Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#781
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts

Elég ingoványos téma :)
Másolni szeretnéd, vagy lemezképet készíteni a lemezedrõl és úgy használni?


tudom, hogy nem szabad de másolni
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#782
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Létrehoztam egy saját google térképet. városokat jelölök be rajta és kék jelölõt használ. Hogyan tudnám megkülönböztetni ugyan azon térképen egy másik körút helyeit pl.: más színû jelölõkkel? Egyéb ötlet is jöhet. kb 6-8 szín kellene.

#783
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Üdv!
Acer notikról valami tapasztalat mostanában? Elég régen nem foglalkoztam ezzel a témával, hogy melyik márka jó és melyik nem, de le kell cserélnem a mostani gépemet mert már nagyon matuzsálem (Centrino 1.5, 512 RAM-al...). A PS már alig akar futni rajta.
Szóval kinek milyen tapasztalata van az Acer márkával kapcsolatban?


az Acer kijelzõkben jó, ugyan úgy mint a sansung.
van egy gagyi tipus ami csak matricázott acer talán a travek mate ami a teszkó metró madatasteszkóban szokott 99k-ért menni.
sok ram kell meg sok proci. Miskolcon a legjobb ár értékû gépek az e-digitlaban vannak. Honlapjuk is jó. gyakrn rosszul matricázzák, elárazzák a cuccokat így jókat ki lehet fogni. Környékén érdemes elkezdeni erõs gépet venni.

#784
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts
Üdv!
Acer notikról valami tapasztalat mostanában? Elég régen nem foglalkoztam ezzel a témával, hogy melyik márka jó és melyik nem, de le kell cserélnem a mostani gépemet mert már nagyon matuzsálem (Centrino 1.5, 512 RAM-al...). A PS már alig akar futni rajta.
Szóval kinek milyen tapasztalata van az Acer márkával kapcsolatban?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#785
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Elég ingoványos téma :)
Másolni szeretnéd, vagy lemezképet készíteni a lemezedrõl és úgy használni?
Az utóbbihoz én a ClonrCD-t használtam, a lemezképet pedig a Daemon Tools virtuális meghajtójába dobtam be.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#786
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts
tudtok ajánlani valamilyen programot CD másolásvédelem feltörésére
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#787
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
bootolós memetesztet eressz rá. az kihozza a ram és cpu hibák többségét.
aztán lehet egy bootolós hdd gyári teszt. ha az is ok akkor újratelepít.
fordítva is megjátszhatod a sorrendet.

de elsõnek keress rá a hibaüzenetre.
rossz helyre hivatkozás kismillió ok miatt lehet.

#788
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Ezt írja ki a laptopom, miután összeomlik egy program (gondolom memóriahiba, több különbözõ esetben is elõfordul):
Feltöltött kép
Mit lehet ezzel kezdeni? Még garanciális, visszavigyem?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#789
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Oks. Köszi a tippeket. Win7 van, jaja.
Akkor majd macerálom az OS-t, nem kap külön programot...

#790
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts
Win7-en (esetleg vistán is) további opció a task manager használata, azon belül pedig a networking fül. Egymillió féle extra adatot is megtudsz még jeleníteni a nézet/oszlopok kiválasztásánál. Nincs szükség semmilyen szutyok segédprogramra.

#791
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Vicces, hogy az i7-950-emnek 1.35V (valós, load) kellett a 4GHz-hez, most itt van nálam tesztre egy D0-s 920-as, ez meg 1,32V-vel tudja ugyanezt. Oké, végül is ugyanaz a mag, szal csere lesz, az árkülönbséget meg elsörözöm. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#792
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

Hogyan tudnám mérni az adatforgalmamat notebookon ...


Pl. Bandwith Monitor.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#793
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Hogyan tudnám mérni az adatforgalmamat notebookon az alábbi feltételekkel:
- jó lenne ha a programot nem kéne külön macerálni, hanem mérne magától, mert el szoktam felejteni az ilyeneket.
- jó lenne ha külön mérné a le- és feltöltést.
- sajna többféle wi-fit használok, de mind olyan, amit mások is használnak, ergo a program ne a routeren átfolyó értékeket mérje, mert az torz lesz, hanem konkrétan az én gépemen átfolyó adatokat.
- jó lenne a különbözõ wi-fi hálózatok értékeit külön is tudná mérni, de ez nem olyan lényeges, csak szõrszálhasogatás. :)
Tippek?

Ha windózt használsz akkor gyárilag méri a hálóra küldött és fogadott adatokat. Ha oprendszert is írtál volna. Win7 esetében Az óránál van hálóikonod akkor arra jobbegér/hálózati központ megnyitása/kapcsolatoknál katt az aktuálisra.
XP-nél jobbegér/tulajdonságok és talán az állapotnál írja.
A mértékegységet már neked kell kitalálni :D
Mindig az indulástól/csatlakozástól kezd el újra számolni.

#794
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Hogyan tudnám mérni az adatforgalmamat notebookon az alábbi feltételekkel:
- jó lenne ha a programot nem kéne külön macerálni, hanem mérne magától, mert el szoktam felejteni az ilyeneket.
- jó lenne ha külön mérné a le- és feltöltést.
- sajna többféle wi-fit használok, de mind olyan, amit mások is használnak, ergo a program ne a routeren átfolyó értékeket mérje, mert az torz lesz, hanem konkrétan az én gépemen átfolyó adatokat.
- jó lenne a különbözõ wi-fi hálózatok értékeit külön is tudná mérni, de ez nem olyan lényeges, csak szõrszálhasogatás. :)

Tippek?

#795
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Az is, csak ahhoz kell egy külsõ program, az átnevezéshez meg semmi.
A titkosítandó fájl egyébként egy 2 GB-os állomány, amit elég macera lenne ide-oda tömörítgetni.

Editorral megy nyitod, az elsõ hexa számot jól megjegyzed, átírod. Kikódolás meg a visszaírással megoldható. :D valami pótolhatón kísérletezz.

#796
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

"Szegény ember file-titkosítása" nem a jelszavas RAR?


Az is, csak ahhoz kell egy külsõ program, az átnevezéshez meg semmi.
A titkosítandó fájl egyébként egy 2 GB-os állomány, amit elég macera lenne ide-oda tömörítgetni.

Ez meg a brand new desktop. :)


Elég letisztult háttérkép :)
Ez már amolyan "kevesebb energiafelhasználás, mentsük meg az esõerdõket" koncepció?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#797
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
"Szegény ember file-titkosítása" nem a jelszavas RAR?

Ez meg a brand new desktop. :)

Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#798
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts

Amolyan "szegény ember fájltitkosítása" apropóján kérdeztem.


Ha nincs közvetlen típustársítás, akkor eszébe juthat ez bárkinek. Ellenben, ha van (pl. egy zip filet nevezel át xml-nek) akkor fájlhibát fog dobni ráklikkelésnél, amit könnyebben hisz el az ember, minthogy elkezdjen más típus után kutatni.... Szerintem.

Aktuális civil


#799
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

File tipus detektalasnal jo esetben a file-t editorban megnyitva az elso par sorban kell lennie egy a tipusra utalo karakter sorozatnak a sok zagyvasag kozott.
Vagy alternativ megoldaskent (mivel a fenti nem mindig mukodik).
How to Handle Files With No Extension
Onine is muxik (fontos mert a progihoz a szemetszutyok .NET kell szerintem)


Köszi. Kipróbáltam néhány fájlon, nem mindig volt 100%-osan biztos, de az elsõdleges tippje az mindig talált....ravasz :)
Gondolom, ez is egyfajta mintázat alapján dolgozik, mint mondjuk a víruskeresõk.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#800
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Megvan, szuperség! Köszönöm szépen!!!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager