Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Alu vagy Cr-Mo váz?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6 hozzászólás a témában

#1
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
a CRO-MO, illetve acél csövekbõl készült vázak óriási elõnye, hogy HAMARABB hajlanak, mint törnek...

Ez ugyebár sok esetben életet menthet...

másik tény, hogy a kérdéses vázak anyaga sokkal jobban viselkedik hosszútávon a rezgésekkel szemben. Míg az aluban folyamatosan felgyülemlik a feszültség, addig az acél, illetve a cro-mo csövek esetén ezeket az anyag "kipiheni".
Miben is nyilvánul ez meg számodra?
Abban, hogy amíg egy alu vázat jó esetben használsz 4-5évig(erõteljesebb igénybeveételnél 2-3évig), addig egy acélvázat akár 10-12évig is simán!!!

Miért is lett "divat" mégis az alu?
Mert a tervezõk egyre könnybebb kerékpárokat akartak, így elkezdték "szennyezni" illetve ötvözni az acélt, majd amikor sikerült az alumíniumot alkalmassá tenni megmunkálásra és felhasználásra megfelelõnek (korrózió, törések) egybõl kiszorította az acélt...

Manapság a Magnézium kezdi bontogatni szárnyait, de ahogy Balázs az egyik BM számban leírta, szerintem is jön még napfényes korszak cro-mo csövekre...

PéeF

#2
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Szerintem vas, mert ritkábban és nehezebben törik. Jó, ha igényes, mondjuk Colombus csövekbõl van. Persze mindez felhasználási területtõl függ.

#3
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
Sanya: ha jól tudom, Pyxis Team kivétel nélkûl alu, mig a cromo viszont simán Pyxis (Team szó nélkül)...
Legalábbis én úgy tudom...
Szóval ne vedd magadra, csak szerettem volna tisztázni vmit.



#4
Sanya

Sanya

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Szerintem, ha súlymániás vagy akkor az alu és magnézium.de ha a rugalmasságra vágysz akkor cromo váz, mert egyértelmûen jobban csillapítja a rezgéseket.De van például "Reklám" a cromo Pyxis Team az még viszpnylag könnyû is

#5
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
attól függ de én is alu párti vagyok!

#6
n.balazs

n.balazs

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szerintem az alu a jobb

#7
Bikemag

Bikemag

    házigazda

  • globális moderátor
  • 420 hozzászólás
Régi fórum hozzászólásai