Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#821
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
pzs: kuldesz nekem egy postacimet priviben? ha meg mindig erdekes akkor elkuldenem az abit lapot. talaltam par memo modult is asszem egy 1gb meg egy 256, valamelyik tancsak mukodik. de ha nem akkor sztem ddr ramot fillerekert lehet talalni.

amugy

enhulye. rajottem miert nem megy a Black Ops a gepemen. azert mert elfelejtettem hogy meghalalozott az E6750 procim, es a tartalek P4 volt a gepbe epitve lol. szerencsetlent hiaba is huztam fel 2.8-rol 3.15re igy se fekudt neki a gama. szal kene vennem egy procit. valtani i5-re nem nagyon akarok, be van regisztralva az OEM win7, es ha alaplapot cserelek akkor hivni kell a microsoftot hogy ize. plusz mire eladom a lapot meg a memoriakat es beruhazok az uj rendszerbe mindenestul egy vagyont fogok kolteni. egyszerubb lenne csak egy processzort venni aztan le van tudva. de kerdes hogy mit. lehet hogy kerdeztem mar ezt par honappal ezelott de nem emlekszem hogy lett volna ra hatarozott tobb iranybol megtamogatott "best buy" jelolt. valami E8400 vagy ilyesmi szinten gondolkozom. Gongolom a 4 mag folosleges. Ja meg egy olcson jo procihuto is kellene akkormar.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#822
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

@ mindenki:
Szeretnek venni (rogton ket darabot is) olyan webkamerat, ami
- minel nagyobb felbontasban ad mozgokepet (van olyan, ami 640x480 @ 30fps -nel tobbet tud? ....ill milyen savszel kell ehhez, hogy elbirja a skype/msn?)
- beepitett mikrofonja van
- (relative) olcso
- akar hasznaltan is vennek, ha jo
koszi

Vásárlás: Webkamera - Árak, olcsó Webkamerák, akciós web kamera boltok, eladó webcam oldalon jól lehet felbontás szerint szûrni, árat belövöd.
Ha más nem áttekintésnek jó. Régebbi Genius van ismerõsnek elégedett vele. logitech is bevált másnak. Canyon is jó képileg, de pl egy ismerõsöm vett egy régebbit és falra mászik tõle mert, ha bedugod alapból bekapcsolja a kis led-et és világít ha kell ha nem. Újakat nem ismerem. Mindenféleképpen boltban vedd vagy legalább gyûjts infót, mond meg neki milyet keresel, mert a neten sok hiányos leírás van.

#823
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
@pezse: ha hajlando vagy feljonni Budara, akkor dobj egy privatot es adok e-mail cimet

@ mindenki:
Szeretnek venni (rogton ket darabot is) olyan webkamerat, ami
- minel nagyobb felbontasban ad mozgokepet (van olyan, ami 640x480 @ 30fps -nel tobbet tud? ....ill milyen savszel kell ehhez, hogy elbirja a skype/msn?)
- beepitett mikrofonja van
- (relative) olcso
- akar hasznaltan is vennek, ha jo

koszi

#824
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás

sziasztok! lenne egy kérdésem: adott concord d-200msd típusú mp3lejétszó,hogyan lehet elérni, hogy tényleg zenét játsszon le egy micro sdrõl amin nem csak zene? Ugyanis, amikor beleteszem a microSd-t és bekapcsolom akkor nem hajlandó semmiféle zenét lejátszani, viszont gépre kötve azonnal megy mint külsõ microsd olvasó. Fel van töltve, nyomogattama teljes hangerõt, tehát némítva sincs , próbáltam gyári fülessel, meg kcsiit nehezebben meghajtható nagyobb energiát ígénylû zárt fülhallgatóval is, de a bekapcsolási zöreejen kívül nem jött belõle ki még más hang.
Mi a teendõ? tracklistet kéne csinálni? Szeritnetek milyen formátumba és hová?
a gyári honlap elég kevés támpontot ad... http://www.concorde..../02-04-3062.pdf tippeket várok:) köszi elõre is, remélem van valami okossága valakinek:)


Lehet hülye ötlet, de tedd egy "MUSIC" mappába a zenéket, egy próbát megér...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#825
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Jövõ januárban jön az Ivy Bridge. :) Információk érkeztek az Ivy Bridge-rõl - PROHARDVER! Processzor / Videokártya hír
Mondjuk nekem ez az SB-s hype se nagyon jön már be, IGP sucks, bár nem vok HC HTPC-s, szal passz, de inkább maradok x58 + Bloomfield-nél 3 évig, és akkor már jön a Rockwell 16 nm-en.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#826
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
sziasztok! lenne egy kérdésem: adott concord d-200msd típusú mp3lejétszó,hogyan lehet elérni, hogy tényleg zenét játsszon le egy micro sdrõl amin nem csak zene? Ugyanis, amikor beleteszem a microSd-t és bekapcsolom akkor nem hajlandó semmiféle zenét lejátszani, viszont gépre kötve azonnal megy mint külsõ microsd olvasó. Fel van töltve, nyomogattama teljes hangerõt, tehát némítva sincs , próbáltam gyári fülessel, meg kcsiit nehezebben meghajtható nagyobb energiát ígénylû zárt fülhallgatóval is, de a bekapcsolási zöreejen kívül nem jött belõle ki még más hang.
Mi a teendõ? tracklistet kéne csinálni? Szeritnetek milyen formátumba és hová?
a gyári honlap elég kevés támpontot ad... http://www.concorde..../02-04-3062.pdf tippeket várok:) köszi elõre is, remélem van valami okossága valakinek:)

#827
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Köszönöm, így már oké (és a youtube se reklamál, hogy frissítsek).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#828
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nekem alul is 3.6.13 van
googli kiad valami megaupload hacket, aminél about:configban kell átírni a "general.useragent.extra.firefox" értékét "Firefox/2.0 MEGAUPLOAD 1.0"-re
nézd meg nincs e ott valami elírva.
nálam ez van az értéknél: Firefox/3.6.13

#829
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Akkor mi az ott fent, hogy "verzió 3.6.13"?
Automatikusan frissül, úgyhogy most természetesen nem talál újat.
...meg mi a fene ott az a megauplod bejegyzés? Tudom, hogy az milyen oldal, de hogy került ez bele a böngészõbe?
...nincs olyan toolbar-om

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#830
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Hát a névjegy alapján valóban a régi van fent, mi azon félreérthetõ? .)
Ha rámész a sugó>frissítések keresésére akkor azt mondja nincs új elérhetõ?

megaupload elég gyanús, szerintem elsõ körben azt szedd le.
És használj jdownloadert ,)

#831
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Miért van az, hogy bizonyos oldalak azt közlik, hogy "Ön Firefox 2.0.0.14-t használ, ami egy elavult verzió", miközben az aktuális verzió van fent?
Megnéztem a böngészõ névjegyét és ott elég félreérthetõ adatok szerepelnek:

http://imagerz.com/Q...ktvAwMEUlxMFgVR

Tudtommal nem buheráltam bele semmit. Valamelyik kiegészítõ kavarhat be?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#832
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Urak, van nekem egy mtv videótáras videóm. A fõnököm szerepelt tegnap a tv-ben :) Tudtok egyszerû, ingyenes programot mondani, amivel le tudom menteni neki a videót?

Elõre is kösz, Gábor
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#833
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Elég zavaros a linkelt kérdés, de ha jól értem egy virtuális win7-be jelentkezel be és ott dolgozol.
Ha virtuális gép nem a gépeden fut (terminálként használod), akkor a válasz sehogy.
Ha a te gépeden fut akkor hozzá kell férned a vmware konfigurációhoz és engedélyezned az usb támogatást, ezután még a virtuális win7-ben is engedélyezned kell (ha ott tiltottak valamit). A rendszergazda gondolom nem hülye, nem véletlenül választott virtualizációt...

#834
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Uh most vagy nagyon kicsavart a kerdes ,vagy nemtom. Azt akarod hogy ne legyenek elerhetok a virtualis gepen bizonyos eroforrasok, beallitasok?
A virtualis gepben levo OS egy teljes erteku oprendszer, ugyanazok ervenyesek ra mintha nem virtualisan futna. Tehat group policy, felhasznaloi jogosultsagok beallitasaval. A virtualis host eseten (nem tudom a wmvare tud-e ilyet, de a virtualbox igen) be lehet allitani (pl. kikapcsolni a drivert) hogy a kliens mely hardware eroforrasait erheti el a gazdagepnek. Ez utobbi valoban alacsonyabb szintu beallitas es nem megkerulheto, felteve hogy a kliens nem tudja hogy egy virtualis gep alatt fut.
(A kliens szamara ez olyan mintha fizikailag nem lenne a gepben mondjuk usb port)


Nekem az kell h. a tiltott gépen életre keltsem az usb-t. sima mezei júzerként. magyarul fel kell oldani mûködõképessé kel tenni az rengszergazda tudta nélkül :D

#835
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Uh most vagy nagyon kicsavart a kerdes ,vagy nemtom. Azt akarod hogy ne legyenek elerhetok a virtualis gepen bizonyos eroforrasok, beallitasok?
A virtualis gepben levo OS egy teljes erteku oprendszer, ugyanazok ervenyesek ra mintha nem virtualisan futna. Tehat group policy, felhasznaloi jogosultsagok beallitasaval. A virtualis host eseten (nem tudom a wmvare tud-e ilyet, de a virtualbox igen) be lehet allitani (pl. kikapcsolni a drivert) hogy a kliens mely hardware eroforrasait erheti el a gazdagepnek. Ez utobbi valoban alacsonyabb szintu beallitas es nem megkerulheto, felteve hogy a kliens nem tudja hogy egy virtualis gep alatt fut.
(A kliens szamara ez olyan mintha fizikailag nem lenne a gepben mondjuk usb port)

#836
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Vmware alatt futatott win 7 usb tilts - Tudstr - PC Frum
Hogya lehet egy ilyen tiltást a kliensrõl érvényteleníteni?

#837
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
SD: A nagyobb class ertek mindig jobb (ha tenyleg nagyobb :) ) Az eszkoz igenye szabja meg mit erdemes venni. Alt. videokamerakba jobb ha gyorsabb. Fenykepezogepbe, kezi gps-be lassabb kartya is megteszi (De persze ez sem altalanos ervenyu es idovel, modellel valtozik)
Egyebkent nem ertem ez miert kerdes. Egy jo kis transcend 8Gigas class6-os microSDHC 5500 penz volt jopar honapja. Lassan a kaja tobbe lesz.

#838
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
#define bögre standard kb. 2,5 dl-s edény, liszttel kb 13 dKg
#define tej 2,8%
#define liszt Vitamill BL-55-ös finom liszt
#define tojás közepes méretû
#define csipet kb 1 mokkáskanál

palacsinta_halom main() {
bögre liszt = 1;
bögre tej = 1,5;
bögre szódavíz = 0,5;
db tojás = 2;
csipet só = 1;
evõkanál cukor = 1 ;
evõkanál étolaj = 2;
tál tészta;
palacsinta [] palacsinta_halom = [];

tészta = liszt + só + tojás + cukor + tej * 0,3333;
tej = tej-0,3333;

while ( Álllag(tészta) == taSimaGaluska )
Keverés(tészta);

while (Álllag(tészta) != taSimaTejszin && tej > 0 ) {
tészta = tészta + (tej – 0,25);
tej = tej-0,25;
Keverés(tészta);
}
while (Álllag(tészta) != taSimaTejszin && tej > 0 ) {
tészta = tészta + (tej – 0,25);
tej = tej-0,25;
Keverés(tészta);
}

tészta = tészta +szódavíz;
szódavíz = 0;
Keverés(tészta);

while (eltelt_idõ < 20 perc) {
nop;
}

tészta = tészta +étolaj;
étolaj = 0;
Keverés(tészta);


// sütés

while ( tészta > 0 ) {
tészta_adag = 1;
tészta--;
i++;
palacsinta_halom[i] = sütés(tészta_adag);
}

return palacsinta_halom;
}

egész finom ha elkészül :)
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#839
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Én az utóbbit választanám. Minden tekintetben jobb(gyorsabb,nagyobb kapacitás, olcsóbb).
"Ride today, heal tomorrow"

#840
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Ti melyiket vennétek: -egy 4 gigás Kingmax kártyát microSD, class 2-eset, 3200,-Ft-ért; vagy
-egy 8 gigás japán, állítólag class 4-es microSD-t 3100,-Ft-ért?

Konkrétan szerintem csak a márkát kell megfizetni a Kingmaxnál, de én nem értek hozzá. :)

Egy ilyen olcsó sportkamerába menne, ami szerintem egy töltéssel úgy sem bír annyit, hogy 8 gigát megtöltsön, úgyhogy a 4 giga is elég lenne, de mennyit számítanak ezek a classok? Megéri mondjuk elmenni class 10-ig(20,4MB/s írási sebesség)?