Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2201
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Érdemes nagyon-nagyon vékonyan összerakás elõtt mind a nyeregcsõ alsó részét, mind a nyeregpálcákat a felfekvõ felületnél megkenni. Erre szerintem az egyik legjobb a motorex bike grease 2000-ese, mert nagy a nyomásállósága.
Utána jobban meg kell húzni a rögzítõcsavarokat, egy kis zsír mehet oda is, és a nyeregcsõbilincset is.

A zajt az egymásnak feszülõ és gymáson elmozgó alumínium adja.

A zsírt viszont csak ésszel és csak vékonyan (én úgy szoktam, hogy rákenem, majd egy törlõkenddõvel óvatosan megtörlöm, így csak egy nagyon kevés marad rajta, de az általában elég.)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#2202
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Nekem a váz és a csõ között recseg. Ha megfogom a csövet, és mozgatom, akkor ad hangot. De már szinte steril. Nem tudom mit tehetnék még vele.

Sp

#2203
botond187

botond187

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Szétszedtem, és a recék eléggé le vannak nyalva, szinte sima már.
Ahol oda van szorítva ott le van nyalva, mellete meg ahol nem szorítja(ott gondolom az eredeti recemagasság van), vagy 1 mm-el nagyobb.

#2204
sylverdevil

sylverdevil

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Köszi mindenkinek, hogy segített.
Azt hiszem megrendelem a WTB-t és majd esetleg tudósítok a benyomásaimról :)

#2205
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nekem is "recsegett", ha szerencséd van csak kosz, vagy a nyeregcsõ-váz, vagy a nyeregcsõ-ülés találkozásnál.

#2206
botond187

botond187

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
kiprobálom a tisztítást hátha....
nyeregcsövem meg nehézkesse mozog ha állítom a nyereg magasságot(felfele is meg lefele is). 30,9-es van ráírva a nyeregcsöre, a vázat nem tudom. haveromnak 30,8-as a nyeregcsöve...de gondolom nekem akkor a 30,9-es a jó, csak az övé tök simán csuszik az enyém meg ragad....

#2207
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

nekem is olyan recsegõ hangot adott...ilyenkor nyeregcsõ csere akkor??

Lehet kosz a nyeregcsõ és a váz között vagy a nyereg sínjei és a nyeregcsõ rögzítõlemezei között.


#2208
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szedd szét, takarítsd ki és meglátod mennyire van elkopva, lehet csak a kosz miatt recseg.


A sebesség mindent megold.

 


#2209
botond187

botond187

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
nekem is olyan recsegõ hangot adott...ilyenkor nyeregcsõ csere akkor??

#2210
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
õõõ ez most nem 100%, de nekem az volt hogy az elején nem volt meghúzva rendesen a nyeregcsõ csavarja ezért szép lassan elkoptak a kis recék. utána mindig kilazult a csavar és a végén ment a kukába.. (közben recsegõ hangota adott)

#2211
botond187

botond187

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Sziasztok!

A nyergemtõl recsegõ hangot hallok ha gödrökön átmegyek vagy "nagyobb" ütést kap a bicaj. Lehet az hogy valami történt a nyereggel? külsöleg nem látszik hogy elhajlott volna...ha húzok a szórítócsavaron akkor kevésbé adja a hangot de aztán ugyanugy recseg és elég idegesítõ.
A szorítóval lehet a probléma vagy esetleg a nyereg pálcájával?
Volt valakinek hasonlo jelensége esetleg?

#2212
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Szerintem egyértelmûen WTB.

Volt XO genuine gel-em, és borzasztó volt (nem kell valakinek?)
A 2 WTBm pedig nagyon kényelmes. (Rocket és Speed)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#2213
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Hello!
Szerintetek melyik nyerget érdemesebb választanom?

WTB Shadow V Race CrMo
vagy
Selle Italia XO Trans Am -- lap közepe felé található

A bikediscount-ról a selle italia 5800 kreditért lenne az enyém, szóval a wtb több mint egy ezressel olcsóbb.
Valaki használja a fent említett nyergek valamelyikét és tudna róla valamit mondani? Hosszabb túrákon is tûrhetõek? Montis felhasználásra lenne. (kb. 185 centi és 68 kg vagyok, ha ez számít vmit)
Ja és nem tudná valaki megmondani, hogy a WTB milyen súlyban van? Égen-földön kerestem, de nem találtam sehol pontos adatot.
Elõre is köszi.



Nekem ilyen WTB-m van tél óta, simán jó 100km-es túrákhoz is. Az enyém 226g, saját mérés. (186cm és 70kg vagyok, valamennyit biztos számít)

#2214
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A wtb shadow v race olyan 230g körül van, amikor vettem a nyergem a shadow és a devo között gondolkoztam és lemértük mindkettõt.


A sebesség mindent megold.

 


#2215
sylverdevil

sylverdevil

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Hello!
Szerintetek melyik nyerget érdemesebb választanom?

WTB Shadow V Race CrMo
vagy
Selle Italia XO Trans Am -- lap közepe felé található

A bikediscount-ról a selle italia 5800 kreditért lenne az enyém, szóval a wtb több mint egy ezressel olcsóbb.
Valaki használja a fent említett nyergek valamelyikét és tudna róla valamit mondani? Hosszabb túrákon is tûrhetõek? Montis felhasználásra lenne. (kb. 185 centi és 68 kg vagyok, ha ez számít vmit)
Ja és nem tudná valaki megmondani, hogy a WTB milyen súlyban van? Égen-földön kerestem, de nem találtam sehol pontos adatot.
Elõre is köszi.

#2216
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szándékosan nem írtam nevet :) . Hogy ne legyek off, vettem már nála nyerget és egy év után (következõ szezon elején) jöttem rá, hogy kényelmetlen, nem vittem vissza. ja és a nyereg fizik plateau (remélem jól írtam), lejtõzni, ugrálni jó vele, de órákat tekerni halál.


A sebesség mindent megold.

 


#2217
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

Kuszi. legjobb fej kereskedõ a környéken!!!

off
Ezt megerõsítem! Tényleg így van!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#2218
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Kuszi. legjobb fej kereskedõ a környéken!!!
egyik csapattárs is elhozta, aztán esett vele, lenyúzta a nyerget, így rajta maradt :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2219
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Veszprémben van egy bolt, ahol ha veszel egy nyerget és többszöri kipróbálás mellett is kényelmetlen visszaviheted.


A sebesség mindent megold.

 


#2220
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Itt Zegen vannak Speci nyergek...
Asszem Toupe /vagy v.mi ilyesmi/, meg van még 1 pár, de ezt néztem, mert nagyonjóó :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala