Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1361
Switch333

Switch333

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Hello Mindenkinek!

Én egy egyszerû problémával fordulok hozzátok, ugyanis a bicajom nyereg csak a bal hajtáskor nyikorog. Egy Skarpea Rushom van amin egy elég designos nyereg van de az állíthatósága nincsen túlbonyolítva (vagy én nem értek hozzá). Ebben kérném segítségeteket!

Elõre is köszönöm: Switch333

#1362
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Sziasztok.

Van ugye egy beállított nyereg/kormánypozícióm ami valamennyire kényelmes. Mi lehet a helyzet akkor, ha közepes, folyamatosan ülve tekerhetõ emelkedõn sokkal kényelmesebb a tekerés maga (más kérdés hogy fárasztóbb) mint síkon? Ilyenkor nem annyira fárasztó elõredõlnöm, mert a viszonylag felegyenesedett ülést szeretem, a kormány meg mintha magasabbnak érzõdne (így is elég magas) de pontosan nem tudom beazonosítani a változást. Min kéne állítanom és hogyan, hogy ezt át tudjam vinni más terepviszonyokra is?

Van valakinek valami ötlete?

Köszi

#1363
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Jah, WTB-rõl jókat mondanak. Nekem is volt. Puha volt, nem nyomott, de én nem szerettem...

A specialized (szinte?) összes nyergének nagyon jó híre van. Body Geometry, meg hasonlók...Most vettem Indie XC-t. Rövid távon nagyon kényelmes. Hosszú távon talán a hétvégén lesz alkalmam kipróbálni.

Ismerek elégedett Selle Italia XO usereket is. A 6-7k-s XO Trans AM változat gyártási minõsége nem az igazi azonban. A minõségi, bõr verzió 12k.

#1364
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Nekem is olyan nyergem volt, én egy Selle San Marco Aspide-re váltottam, és nekem nagyon bevált.

De te szvsz. nem olyan helyzetben tekersz.

Én WTB-ket nézegetném még, azok is nagyon jók.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1365
lizso

lizso

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok!

Most léptem be a bringások közé, lerakva egy autót. Vettem egy Kelliz Neos kerékpárt, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Munkába járásra használom, napi 50 km távon (25-25)
Eddig össz 150 km-t mentem vele, de az ülése (KBIX CRX PRO-Comp) az nekem nagyon kényelmetlen. 25 km után nagyon jó leszállni, az alsó csontomat már szanaszét nyomja, pedig betétes nadrágot használok!!

Abszolút fû vagyok nyereg témában, olvasgatok visszafelé rendesen, de nem leszek okosabb.....

Nabyon sokan használnak Selle Italia XO nyerget. Ez valyon jobb, mint a jelenlegi nyergem? Mire kell figyelnem a választásnál? Mert gondolom simán ráülve nem állapítható meg, hogy milyen lesz egy óra tekerés után.....

#1366
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
ezt a nyerget sikerült beszerezni http://picasaweb.goo...639224426035906

#1367
Fani

Fani

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Puhította-e már valaki a hátsóját Selle San Marco Aspide carbon FX nyereggel, ha igen milyen tapasztalatokat szerzett róla? Szívesen venném a véleményeiteket!

http://www.bike24.com/p29724.html

_______________

:no:"Csak semmi cicó. Nálam van a slukker!"

Woody Allen


#1368
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a nyereg kényelmességét sok minden befolyásolja, a váz geometriáján keresztül (és az ezáltal a kerékpáron felvett pozición át) akár a beállítás szöge is.
lényeges pont, hogy rövid távon általában a puhább nyergek kényelmesek, hosszabb távon meg inkább azok, amelyek képesek az ülõcsontodat megtámasztani. a puha ülésbe belesüpped az ülõcsontod, emiatt nem az támaszkodik fel a nyergen, hanem a csont melletti zsirszövet, és a csont igy a zsirszövetben levõ ereket elnyomja, emiatt lesz a zsibbadás - és emiatt jössz, hogy kényelmetlen a nyereg.
mondom, ez a dolgokat végtelenül leegyszerüsitõ példa, de remélem érthetõ :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1369
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Osztom a véleményt! Szerintem az számít igazán, hogy milyen a nyereg formája, meg, hogy milyen a szivacsozás elosztása. Ne csak úgy meg legyen tömve, mint a kacsa.

Az se mindegy milyen bringán van a nyereg. Nekem van két trekking-fitnes bicajom is. ( MERIDA T1 2009-es és SPECIALIZED CROSASROADS a 90-es évekbõl) Azonos kategóriájúak, hasonló igénybevételre tervezték õket. Egy olcsó kis K2-es nyereggel szereltem fel mindkettõt.A Meridán tökéletesen bevált, hosszabb túrákon is kényelmes. a specin viszont elviselhetetlenül kényelmetlen. Ennyit tesz a vázgeometria! Úgyhogy a specin marad a rút ám tuti befutó agyonszaggatott eredeti ülés. Errõl ennyit. üdv mindenkinek!



Egy nyereg nem attól lesz kényelmes, hogy "vastagon ki van párnázva."



#1370
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
tamaska te speci Aliast nem használtál?

#1371
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
4es fel orat nyomtam le a Flite TT-men, es nem ereztem hogy sokkal gyilkosabb lett volna mint ugyanaz a tav korabban a specialized rival-on. ami kb 4szer olyan vastag.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1372
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Egy nyereg nem attól lesz kényelmes, hogy "vastagon ki van párnázva."


Ezt nem is így értettem. Meg saját tapasztalatból is tudom hogy
a puhább nem jobb sõt...de agyonkönnyített verseny nyeregek azért
myoni mindig fog kicsit nem? Hosszabb távra nem biztos h a legiedálisabb.


#1373
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Én is nézegettem azt a nyerget szép súlyra se rossz
de elég deszka meg kell hagyni.


Egy nyereg nem attól lesz kényelmes, hogy "vastagon ki van párnázva."


#1374
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Syncros FL-t használ valaki?
Hogy teljesít hosszabb távon?

Gondolkodom hogy lecserélem a Ritchey WCS Marathon nyergem, mert hosszabb távokon nem mondhatnám hogy valami kényelmes...


tbence használ ilyet ha jól tudom.
Én is nézegettem azt a nyerget szép súlyra se rossz
de elég deszka meg kell hagyni.
Az AM volt még a kezembe a syncros állítása szerint az komfortosabb illetve
hosszú távon kényelmesebb.Puhábbnak puhább is de szélesebb is
meg elég bucinak tûnik ránézésre.Persze ettõl függetlenül lehet h kényelmes.


#1375
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Syncros FL-t használ valaki?
Hogy teljesít hosszabb távon?

Gondolkodom hogy lecserélem a Ritchey WCS Marathon nyergem, mert hosszabb távokon nem mondhatnám hogy valami kényelmes...

#1376
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

...Cimbim pedig, aki szintén igen kényes arra, hogy hová teszi a valagát, a Selle Italia Shiver-re esküszik (lyukas változat).


Nekem is ajánlgattak 1 lyukas shivert bár ez oem verzió volt.
Speci vagy ktm géprõl lett leszerelve. Ránézésre jónak tûnt de nem
igazán tudom, hogy az ilyen verzióknak mennyi köze van az eredti
verziókhoz. Jó nagyon biztos nem rossz.


#1377
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
Lenne egy igen nagy és tiszteletteljes kérésem: akinek van Selle Italia Shiver, Speci Alias, Avatar vagy Rival nyerge, az legyen oly jó, és ha tudja nélkülözni egy napra, szánjon meg vele, hogy egy napos próbakört mehessek vele.
Betét nélküli nadrágban tekerek, és így 30km után még a selle x0 is ülhetetlenné vált, de legalább másnap nem voltak fájdalmaim, ellentétben a filantéval, ami után 2 napig nem tudtam ülni rendesen, úgy összetört.
Elõre is nagyon szépen köszönöm!
privátim zaklatható vagyok

#1378
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Az a Brooks egyre kényelmesebb, törik befele ;)


Ennek igazán örülök! A türelem ezek szerint valóban rózsát terem...:)

#1379
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Az a Brooks egyre kényelmesebb, törik befele ;)

#1380
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Én tavaly 11 nyerget próbáltam 150 körüli távokon, és a boltig, és a városba, keveset, sokat mentem velük. Végül megtaláltam, San Marco, típust nem tudok, de nagyon drága. :S :D

Én ha tehettem volna ilyen alap WTB-ket is kipróbáltam volna.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960