Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2161
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
talán a wtb shadow?
http://www.speed-way...D=119&katID=166

devo van már 7,3e-tõl

#2162
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
hmm ezek kb jó árak.. csak nem akarok egy deszkára 15+ ezret költeni, ami ha könnyû, kb az elsõ esésnél mehet a kukába... wtb-t megnézem, bár szerintem nagyon csúnya nyergeket csinál, de mindenki dícséri, h milyen kényelmetes
köszi!
húú van egy cég, aki csinál valamilyen nyerget arany széllel és itthon van is belõle pár, nem tudjátok melyik az? vagy csak valami újságban láttam? az passzolna a giánshoz...

#2163
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Málna: én hétezerért vettem Decathlont (csak egy carbon) feirat van rajta, tehát sznobkodni is lehet vele:D , de csak 210g. Még nem volt szerencsém kipróbálni.

A WTB devo-m, ami életem eddigi legkényelmesebb nyerge is csak 220g, kb. 10-12000 pénz (bár ebike, meg hasonlókon biztos olcsóbb). Nagyon ajánlom, ha kicsit többet tudsz költeni az Acor/Decathlon/B+ vonalnál.

#2164
SvD

SvD

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Hmm most nezem...meredek hogy ez csak 185 grammos nyereg! Az nem semmi!Feltöltött kép

(Nem nagyon foglalkoztam eddig a grammokal, nem is vagyok otthon a temaban, elsosorban a forma es szinvilaga es a leiras hogy ez plusz konfortossagot hordoz magaban a nem "C"-vel szemben (lathatoan vastagabb is az ulofelulete) tetszett meg.)

#2165
SvD

SvD

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Szerintem nagyon jó, igaz nekem a "C" nélküli változat van. Európában kicsit problémás a beszerzése - nem mint ha az USA-ból sikerült volna, bár az tavasszal történt, és ezévi modellrõl van szó, melyek akkor még nagyon ritkásan csordogáltak.


Hmm thx az infot...hat jah epp neztem hogy angliabol tudnek venni de cirka 3K (Ft)-val dragabb lenne mint az amerikai ara...de legalabb van..es ahogy elnezem ennek is orulni kell...Feltöltött kép (Persze meg nem dontottem el milyen nyerget vegyek..ez az egyik kiszemelt...azaz az elso biztos kiszemelt :P)

#2166
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Szerintem nagyon jó, igaz nekem a "C" nélküli változat van. Európában kicsit problémás a beszerzése - nem mint ha az USA-ból sikerült volna, bár az tavasszal történt, és ezévi modellrõl van szó, melyek akkor még nagyon ritkásan csordogáltak.


#2167
SvD

SvD

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Sziasztok

Mi a velemenyetek errol a nyeregrol?! Esetleg valakinek alsofertalyi tapasztalat? ;)

Feltöltött kép



#2168
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
olcsó húsnak hig a leve szerintem :) nyergeknél akárhány nyereggel próbálkoztam, mindig kijött a nyeregépítési tapasztalat. nem elég az, hogy kinézünk a velo katalógusból valamit és majd megcsinálják kinában.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2169
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nyergeknél eddig még nem jutotz eszembe könnyíteni, egészen addig, amíg meg nem mértem, hogy 477 gramm a mostani nyergem.... szóval így könnyedén tudnék fogni akár 250-300 grammot, amivel a mágikus 16 kiló alá jutnék kényelmesen, ami jó lenne ;)

a kérdés az, hogy mit érdemes venni? soha nem nézegettem, ilyen deszka nyergeket, van valami olyan, ami nem túl drága 200 gramm körül van és nem acor v bike+? kényelmesség nyílván majd próba után dõl el... ritchey-nek a pro nyerge jó?

#2170
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A zselés nyergekre azt mondják, hogy nem lehet kiülni õket, nekem sikerült a lookin-omat, egyszerûen nem akarja visszanyerni az eredeti alakját, emiatt kicsit tör is.


A sebesség mindent megold.

 


#2171
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Nekem elég az alu is, bár a 6ezrest írják a könnyebb ötvözetnek, mégis a 2ezresnél van a kisebb gramm adat ugyanakkora méretre vetítve. Legalábbis a CNC-n. A karbon csõ meg csak 25 grammal könnyebb, viszont két és félszer annyiba kerül.

Az alu Kore árban az SDG-nek is a fele, de súlyban szinte egyformák.

Te milyen nyerget tudsz hozzá? Én ezt néztem ki magamnak: http://www.sdgusa.co...s/ifly600px.jpg Csak fehérben, hogy passzoljon az új gép piros, fehér, fekete színvilágához.

Könnyebbet nem találtam, bár a Kore olcsóbb, de nekem pont a nyereg tetszik, úgyhogy abból nem engedek, hacsak nem tudsz egyet olcsóbban:-)

#2172
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
raadasul az a jo a kore verzioval hogy olcsobb mint az sdg, de ugyanazt kapod. es van karbon nyeregcso is. nyergem van, he kell...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2173
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha nem a világ két legjobb nyeregcsövét birtokolnám (thomson elite és syntace p6 carbon) akkor én is elgondolkoznék egy ilyen i-beam kombón.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2174
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Sznobság rulez!!!

Én amikor elõször láttam egy I-beam nyerget nagyon beleszerettem, és most számolgattam, hogy 25-bõl megáll az SDG nyereg (kb 150g), meg a hozzá való KORE nyeregcsõ (vágva kb 200g), ami szebb is (legalábbis nekem), könnyebb is, mint az eredeti. Noch dazu - és talán ez a legfontosabb - olcsóbb is.

Tömegben nyerek vele 150 g-ot a mostanihoz képest, árban meg még nincs is a kétszerese. Úgyhogy úgy dönötttem, hogy a közelgõ szülinapomra, meg ha estleg tényleg meggyógyul a bokám, akkor annak ünneplésére is, meglepem magam egy ilyen kis szettel.

#2175
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
pff megéri még a nyeregsín szabványt is megvariálni... :(

#2176
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Van normál nyergeket fogó biilnccsel is az oldalukon.

Most látom, hogy pont azt linkelted. Ez a normál változat viszont nehezebb.

#2177
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
http://gallery.mtbr....ium/DSC2173.JPG
ez alapján azt mondanám hátra lehet dönteni.

edit: most látom ez csak spéci nyergekhez jó :\
pedig aszittem találtam nyeregcsövet

#2178
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
http://www.kore-usa..../race_post.html
Errõl van valakinek valami infója? Szerintetek eléggé hátra lehet dönteni a nyerget rajta?

Csak, mert dh-ra használnám, ahol a vízszintes még nem elég, a képen meg nekem nem derül ki egyértelmûen, hogy mennyire tud hátracsúszni a bilincsrendszer. A gyári SDG nyeregcsõ tutira frankón dönthetõ, de pont kétszer ennyibe kerül, és még csak nem is könnyebb. Legalábbis az alu.

#2179
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

nem jött be a flite tt?


de bejott, csak most kiprobalom a simat is ha mar van :)

a TT meg megy az "epulos bringa" dobozba
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2180
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

en pedig feltettem a Flite-ot a TT helyett, remelem egy kicsit puhabb lesz... :rolleyes: :)

nem jött be a flite tt?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.