Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2581
lbalazs

lbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts

WTB speed-em volt. Megbántam, utáltam.
Bocs ha a lelkivilágodba gázoltam.

Egyáltalán nem, sõt. Most derüljön ki..
Mi volt vele a baj?

#2582
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts
WTB speed-em volt. Megbántam, utáltam.
Bocs ha a lelkivilágodba gázoltam.

#2583
lbalazs

lbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts
Én egyszerre olyan 50km környékén szoktam tekerni, ha éppen olyan szerencsés napom van hogy ráérek.
Egy elég öreg MTB-m van és az a helyzet, hogy elzsibbadnak az ujjaim, akár 2 napra is utána. Én a nyeregre gondolok, ami amúgy töri is a seggemet rendesen..
A WTB-k eléggé megtetszettek, de nem tudom melyiket válasszam, mert ha már megvettem, akkor annyi.
Mi a tapasztalat, melyik lehet a jobb, fentieket figyelembe véve. Fõleg elég ócska minõségû aszfalton és hepehupás úton tekerek.

Jelöltjeim:
WTB Pure Race Cr-Mo
WTB Rocket Race
WTB Rocket Race Cr-Mo
WTB Speed Race Cr-Mo

#2584
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts

Konkrétan ugy értettem ha valaha nyeregre ülhetek mégegyszer az már egy 'lyukas' lesz.

Nekem ilyen "lyukas" nyergem van és ezzel is jártam már ugy!!!

#2585
flandi

flandi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Konkrétan ugy értettem ha valaha nyeregre ülhetek mégegyszer az már egy 'lyukas' lesz.

#2586
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts
Én addig nem is ülnék nyeregbe.... de te tudod....

#2587
flandi

flandi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Van szivacsbetét, kb 2 cm, a nadrágomban meg szerintem jól is ülök. Nem is vettem észre, csak zuhany közben. Melegvizes fürdõn gondolkodok, talán okozna egy kis vérbõséget. Inkább bele se gondolok mi van ha igy marad... amint lehet lecserélem egy kivágott elejû nyeregre.

#2588
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
Szermélyes tapasztalatom szerencsére nincs, de úgy tudom, hogy a zsibbadás stb. a nyereg, ill. nyereg-és üléspozíció hibája, és elég komoly ügy. Ha a nyereg elnyomja az idegeket, akkor sanszos, hogy az ereket is... Abból lesz a funkciócsökkenés:eek:
Megoldás tudtommal a nyereg állítgatása és csereberélése, ill. ha elõrecsúszol az orrára tekerés közben, akkor hátrébb ülés megszokása.

#2589
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts

Hello!

Van egy súlyos gondom, remélem nem baj ha be irom ide: járt már valaki ugy, hogy a nyereg annyira nyomta a lágyrészeket és az idegeket neki, hogy a "mûszer" érzeéketlenné(!) vált tõle? Elmúlik ez magától? Olyan mintha érzéstelenitették volna :(

Val.szeg szoros a nadrágod vagy az alsógatyád. Miben tekersz? Volt hogy nekem is elzsibbadt, akkor kiállva tekertem és megjavult. Nem lesz semmi bajod

#2590
flandi

flandi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Hello!

Van egy súlyos gondom, remélem nem baj ha be irom ide: járt már valaki ugy, hogy a nyereg annyira nyomta a lágyrészeket és az idegeket neki, hogy a "mûszer" érzeéketlenné(!) vált tõle? Elmúlik ez magától? Olyan mintha érzéstelenitették volna :(

#2591
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Valakinek van valamelyikkel tapasztalata?....vélemény is érdekel.....û

1, http://ebike.hu/termekek/nyereg/3542
2, http://ebike.hu/termekek/nyereg/423
3, http://ebike.hu/termekek/nyereg/2971
4, http://ebike.hu/termekek/nyereg/2970
5, http://ebike.hu/termekek/nyereg/412
6, http://ebike.hu/termekek/nyereg/414
7, Ritchex Streem comp (nincs link...)

kb ezek teccenek.....nem tom melyik miben jobb....

#2592
szunyog80

szunyog80

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Hello!!

Nem tudtok valami infot a Bike positiv titánpálcás karbonnyeregrõl?
Végül is az érdekelne hogy mennyire strapabiró?

Köszi

Bye

#2593
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts

jobb boltokban létezik egy cucc,amire ráülve meg tudják mondani h melyik a jó Neked :)


S hol van ez a jobb bolt?? ha ide nem is de privibe jöhetne :-)

#2594
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

Nyereg vásárlás elõtt álok, Mephisoft írása a specialized nyergekrõl ellég meggyözõ. Avatar gel nyeregbõl 2 féle méret van 130, ill 143 széles melyiket válasszam? Országuton nyomom, 92kg-mal.

jobb boltokban létezik egy cucc,amire ráülve meg tudják mondani h melyik a jó Neked :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#2595
vitalina

vitalina

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Nyereg vásárlás elõtt álok, Mephisoft írása a specialized nyergekrõl ellég meggyözõ. Avatar gel nyeregbõl 2 féle méret van 130, ill 143 széles melyiket válasszam? Országuton nyomom, 92kg-mal.

#2596
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
ProBike-ot hívd fel. ha valahol van, akkor szerintem náluk lesz

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2597
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
A sokak által emlegetett titánpálcás Acor nyereg kapható mostanában? Gondolom a Mali az elsõ számú forrás...?

#2598
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,453 posts

mire?
mivel kipróbálni nem tudod õket (hiszen akkor nem kérdezted volna meg) csak azt tudja valaki leírni, hogy neki kényelmes volt-e, azzal meg te nem tudom mit kezdesz...
Hogy valami "hasznosat" is írjak: én a Fiziket venném, mert annak jó neve van. Volt egyszer egy Fizik nyergem, az kényelmes volt.
A Specialized-et meg sokan dicsérik, hosszú montis túrákra bevált pár ismerõsömnek.

Kisebb nagyobb montis túrákra, meg 1-2 versenyre használnám. Mindenes nyereg kellene, 10000 alatti áron.

#2599
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
mire?
mivel kipróbálni nem tudod õket (hiszen akkor nem kérdezted volna meg) csak azt tudja valaki leírni, hogy neki kényelmes volt-e, azzal meg te nem tudom mit kezdesz...
Hogy valami "hasznosat" is írjak: én a Fiziket venném, mert annak jó neve van. Volt egyszer egy Fizik nyergem, az kényelmes volt.
A Specialized-et meg sokan dicsérik, hosszú montis túrákra bevált pár ismerõsömnek.

#2600
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,453 posts
Hello!
Szerintetek melyik nyereg a legjobb választás?
Fizik Dolomiti
Specialized BG2
Lookin 2025G