Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#821
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szerintem 130-as + béléses biciklis gatyesz.

Más: Specialized Toupe nekem nem vált be, szétment rajta a popóm 50km-en.
Most Selle Italia SLR XP-vel próbálkozom, így elsõre barátságosabb. Szombaton lesz egy 80-90-es túra, majd ott kiderül milyen.


Mennyit használtad a Toupe-t miután úgy döntöttél, hogy ez nem lesz jó neked?


A sebesség mindent megold.

 


#822
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

És szopránt énekel a templomi kórusban.


Nem. Viccelõdni meg az ízléssel nem illik, mindenki használjon olyan nyerget, amilyet a hátsófele a legjobban szeret. :)

#823
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
És szopránt énekel a templomi kórusban.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#824
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Devo-t vagy Deva-t? Csak azért kérdezem, mert a Deva nõi nyereg.;)


Ismerek olyat, aki férfi létére nõi nyerget használ, méghozzá a legnagyobb megelégedéssel.

#825
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Én is a wtb-ket ajánlanám a figyelmedbe. Most vettem egy WTB Deva SLT nyerget akciósan crc-rõl 11 ezerért. Itthon kb 20 ezer Ft. Nagyon kényelmes.


Devo-t vagy Deva-t? Csak azért kérdezem, mert a Deva nõi nyereg.;)

#826
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Én is a wtb-ket ajánlanám a figyelmedbe. Most vettem egy WTB Deva SLT nyerget akciósan crc-rõl 11 ezerért. Itthon kb 20 ezer Ft. Nagyon kényelmes.
"Ride today, heal tomorrow"

#827
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nézz szét a WTB-k között, azokat sokan dícsérik.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#828
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Oké, akkor kiegészítem annyival, hogy nem óhajtok 30 rongyot kiadni egy nyeregre, ~10eFt-m van rá.
Dark Archon

#829
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Az XP egy nagyon jó nyereg. Nem csak jobban párnázott a sima SLR-nél, hanem idomul is a használóhoz. Egy probléma vele, hogy az idõ múlásával elég sokat süllyed.

Toupe-t cseréltem el erre. Elég szerencsésen jött ki a dolog, mert árultam a Toupe-t és ezt akartam következõre kipróbálni ha eladtam. Aztán jött egy srác aki pont egy SLR XP-t ajánlott fel a Toupe-ért. Mázlim volt. Jövõ héten majd referálok hogy teljesített a hétvégi túrán. Amúgy valami iszonyat milyen könnyû, a Toupe-nél 20g-al könnyebb, azt hiszem 168g.

MÁS: Ülésmagasság és nyeregpozícióval kapcsolatban tudnátok adni tanácsot, hogy hogyan érdemes beállítani? Dõlésszög, elõre-hátra mozgatás, magasság... ilyenek? Hogy lehet frankón beállítani, mire figyeljek oda? Eggbeater-el megyek, ez gondolom szempont.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#830
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Szerintem 130-as + béléses biciklis gatyesz.

Más: Specialized Toupe nekem nem vált be, szétment rajta a popóm 50km-en.
Most Selle Italia SLR XP-vel próbálkozom, így elsõre barátságosabb. Szombaton lesz egy 80-90-es túra, majd ott kiderül milyen.


Az XP egy nagyon jó nyereg. Nem csak jobban párnázott a sima SLR-nél, hanem idomul is a használóhoz. Egy probléma vele, hogy az idõ múlásával elég sokat süllyed.

#831
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
3 hsz-t kellene csak visszaolvasnod.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#832
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Üdv!

Tavaly vettem egy Ritchey Pro Biomax nyerget, akkor úgy, ahogy megszoktam, de kényelmesnek nem nevezhettem akkor sem. Tegnap ültem fel rá idén elõször és ismételten csak alig tudok ülni/járni, úgy fáj a se***m, 2-3 nap így megint kimarad. Kezdek rájönni, hogy nem való ez nekem, nem dõlök rá annyira a bringára, viszont nem is vagyok teljesen felegyenesedve, tehát a kettõ közti üléspozícióra keresek nyerget. Ez a nyereg egyszerûen hátráltat, most is 10km után már szétverte a s*ggem, pedig talán csak 5km-t mentem földúton. Valami kényelmesebb kell, ami hosszútávon is az (50km+), leginkább túrázásra, de olykor befigyel egy teljesítménytúra (bár lényegében ez is túra, csak erõltetett menetben), MTB-re, aszfalt / földút vegyesen - lényeg, hogy relatíve teljes fenékkel lehessen ülni rajta, ne csak s*gglyukkal. Ja, és saját mániám, hogy középen legyen lyukas. Azt honnan lehet tudni, hogy milyen széles nyereg kell? Mit mérjek? :-)

Elõre is köszi!
Dark Archon

#833
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Szerintem 130-as + béléses biciklis gatyesz.

Más: Specialized Toupe nekem nem vált be, szétment rajta a popóm 50km-en.
Most Selle Italia SLR XP-vel próbálkozom, így elsõre barátságosabb. Szombaton lesz egy 80-90-es túra, majd ott kiderül milyen.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#834
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
sziasztok ha megmérettem az ülõgumómat és 130 as lett az eredmény elég a 130 as nyereg v inkább vegyek 140 est az jobb lesz?

#835
Lui750

Lui750

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Sziasztok!

Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy van-e esetleg olyan ajánlás amivel az optimális nyeregszélességet meg lehet határozni?

Köszi,
lordborr


Géles szivacsra kell ülni sík felületen néhány percre majd mikor felkelsz róla akkor gyorsan mérd meg a legmélyebb pontok közötti távolságot , ez lesz az ülõcsontok szélessége. Legalább olyan széles legyen a nyereg mint amit mértél. Szerintem ha nem megy , menj be egy jó kerékpáros boltba ott van lehetõség a mérésre.
Sötétség nincs az csak a fény hiánya

#836
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Nekem is ilyen nyergem van. Én itt találtam hozzá nagyon olcsón. Bike24 - Prologo Choice Replacement Cover Gel
"Ride today, heal tomorrow"

#837
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
prologo choice nyeregre lehet kapni valahol a cserélhetõ szivacsot?

#838
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

ritchey fehér nyereg mennyire koszolódik?


Elég rendesen 2-3 naponta lehet törölgetni ha nem szeretnél 2-3 hónap után szürke nyerget:D
föleg ha minden nap használod:D

#839
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
ritchey fehér nyereg mennyire koszolódik?

#840
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Sziasztok!
Hamax Kiss gyereküléshez keresünk tartókonzolt, valaki esetleg megválna némi csekély fizetõeszközért, eme alkatrésztõl?