Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2141
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

hehe egy 130-as rival sl-t is tudok adni kipróbálni...:)


Akkor minek költöttem/költök ennyit alkatrészekre? :D


ha bejössz, tudsz kipróbálni 130-as és 143-mas rival sl-t is.
de megvenni majd csak egy boltban ;)


OK, kösz! Lehet ezzel is élek majd egyszer...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2142
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
ha bejössz, tudsz kipróbálni 130-as és 143-mas rival sl-t is.
de megvenni majd csak egy boltban ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2143
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nem a napokban lesz aktuális, de nézegetek nyergeket...a speciket meg nagyon "nyomják"...csak érdekelne, hogy sanszos lesz-e egy 25 ropis nyereg...
Mondjuk nekem nincs messze a nagyker se annyira...:chin:

hehe egy 130-as rival sl-t is tudok adni kipróbálni...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2144
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

fuha, ne haragudj, de nem tudom.
egy biztos van benn nálunk a nagykerben, mondd melyik boltban szeretnéd használni és kiiratom oda.


Nem a napokban lesz aktuális, de nézegetek nyergeket...a speciket meg nagyon "nyomják"...csak érdekelne, hogy sanszos lesz-e egy 25 ropis nyereg...
Mondjuk nekem nincs messze a nagyker se annyira...:chin:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2145
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

vagy ez egy olyan cucc, amit a boltnak meg kéne vennie ?

eltaláltad. és erre sincs pénzük, és/vagy nem akarnak költeni rá mert nem tartják fontosnak...
tipikus magyar mentalitás.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2146
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts

fuha, ne haragudj, de nem tudom.
egy biztos van benn nálunk a nagykerben, mondd melyik boltban szeretnéd használni és kiiratom oda.


szerintem jó ötlet kirakni boltba. mi értelme lenne a nagykerben tartani egy ilyet, mikor a vásárlónak kéne a próbához ? vagy ez egy olyan cucc, amit a boltnak meg kéne vennie ?

nekem is jól jött volna anno a rival sl-hez..

#2147
mizu

mizu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts


mizu: milyen nyerget keresel?


Eddig a BG2 sport-ot, de mostmár inkább olyan helyet, ahol sok nyerget ki tudok próbálni. Körbekérdeztem vagy 10-15 hivatalos speci boltot, mindenhol csak 1-2fajta nyergük volt még tavalyról, a nagykerrõl meg elmondták, hogy ne is reménykedjek, mert elszúrták az idei rendelést, úgyhogy 2008-ra ígértek csak új cuccokat. Hálás.

Holnap indulok Münchenbe, van több speci bolt, ahol ki is tudok próbálni párat (már ha lesz rá idõm..).

#2148
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Hol van ilyen? Mármint elérhetõ/használható ez valamelyik boltban?

fuha, ne haragudj, de nem tudom.
egy biztos van benn nálunk a nagykerben, mondd melyik boltban szeretnéd használni és kiiratom oda.

mizu: milyen nyerget keresel?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2149
mizu

mizu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

a specializednek van is egy mérõeszköze (de szép szó :D szóval egy zselés bizbasz) amire ráülve megmutatja, hol vannak az ülõgumóid :) és segit kiszámolni az optimális szélességû specialized nyerget.



A jövõ héten megyek Münchenbe. Mivel itthon már nem kapható sehol Specialized nyereg, ezt nyilván ott kell beszereznem. Tud valaki ilyen boltot a városban, ahol ilyen profi módon állnak hozzá a nyeregvásárló "Kunde"-hoz?

Érdekelne valakit behozatal amúgy?

#2150
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
Már hogy a retekbe ne lenne jó?

#2151
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 posts
Mi a véleményetek a Bike+ Dirt nyeregrõl?
Jó FR-ra is? :)

#2152
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

a specializednek van is egy mérõeszköze (de szép szó :D szóval egy zselés bizbasz) amire ráülve megmutatja, hol vannak az ülõgumóid :) és segit kiszámolni az optimális szélességû specialized nyerget.


Hol van ilyen? Mármint elérhetõ/használható ez valamelyik boltban?
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2153
SvD

SvD

    vendég

  • fórumtag
  • 102 posts
Nah jah..a nagy piros S "mostanaban" rendesen rafekudt erre a Body Geometry nevu hullamra...allitolag minden teren jol csinaljak, es tenyleg jok a cuccok...

erdemes ezt atnezni:

http://www.specializ...metry/main.html

#2154
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
a specializednek van is egy mérõeszköze (de szép szó :D szóval egy zselés bizbasz) amire ráülve megmutatja, hol vannak az ülõgumóid :) és segit kiszámolni az optimális szélességû specialized nyerget.
nem véletlenül van sok speci nyeregbõl 130/143/150 széles...
mondhatjátok, hogy hazabeszélek, de aki egyszer kipróbál specialized nyerget, az max. a súlyára panaszkodik utána...
(na jó, ez alól kivétel az alias nyereg ;))

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2155
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,715 posts
Meg van, aki 90 kilónál a popóján hord 30-at, van akinek, meg keskeny a medencéje, és vánnyadt a hátsója ugyanekkora tömegnél.

Én dh-ra viszont kimondottan keskeny nyergeket használok, mert a szélesebbek mindig szétzúzták a belsõ combom a meredekebb lejtõkön.

#2156
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Valamilyen csont szélesség és az hogy hogyan ülünk rajta határozza meg a nyereg szélességét, gondolom azért adják meg úgy, mert nagyobb súlyt nagyobb felületen kell megtámasztani, viszont a széles nyereg szét fogja dörzsölni a combját. A specialized több szélességben gyártja a nyergeit és nem súlyhoz.


A sebesség mindent megold.

 


#2157
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
azért szerintem lehet benn valami.

san marconál pl van egy táblázat, hogy hány kilós ridernek melyik nyerget ajánlják, és a keskenyebb nyergek a kisebb súlynál vannak.. az meg h mekkora az ember segge azér összefügg a testsúlyával .)

#2158
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A nyereg mérete nem függ össze a fenék méretével. Azt nem értem, hogy miért jó a széles nyereg dhra, a keskeny szerintem jobb, nem zavar annyira a mozgásban.


A sebesség mindent megold.

 


#2159
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts

talán a wtb shadow?
http://www.speed-way...D=119&katID=166

devo van már 7,3e-tõl


közben megtaláltam, és egy merida bemutatóban láttam, talán vmelyik tavalyi bikemagban..
de köszi, ez nem is néz ki rosszul!
megnézem õket élõben, aztán meglétjuk

#2160
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 posts
Szerintetek a WTB Power V Comp nyereg
alkalmas cc-zni?

a gyártó dh/fr/dirt-re ajánlja de tetszik hogy ilyen széles meg kényelmesnek látszik.

a mostani slr szerû author nyergem nem vált be, nyomja a férfiasságomat több ponton is, éshát a seggem is nagy :D
A Paripa (Magellan Serpens): Blau - http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3077