Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2321
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
legalsó mókás, de nem bírta a kiképzést össztelós bringán.
ide oda hajlongott.
viszont szép fehér :)

#2322
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

A magyar piac tele van Velo nyergekkel, csak meg kell fordítani, mert mindenki a saját nevét nyomja rá... Keresgélj!


Megtettem már; sõt, apok óta teszem. Fõleg a Pronto S3 reinkarnációja kellene. Magasról *** hogy éppen kinek matricázták Velóék; ha találtok ilyet szóljatok pls, én nem találtam... :(

Emlékeztetõül:
Feltöltött kép
http://www.velosaddl...?cat_id=5&id=20

vagy

http://www.velosaddl...?cat_id=6&id=31


(Most a selle italia XO Trans Am-et, B+ MTB és Comfort sport nyergeit és az Acor nyergét hozatom le; ebbõl elvileg mindet letudja hozni hétfõre...)

Feltöltött kép
ASD-2501
Sportos túranyereg
rezgéscsillapító gumibakokkal
súly: 191g
Méret: 272X130mm

Feltöltött kép
XO TRANS AM
MTB és országúti nyereg
Az ülõfelület kialakítása nem zavarja a vérkeringést és kíválóan szellõzik!
FEC acél nyeregsín
súly: 260g
méret: 272x140mm


Feltöltött kép
BikePositive MTB

Karbonszállal erõsített mûanyag vázszerkezet, szintetikus bõr ülõfelület, szuperkönnyû poliuretán habréteg és gél töltés, Hi-Ten acél sín, anatomikus ülõfelület, rejtett varrással, Fulcrum rugózási rendszer, magas rezgéselnyelõ képesség, speciális komfort.
MTB hobby sport felhasználásra ajánljuk..
Sín: Acél
Szín: Fekete-Szürke
Méret: 268x130mm
Tömeg: 260g


Feltöltött kép
BikePositive Comfort

Ergonómikus tervezésû MTB hobby kerékpáros nyereg. Vastagabb poliuretán habszerkezeténél
fogva nagyobb komfortot nyújt, SideGuard mûanyag védõburkolat elöl-hátul,
Fulcrum rugózási rendszer, Double Density héjszerkezet, O-zone technológia.

Sín: Acél
Szín: 4 színben
Méret: 240x145mm
Tömeg: 410g

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2323
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
pédául az én gyáros mongoose nyergem is velo és irtó kényelmes!!!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#2324
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
velo, és még talán 2-3 nyereg gyártó van mindössze.(legalábbis itthoni forgalmazásban)

valamelyik hazai márkanév alatt úgyis megtalálod a keresettet.

#2325
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Akiknek még tetszettek volna akinézett Velo nyergek, egyiket sem lehet itthon kapni jelenleg :(

A magyar piac tele van Velo nyergekkel, csak meg kell fordítani, mert mindenki a saját nevét nyomja rá... Keresgélj!

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#2326
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

egy bmx-est és egy túrázóst.
köztes nincs :-)
(mind2 irányba csak kompromisszum lenne)


Hát, valahogy sejtettem. Még néztem ilyen fizik freeride nyergeket köztes megoldásként...de elbizonytalanodtam; több a kemény mûanyag kapaszkodó bennük mint az ülõfelület.Egyáltalán nyergek még ezek? :)

#2327
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nagyja igaz :)
De nem értek mindenben egyet... eleve én télen is tolom, és mivel '96 óta már túl vagyok a nyolcezren ezért a beállítással is természetesen tisztába vagyok. Hogy a zselé parasztvakítás-e az már nem egyértelmû. A zselé nem fárad el, nem lesz 1000/2000/4000Km múlva kiülve pl, és hót ziher hogy vizet sem fog magába szívni még egy (huzat)szakadás esetén sem.
Nyereg szélessége 2 részbõl áll nagyjábó, a csontok alatti szélesség és hogy milyen gyorsan megy vissz keskenybe ami az irányításhoz kell, a kettõ általában egyenesen arányos, de nem mindig, pl lehet hoyg egy 15 centi széles nyereg nem dörzsöli a combot, de lehet hogy egy 13as lassan megy vissza keskenybe és dörzsöli. Többi jó, és a puhaság kérdése is szerintem eléggé logikus... bár ne mondom hogy nincsenek olyan egységsugarú userek akik azt nézik hogy puha legyen, bár õk csak nem fél napot akarnak vele terepen menni :)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2328
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
http://yasec.hu/ --> Mûhely --> A kényelmes nyereg (közvetlenül nem tudom linkelni).
Sheldon Brown mester leírja a lényeget, lehet ezzel kellett volna kezdeni... ;)

#2329
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Akiknek még tetszettek volna akinézett Velo nyergek, egyiket sem lehet itthon kapni jelenleg :(

Thez, de még mielött írtak akkor is azt néztem, hogy ez nem biztos hogy mtbre való; nem? Amit írtak az ezzel egybecsengett, így inkább nem kockáztatom meg; ennyi; nem mindig arra hajlok amerre a szél fúj... hozatok 3 nyerget hétfõre, és köv hét elején elkérem a boltból 1-1 körre azokat... (És azért keresgélek hogy _melyikeket_, amik legjobbnak tûnnek ebben az árkategóriában.)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2330
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Boldog tulajdonosa lettem egy Selle Storika nyeregnek.
teszteredméynket mayd közlöm hogy hogy vált be.
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#2331
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Vízállósága very positive, viszont 2:1 ellene...

B+ MTB
Karbonszállal erõsített mûanyag vázszerkezet, szintetikus bõr ülõfelület, szuperkönnyû poliuretán habréteg és gél töltés, Hi-Ten acél sín, anatomikus ülõfelület, rejtett varrással, Fulcrum rugózási rendszer, magas rezgéselnyelõ képesség, speciális komfort.
MTB hobby sport felhasználásra ajánljuk
Szín: Fekete-Szürke
Méret: 268x130mm
Tömeg: 260g
Feltöltött kép

Rendelek egy ilyet, ha nem lesz jó akkor Critial masson/Buda maatonon végig próbálom mindnekiét :D

újfent más által állított kényelmességrõl tett kijelentés alapján döntessz?
sose lesz ennek vége.

próbálj ki párat!

#2332
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Vízállósága very positive, viszont 2:1 ellene...

B+ MTB
Karbonszállal erõsített mûanyag vázszerkezet, szintetikus bõr ülõfelület, szuperkönnyû poliuretán habréteg és gél töltés, Hi-Ten acél sín, anatomikus ülõfelület, rejtett varrással, Fulcrum rugózási rendszer, magas rezgéselnyelõ képesség, speciális komfort.
MTB hobby sport felhasználásra ajánljuk
Szín: Fekete-Szürke
Méret: 268x130mm
Tömeg: 260g
Feltöltött kép

Rendelek egy ilyet, ha nem lesz jó akkor Critial masson/Buda maatonon végig próbálom mindnekiét :D

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2333
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
na itt volt a bringa tulaja. 3 éve használja ezt a nyerget, és nem tervezi lecserélni.
Nem ázik be, nem szív magába semmilyen vizet.

az hogy Te hol tartod a pöcsödet menet közben, és hogy hol a rezgéselnyelõ rész hozzá képest, az már személyes probléma úgyhiszem ;)

#2334
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Fenti Lookinra:
"Nekem annyira nem jött be, mert sztem a zselé rossz helyen van benne, vagy csak én ülök nem jó helyen, de nagyon nyom, fõleg hosszú mászások során kényelmetlen. Egyébként meg sérülékeny, egyszer estem vele, lett rajta egy kis repedés az egyik nyúlványon, ami frankón továbbszakadt két-három alkalom után."
Gondolom a <30°os széria miatt van nem pont ott a rezgéselnyelõ rész ahol nekünk kéne...
Avagy kiesett ez a lookin :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2335
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Az hogy vízállónak tûnik-e a bõr vagy velúr az nem szubjektív, hogy zselé csak a tököm alatt van vagy a seggem alatt az sem, amennyire lehet tárgyilagos infót kértem róla :prosze: Ha a kisebb 30°os széria akkor csak a tököm alatt van párnázás, akkor kiesett, ha beázós velúr az anyaga akkor megint; bár sztem ezt is kérdeztem róla kb :chin:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2336
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás
Én használtam lookin zselés nyerget (mtb-re valót, a legsportosabbat a kínálatukból), és gyötrelmes volt az utána lévõ, elvileg fapados slr xp-hez képest. Az slr egy álom volt, soha nem fájt semmim, csak sajna egy esésnél eltörtem rendesen, és hát az ára elég borsos... Most egy ritchey wcs van, és azzal is meg vagyok elégedve. Teljes mértékben a látszólag nem puha nyergekre szavazok. Alacsony a súlyuk, a jobbaknál a titánilyenolyan pálca, karbon héj bõven elég rugalmasságot biztosít és ezért (nekem) hosszú távon sem kényelmetlenek.

#2337
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
itt figyel elöttem egy versenyzõ bringája, ilyen nyereggel.
tehát még mindig olyan mintha autók szinérõl, esetleg felnijeirõl beszélgetnénk. szép nemszép, tetszik nemtetszik, szerepet játszik az autó életében, de mindenkinek más jön be.

#2338
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
mint tudjuk a nyereg kb a leginkább szubjektív dolog hogy kinek mi a jó, de nekem volt /+van/ lookin zselés nyergem, annál kényelmetlenebb dolgot keveset tudok elképzelni....ettõl lehet másnak meg az a csúcs.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2339
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Pitének szeretettel: :D


:P
Nekem is rögtön az ugrott be hogy amcsi nyereg... de nõi, szal azoknak meg lehet hogy jó tekeréshez... de ezt már sértésnek veszem :D. Azé' ennyire nem vagyok komfortorientált, a linklet nyergekre nem lehet ált egy szavatok sem tekerésre/sportosságra amit néztem - max 1 db volt ami érdekesebb :).

Kaptam ajánlatot akciós áron egy Lookin 2025 zselés bõrös nyeregre...
1, Sz'tetek a bõr része fraknón vízálló?

2, Ez most a 30-60°os szériából van vagy a 30°os oútisból?

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Velokat még mindig nem nézték meg hogy mit tudnak nekem hozni :mad: szal nemtom; holnapra meg kéne mondanom...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2340
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Pitének szeretettel: :D


Feltöltött kép

Feltöltött kép



Banyek ez fogadjunk, hogy a nagyseggû amiknak készült :D Nem tudom elhinni, hogy ezen lehet tekerni(direkt nem azt irtam, hogy kényelmesen, hanem akárhogy).