Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#321
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Általánosságban igen, ám a linkelt 440
Feltöltött kép

és a 430 közül

Feltöltött kép

nekem a 430-as hûtése meggyõzõbbnek tûnik.



Viszont ha jobb a hûtés, akkor bõven meggondolandó.


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#322
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Már csak azért is megfontolandó az 5k plusz mert ugye nem minden nap veszünk vga-t, másik meg játékra kell, ebben a kategóriában rengeteget számít egy ráncfelvarrás, vagy + 5k. :)

#323
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Szentem nem ér meg +5k-t a 440-es, tekintve, hogy nagyjából egy ráncfelvarrott 430-asról van szó.


Viszont ha jobb a hûtés, akkor bõven meggondolandó.

#324
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Szentem nem ér meg +5k-t a 440-es, tekintve, hogy nagyjából egy ráncfelvarrott 430-asról van szó.

Nem rossz, de én inkább a 440est venném :)


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#325
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Köszi, valahova ide jutottam én is. :)
És EZ?


Nem rossz, de én inkább a 440est venném :)

#326
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Kedvet kaptam a gépújításhoz.
van egy Asus p5gz-mx integrált csoda intel945gz chipsettel 2*512Mb 533 DDR2 meg LGA775-ös 2,53ghz-es cerka :D Komoly mi?

Kitaláltam a Win7-nek kell 2 giga ram, ahogy néztem 3500-ért megveszek 2*1gb-ot jelenlegi 2000-ért eladom 1500-öt megérdemel as szekér :D
Van PCI-E csatoló. Milyen fapados kártya kellene bele hogy a neten lévõ HD és divx videókat kenje? Amúgy elég 2gb ram a rendszernek? Csak óvatosan mert a lap max 4 Gb-ot kezel és max 533-ast :D

Ha van valakinek vasa ne habozzon, ritkán költök ilyen mivanokra.

#327
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Köszi, valahova ide jutottam én is. :)
És EZ?

#328
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Játszadozni, olyan 16ezer-ig milyen videokártyát ajánlotok? Nem költenék rá többet, ebbõl kéne kihozni a maximimot:D Valamint ati vagy nvidia...inkább nvidia felé hajlok


Ha nVidia akkor
EZ, atiból pedig EZ. A két kártya nagyjából egy szinten van, csak a gyártót kell eldönteni. :)

#329
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
végre rászántam magam és vettem egy új macbook pro-t, így ha valakit érdekelne egy megvigyázott macbook 4.1-es ( 2.4,2gb,160gb ) szóljon.
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#330
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Játszadozni, olyan 16ezer-ig milyen videokártyát ajánlotok? Nem költenék rá többet, ebbõl kéne kihozni a maximimot:D Valamint ati vagy nvidia...inkább nvidia felé hajlok

#331
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az tényleg nem sok. Itt most épp elég lassú a net a telefonomon, mert otthon 5 Mb/sec környékén szokott menni, de ez is egész használható.


Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#332
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Szal 1,5Mb/sec az 192 kB/sec.

Igen, erre gondoltam és az jó kevés. Úgyhogy másik csomag lesz.
Köszi srácok!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#333
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ja, nem is figyeltem, hogy kis "b", de szerintem is a byte-ra gondolt, ezért írtam így (a M -> k átváltást meg feltételeztem, hogy tudja...de ha nem, akkor a 2,4%-os hiba úgysem érdekes)...a neten elég sok helyen hibásan írják.

Amúgy az hogy lehet, hogy nekem 2 Mb/s-ról szól az elõfizetésem, a gyakorlatban azonban ennek a duplája? Mind a torrent, mind a sima letöltés ezt mutatja. Persze nem akarok reklamálni, örülök neki, csak fura (nem hekkeltem semmit).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#334
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Azt kérdezte, hogy a Mb/sec és a kb/sec között mi a váltószám, és az ugye 1024. Szal 1,5 Mb/sec az 1536 kb/sec. Persze valszeg õ valóban a kilobyte/sec-re volt kíváncsi, csak az ugye kB és nem kb. :) Szal 1,5Mb/sec az 192 kB/sec.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#335
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
amúgy a váltószám 8, azaz 8 bit = 1 byte

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#336
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Valszeg Invitel lesz, mert náluk olcsóbb ugyan az TV-vel együtt. Más nincs, csak ez a kettõ sajna. Invitel-rõl se sok jót hallok, de legalább dolgozik ott ismerõs ha gáz van.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#337
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
A téhomot nehogy válaszd!!!! Nálam mindig volt valami gebasz és készségesen soha nem oldottak meg semmi problémát csak halandzsáztak!

#338
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Épp költözöm és új netet kellene bevezetnem, csak nézelõdök hogy milyet kéne és kellene egy kis segítség.

A T-Home-nál van olyan hogy "Családi csomag" és 1,5 Mbit/s a garantált letöltési sebesség. Ezzel hány kb/s-el tudok majd letölteni mondjuk torrent klienssel?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#339
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ez is fémburkolatos, de nem produkál semmi érezhetõ melegedést.
...de akkor keresek valami népszerû és jól menedzselhetõ típust, mert nem szívesen mondanék le a router biztosította elõnyökrõl.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#340
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Szerintem is jo esely van ra hogy kipurcan az eszkoz rovidesen. Extrak nelkuli (wifi ,print, file szerver stb.) nelkuli routert mar kapni 2-5000Ft-ert ami teljesen eleg lehet. Nekem pl. a korabbimhoz kepest ami egy komolyabb eszkoz volt tiszta fem burkolattal, a mostani egy muanyag tokos vacak, de megis ez utobbi szinte semmi hot nem termel a regi "kazan"-hoz kepest -vagy csak nincs hutes rendesen az ujabbon es ez mar csak feleannyit fog menni :) -
Illetve modernebb a belseje is minden tekintetben (Hw,SW)