Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2521
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ami nekem van, az a gyári speci demo nyereg, ezzel szerelik a nagyobb dh gépeket.
oldalt szövet, felül bõr.
ugyanezt "gyártja" a bikepositive is, minimális különbségekkel(állítólag picit kényelmesebb a speci, de hogy ennek mennyi alapja van, nemtudom)
mintha egy fotel lenne
viszont a hátulütõje, hogy ezeknek az oldala szövet, így esõben addig áztatja az ember belsõ combját, amíg ki nem szárad az egész nyereg, a szivacs, és a szövet....
de eddig csak 1szer volt ilyen gondom vele.
a súlya meg kõkemény 250!!!! gramm


a másik jó speci nyereg, a FUSE ez teljesen bõr, atom kényelmes, befogható, és könnyü
az is erõsen tetszetõs darab!

#2522
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

volt a kezemben a bike+ dj nyereg, engem meggyõzött.
de ha találsz secializedet, akkor azt, valószinüleg könnyebb.
theznek is olyan van asszem.


Okés, köszi, megpróbálok akkor specit szerezni..ha nem jó lesz a B+ is.

#2523
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

Azt mondják az okos emberek, hogy ha könnyû cuccokat veszek, akkor gyakran kell cserélni.
Szóval most hogy könnyítsek a bringámon az egységesség kedvéért Ritchey WCS cuccokkal szeretném felszerelni.
( Nyereg / nyeregcsõ / kormány / kormányszár / kormányvég)
Nos ha mindezt egy könnyû össztelós gépbe raknám be szerintetek mennyire lennne tartós? Vagy az én 80 kilómhoz erõsebb kell?
Maratonra használnám lájtos stílusban....

A felsoroltak közül a nyeregcsõhöz volt szerencsém. Nem saját bringámba szerelve. Elsõ benyomás: ráültem a biciklire, és elkezdtem nézni a kereket, van-e elég nyomás még benne :) Hajlott mint a ... ..a.. nem jut eszembe semmit találó hasonlat.. szal szemmel jól láthatóan.
Én félek rajta, az biztos. De persze nem beszélnélek le róla, mert (biztos) tartós, jó minõségû, csak gondoltam megemlítem ezt az oldalát is.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2524
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
volt a kezemben a bike+ dj nyereg, engem meggyõzött.
de ha találsz secializedet, akkor azt, valószinüleg könnyebb.
theznek is olyan van asszem.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2525
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Valaki tud ajánlani jó dirt nyerget?:) mondjuk 5-6ezer körül.
Amiket néztem:
Bike Positive Dirt Jump, jó olcsó, de nem tudom elképzelni hogy az 710g:) A nagy állat Lookinok vannak 600-700 körül nemtom ebbe mit tettek..
Aztán:
Kona
WTB Jaxon
És ami a Specialized P. szérián van, Fuse Jumping az egyik, SBC Freeride a másik, csak nem vágom ez kapható e külön..

#2526
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 posts
Azt mondják az okos emberek, hogy ha könnyû cuccokat veszek, akkor gyakran kell cserélni.
Szóval most hogy könnyítsek a bringámon az egységesség kedvéért Ritchey WCS cuccokkal szeretném felszerelni.
( Nyereg / nyeregcsõ / kormány / kormányszár / kormányvég)
Nos ha mindezt egy könnyû össztelós gépbe raknám be szerintetek mennyire lennne tartós? Vagy az én 80 kilómhoz erõsebb kell?
Maratonra használnám lájtos stílusban....

#2527
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 posts
bikediscount-on kérdeztem, aszonták a nagyker csak tavasszal hoz be újabbakat, azért csak akkor, mert távol-keletrõl hozzák és a min. rendelési mennyiség 1000db
most egy wtb laserV-m van, és kicsit dörzsöli a belsõ combom 30kb után :-/
speed-way-ben nincs?
stipi-stopi egy rival;-)

#2528
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

ajajajajjjj!!! bajban vagyok :)
Rendelésre nem hoznak?

nem, mert -tudtommal- egy ideje elfogyott a velonál is.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2529
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts

off

szal Te vitted el elõlem....felírtalak vigyázz :)

on


ajajajajjjj!!! bajban vagyok :)
Rendelésre nem hoznak?

#2530
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Létezik hogy ez tényleg 712g?? Mert ha annyi akkor kell a ráknak..CSak mert újságban mintha 440g lett volna megadva, melyik lehet a valós?

#2531
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Én októberben vettem a Probikeban egy Rivalt és nagyon kényelmes azt ajánlom.
Szerk: ja nekem titánpálcás van nem mintha nem bírnám el azt a plusz 50g-ot ami a cro-mo-s on van többlet de csak ilyen volt így "kénytelen" voltam ezt megvenni.

off

szal Te vitted el elõlem....felírtalak vigyázz :)

on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2532
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Én októberben vettem a Probikeban egy Rivalt és nagyon kényelmes azt ajánlom.
Szerk: ja nekem titánpálcás van nem mintha nem bírnám el azt a plusz 50g-ot ami a cro-mo-s on van többlet de csak ilyen volt így "kénytelen" voltam ezt megvenni.

#2533
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

hello

két nyereg között nem tudok dönteni.
Specialized Rival MTB
ill
WTB Devo Race

mind2 10e körül van, ha vki használja vmelyiket, akkor mindjon róla vmit, mert egyikrõl sem találtam semmit a topikban.

köszi,
ab

szerintem válaszd a wtb-t, nekem meg mond meg gyorsan hol lehet még rival-t kapni....:) /itthon/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2534
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

hello

két nyereg között nem tudok dönteni.
Specialized Rival MTB
ill
WTB Devo Race

mind2 10e körül van, ha vki használja vmelyiket, akkor mindjon róla vmit, mert egyikrõl sem találtam semmit a topikban.

köszi,
ab

Állítólag mindkettõ nagyon kényelmes, kényelmetlen wtb nyergen még nem ültem, ha meg bejön neked a body geometry akkor válaszd a Rival-t.


A sebesség mindent megold.

 


#2535
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 posts
hello

két nyereg között nem tudok dönteni.
Specialized Rival MTB
ill
WTB Devo Race

mind2 10e körül van, ha vki használja vmelyiket, akkor mindjon róla vmit, mert egyikrõl sem találtam semmit a topikban.

köszi,
ab

#2536
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts

ja montiban utazom, a merevfarú a nem fulltelós :)

egyébként ilyet :

http://www.specializ...rszaguti/alias/

Ja ez nem rossz, bar meg nem ultem rajta ... De ez is eleg rugalmas es kelloen kemeny :)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#2537
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

masik markat a merevfarura? az mi? :(
milyen markat,milyen tipust vettel?

ja montiban utazom, a merevfarú a nem fulltelós :)

egyébként ilyet :

http://www.specializ...rszaguti/alias/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2538
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts

érdekes egy ideig én is szerettem a san marcot....aztán idén vettem egy más márkát a merevfarúra, és azóta a san m-n nem találom a helyem, akárhogy állítom rohadt kényelmetlen...

masik markat a merevfarura? az mi? :(
milyen markat,milyen tipust vettel?
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#2539
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Jaja, bar en a San Marcora eskuszom :)
Selle Italia SLC nagyon vadalatul nez ki...tuti nem nyom semmi erzekeny helyen es rugalmas is. Kicsit hasonlit a San Marco SKN-hez.
Vagy meg San Marco Aspide, Revel de szerintem az SKN van a legkedvezobb arban (Ti palcaval)...bar az meg eleg szeles, szoval figyelembe kell venni mekkora a tavolsag a 2 ulocsontod kozott.

Az altalad elobb mutatott Fizik nyereggel nekem az a legfobb bajom, hogy elegge gombolyu a felszine ezert az ulocsontok ugymond lecsusznak a nyereg felszinen es igy nem azokon, hanem az erzekeny feluleten ulsz, vagyis hiaba kemeny a nyereg, nem a csontodon ulsz... es ez a bajom az SLR-el is, annak is enyhen domboru a felszine. Egy nyereg legyen a kozepen lukas, vagy legyen ott res, vagy homoru, vagy tok lapos, de ne domboru.

érdekes egy ideig én is szerettem a san marcot....aztán idén vettem egy más márkát a merevfarúra, és azóta a san m-n nem találom a helyem, akárhogy állítom rohadt kényelmetlen...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2540
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts

Köszi a véleményt.
Akkor szerinted inkább a Selle Italia SLR "jellegûek"?
Kemény és rugalmas.
;-)


Jaja, bar en a San Marcora eskuszom :)
Selle Italia SLC nagyon vadalatul nez ki...tuti nem nyom semmi erzekeny helyen es rugalmas is. Kicsit hasonlit a San Marco SKN-hez.
Vagy meg San Marco Aspide, Revel de szerintem az SKN van a legkedvezobb arban (Ti palcaval)...bar az meg eleg szeles, szoval figyelembe kell venni mekkora a tavolsag a 2 ulocsontod kozott.

Az altalad elobb mutatott Fizik nyereggel nekem az a legfobb bajom, hogy elegge gombolyu a felszine ezert az ulocsontok ugymond lecsusznak a nyereg felszinen es igy nem azokon, hanem az erzekeny feluleten ulsz, vagyis hiaba kemeny a nyereg, nem a csontodon ulsz... es ez a bajom az SLR-el is, annak is enyhen domboru a felszine. Egy nyereg legyen a kozepen lukas, vagy legyen ott res, vagy homoru, vagy tok lapos, de ne domboru.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg