Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2561
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
ebbe egy deka zsir nincs. asszem a ragasztohoz fogok nyulni,


edit: ez egy halom szar..szétszedni alig lehet mert ahogy csavarom beragad meg minden szar. inkabb veszek egy újat ezt meg beadom a méhbe

#2562
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
menetrögzítõ?
esetleg pillanatragasztó.

lehet jó az is, ha a zsírtalanítod az egészet.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2563
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
mindig kilazul a nyereg-em. most rászoktam hogy az imbusz végén ugrálok hogy mégjobban mehúzzam a csavart, de igy is fél óra mulva kilazul. mit tegyek? kuka az egész nyeregcsõ?

#2564
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ha pálcás rögzítése van, akkor valószínû, hogy a pálcák mérete és távolsága stimmel. (Láttam már egész más rögzítésû gagyi nyergeket-csöveket).

Ha úgyis új nyerget akarsz, akkor vedd meg, aztán meglátod, hogy stimmel-e a csõre. Az összes modern nyereg és csõ kompatibilis egymással, egy pálca-szabvány van csak. Ha kiderül, hogy kell új nyeregcsõ, akkor mérd le, milyen átmérõjû a régi. Abban bõven vannak eltérések.

#2565
LonGleY

LonGleY

    vendég

  • felfüggesztett
  • 92 hozzászólás
Kissé OFF és már jópár oldallal ezelõtt olvastam, de sokaknál elõfoduló eset a kormány, nyereg, stb recsegése. Ilyenkor a tisztítás, majd zsírozás utáni újbóli rögzítés a megoldás - ezt szintén többen elmondták. Viszont egy momemtumot még fontosnak tartok, a zsír mennyiségét illetõen: bármennyit is tolsz fel, összerakás elõtt érdemes teljesen, de nem erõteljesen letörölgetni a nyákréteget, így nem mászik el a csõ, recsegni pedig már nem fog.. ha mégis ropogna, akkor a második nekifutáskor a törölgetés intenzitásából kell icipicit visszavenni.. és elkezdeni gyanakodni az anyagok sérültségére.

lbalazs: Mûanyag? Nehezen hihetõ, fõleg az, hogyha az elsõ ráülés után még egyben maradt. :] Nyeregcsövet nem hiszem, hogy újat kéne venned, a kompatibilitással nem lesz gondod.

#2566
lbalazs

lbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Ha van egy nagyon régi mtb-m, akkor nyeregycsövet is kell vennem?
Ha igen, akkor mindegy milyet? Úgy értem egy szabvány van és minden mai nyereg rámegy? :scratchhe
Ahogy nézem a régi nyergemen nem is fémbõl vannak azok a befogható pálcák, hanem mûanyagból. Ránézésre kb jó lehet a méret, de ki tudja..

#2567
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Milyen nycsõnél nem állítható? Én olyat sose láttam... nem is vennék soha, ha létezik. Talán DHhoz-BMXhez, ahol úgyse nagyon ülsz le? De országúthoz-boltbajáráshoz-cécéhez-mindenhez kell a dönthetõség. Különben piszok kényelmetlen lesz.


A 24es Mongoose BMXemnek nyeregcsõ feje fix volt, nem lehetett állítani a dõlésszögét. Mondjuk acél volt és kb. 60dkg...

#2568
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Az összes állítható, nem tudom mit kell ezen parázni.
Ha nem lenne állítható, akkor nem lehetne a kényelmes üléspozíciót beállítani különféle nyeregcsõszögekhez.
Nonszensz az egész.

#2569
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
általában az újabbak már nem recézettek, hanem fokozatmentesek...

#2570
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
akkor hülye vagyok :afro:

http://ebike.hu/term...-290-mm-ig/3162

itt gondolom "hátrafelé" vannak recék csak nem látszik...

#2571
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Mind állítható...;)
Van egy hosszínti vágat az alsó ajakban és azon lehet csúsztatni

#2572
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
http://ebike.hu/term...2-290-mm-ig/564

http://ebike.hu/term...o/272-290-mm-ig

úgy látom a legtöbb nem állítható :S

#2573
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Milyen nycsõnél nem állítható? Én olyat sose láttam... nem is vennék soha, ha létezik. Talán DHhoz-BMXhez, ahol úgyse nagyon ülsz le? De országúthoz-boltbajáráshoz-cécéhez-mindenhez kell a dönthetõség. Különben piszok kényelmetlen lesz.

#2574
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
hátrány ha egy nyeregcsõnél nem állítható a nyereg dõlése?
vagy az állíthatók nem stabilak, könnyen elmozdulhatnak ?

#2575
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nem onlány venném csak kérdeztem hátha valakinek van tapija vele....de sztem BBB lesz mer az csak 222gramm

#2576
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ha van raktáron mindkettõ, akkor az olcsóbbat, mert kinézetre nagyon hasonlítanak. ha meg egyik nincs, akkor meg egyértelmû nem? :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2577
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Segítség kéne, nyeregvétel elibe vagyok és nem tok dönteni leszûkült a kör 2 nyeregre ami tetszik.....
1, http://ebike.hu/termekek/nyereg/3542
2, http://ebike.hu/termekek/nyereg/2971


Ezekbõl kéne válogatni, és jó lenne, ha valaki írna véleményt vagy tapasztalatot, a BBB elég könnyû, a FUNN-ról viszont nem találtam súlyadatot...szóval...HELP

#2578
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Szoval szerintem nincs olyan popsi-nyereg kombinacio amit nemlehet megszokni.
Mindent belehet "törni", ha megprobaltok egy nyerget betörni akkor nemugy fog sikerülni.
Finom profi biker nadrag es minden rendben lesz:love1:.
Ja meg gyakran tekerni

#2579
purge4

purge4

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Hello!

Van egy súlyos gondom, remélem nem baj ha be irom ide: járt már valaki ugy, hogy a nyereg annyira nyomta a lágyrészeket és az idegeket neki, hogy a "mûszer" érzeéketlenné(!) vált tõle? Elmúlik ez magától? Olyan mintha érzéstelenitették volna :(


Én is csak azt tudom javasolni, hogy gyakrabban ki kell állni a nyeregbõl.
Túl vagyok az 60 ezredik km-en és én hosszabb távok alkalmával szoktam zsibbadást és vérhiányt észlelni érzékenyebb testrészemben. Ekkor kiállok, tornázok egy kicsit, oldom a pedált is, lábat lazítok, ráfekszem a kormányra, stb... Ez álltalában akkor segít. Plussz menet közben gyakran csúszok elõre hátra a nyeregben.
Nekem a kormány és a nyereg közt kb 15-18 cm magasságkülönbség van és ennek megfelelõen választottam olyan nyerget, mely inkább az elsõ részén gélezett és tolerálja a "a kormányrafekvõs" helyzetet. Amúgy ezen praktikák mellett nem tapasztaltam hosszú távú "érzéketlenséget"

#2580
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Az elsõ héten még kényelmesnek tûnt, aztán hosszabb túrán zavart.
A lovagló izmomat nyomta és olyan érzésem volt mintha az ereimben nem folyna a vér. Egy kicsit bumfordi. Itt van a sarokban félre dobva:)