Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#801
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

Szeretnék venni egy kényelmes nyerget barátnõmnek, és lehet magamnak is.:D

Szóval egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyen nyerget érdemes venni.
Mindkettõnknek MTB-ja van, és vegyesen használjuk országúton, és földutakon.

Minden tippet segítséget örömmel veszek!
Köszönöm, elõre is.

Szia!

Menjetek be egy nagyobb boltba és "seggeljetek" végig pár ülést. Máshogy nem megy.
Hölgyeknek gyártanak külön foteleket, elég sokféle van, de nõ még nem voltam, úgyhogy ennyi. :)

Jó tanácsként meg annyi, hogy olvass utána neten a helyes nyereg beállítás rejtelmeinek, mert ott is elmehet a dolog ha rossz.
Illetve tudom ajánlani a béléses biciklis nadrágot, az egy csudajó dolog.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#802
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Úgy néz ki hozzájutottam jó áron egy Selle Italia Flite Gel Flow nyereghez, sokan dícsérték gondoltam kipróbálom

Valaki használ flite-ot? mik a tapasztalatai?

#803
Lexxx

Lexxx

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Szeretnék venni egy kényelmes nyerget barátnõmnek, és lehet magamnak is.:D

Szóval egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyen nyerget érdemes venni.
Mindkettõnknek MTB-ja van, és vegyesen használjuk országúton, és földutakon.

Minden tippet segítséget örömmel veszek!
Köszönöm, elõre is.

#804
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
Mondjuk én is vettem egyszer egy wtb nyeget, amirõl 10 perc után kiderült, hogy nekem egyáltalán nem lesz jó, így már másnap el is adtam.

#805
lordborr

lordborr

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts

Géles szivacsra kell ülni sík felületen néhány percre majd mikor felkelsz róla akkor gyorsan mérd meg a legmélyebb pontok közötti távolságot , ez lesz az ülõcsontok szélessége. Legalább olyan széles legyen a nyereg mint amit mértél. Szerintem ha nem megy , menj be egy jó kerékpáros boltba ott van lehetõség a mérésre.


Szia!

Kicsit elmaradtam az utóbbi napokban, de köszönöm szépen a választ. :) Mindenképpen meg fogom mérni, mert valahogy nem vagyok kibékülve a nyergemmel. Indie Xc-m van 143 széles és kb. 450km-t tekertem eddig vele. Mondjuk pár hsz-szel elõrébb írta valaki, hogy csak 1000km megtétele után után vált igazán megfelelõ ülepalátámasztóvá a nyerge. Addig azért van még pár kilométere az enyémnek is, hogy bizonyíthasson! ;) Persze ha a szélesség nem jó, akkor inkább benevezek egy cserére...

Üdv,
lordborr

#806
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts

Még egy szavazat Author táskákra, camelbakes van, nagyon hasznos kiegészítõ.


szintén, plusz van egy nyeregtáskám amihez nem kell konzol
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#807
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Köszi mindenkinek

#808
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts
Még egy szavazat Author táskákra, camelbakes van, nagyon hasznos kiegészítõ.

#809
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Az author táskák olcsók és könnyûek.


A sebesség mindent megold.

 


#810
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ha csak a versenyre kell bemész az elsõ bringaboltba belerakod ami kell és megveszed a legkisebbet amibe még belefér lehet hogy nem lesz hû de márkás, de max 30% -al lesz nehezebb minta grammániás márkás 500%-al többe kerülõ társa amin spórolhatsz 10-20gr.-t
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#811
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Nem tudtok ajánlani egy megfizethetõ kicsi,könnyû nyeregtáskát versenyre? csak egy belsõ+egy multiszerszám elég ha belefér.

#812
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Akkor én jobban jártam mondjuk ennek tudatában voltam akkor is :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#813
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Én azért nem herdáltam el 9e-ért, elcseréltem egy SLR XP-re, ami szintén új volt.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#814
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Szerintem pont ilyen embertõl vettem a toupémet mint te 9000 ért vettem úgy hogy még rajta fityegett az árcetli mivel reggel vette, kipróbálta, délben feltette az apróba én meg du kettõkor már feltettem a bringámra (nem alkudtam). Egy órát sem tekert vele és nem tetszett neki én kb ugyanennyi tekerés után kezdtem rájönni hogy ez lesz az én nyergem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#815
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

50km-t. Most tudom mit fogsz mondani és a te szemszögedbõl igazad is van, hogy az nem táv ahhoz, hogy eldöntsem.

Viszont pici popómat eleddig semmi sem készítette ki ennyire ekkora távon, soha mint ez. Szép nyereg, jó nyereg, fasza anyagok, könnyû, csitti fitti, viszont van az úgy amikor egyszerûen érzed, hogy nem egymásnak lettetek teremtve altájilag. :) Másnak ettõl lehet numero únó.

Azért kérdeztem, mert nekem Phenom-om van (ami majdnem ugyanaz, mint a tied) és kb 1000km vagy több kellett ahhoz, hogy életem legjobb nyerge legyen, addig úgy szenvedtem rajta, mint más nyergen soha. :)


A sebesség mindent megold.

 


#816
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

Mennyit használtad a Toupe-t miután úgy döntöttél, hogy ez nem lesz jó neked?

50km-t. Most tudom mit fogsz mondani és a te szemszögedbõl igazad is van, hogy az nem táv ahhoz, hogy eldöntsem.

Viszont pici popómat eleddig semmi sem készítette ki ennyire ekkora távon, soha mint ez. Szép nyereg, jó nyereg, fasza anyagok, könnyû, csitti fitti, viszont van az úgy amikor egyszerûen érzed, hogy nem egymásnak lettetek teremtve altájilag. :) Másnak ettõl lehet numero únó.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#817
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
én is nézegettem már a devát, amúgy mint jelöltet :)

de még mindig a laser a favorit
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#818
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 posts
Tõlem aztán vasalódeszka is lehet, csak gondoltam rákérdezek. A lényeg, hogy neked legyen jó:)

#819
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts

Devo-t vagy Deva-t? Csak azért kérdezem, mert a Deva nõi nyereg.;)

Deva! Tudom, hogy nõi, de ez volt akciósan és sok különbség nincs a Deva és Devo között. Egyébként nem bántam meg, hogy ezt vettem, nagyon kényelmes, lehet még jobb is mint a férfi:D

Hosszú távon, "egész napos" túrákra is? Mert elég furán néz ki ahhoz képest.

Errõl sajnos nem tudok mondani semmit, mert még nem voltam tovább 1,5 óránál. Viszont eddig meg se éreztem...
"Ride today, heal tomorrow"

#820
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts

Én is a wtb-ket ajánlanám a figyelmedbe. Most vettem egy WTB Deva SLT nyerget akciósan crc-rõl 11 ezerért. Itthon kb 20 ezer Ft. Nagyon kényelmes.


Hosszú távon, "egész napos" túrákra is? Mert elég furán néz ki ahhoz képest.

S most, hogy olvasom Rapax hsz-ét, már rájöttem, hogy miért :) Azért köszi, szétnézek a WTB-k közt is, egyelõre a Specialized '10 Indie XC nyeregrõl olvastam a legtöbb jót.
Dark Archon