köszi a választ
J.

#1828
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

köszi mindenkinek. :) tehát ez a nyereg gyakorlatilag ugyanaz, mint a bbb compdesign, vagy a b+ és acor hasonló nyergei?

DéBé: a mostani nyergem sem puha -csak eléggé meg van már repedve a lapja..-, meg hát ugye én a tekerõs szakág híve vagyok, szóval montira, rendes biciklizésre csak cicanaciban. :D


hát nekem is van egy 10+km mire eltekerek fogasig,nagyrészt ülve. Fõként a súlya miatt vettem

#1829
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Minek egy nyeregre szivacs? Attól lesz a nyereg kényelmetlen. Néhány ezer km alatt a mûanyag lap is betörik. :)

köszi mindenkinek. :) tehát ez a nyereg gyakorlatilag ugyanaz, mint a bbb compdesign, vagy a b+ és acor hasonló nyergei?


Igen.


A sebesség mindent megold.

 


#1830
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
köszi mindenkinek. :) tehát ez a nyereg gyakorlatilag ugyanaz, mint a bbb compdesign, vagy a b+ és acor hasonló nyergei?

DéBé: a mostani nyergem sem puha -csak eléggé meg van már repedve a lapja..-, meg hát ugye én a tekerõs szakág híve vagyok, szóval montira, rendes biciklizésre csak cicanaciban. :D

#1831
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
pl enyémen is:D
csak a lapon 170g-t irnak. De mitvársz kényelem terén tõle? annyira nemkényelmetlen de nemis kényelmes, kb semmi szivacs,de meglehet szokni

#1832
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

valószínûleg nem arra volt kíváncsi, hogy tapasztalataid szerint hány darab bringán szerepel, sokkal inkább a kényelemmel kapcsolatos tapasztalatok érdeklik :)


és aki ez alapján nyerget vesz :chin:

Amit tudok: számtalan budaörsi kerékpáros használ ilyet. cserkésszen be egy ottani bighitet, és már tesztelheti is.

#1833
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ez a nyereg létezik több márkából, b+, bbb, acor, decathlon. Annyi különbség van köztük, hogy más a huzat és az egyikre az van írva, hogy üvegszál a másikra meg az, hogy karbonszál erõsítéses és más anyagból van a sín.


A sebesség mindent megold.

 


#1834
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

minden 3ik dh gépen ilyen van :-)

valószínûleg nem arra volt kíváncsi, hogy tapasztalataid szerint hány darab bringán szerepel, sokkal inkább a kényelemmel kapcsolatos tapasztalatok érdeklik :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1835
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

ezzel a nyereggel valakinek tapasztalata?

http://www.decathlon...66991-12788183/


minden 3ik dh gépen ilyen van :-)

#1836
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
azért kérdeztem, mert ösezahasonlítva a bbb compdesignal kb hasonlóak. az, hogy karbon, nekem nem volt mérvadó, súlyra még így is könnyebb ez is meg a compdesign is, mint a mostani nyergem...de engem a kényelem, kényelmetlenség, keménység, stb érdekelne.:)

#1837
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Azt hiszem erre írták anno, h karbon ide-oda,nehéz

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1838
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
nekem ez nagyon hasonlít egy B+-ra....:)

#1839
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ezzel a nyereggel valakinek tapasztalata?

http://www.decathlon...66991-12788183/

#1840
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Ha a nyereg/nyeregcsõ nyikorog mit lehet tenni ellene??


Nyeregcsõ ki, nyeregvázcsõvet rendesen kipucolod, majd zsírt bele, nyeregcsõ vissza. Ha a nyereg is nyikorog, a pálcák és a "nyeregtest" (szóval ahova a pálcák futnak) csatlakozásába egy kis olajat folyatsz. Nálam mindkét dolog mûködött hasonló problémánál.