Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#861
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Húhhh, ez így elég kínai nekem... :)
Próbálkozom...
Köszönöm, Tomidny!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#862
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás

Sziasztok!

Weboldalkészítésben szeretném a segítségetek kérni: adott egy .swf fájl, amit be szeretnék illeszteni egy html oldalba. Akárhogy próbálom, nem játsza le. Próbáltam már Firefox-szal is megnyitni, de úgysem. Minden esetben csak a fájl háttérképét mutatja, mintha csak egy sima kép lenne.
Van valami tippetek, hogy hol a gubanc?

Köszönöm.


Elvileg így kell pl. a valami.swf fájlt beilleszteni:
<!-- saved from url=(0014)about:internet -->
<html lang="en">

<!-- 
Smart developers always View Source. 

This application was built using Adobe Flex, an open source framework
for building rich Internet applications that get delivered via the
Flash Player or to desktops via Adobe AIR. 

Learn more about Flex at http://flex.org 
// -->

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<!--  BEGIN Browser History required section -->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="history/history.css" />
<!--  END Browser History required section -->

<title></title>
<script src="AC_OETags.js" language="javascript"></script>

<!--  BEGIN Browser History required section -->
<script src="history/history.js" language="javascript"></script>
<!--  END Browser History required section -->

<style>
body { margin: 0px; overflow:hidden }
</style>
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
// -----------------------------------------------------------------------------
// Globals
// Major version of Flash required
var requiredMajorVersion = 10;
// Minor version of Flash required
var requiredMinorVersion = 0;
// Minor version of Flash required
var requiredRevision = 0;
// -----------------------------------------------------------------------------
// -->
</script>
</head>

<body scroll="no">
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
// Version check for the Flash Player that has the ability to start Player Product Install (6.0r65)
var hasProductInstall = DetectFlashVer(6, 0, 65);

// Version check based upon the values defined in globals
var hasRequestedVersion = DetectFlashVer(requiredMajorVersion, requiredMinorVersion, requiredRevision);

if ( hasProductInstall && !hasRequestedVersion ) {
	// DO NOT MODIFY THE FOLLOWING FOUR LINES
	// Location visited after installation is complete if installation is required
	var MMPlayerType = (isIE == true) ? "ActiveX" : "PlugIn";
	var MMredirectURL = window.location;
    document.title = document.title.slice(0, 47) + " - Flash Player Installation";
    var MMdoctitle = document.title;

	AC_FL_RunContent(
		"src", "playerProductInstall",
		"FlashVars", "MMredirectURL="+MMredirectURL+'&MMplayerType='+MMPlayerType+'&MMdoctitle='+MMdoctitle+"",
		"width", "100%",
		"height", "100%",
		"align", "middle",
		"id", "valami",
		"quality", "high",
		"bgcolor", "#ffffff",
		"name", "valami",
		"allowScriptAccess","sameDomain",
		"type", "application/x-shockwave-flash",
		"pluginspage", "http://www.adobe.com/go/getflashplayer"
	);
} else if (hasRequestedVersion) {
	// if we've detected an acceptable version
	// embed the Flash Content SWF when all tests are passed
	AC_FL_RunContent(
			"src", "valami",
			"width", "100%",
			"height", "100%",
			"align", "middle",
			"id", "valami",
			"quality", "high",
			"bgcolor", "#ffffff",
			"name", "valami",
			"allowScriptAccess","sameDomain",
			"type", "application/x-shockwave-flash",
			"pluginspage", "http://www.adobe.com/go/getflashplayer"
	);
  } else {  // flash is too old or we can't detect the plugin
    var alternateContent = 'Alternate HTML content should be placed here. '
  	+ 'This content requires the Adobe Flash Player. '
   	+ '<a href=http://www.adobe.com/go/getflash/>Get Flash</a>';
    document.write(alternateContent);  // insert non-flash content
  }
// -->
</script>
<noscript>
  	<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
			id="valami" width="100%" height="100%"
			codebase="http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/swflash.cab">
			<param name="movie" value="valami.swf" />
			<param name="quality" value="high" />
			<param name="bgcolor" value="#ffffff" />
			<param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
			<embed src="valami.swf" quality="high" bgcolor="#ffffff"
				width="100%" height="100%" name="valami" align="middle"
				play="true"
				loop="false"
				quality="high"
				allowScriptAccess="sameDomain"
				type="application/x-shockwave-flash"
				pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer">
			</embed>
	</object>
</noscript>
</body>
</html>

Kell hozzá egy javascript fájl is, de azt már szerintem megtalálod. Ezt amúgy a Flash Builder generálta, és ezen az oldalon csak 1db flash program fut.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#863
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

az EX2220 igen csak szimptikus, meg ez is (bár külföldi oldalak szerint ez inkább lilás peremû):

LG E2250T-PN 21, 6" Wide FullHD LED monitor - eBolt Mszaki ruhz

szerintetek?


megnéztem a mediamartkban élõben is õket - ez az Lg konkrétan sötétlila!! keretû. (lesokkoltam) az EX2220 viszont tetszik, rendelik is egyet az Aqua-tól, ott most akciós és útba is esik hazafele.

#864
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sziasztok!

Weboldalkészítésben szeretném a segítségetek kérni: adott egy .swf fájl, amit be szeretnék illeszteni egy html oldalba. Akárhogy próbálom, nem játsza le. Próbáltam már Firefox-szal is megnyitni, de úgysem. Minden esetben csak a fájl háttérképét mutatja, mintha csak egy sima kép lenne.
Van valami tippetek, hogy hol a gubanc?

Köszönöm.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#865
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
az EX2220 igen csak szimptikus, meg ez is (bár külföldi oldalak szerint ez inkább lilás peremû):

LG E2250T-PN 21, 6" Wide FullHD LED monitor - eBolt Mszaki ruhz

szerintetek?

#866
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Jooaz! Sose felejtsd el hogy az ilyen jokepu lcd monitorok is mint a dell erezhetoen lassabbak. Nem veletlenul celozzak a business kategoriat es nem veletlenul hangoztatjak egyfolytaban a youtube-os videoban is hogy eleg gyors az jatekra is. Pedig szerintem annyira azert nem, csak megszokas kerdese. Akkor mar vehetsz egy bazinagy tevet, az is lesz olyan jo ugyanolyan merteku utanhuzassal.
A technologiabol adodik hogy egy jobb colorgamut erteket csak tobb ido alatt tud megjeleniteni egy lcd kijelzo, vagyis pontosabb fedest csak precizebben pozicionalt folyadekkristallyal lehet elerni ami idobe telik. Ez alol a led hattervilagitasu kijelzok sem kivetelek.

#867
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem otthon olcso samu van [2233BW] itt a cegnel meg Dell P2210H, ez majd ketszer annyiba kerul, de te jo eg mennyire latszik a kulonbseg.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#868
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

vagy itt egy akciós 41k-ért: 22" Samsung EX2220 LED monitor - AQUA electromax

Ilyeneket használunk párat, nagyon szép képe van!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#869
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Mindegy, ha nem vmi hottentotta márkanév van rajta, megveheted bármelyiket, belülrõl kb. mind egyforma. Felesleges 45-50-ért venni. Ami jobb lenne, az több, a 45k-s kategória meg alapvetõen ua, mint a 35k-s, rendszerint csatiban különböznek. Azt esetleg csekkold, hogy ne D-Sub-os legyen, hanem DVI-s. Pl.: 22" LG W2246T-BF LCD monitor fekete - AQUA electromax 37k-ért, DVI-s, vagy itt egy akciós 41k-ért: 22" Samsung EX2220 LED monitor - AQUA electromax

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#870
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
mi az az árszint, ami alatt nem érdemes vásárolni 22"-os, Full HD monitort? samsungokkal szemezek, a 40-50e kategóriából...

#871
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ügyes :)

#872
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
ez is megoldódott, hagytam az UPnP-t, átmentem megnézni a routert és csináltam egy virtuális szervert. Most már mûködik.

#873
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Köszi Értem.
Az UPnP nek pont az lenne a lényege h ne kelljen forvardolni mert intelligensen megoldja a port kezelést. Csak nálam nem :D


Tesztnél a portot nyitva látja az UTorrent? Nálam amíg az nem volt nyitva, nem töltött fel.
Az alábbi lépések után mûködött:
- windows tûzfal kikapcsolása (nálam nem volt elég a port engedélyezés)
- port ellenõrzése PF Port Checker-rel
- router beállítása PF Config-gal (én nem tudtam manuálisan megadni a routernek a portot) portforward.com

Mondjuk az esetek 95%-ában nem vagyok képes a teljes sávszéllel feltölteni, csak ha valamire nagyon sok peer van.

#874
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
pzs: lenne egy abit alaplapom AMD sempron 2800 egy magos procival ac64 hutovel es 1 giga ddr rammal. [1 db modul] agps- a lap.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#875
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Nálam ha nem volt bejelölve, akkor a hálózat tesztelésénél (Ctrl+G) reklamált érte a program.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#876
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Nálam csak Win tûzfal van, a kapcsolat beállításoknál be van jelölve a Win tûzfal kivétel hozzáadása, az UPnP, ill. meg van adva egy fix port, amit aztán a routernél is beállítottam, hogy azt a torrent program használja. A port átirányítás szerintem követelmény. A netem kábeles, dinamikus IP-vel, de szintén mindig ugyanazt kapom (mondjuk a router gyakorlatilag folyamatosan be van kapcsolva).


Köszi Értem.
Az UPnP nek pont az lenne a lényege h ne kelljen forvardolni mert intelligensen megoldja a port kezelést. Csak nálam nem :D

#877
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
edit: közben újraindítottam a gépet úgy, hogy rá volt dugva és most simán felismeri..

#878
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
van nekem egy 1.5 TB kapacitású WD Green Caviar merevlemezem, 3 partícióval. egy sima SATA->USB2.0 rackben. a jelenség a következõ:
1. racket bekapcsolom, lemez felpörög
2. "darál" egy ideig, aztán a Win7 két dolog közül az egyiket jelzi ki:
- "need to format disk"
-"scan disk for disk errors"

(ScanDisk megvolt, nincs rajta hiba és ha berakom egy asztali gépbe, akkor simán mûködik. )

Aztán pörög még egy ideig, néha felismeri a partíciókat, de egy idõ után (van hogy szinte azonnal, van hogy 1-2 perc múlva) eldobja az egész meghajtót a windows...több gépen is kipróbáltam, a jelenség ugyan az.

van valami ötletetek, mitõl lehet? ugyanez a rack+kábel+PC hármas egy 500-as WD Green Caviart hibátlanul kezelt, csak amióta az 1.5-ös van benne, azóta csinálja ezt...

#879
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Igen, a 0 (2) peer, az az, hogy 2-en szedik, csap éppen nem tõled, vagy mert a nekik szükséges szeletek máshol vannak, vagy a program nagyobb sebességû csatornán szedi le nekik a cuccot.
Nálam csak Win tûzfal van, a kapcsolat beállításoknál be van jelölve a Win tûzfal kivétel hozzáadása, az UPnP, ill. meg van adva egy fix port, amit aztán a routernél is beállítottam, hogy azt a torrent program használja. A port átirányítás szerintem követelmény. A netem kábeles, dinamikus IP-vel, de szintén mindig ugyanazt kapom (mondjuk a router gyakorlatilag folyamatosan be van kapcsolva).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#880
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Utorrent segítséget kérnék (egy GNU DISTRB-ot töltöttem le és megosztanám a gépemrõl)
Nem torrentezem így nem vagyok a témában otthon.
Szóval a Seed nél azok vannak akik adnak ()-ben pedig akiknél van cucc?
Peer nél akik viszik tõlem ()-ben akik vinnék? Ha 0 (2) a peer akkor 2 keresi de nem viszi tõlem senki?
Nem tölt fel Ha eddig jól gondolom akkor a kapcsolattal lehet a gond. Jobb alsó sarokban kiírja h kapcsolódási gond van. Az összes tûzfalat kikapcsoltam a gépen uPnP-t engedélyeztem a kliensben és a vin7-ben is, meg a routerben is. Dinamikus ip van, de mindig ugyan azt adja ki a mac alapján a router, a szolgáltató is ugyanazt adja a routernek. uPnP-vel megy valakinek hasonló felállásban? vagy muszály megcsinálni a port átirányítást? Valakinek tipp az UpnP-hez?