Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2001
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 posts

Nyereg választáshoz kérnék egy kis segítséget. Kritériumok:
-Mindenképpen kényelmesnek kell maradnia a hosszú (6-8 órás) tekerések közben is, vagyis ne okozzon fájdalmat.
-10, max 15e Ft-ból szeretném megoldani a dolgot.
Ez a "prosztatakímélõ" (?), "anatómiai nyílás" valóban hasznos, vagy csak marketing duma? Leginkább erre lennék kiváncsi, mert ezt fontosnak tartam, mivel ugye erõsen befolyásolja a komfortérzetet.
Kiváncsi vagyok milyen ülést használnak azok, akik tényleg sok idõt töltenek nyeregben.


A WTBt ajánlanám erõsen. Kényelmes nyergeik vannak, bár tény, hogy nem a legkönyebbek. A WTB SpeedV és a RocketV nekem egész napos túrákon is jól szerepelt, ebbõl a RocketV 270 gramm körül van, szoval nem is vészes. Igaz, nem lukas, de van benne "love channel", ami egész jól mûködik.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#2002
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Nyereg választáshoz kérnék egy kis segítséget. Kritériumok:
-Mindenképpen kényelmesnek kell maradnia a hosszú (6-8 órás) tekerések közben is, vagyis ne okozzon fájdalmat.
-10, max 15e Ft-ból szeretném megoldani a dolgot.
Ez a "prosztatakímélõ" (?), "anatómiai nyílás" valóban hasznos, vagy csak marketing duma? Leginkább erre lennék kiváncsi, mert ezt fontosnak tartam, mivel ugye erõsen befolyásolja a komfortérzetet.
Kiváncsi vagyok milyen ülést használnak azok, akik tényleg sok idõt töltenek nyeregben.

Valaki használ ilyet? Poz./neg. tapasztalat vele kapcsolatban?


Köszi!

ha jó helyen van az anatómiai kivágás, nem csak "tagyünk rá lyukat mert az menõ" akkor bizony lehet elõnyös a kivágás.
én csak komoly nyereggyártók termékeit venném. vagy specializedet :)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2003
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Én ha minden igaz ma próbálok ki egy Fizik Nisene HP-t. Remélem.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#2004
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Nyereg választáshoz kérnék egy kis segítséget. Kritériumok:
-Mindenképpen kényelmesnek kell maradnia a hosszú (6-8 órás) tekerések közben is, vagyis ne okozzon fájdalmat.
-10, max 15e Ft-ból szeretném megoldani a dolgot.
Ez a "prosztatakímélõ" (?), "anatómiai nyílás" valóban hasznos, vagy csak marketing duma? Leginkább erre lennék kiváncsi, mert ezt fontosnak tartam, mivel ugye erõsen befolyásolja a komfortérzetet.
Kiváncsi vagyok milyen ülést használnak azok, akik tényleg sok idõt töltenek nyeregben.

Valaki használ ilyet? Poz./neg. tapasztalat vele kapcsolatban?


Köszi!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#2005
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts

Jaja, ez természetes, hogy kinek mi a kényelmes, de egy jó viszonyítási alap, ha többen írnak róla pozitív visszajelzést:) A másik választás egy Speci Avatar Gel lett volna, csak súlyban 2x ennyi, valamint a középsõ kivágás inkább zavart, mint kényelmes lett volna:)


mivel te is debreceni vagy én meg most épp nem használom a montit szerintem össze tudunk hozni valahogy egy próbát ;)

#2006
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Jaja, ez természetes, hogy kinek mi a kényelmes, de egy jó viszonyítási alap, ha többen írnak róla pozitív visszajelzést:) A másik választás egy Speci Avatar Gel lett volna, csak súlyban 2x ennyi, valamint a középsõ kivágás inkább zavart, mint kényelmes lett volna:)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#2007
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
nekem "sima" 135gr-os SLR van, ennek sztem ugyanaz a formája, csak nem titán pálcás és talán kicsit több rajta a párnázás.
Az eddigi legjobb nyergem, ilyen került az országútira is, de ne mások véleménye alapján dönts, olyan hogy mindenkinek jó nyereg, na olyan nincs :)

#2008
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
http://www.roadbiker...14_2509crx.aspx
Itt van 1-2 vélemény, a csapatban is használják 3-an asszem, nem rossz nyereg és nem is kényelmetlen a súlyához képest. Mármint ezt mondják :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#2009
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Selle Italia SLR XP nyerget próbált már valaki?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#2010
xenonadio

xenonadio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Sziasztok. DH felhasználásra milyen ülést ajánlotok? olcsóbb tartományban (max 6-7 e) és lehetõleg kényelmes legyen és ne legyen nagyon nehéz. Vagy ilyen nem létezik?:)

#2011
pett1

pett1

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
koszi, de erre az eredmenyre en is eljutottam. ugy gondoltam, hogy olyan szakit ajanl valaki, akinel o mar dolgoztatott, es tudja rola, hogy korrekt munkat vegez.
ez igy zsakbmacska.

#2012
zerge83

zerge83

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts

sziasztok

Bp.-en keresek esztergalyost nyeregcso esztergalas celjabol. ha tudtok egy jo szakit dobjatok be a koztudatba.

elore is koszi



gugel a barátod, wiki a barátnõd:

http://www.tiptoptud...apest/20-1.html

nos mivel nem mutatja az elérhetõségeket igy a talált cégnevekre simán rákeresel a gugelben és viola!

#2013
pett1

pett1

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
sziasztok

Bp.-en keresek esztergalyost nyeregcso esztergalas celjabol. ha tudtok egy jo szakit dobjatok be a koztudatba.

elore is koszi

#2014
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
szerintem kárpitós megoldja a szivacsot is neked.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2015
zerge83

zerge83

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
tudja vki hogy hol lehet nyerget ujrahuzatni? gondolom bármelyik bõrdiszmûves v kárpitos megbírná de jol jönne egy uj szivacsréteg is és oda jó lenne ha vmi korszerû anyag kerülne és nem matracszivacs.

#2016
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
http://www.cambriabi...e_hp_saddle.jpg
valakinek van tapasztalata ezzel a nyereggel?jutányos áron jutnék hozzá:)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#2017
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Mennyi a súlyuk?


A sebesség mindent megold.

 


#2018
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
van most benn nálunk selle italia c64, cx zero meg c64 technologika.
elég valószerûtlen a súlyuk :D

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2019
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,700 posts

állítólag a régi bõr-nyergek ilyenek voltak (brooks-al kapcsolatban olvastam vhol) - de nem hõlégfúvóval formálták, hanem csak jó sokat kellett izzadni rajta - attól aztán egy-két szezon alatt beállt a fazonra...

én maradok a speci body geometry-nél


persze, ha lenne frankó kis bõr sportnyergem, akkor nem gondolkodnék ilyesmin :)

#2020
szocsek

szocsek

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts

arra gondoltam, hogyha van hõvel a saját lábunkra formálható cipõ (Shimanonál láttam), akkor van esetleg ilyen nyereg is?

a mûanyaghéjat a éppcsak annyira megmelegíteni (mondjuk hõlégfúvó), hogy kismértékben a saját s*ggünk formájára tudjon deformálódni, aztán ráülni.
...


állítólag a régi bõr-nyergek ilyenek voltak (brooks-al kapcsolatban olvastam vhol) - de nem hõlégfúvóval formálták, hanem csak jó sokat kellett izzadni rajta - attól aztán egy-két szezon alatt beállt a fazonra...

én maradok a speci body geometry-nél