Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1381
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Nyergeget keresek a jelenlegi WTB(5-6ezres)-m helyet. Olyan nyerget
szeretnék ami 20-25 km után nem kezd el nyomni. A jelenlegivel
kb. eddig bírom addig jó utánna már hiába bírnék még tekerni a hátsóm nem
igazán bírja.
Ezek közül hosszabb távon melyik kényelmesebb?

Syncros AM
Syncros FL
Specialized Phenom


Nálam hosszú évek költséges próbálkozásai utána a Selle Italia XO lett a befutó. Jelenleg egy fapados változatát (nincs gél és bõrözés, csak a lyuk) használom a trekkingemen, és egy fullosat (gel + bõr) a cross gépemen. Mindkettõ magasan veri az eddigi vetélytársakat. (Selle Italia Flite, Brooks B17, Lookin Boa, Specialized BG fotel, stb...) A fapadost 5.300,- forintért hozattam (postával együtt) egy angol webshopból, a fullos meg jelenleg is kapható a Decathlonban 13e körül. Ennyiért nyekeregni is tud, és errõl nem lehet leszoktatni :-( Elõbbit még csak 70 km alatti távokon használtam, a bõrös már bizonyított 140 felett is.

Mindez persze nem garancia arra, hogy a te segged is így gondolja. Annál is inkább, mert a neked csalódást okozó WTB (5-6e kategória) nálam ezüstérmes.

A Fizik-rõl hallottam még jókat. Én nem próbáltam (de már nem is fogom :)). Cimbim pedig, aki szintén igen kényes arra, hogy hová teszi a valagát, a Selle Italia Shiver-re esküszik (lyukas változat).

#1382
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Indie XC-rõl vélemény..?

#1383
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Jáj. Most akkor megint bonyolultabb a dolog; eddig 100%-os volt a Rival. :)

A nyereg orra azért ,,széles" mert egyrészt nem akad bele olyan könnyen a nadrág, és mászásnál lehet játszani a súlyponttal, elõre lehet csúszni a nyergen és még úgy is ,,kényelmes". Az én súlyom elég jelentõs 94 kg és soha nem éreztem azt, hogy a ,,mûanyagig" össze ült volna a szivacs betét, de ezt a nyerget is be kell ,,törni". Nekem cseréltek már pálcatörés miatt, és az új nem volt rögtön olyan komfortos mint a régi, aztán formálódott és azóta tökéletes.

#1384
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ok, köszi mindenkinek :)

#1385
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Szerintem nem találasz olyan nyerget amirõl nincs negatív és pozitív vélemény is :D

Feleslegesen ne költsd a pénzt, próbáld a haverok nyergeit (esetleg nem használt nyergek - szerintem sokunknak van a pincéjében mindenféle "jól bevált" elfekvõ nyereg). Vagy fogadd meg rob tanácsát, ha BP környéki vagy.

Van vidéken is egyébként valahol speci seggmérõ?

#1386
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Jáj. Most akkor megint bonyolultabb a dolog; eddig 100%-os volt a Rival. :)

#1387
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Rival sl 143-at próbáltam, sokkal kényelmesebb volt mint a keskenyebb változat, az elsõ 2 km-en. Utána szépen összenyomódik a vastag szivacs rajta és már a "mûanyagon" ültem (ez szemmel látható, ha leszállsz róla szép lassan visszanyeri az eredeti formáját). A orra is túl széles (minek?)

A fenti sajnos semmit nem jelent, csak annyit, hogy a rival nem mindenkinek eszméletlenül kényelmes :(

A nyereg vásárlás lutri (és még bonyolítja, hogy milyen nadrággal használod, jól állítottad-e be az ülést stb.)

#1388
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
közben kiderítettem; nt1 135mm, XO TransAM 140. Lehet ez lesz, vagy Rival 143.

Ja, Avatar-ról mit tudunk..?

#1389
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Igen, tudom én is hogy ingoványos talajra tévedtem.

Már az is elõrelépés lenne viszont ha a fönti 8 leszûkülne 4-re közismert hibák miatt pl.

Vagy ha kiderülne szélesebb kell vagy keskenyebb. :-S

A többit nem ismerem, de a Rivál eszméletlenül kényelmes, én már évek óta használom, több barátom is kipróbálta az enyémet és mindnek bejött és vettek is mindanyian, ha jössz a Mátrára ott megoldható mindkét szélesség kipróbálása.

#1390
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az indie xc és az xc sport közt a huzat és a pálca is eltérõ
próbálkozz egy seggszélességmérõs boltban (allez? közel van a BB-hoz)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1391
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Igen, tudom én is hogy ingoványos talajra tévedtem.

Már az is elõrelépés lenne viszont ha a fönti 8 leszûkülne 4-re közismert hibák miatt pl.

Vagy ha kiderülne szélesebb kell vagy keskenyebb. :-S

#1392
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Nem lehet megmondani mi jó neked. Csak a próba segít. Próbálj boltot keríteni, ahol próbálhatsz (esetleg barátok szélesebb nyergét próbálni?)

Elõször ki kéne derítened, hogy széles vagy keskeny nyereg jó-e alapnak (lényegtelen, hogy sovány vagy testesebb vagy, nincs kapcsolat a szélességgel).

Ezután jönne a puhaság (valakinek a kõkemény nyergek kényelmesebbek!)

(Esetleg adhatsz egy esélyt egy brooks-nak, de az sem csodaszer. A szélességet a specivel a legkönnyebb belõni, mert elérhetõk egy típuson belül a variációk. Sajnos a szélesebb spéci nyergeknél az orr is hülye módon szélesebb...)

#1393
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Skacok; megint elõjött ez a nyereg-mizéria.

Egy nagyon könnyû titánsines FSA nyergem van, de nem az igazi. Vasárnap letekertünk Visegrádra meg vissza és nagyon meghaltam a 115 km alatt. A nyereggel 2 gondom van: nagyon kemény (10kg-os hátizsákkal már alig tudtam ülni hazafelé) és betétes gatya használata ellenére is keletkezett 2 veres folt mindkét combom belsõ felén (kidörzsölõdés). Dagi is vagyok mostanság kissé, de 70 kg-os koromban is elég vastagok voltak a combjaim, szal anatómiailag nemigen változom már.

Sok kérdésem lenne. A nyereg 125 mm széles. Egy Speci-féle 143-as, vagy még szélesebb nyereg, ami ráadásul párnázottabb is meg tudja oldani mindkét problémát? Vagy épp keskennyebb kellene (SanMarco ERA / 125mm)?

Az alap a Butik listája. BBB, Lookin, Merida, PRO, Ritchey, Sportourer nyergeket nem néztem. A következõkbõl mi lehet az ami nekem jó (anyagiak alapján készült a lista)?

-Selle Italia NT1 Gel (szélességét nem tudom)
-Selle Italia XO Trans AM (itt sem ismert a szélesség)
-Selle SanMarco Blaze PRO (145 mm széles)
-Secialized Alias 130/143
-Specialized Indie XC 143/155
-Specialized Indie XC Sport 143/155 (miben más az elõzõtõl?)
-Specialized Phenom 130/143
-Specialized Rival 130

Köszi elõre is..

#1394
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Létezik kb ekkora átmérõjû nyeregcsõ: 25,7mm
Lemértem, kerestem, de nem találtam ilyet! Tudja vki, hogy hol lehet ilyet kapni?

Létezik kb ekkora átmérõjû nyeregcsõ: 25,7mm
Lemértem, kerestem, de nem találtam ilyet! Tudja vki, hogy hol lehet ilyet kapni?


Találtam!

#1395
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

:) neked van ilyen eszközöd?

nincs, max nyereg gyártóknak.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1396
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

házi eszközökkel nem lehet

:) neked van ilyen eszközöd?
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1397
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

szerintetek egy nyergen ki lehet cserélni a sínt?
nem értem,hogy a gyárban miként csinálják ezt...hogy készül...
ráolvasztják vagy egyszerûen belefeszegetik a héjba a sínt?!

házi eszközökkel nem lehet

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1398
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Egyszer már jártam úgy, hogy eséskor kiugrott a sín a nyeregbõl. Nem volt egyszerû visszatenni. Én egy plusz nyeregcsõ segítségével görbítettem rajta annyit, hogy végül is visszapattant a helyére (a gyárban valószínûleg nem így csinálják :D)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1399
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás
szerintetek egy nyergen ki lehet cserélni a sínt?
nem értem,hogy a gyárban miként csinálják ezt...hogy készül...
ráolvasztják vagy egyszerûen belefeszegetik a héjba a sínt?!
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1400
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Syncros nyergekkel van valakinek tapasztalata?
Olvastam olyat külföldi fórumokon h tört... ami nem túl bíztató.