Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1021
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
nem lesz semmi baja...

#1022
KaraI.

KaraI.

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
Szia!
A hossza jó mert elég nagy 19"-os vázam van.Nem sokat lógna ki.Csak a minõsége érdelkelne,hogy nem törik-e vagy ilyesmi.
:-)

#1023
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
ez elég rövid, 30 centis azt figyelted, hogy jó lesz-e?

én nem bíznám rá az életem, az ára alapján low end megoldásnak tûnik
meg az erõsen hátranyúló alu fej illesztés is problémás lehet, akár 88kg-al is

#1024
KaraI.

KaraI.

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
Bocs nem Altrix hanem Acor ASP-2301 nyeregcsõ

#1025
KaraI.

KaraI.

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
Sziasztok!
Montit építek magamnak és kinéztem egy Altrix Carbon nyeregcsövet 6500 ft körül.88 kiló vagyok bírni fogja a súlyomat?Bocs ha hülyeséget kérdezek de mindig is alu nyeregcsöveim voltam fogalmam sincs a Carbonról.Városi bringázásra kell nem ugrálni.
Üdv.: István

#1026
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

meg tudná valaki mondani hogy milyen széles a Ritchey Marathon WCS MTB nyereg? a gyártó honlapján sincs róla semmi.

jelenleg egy 144 mm széleset használok (selle royal viper) ami pont jó. ennek tudatában van rá esély hogy jó lesz a Ritchey vagy 100% hogy az keskeny? Utóbbi esetben nem rendelek, elõbbi estben meg lottó, vagy bejön vagy nem (kipróbálásra sajna nincs lehetõségem...)


Nekem volt ilyen nyergem és le is mértem. Ha jól emlékszem 134 mm-t mértem kb, szóval biztos hogy keskenyebb lesz a mostaninál. Inkább próbálj meg valamilyen 143 mm-s Specialized-ot venni. Az tuti jó lesz, mert nagyon jó a formájuk. Én is ilyet keresek most, csak jelenleg nem lehet beszerezni. (143 mm-es Rival SL-t keresek...)

#1027
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
meg tudná valaki mondani hogy milyen széles a Ritchey Marathon WCS MTB nyereg? a gyártó honlapján sincs róla semmi.

jelenleg egy 144 mm széleset használok (selle royal viper) ami pont jó. ennek tudatában van rá esély hogy jó lesz a Ritchey vagy 100% hogy az keskeny? Utóbbi esetben nem rendelek, elõbbi estben meg lottó, vagy bejön vagy nem (kipróbálásra sajna nincs lehetõségem...)

#1028
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Apróban van egy majdnem olyan. Nem SL, ill. valószínûleg nem is Rival, de ez hasonlít rá a legjobban
...és 143-as



Köszi de én mindenképpen Rival SL-t szeretnék...

#1029
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Nekem akkor fájt a derekam, amikor túl alacsonyan volt a kormány. Úgy oldottam meg, hogy olyan kormányszárat vettem, amit be lehet állítani milyen magasan legyen a kormányrúd. De maradt az egyenes kormányrúd, nem cseréltem ki hajlítottra.

(az idézetet elfelejtettem beszúrni, Baliasnak válaszoltam.)



Nekem azzal csak az a problémám, hogy hamar elkezd "kotyogni" (vsz.csak a gagyibbak, de közeli rokon bringáján van ilyen és annyira nem szmpatisch megoldás -> egy egyszerû kormányszár többet bír és hosszabb életû, nincs benne olyan alkatrész, ami képes mozgásra:))
Egyébként kösz a választ!:)

#1030
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Apróban van egy majdnem olyan. Nem SL, ill. valószínûleg nem is Rival, de ez hasonlít rá a legjobban
...és 143-as

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1031
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Tudja valaki hogy hol lehet jelenleg Specialized Rival SL-t kapni 143 mm-es szélességben? Csak 130 mm-est találtam, 143-ast pedig nem tudnak rendelni a forgalmazó váltás miatt.
Van egy vadonatúj fehér színû Rival SL 130-asom, ez sajnos keskenynek bizonyult. Ezt szeretném 143-asre cserélni. Valaki akinek 143-asa van nem akar cserélni?

Elõre is köszönöm.

#1032
Troy

Troy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 252 hozzászólás
Hatha...
Vki esetleg, aki fekete Selle Italia SLR Fibra nyereggel rendelkezik es feher Selle Italia SLR Fibrara cserelne? :)

#1033
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
dehogynem, mást úgysem kapsz (normális minõségben/árban)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1034
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Alumíniumot semmiképp ne vegyek?

#1035
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
kb. 8-10 ezertõl
márka meg rengeteg van, kár lenne belekezdeni a felsorolásba
nézd meg, hogy milyen átmérõjû kellene aztán az alapján már tudsz keresni a hazai online boltok kínálatában, vagy a helyi/közeli megbízható biciklis boltodban

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1036
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Kapható, általában 350-400 mm-es hosszban bármelyik átmérõjû beszerezhetõ.
Igen, veszélyes, eltörhet alattad.
...viszont a hosszabb ugyanúgy el fog hajolni, ha gagyit veszel.


A "nem gagyi" árban hol kezdõdik? Illetve milyen márkákra gondolsz?

#1037
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Nekem akkor fájt a derekam, amikor túl alacsonyan volt a kormány. Úgy oldottam meg, hogy olyan kormányszárat vettem, amit be lehet állítani milyen magasan legyen a kormányrúd. De maradt az egyenes kormányrúd, nem cseréltem ki hajlítottra.

(az idézetet elfelejtettem beszúrni, Baliasnak válaszoltam.)

#1038
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Kapható, általában 350-400 mm-es hosszban bármelyik átmérõjû beszerezhetõ.
Igen, veszélyes, eltörhet alattad.
...viszont a hosszabb ugyanúgy el fog hajolni, ha gagyit veszel.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1039
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Sziasztok!

A biciklim túlméretes vázú, és a nyeregcsöve 28 centis. Kapható hosszabb? Így is már a STOP felíratig húztam ki, de pár centi kellene még, hogy ne fájjon a térdem hosszabb utakon. :S

Egyébként el is hajlott az egyenestõl ránézésre kb. 5-10 fokkal. (Már nem lehet visszatolni a vázba.) Ez veszélyes, eltörhet alattam?

#1040
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Lookin RLG 2025 nyergem varrása középen,ahol a bõr a gélhez van varrva,elengedett.Szerintetek ez javítható,vagy kuka?Kis hiba,de elég kényes helyen van.