Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#761
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Jó formája van ennek a nyeregnek, biztos kényelmes lenne, de zselés (amit én nem szeretek) és nehéz.

Nemrég szereztem elég olcsón egy Q-bik flow nyerget, az sem könnyû és kicsit széles, de nagyon kényelmes, nem tör, még nadrág nélkül is használható és ugyanúgy rugózik, mint a phenom-om.
Azt nem tudod, hogy a Q-bik miért nem szerepel a honlapon?

a q-bik az a cube-nak gyártott oem nyereg, de bizonyos ár-érzékeny piacokon (pl mienk) bevezetik/bevezették.
szerintem amugy baromi jó kis nyereg, és a formája is nagyon jó (optikailag)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#762
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Jó formája van ennek a nyeregnek, biztos kényelmes lenne, de zselés (amit én nem szeretek) és nehéz.

Nemrég szereztem elég olcsón egy Q-bik flow nyerget, az sem könnyû és kicsit széles, de nagyon kényelmes, nem tör, még nadrág nélkül is használható és ugyanúgy rugózik, mint a phenom-om.
Azt nem tudod, hogy a Q-bik miért nem szerepel a honlapon?


A sebesség mindent megold.

 


#763
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Köszi.

bocs, most nézem megint ez még az elõzõ szériás (amugy baromi ritka) max flite, a mostaninak az orrában ott a lyuk, meg benne a piros karika:
Posted Image
ennek is ott körül volt a kisker ára, de igy visszagondolva legalább 3 éves.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#764
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

max flite gel flow
javasolt kisker: 33990 HUF


Köszi.


A sebesség mindent megold.

 


#765
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Ez miféle flite lehet? Selle Italia nyereg

max flite gel flow
javasolt kisker: 33990 HUF

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#766
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Author Carbon. Ez fordítva nem megy bele, a nyereg felfogatása miatt. Ha forditva tenném fel, akkor bele üllhetnék, nem rá... :)
De az jó hír, hogy nem csak nekem jutott ez eszembe.

#767
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Jogos! Sorry!
Kimaradt a mondokámból. Késõ volt, meg ....


Mindenestre nem tudom most milyen nyeregcsöved van, de én egyszer kipróbáltam egy mezei (értsd: nem megfordíthatónak szánt) darabbal és mûködött.

#768
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

A fentebbi kérdésedben egy szóval nem említetted, hogy a térdpozíción akarsz változtatni, úgyhogy nem értem hova a szmájli.


Jogos! Sorry!
Kimaradt a mondokámból. Késõ volt, meg ....

#769
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

A térdpozíción? :) Az nem az ideális.


A fentebbi kérdésedben egy szóval nem említetted, hogy a térdpozíción akarsz változtatni, úgyhogy nem értem hova a szmájli.

#770
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

rövidebb stucni még segíthet...


A térdpozíción? :) Az nem az ideális.

#771
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Egyszer láttam egy bringát rövid DH stucni volt rajta hátra fordítva elõször azt hittem rosszul látok, de nem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#772
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
rövidebb stucni még segíthet...

#773
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami lehet láma lesz: olvasom hogy a bontrager Race XXX Lite nyeregcsõ ( Bontrager: Race XXX Lite (Model #00286)) reversible, vagyis elõre is forgatható, vagyos az offset állítható vele pozitív negatív tartományba. Ez pontosan mire jó. Van arról infója valakinek, hogy Race X Lite ACC vagy a többi bontrager nyereg is használható lenne-e így.
A vázam a kicsit hosszú, és a 0-ás offsettel egész jó, de lehetne kicsit jobb is a helyzet :)
Mit gondoltok?


Nincs jó hírem, a váz hosszát nem szabad kompenzálni a nyereg tologatásával. Három fix pont van a bringán, a középcsapágyház, a nyereg és a kormány, ezeknek egymáshoz képest mindig ugyanott kell lenniük.


A sebesség mindent megold.

 


#774
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami lehet láma lesz: olvasom hogy a bontrager Race XXX Lite nyeregcsõ ( Bontrager: Race XXX Lite (Model #00286)) reversible, vagyis elõre is forgatható, vagyos az offset állítható vele pozitív negatív tartományba. Ez pontosan mire jó. Van arról infója valakinek, hogy Race X Lite ACC vagy a többi bontrager nyereg is használható lenne-e így.
A vázam a kicsit hosszú, és a 0-ás offsettel egész jó, de lehetne kicsit jobb is a helyzet :)
Mit gondoltok?

#775
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ez miféle flite lehet? Selle Italia nyereg


A sebesség mindent megold.

 


#776
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

http://apro.bikemag....eg-l10245.html#

Az egyik képen egy Tundra lenne, amin nincs felirat? Volt ilyen évjárat, vagy ennyire azért ne legyek naív...:)


Hm, egész jó az ár, ha ezek újak. Régi elnyûtt Fizik Nisene Sportomat akarom cserélni valami hasonlóra, amin lehet mindenfelé helyezkedni, ha technikás terepen mászkálok felfelé. Van egy bontott, vatta új Selle Italia XR XC nyergem most, de az meg olyan szép (gyönyörû fehér, középen fekete csíkkal), hogy vétek lenne szétkaszabolnom, inkább megtartom tartaléknak (mértem, 268 grammos, szerintem egészen könnyû) - meg az az érzésem, ez inkább egy XC/Maraton nyereg, nem az a tipikus Trail/AM valami. Fizik nyergekbõl a Tundra az, ami a leginkább helyezkedõs fajta most, jól sejtem?
De ha már szóba került, épp itt ugrott szembe velem kivilágítatlanul egy friss cikk a nyergekrõl: Health: Are You Sitting Comfortably? - BikeRadar

#777
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nagyon sokszor volt már szó róla, olvasgass picit. An(n)ális inkább mivel seggfüggõ a dolog. :)

Nekem Speci Indie XC szerelem elsõ látásra. Illetve elsõ túrára (90). Elsõre sem tört, nem nyomott, nem dörzsölt ki.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#778
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajánlani egy jó kis nyerget MTB-re, ami nem csak terepre, hanem túrázáshoz (kb 100-150 km) is jó, kényelmes?Én a Selle Italia SLR szériát néztem, de nem tudom hogy az mennyire jó túrázni.Lenne valakinek ötlete?

Köszi

#779
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
http://apro.bikemag....eg-l10245.html#

Az egyik képen egy Tundra lenne, amin nincs felirat? Volt ilyen évjárat, vagy ennyire azért ne legyek naív...:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#780
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Nyereg ügyben úgy érzem végre révbe értem...hátha hasznos a tapasztalat másnak is, megosztom..
(hobbi outis /mtb-s vagyok, így nem versenyszempontok mozgatnak, viszont 40 felé közeledve kényesebb lettem a komfortra)

Az outim gyárilag WTB Shadow V nyereggel volt szerelve, nekem (a súlyomhoz - 80kg) túl kemény volt, gondoltam egy zselés Selle Italia nyereg (X0 gel flow) segít, de abban meg a cerka zsibbadt le 1 óra után, állandóan ki kellett állnom a nyeregbõl "regenerálódni" (az ülõgumók viszont szerették a zselét :)).
Gondoltam az idei tour de pelso elõtt újítok, Selle SMP Hybrid lett belõle, jelentem a cerkazsibbadás a múlté:) Szóval akinek ilyen gondja van, annak jó választás lehet. A Hybrid (18-20 eft) állítólag ugyanaz mint a Extra (14-15 eft), csak könnyebb a nyeregpálcái miatt. Nem verseny nyereg, ahhoz túl széles és puha (elvileg MTB-s széria nem is outi), és van súlya (300 gramm - mérlegen is annyi), de nekem így jó.
(Az profibb, outis Selle SMP nyergek amúgy 50 fölött kezdõdnek, na annyit nem szántam volna nyeregre)