Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1641
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
duzmath kollégát kérdezd meg milyen neki a Fizik nyergem. Én a Selle San Marco SKN-t ajánlom.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1642
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ha van ra lehetoseg, akkor probalj ki egy fizik-et is. mert valaki imadja, valaki utalja. lehet hogy te pont imadni fogod.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1643
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Akkor lehet érdemesebb lesz körülnéznem a Speckó háza táján.

#1644
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Fiziket soha többet. 700km-t tettem bele egy Nisene Sport-ba, de megbántam. Írtó rossz.
Hülye egyenes ülõfelületû.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1645
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
probalni kell oket. ez a wing-flexes szeria nem mindenkinek jon be.

most azt neztem

Feltöltött kép

Arione K1. nagyon komoly. full karbon, de van rajta egy gel-reteg, viszont boritas nincsen. Nomost emelle 250gramm koruli a sulya. az ara viszont valami 270Font. pofatlan :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1646
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Fizik országúti nyergei jók? http://http://www.bi...eszlet&tid=2599

#1647
ZeemanX

ZeemanX

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Hoppsz, itt nem lehet utolag szerkeszteni (csak adott idon belul)... Jajj. Namind1.

Meg egy kerdes;
megbizhatoak-e, illetve van-e ertelme ezeknek az "elasztomerrel ellatott rezgescsillapito rendszer"-rel rendelkezo nyergeknek?

#1648
ZeemanX

ZeemanX

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok,

van valakinek negativ tapasztalata B+ nyergekrol? Egyaltalan "szabad-e" venni? :-)

Koszi

#1649
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

A B 17 keskeny változatát (narrow) a Brooks honlapja Road & MTB felhasználásra ajánlja, és ebbe a kategóriába is sorolja, mint az itt látható:

http://www.brookseng...-------------77

De lehet, hogy hozzám hasonlóan õk is rosszul tudják.


Mit kell ezen lezárni, alig beszéltünk ezekrõl a nyergekrõl, vagyunk minusz ketten a fórumon akik brooks-t használnak montin, nem baj ha szóba került :)

Le lehet tölteni tõlük (is) régi brooks katalógusokat, érdemes nézegetni õket.
A jelenleg kapható modellek 99%-a majd 80-100 éves :)
(egyedül a swift-et leszámítva)
A nyergek elnevezése és a formája szinte semmit nem változott ez idõ alatt.
Ez az idõtálló funkció és dizájn a márka egyik szépsége és erõssége...
...és egyben gyengéje is, mert igazán kihozhatnának egy tényleg montihoz tervezett középen kivágott, hosszú orrú stb. nyerget.

A nyergeket besorolja a honlap mindenféle kategóriába, majd hülye lenne nem tenni ezt, de (sajnos) ezeket a nyergeket eredetileg tényleg nem montira tervezték (attól még jók azért)

Aki elszánt (betörés) és pénzt is szán rá (a titán modellek ára picit arcpirító), a súly nem érdekli (most a team pro nálam az epicen kerek 500g :D) az próbálja ki, különleges élmény.

/Títánsínes nõ nyereg: finess titanium -> egy "sima" team professional s, títán sínnel, nem új modell ;)/

#1650
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás

SMP: A vélemények sokkal szélsõségesebbek, mint az Allay esetében. Az emberek úgy vannak vele, mint a macskával. Vagy istenítik, vagy útálják. Abban mindenki egyetért, hogy a répát nem zsibbasztja. Aki nyafog, az a segge miatt nyafog. Több olyant is olvastam, aki egy hónapig, vagy annál hosszabb ideig próbálta megszokni/betörni, végül a fájdalom miatt feladta. De olyan is van, aki az elsõ perctõl imádta, a második percben meg vett egyet a második bicajára is. Az árát mindeki gyûlöli:). Az orrát ennek is kicsit emelni kell, hogy optimális legyen. (De ezt írták az Allay-ra is, és a Brooks-al is ez a helyzet.)

Konzekvencia: Szerintem az SMP-vel nagyobb kockázatot vállalsz, mint az Allay-jel. Viszont ha elsõsorban a családi ékszer rendszeres zsibbadása miatt cserélnél nyerget, akkor mégis ezt válaszd. Ha ülõcsonti kényelmetlenségre panaszkodsz, akkor sztem az SMP nem lesz megoldás.

Na csá, mosmá' megyek a magam kínjaival foglalkozni. Ezt is csak azért csináltam, mert lelkiismeretfurdalásom van a sör miatt, amivel tartozom.:cheers:


Köszi a segítséget...a sör miatt ne legyen semmi lelkiismeret furdalásod , mert még lefog csúszni pár üveg a torkunkon...
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1651
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
SMP: A vélemények sokkal szélsõségesebbek, mint az Allay esetében. Az emberek úgy vannak vele, mint a macskával. Vagy istenítik, vagy útálják. Abban mindenki egyetért, hogy a répát nem zsibbasztja. Aki nyafog, az a segge miatt nyafog. Több olyant is olvastam, aki egy hónapig, vagy annál hosszabb ideig próbálta megszokni/betörni, végül a fájdalom miatt feladta. De olyan is van, aki az elsõ perctõl imádta, a második percben meg vett egyet a második bicajára is. Az árát mindeki gyûlöli:). Az orrát ennek is kicsit emelni kell, hogy optimális legyen. (De ezt írták az Allay-ra is, és a Brooks-al is ez a helyzet.)

Konzekvencia: Szerintem az SMP-vel nagyobb kockázatot vállalsz, mint az Allay-jel. Viszont ha elsõsorban a családi ékszer rendszeres zsibbadása miatt cserélnél nyerget, akkor mégis ezt válaszd. Ha ülõcsonti kényelmetlenségre panaszkodsz, akkor sztem az SMP nem lesz megoldás.

Na csá, mosmá' megyek a magam kínjaival foglalkozni. Ezt is csak azért csináltam, mert lelkiismeretfurdalásom van a sör miatt, amivel tartozom.:cheers:

#1652
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Na szóval akkor az a lényeg hogy ezen márkákat mint Allay és selle smp senki nem ismeri ....jó akkor hasra ütéses rendszerrel fogok rendelni :)


Ezen az oldalon felhasználók véleményei vannak az Allay-ról (angolul):

http://www.bikeforum...p/t-393481.html

Egy csókát találtam csak, aki azt mondta, hogy nem éri meg a pénzt. Azt sokan gondolják, hogy az átlagos nyergekhez képest jóval hosszabb ideig tart megtalálni az ideális pozíciót, és abból csak egy van és az kicsi. Azt viszont nagyon kényelmesnek tartják. Szóval no mocorgás! Az elsõ légkamra mûködését jobbára dicsérik, a hátsó általában semleges, de van, aki kritizálja. A gyári beállításhoz képest általában kevesebb levegõt tesznek bele.

Az SMP-rõl eddig egy véleményt találtam (de még keresgélek), az a csávó áradozik róla. Szerinte igazi forradalmi áttörés, maga a csoda. Azért még várj egy kicsit...

#1653
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás
Na szóval akkor az a lényeg hogy ezen márkákat mint Allay és selle smp senki nem ismeri ....jó akkor hasra ütéses rendszerrel fogok rendelni :)
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1654
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Keresek II. Világháború elõtti titánsínes nõi Brooks-ot! Akinek van, vagy tud egyrõl, az légyszi szóljon!:gafa:

Részemrõl lezárva.

#1655
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

A II. világháború elõtt is gyártották már (mint minden brooksot), így nem montira tervezték... :D


A B 17 keskeny változatát (narrow) a Brooks honlapja Road & MTB felhasználásra ajánlja, és ebbe a kategóriába is sorolja, mint az itt látható:

http://www.brookseng...-------------77

De lehet, hogy hozzám hasonlóan õk is rosszul tudják.

#1656
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

A B 17 keskeny változatán nem gondolkodsz? Azt montira készítették Brooks-ék.


Az tényleg keskeny: 155mm széles. (Ez lehet hogy soknak tûnik de a használható szélességbõl lejön a fémkeret, és azon a részen nem lehet ülni, mert nem törik be).
A II. világháború elõtt is gyártották már (mint minden brooksot), így nem montira tervezték... :D

Sajnos nem csodaszer, ki kell próbálni több félét, és a kezdetben legkényelmesebbet próbálni betörni.

Eddig ezeket próbáltam: swift, b17 keskeny, sima b17, team professional.

A team volt a legkényelmesebb nekem és most azt használom, egyetlen hátránya, hogy a legnehezebben betörhetõ brooks (a legvastagabb bõrt ez használja)

#1657
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás

Hinnye, de huncutul néz ki! Bár az SMP sem egy klasszikus dizájn... Nem tudok róluk semmit, de már tûkön ülve várom a beszámolódat:D!

A Brooks egyébként minden nappal kényelmesedik, de most betörési szüneten van a garázsban, mert a Cube-tól már megváltam (gari keretében), a Specim meg még nincs összerakva. (De már Veszprémben van.) Talán holnap vagy holnap után kerül újra bringa a Brooks alá.

A B 17 keskeny változatán nem gondolkodsz? Azt montira készítették Brooks-ék.


Azt nem ism. .....nem mondod specid lesz a cube helyett, akkor kuszi gondolom jobbnak látta kicserélni......

a nyergek terén tanácstalan vagyok nem tom melyiket rendeljem :(
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1658
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Hali!

Tudtok valamit errõl a nyereg márkáról, így messzirõl kényelmesnek tûnik e darab és egy SMPsrike között vacilálok...
http://www.allaysadd...acingSport1_1_m


Hinnye, de huncutul néz ki! Bár az SMP sem egy klasszikus dizájn... Nem tudok róluk semmit, de már tûkön ülve várom a beszámolódat:D!

A Brooks egyébként minden nappal kényelmesedik, de most betörési szüneten van a garázsban, mert a Cube-tól már megváltam (gari keretében), a Specim meg még nincs összerakva. (De már Veszprémben van.) Talán holnap vagy holnap után kerül újra bringa a Brooks alá.

A B 17 keskeny változatán nem gondolkodsz? Azt montira készítették Brooks-ék.

#1659
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás
Hali!

Tudtok valamit errõl a nyereg márkáról, így messzirõl kényelmesnek tûnik e darab és egy SMPsrike között vacilálok...
http://www.allaysadd...acingSport1_1_m
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1660
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Valaki tud nekem ajánlani egy nagyon jó nyerget xc-re. Fontos lenne hogy fehér legyen. Most egy fizik dolomitom van és egy nagy kalap sz.r. Lezsibasztja a hátsó felemet.

specialized phenom (130/143)
specialized toupe (130/143)
selle italia slr tt
selle italia signo (signo gel)
selle italia flite (flite gel, flite gel flow, team edition)
selle italia thoork team edition
selle italia slr xp team edition

ez mind van fehérben, kapható is.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.