Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#981
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Toupe egyáltalán nem sérülékeny viszont sokaknak kemény én viszont imádom mert igaz hogy kicsi a párnázata viszont a szélei rugalmasok.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#982
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
Könnyû és tartós nyerget keresek, amit nem kell esõtõl-széltõl védenem és nem kapok szívrohamot, ha néha saras lesz... és persze még az ára is elfogadható.

Az alábbiakról mi a véleményetek?

Syncros FL
Acor ASD-2704
régi Selle Italia Flite Titanium
WTB Silverado
BBB Anatomic Design

Vagy más tippek? (Persze tetszik ám a Specialized Phenom/Toupe vagy a Selle Italia SLR-ek is, de picit félek, hogy sérülékenyek és az áruk sem túl baráti...)

#983
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Mai szerzeményem!Szépek nem?Újak!
Feltöltött kép


A rolls nagyon ott van, de a carrera sem csúnya.

#984
myk74

myk74

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,426 posts
Mai szerzeményem!Szépek nem?Újak!
Feltöltött kép

#985
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts

hol sikerült ?

X-factorból vettem a féláras akcióban 5x00Ft-ért

#986
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Köszi a tanácsokat, beszereztem egy WTB LASER V RACE-et a hétvégén ki is próbálom.


hol sikerült ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#987
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
Köszi a tanácsokat, beszereztem egy WTB LASER V RACE-et a hétvégén ki is próbálom.

#988
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 posts

Valakinek volt már egy napnál tovább tartó zsibbadása? Minden jel szerint a többi dolog "normális", csak éppen olyan, mintha egy lassan bomló érzéstelenítõt kaptam volna a fogorvosnál. :)
Ugye a gátizom vérellátása helyreáll és kész? :)


Hát a gátizom vérellátása az pár perc alatt szokott helyreállni... Ez úgy hangzik mintha a gerinced táján történt volna valami... Szerintem elsõ adandó alkalommal menj el ortopéd szakorvoshoz.
(A gerinckímélõ bicózáshoz tudtommal az a lényeg, hogy az ember csípõbõl dõljön elõre a kormányra, úgy hogy a háta, pláne az alsó csigolyáknál, egyenes maradjon.)

#989
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts

Üdv!

Olvasgattam a témákat, de nem találtam egyezõ problémát az enyémmel...:)
Tegnap jöttem haza a Zemplénbõl, két nap alatt kényelmesen mentünk 250km-t és kiderült, hogy túl keskeny a nyergem és a dõlésszögén is állítanom kell.
Valakinek volt már egy napnál tovább tartó zsibbadása? Minden jel szerint a többi dolog "normális", csak éppen olyan, mintha egy lassan bomló érzéstelenítõt kaptam volna a fogorvosnál. :)
Ugye a gátizom vérellátása helyreáll és kész? :)


Melyik részed zsibbad?

#990
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

A WTB LASER V RACE, vagy a WTB PURE V COMP-ról esetleg van tapasztalatotok? elvileg 143 és 145mm szélesek


Nekem volt eg pure v comp-om összesen vagy egy napig.

nekem borzasztó volt, túl széles, túl puha

de mint látjuk erre nincsen recept, mindenkinek más a jó :)

#991
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts

A WTB LASER V RACE, vagy a WTB PURE V COMP-ról esetleg van tapasztalatotok? elvileg 143 és 145mm szélesek


Pure v nagyon kényelmes.Kicsit széles,ha sokat mész nyereg mögé,zavaró lehet.
A legtöbb WTB kényelmes,esküszöm rájuk.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#992
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A WTB LASER V RACE, vagy a WTB PURE V COMP-ról esetleg van tapasztalatotok? elvileg 143 és 145mm szélesek


lasert próbáltam NEKEM a legkényelmesebb nyereg (08-as kona dawg dlx -en szerelt oem , CRC-n lhet kapni) úgy hogy volt speci avatar gel, rival sl , és alias is a seggem alatt.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#993
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts

nézd meg a wtb-ket. l


A WTB LASER V RACE, vagy a WTB PURE V COMP-ról esetleg van tapasztalatotok? elvileg 143 és 145mm szélesek

#994
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Valakinek volt már egy napnál tovább tartó zsibbadása? Minden jel szerint a többi dolog "normális", csak éppen olyan, mintha egy lassan bomló érzéstelenítõt kaptam volna a fogorvosnál. :)


Te jó ég, nekem még zsibbadásom sem volt soha, csak amikor elalszom a karomat éjszaka. Mégis, mi a fene lenne ebben a normális?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#995
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok,
Szerettem volna venni egy specialized indie xc nyerget, 143mm széles verzióban, de ez fél éve nem sikerül, mert a forgalmazó képtelen szerezni, és jövõ év elõtt nem is nagyon ígérik. A montimat addig meg nem akarok hanyagolni, az lenne a kérdésem milyen más nyerget tudtok ajánlani ami hasonló. Nekem a 14xmm szélesség kényelmes, de sajnos a legtöbb nyeregnél nincs feltüntetve a webshopokban, hogy milyen szélességû.


nézd meg a wtb-ket. l
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#996
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
Sziasztok,
Szerettem volna venni egy specialized indie xc nyerget, 143mm széles verzióban, de ez fél éve nem sikerül, mert a forgalmazó képtelen szerezni, és jövõ év elõtt nem is nagyon ígérik. A montimat addig meg nem akarok hanyagolni, az lenne a kérdésem milyen más nyerget tudtok ajánlani ami hasonló. Nekem a 14xmm szélesség kényelmes, de sajnos a legtöbb nyeregnél nincs feltüntetve a webshopokban, hogy milyen szélességû.

#997
Uyuarasy

Uyuarasy

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts
Üdv!

Olvasgattam a témákat, de nem találtam egyezõ problémát az enyémmel...:)
Tegnap jöttem haza a Zemplénbõl, két nap alatt kényelmesen mentünk 250km-t és kiderült, hogy túl keskeny a nyergem és a dõlésszögén is állítanom kell.
Valakinek volt már egy napnál tovább tartó zsibbadása? Minden jel szerint a többi dolog "normális", csak éppen olyan, mintha egy lassan bomló érzéstelenítõt kaptam volna a fogorvosnál. :)
Ugye a gátizom vérellátása helyreáll és kész? :)

#998
myk74

myk74

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,426 posts
Üdv!Valakinek van tapasztalata ezzel a nyereggel?
fixikerekpar.hu / Nyereg / Charge Stool NyeregElég nagy a hátsóm,súly is van, és kellene egy kényelmes nyereg a fiximre!Most egy selle onda vann fent de az halál!

#999
juhe83

juhe83

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Kössz az infókat!

A bringás gatya vásárlásnál a méreten kívül érdemes még valami másra is oda figyelni?

#1000
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
egyszer már kifejtettem bõvebben itt is a topicban, hogy a nyereg kényelmessége nem feltétlenül a nyeregtõl magától függ.
persze vannak jól eltalált nyergek (speci rival, speci phenom, wtb speed v, régi selle italia flite, stb) de sokszor csak a helytelen vázméret, a helytelen nyeregszög és/vagy kormánytól való távolság, nyeregcsõ hossza, helytelen üléspozíció, vagy ezek kombinációja határozza meg. a helyes, és megfelelõ kerékpár geometria (aminek vásárláskor senki nem tulajdonít különösebb jelentõséget, lényeg hogy jó hátsóváltó legyen rajta meg tárcsafék) sokkal jobban befolyásolja az adott nyereg kényelmességét mint a nyereg maga.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.