Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1581
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
minél több a mûgyanta, annál homogénebb az anyag. és annál rugalmasabb a "karbon"

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1582
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
most megnéztem a SID nyakából maradt darabot, amit levágtunk (karbon), és teljesen olyan, mintha alu csõ lenne... semmi szálasodás vagy egyenletlenség, pedig sima fûrésszel vágtuk le

#1583
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Úgy vagyok vele, hogy fém vázba fém csövet, mûanyag vázba mûanyag csövet, kivéve ha van benne fém betétcsõ.


Az miért jobb, ha uolyan anyagú a váz meg a bele csatlakozó csõ? (És ez a villanyakra is vonatkozik?)
- egy bolygó, két kerék -

#1584
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Jól mondja Jani!
Már miért ne lehetne levágni egy karboncsõ végébõl?
A gyárban nem vágják méretre?
Attól nem lesz gyengébb 10 centivel odébb.:)
Nem olyan misztikus anyag a karbon mint ahogy itt olyan sokan beszélnek róla.
Finom fûrész, a vágást utána simító reszelõvel vagy 2-300-as vászonnal elsimítani és kész.
Aki még egy kicsit parázik (teljesen feleslegesen) az kenjen a vágásra egy kis lakkot vagy ragasztót és szeva.

#1585
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szinte ugyanúgy lehet vágni a karbon csöveket, mint az alukat, sõt én már reszeltem is. Elvágva a csövet teljesen homogén anyagnak látszik, csak a díszkarbon vagy az üvegszál réteg tud kiszálasodni (vagy ha rossz minõségû a csõ, de akkor úgyis mindegy).
Úgy vagyok vele, hogy fém vázba fém csövet, mûanyag vázba mûanyag csövet, kivéve ha van benne fém betétcsõ.


A sebesség mindent megold.

 


#1586
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Nekem a készülõ csacsihoz (a karbonnyakú villájához) adtak vmi olyan papírt, h. talán 35-ös v. finomabb mezei fûrész jó a karbonhoz... de otthon megnézem majd!


Bocs, 36-os :) Viszont a Speci oldalán azt írják, hogy a nyeregszárat ne vágd meg.

http://cdn.specializ...ructions_r2.pdf

A villát viszont (értelemszerûen) lehet...
- egy bolygó, két kerék -

#1587
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Ezt nézegettem én is! A kígyóbõr mintás túl extrém lenne a gépemhez vajon? :D Annyira jól néz ki!

#1588
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

tud valaki ajánlani vmi jó kis cro-mo pálcás nyerget,ami erõs,nem túl nehéz és nem drága! És persze létezzen is! :D DH-ra fõleg.


http://bikemarket.hu...eszlet&tid=1281

most vettem nem régen,még nem próbáltam,de nem egy elveszett darabnak tûnik.
bõvebben majd akkor ha egyben lesz megint a vas.



#1589
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
tud valaki ajánlani vmi jó kis cro-mo pálcás nyerget,ami erõs,nem túl nehéz és nem drága! És persze létezzen is! :D DH-ra fõleg.

#1590
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

nem éri meg vele foglalkozni, sima barkácsboltban kapható legvékonyabb vasfûrész lemez jó lesz elvágni.


Nekem a készülõ csacsihoz (a karbonnyakú villájához) adtak vmi olyan papírt, h. talán 35-ös v. finomabb mezei fûrész jó a karbonhoz... de otthon megnézem majd!
- egy bolygó, két kerék -

#1591
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nem éri meg vele foglalkozni, sima barkácsboltban kapható legvékonyabb vasfûrész lemez jó lesz elvágni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1592
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás

köszi a kiegészítõ tippeket skacok.
szóval akkor nem lehetetlent kérdeztem.
féltem, hogy esetleg elvágom a szálakat és utána nem lesz olyan erõs a maradék...



nemtudom merre felé lax, de ha tolna megye a közeledben van, akkor ugorj be ( ha gondolod priviben megbeszéljül hol lakom) és van a háznál1-2 eszterga pad, apu meg elég ügyes szakember, lehet jobbanjárnál itt leszúrni vmi fa...a vídia késsel mint fûrésszel!:) én a szelepsapkáimat, hajtómú zárócsavart, korm alátétet is padon csináltam és jobb mint a bolti:D

#1593
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Meg ha véletlenül megtetszik egy másik, akkor könnyebb is eladni... 300mm-es nyeregcsõ nem kell senkinek(csak ou-soknak)...

#1594
zsééé

zsééé

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás

köszi a kiegészítõ tippeket skacok.
szóval akkor nem lehetetlent kérdeztem.
féltem, hogy esetleg elvágom a szálakat és utána nem lesz olyan erõs a maradék...

én tuti nem szórakoznék azzal az 5 centivel, inkáb legyen 10 grammal nehezebb, de a seggembe ne áljon bele:)
http://teamzkse.hu/ A csapat!

High5 - szerintem

#1595
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
köszi a kiegészítõ tippeket skacok.
szóval akkor nem lehetetlent kérdeztem.
féltem, hogy esetleg elvágom a szálakat és utána nem lesz olyan erõs a maradék...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1596
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

karbon nyeregcsövet szokás elvágni?
http://cgi.ebay.de/S...oQQcmdZViewItem
ezen gondolkodom és elég lenne belõle 300 mm is.


Fûrészelés elõtt meg tekerj rá két réteg szigszalagot.
- egy bolygó, két kerék -

#1597
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha elvágod, akkor hogy ne "szálasodjon fel" kend be pillanatragasztóvál az elvágott élet.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1598
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
karbon nyeregcsövet szokás elvágni?
http://cgi.ebay.de/S...oQQcmdZViewItem
ezen gondolkodom és elég lenne belõle 300 mm is.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1599
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

nekem volt SM -om 2 is , sehol sincs a specihez..persze ahány segg annyi nyereg


na ja ez igaz:) csak olyan baráti ára van. asszem még kipróbálom selle italiat.

#1600
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

http://www.bikemarke...eszlet&tid=2295
ez a nyereg van olyan jó mint egy Speci Alias/Avatar:chin:

nekem volt SM -om 2 is , sehol sincs a specihez..persze ahány segg annyi nyereg
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való