Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Érdekes képek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10196 hozzászólás a témában

#61
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Itt egy felvétel a technikás részekrõl, az a letörés fel se tûnik.. :)
A sziklakertnél sokkal jobban izgulnék egy merevfarú géppel! :D

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#62
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Tyû, de érdekelne egy ilyen verseny a TV-ben; ilyen versenyeket hol szoktak közvetíteni?

TV sajnos nem igazán. Az extremesport channel pl. igen, de az meg elég korlátozottan elérhetõ.
Viszont úgy néz ki most a RedBull TV közvetíteni fogja a UCI versenyeket, és igen jó minõségben!
Utólag is megnézheted. Külön van a férfi és nõi elit XCO, a DH egyben.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#63
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Gyakorolni kell, én is féltem elõször. Szépen fokozatosan kell növelni, mikor már az elõzõ megy magabiztosan. Én sem ugrok 2m-eseket, de biztos az is menne ha gyakorolnám. Meg lehet azt tanulni. :)
Szerintem az ugrás egy külön része a kerékpárkezelésnek, amit sokat kell gyakorolni.

#64
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Van, de az érkezõ szöge is be van lõve tökéletesre. Ha jól emlékszem ott nem is esett senki(legalábbis nem mutatták a közvetítésben).
Hazai maraton versenyeken nincs ilyen, nyugi! XC-t nem tudom, oda nem járok, de valószínûleg ott sincs. :)
Nem is emlékszem hogy lenne egyáltalán letörés valahol. Eleve technikás rész kevés van, hiszen bárki indulhat, nem lenne jó senkinek ha ingajáratban mennének a mentõk.
A THM-en pl. voltak nagyon jó technikás szakaszok! Meg is lepõdtem néhol, hogy ilyeneket bele mertek tenni, és persze fülig ért a szám! :cool2:
De akik ott indultak, azok már eleve hülyék ugye. :D


Tyû, de érdekelne egy ilyen verseny a TV-ben; ilyen versenyeket hol szoktak közvetíteni? Van benne valami, amit írsz, tényleg eléggé úgy tûnik, jól belõtték a pálya dõlésszögét és az sokat segít(het) a versenyzõknek ezen a helyen.

THM-et tavaly nem vállaltam be. Idén akartuk pár kollégával, erre túra lesz helyette... No majd jövõre!

Én szintén nagyon szeretem a technikás(abb) ösvényeket, de inkább olyan nagypapás tempóval mehetek szerintem. Lassan, de biztosan. :-) Meg aztán nem érzem magam annyira ügyesnek, hogy mindenfélét bevállaljak, inkább csak próbálom élvezni a bicajozást, le is, fel is.

@Maggi:
Én nem lehetek túl rutinos bringás akkor. :-) Az a helyzet, hogy már 4. éve próbálom csiszolgatni tudásom hegyen. Többek közt ennek érdekében használok fully mellett 80-at mozgó merevfarút is - azon nagyon sokat lehet tanulni, a fully-hoz képest kevésbé tolerálja a hibákat. Meg hátul semi-slickkel és kopott gumikkal megyek télen, ilyenkor DH-s térdvédõt és könyökvédõt húzok, biztos, ami biztos. Úgy érzem, rendesen mászni is télen tanultam meg, ott éreztem rá, hogyan kell rendesen elõre-hátra pakolgatni a súlypontom, milyen terepen mekkora az a nyomaték, ami még átvihetõ a talajra hajtási energia formájában és lefelé is kb. télen szedtem össze szerény "technikám" (már ha lehet annak nevezni) nagy részét. De az ilyen letörésekhez vagy gyáva, vagy egyszerûen csak túl öreg vagyok... ;-)

#65
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

No de ez van vagy egy méteres letörés!...

Van, de az érkezõ szöge is be van lõve tökéletesre. Ha jól emlékszem ott nem is esett senki(legalábbis nem mutatták a közvetítésben).
Hazai maraton versenyeken nincs ilyen, nyugi! XC-t nem tudom, oda nem járok, de valószínûleg ott sincs. :)
Nem is emlékszem hogy lenne egyáltalán letörés valahol. Eleve technikás rész kevés van, hiszen bárki indulhat, nem lenne jó senkinek ha ingajáratban mennének a mentõk.
A THM-en pl. voltak nagyon jó technikás szakaszok! Meg is lepõdtem néhol, hogy ilyeneket bele mertek tenni, és persze fülig ért a szám! :cool2:
De akik ott indultak, azok már eleve hülyék ugye. :D

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#66
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ez XCO ilyenek a pályák, technikásak, meredekek többnyire.

Itthon ez nem annyira jellemzõ, maratonokon pláne. De azt az egy méteres letörést egy kicsit is rutinosabb bringásnak tudnia kell abszolválni.

#67
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

amit a csaj ugrik olyat siman kene tolni egy cc geppel cc palyan


No de ez van vagy egy méteres letörés!...
Az, hogy a nemzetközi mezõny ilyen pályákon megy, az egy dolog; no de magyar versenyeken, maratonokon van hasonló rész, ahol ilyen kihívásokkal találkozhat az ember? Magyarországi versenyen még soha nem indultam, szóval tényleg nem tudom. Idén viszont szeretnék - de ha ilyenek is vannak, akkor kétszer is meggondolom, induljak-e!

#68
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

ehhez kepest a speci leirasaban az van, hogy nem lehet egy xc geppel ugratni, mert nem arra terveztek :)

Jók az ilyen leírások. Az is jó amikor egy "Race" meg "Team" feliratú váz garanciális papírjában meg leírják, hogy ha versenyezni támadna kedved akkor garancia bukó mert a vázat nem arra tervezték.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#69
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ehhez kepest a speci leirasaban az van, hogy nem lehet egy xc geppel ugratni, mert nem arra terveztek :)

#70
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
amit a csaj ugrik olyat siman kene tolni egy cc geppel cc palyan

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#71
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mostanaban nagyon durva terepeken nyomjak a karbon merevgepekkel... gyokeres, sziklas helyeken siman lejonnek. erdemes beletekerni a videokba.




#72
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nos, nem tudom, de én 2x meggondolnám, leugrassak-e innen, Irina Kalentieva és még sokan mások meg CC géppel lazán átsiklanak ilyen letöréseken.

Feltöltött kép

Forrás: Pietermaritzburg Mountain Bike World Cup Photo Gallery | Bicycling Magazine

#73
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Feltöltött kép
Forrás: Cycling’s Week On The Web - Bike Rumor


bikemageddon :D

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#74
Whist

Whist

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás

ügyes-ügyes - Kretén, teljesen fogyatékos



Ezt a technikát legelõször Ray Mears-tõl láttam még évekkel ez elõtt.ötletes tûzhely..

#75
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ügyes-ügyes - Kretén, teljesen fogyatékos

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#76
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
"29'ers are sweet. Mine corners on a dime but has crappy tire clearance."

http://www.socaltrai...93&d=1298855619

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#77
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Feltöltött kép
Forrás: Cycling’s Week On The Web - Bike Rumor

#78
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Heti háttérkép #7 - Ride4Life

#79
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

https://fbcdn-sphoto...532255640_n.jpg


kép

#80
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
https://fbcdn-sphoto...532255640_n.jpg

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...