Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#301
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Amúgy ez hogyan is van? Van fényes kijelzõ és ezen lehet anti-glare bevonat, vagy ez utóbbi alatt a mattot kell érteni?

#302
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

tamaska: Írták magyar fórumokon és még pár helyen, hogy melegszik. Te mennyire tapasztaltad ezt. Mivel hûtöd ami neked bevált?

Tervezem u.a. konfigot venni mint a tied.

stp1:
Köszi az infót legközelebb frissítem mielõtt szerkesztem :)


ja azt magamnak írtam, bocs ha félreérthetõ. csak beküldés után láttam, hogy a neked is meglett. (merthogy megnyitottam aztán mentem végig a topicokon)

#303
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
tamaska: Írták magyar fórumokon és még pár helyen, hogy melegszik. Te mennyire tapasztaltad ezt. Mivel hûtöd ami neked bevált?

Tervezem u.a. konfigot venni mint a tied.

stp1:
Köszi az infót legközelebb frissítem mielõtt szerkesztem :)

#304
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem ilyen fent emlitett N5110-em van, csak kicsit komolyabb cuccokkal [8GB ram meg i7 quad processzor]

a kepernyo helyett tenyleg jo volna a matt, es az akksija nem nagyon birja. Meg ahogy teso is irja, Dell-bol ha mnosegi erzes akarsz akkor XPS vagy Latitude szeriat nezz, ez egy kicsit tul plasztik.

nekem van hozza egy 22" samu, amit rakotok egy hdmi-dvi kabellal, plusz eger, billentyuzet, es idealis desktop replacement.

a muanyagsag elonye hogy a 15" meret ellenere relativ konnyu es vekony. plusz van rajta mindenfele konnektor [usb3-bol 2db is], jo nagy tapipadja van, kenyelmes billentyuzet, stb. en atszamitva kb 140et fizettem erte, szerintem ennyi penzert nagyon megerte.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#305
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
otthoni gépnek is használod, akkor vegyél egy 22"-es monitort 30 ezerért és vehetsz normális méretû 13.3" laptopot hordozni.
ha laptop és dell, akkor ne inspiron.
amugy meg HP mert a dellbõl csak az üzleti szériásak (D-s) jók.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#306
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Hát, én legtöbbször otthoni masinának is használnám, ott meg még kicsi is. :) Meg amúgy is mindig nagy táskával járkálok, eddig elfért...
A4 Team Számítástechnika - Kereskedelem, Informatikai szolgáltatások - Dell - Inspiron N5110-DI5110HMHTW11HD5WBA6M - i5-2410, 4GB, 640GB, GT525M, DOS, 6 cell - Kék
Ezt néztem még, erre 3 év gari van, ami mondjuk szintén szempont...

#307
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
a 15-ös méret nem túl nagy?
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#308
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Ezt nézegettem még. Azon kívül, hogy sajnos nem matt a kijelzõ, szimpatikus a specifikáció alapján.

#309
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Kéne új laptop. Fõleg munka, nagy képek buzerálása, photoshop. Azért egy videókártya nem árthat. Az általam támasztott követelmények kb, dedikált videókártya vagy legalább intel i5 proci aminek ha jól néztem már vmivel erõsebb az integrált videója. Legalább 4Gb Ram. 150e Ft környéke (max 16x). Ja, és a matt képernyõ lenne a jobb...

Bárki tud vmi tuti cuccot, ne tartsa magában...

#310
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen, QR code. szkennelhetõ okostelefonnal, és egész sok karaktert tud.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#311
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
amugy nem android

minden vonalkodot olvasni tudo okostelefonnal kompatibilis
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#312
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
QR kód


szerk.:
frissít, aztán ír.

#313
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Hogy hívják Rob avatarját? Valami androiddal kapcsolatos de nem jövök rá a google-ban meg nem tudom hogy keressek rá.
Közben rájöttem.. "QR kód' lesz az.

#314
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Kedvet kaptam a gépújításhoz.
van egy Asus p5gz-mx integrált csoda intel945gz chipsettel 2*512Mb 533 DDR2 meg LGA775-ös 2,53ghz-es cerka :D Komoly mi?

Kitaláltam a Win7-nek kell 2 giga ram, ahogy néztem 3500-ért megveszek 2*1gb-ot jelenlegi 2000-ért eladom 1500-öt megérdemel as szekér :D
Van PCI-E csatoló. Milyen fapados kártya kellene bele hogy a neten lévõ HD és divx videókat kenje? Amúgy elég 2gb ram a rendszernek? Csak óvatosan mert a lap max 4 Gb-ot kezel és max 533-ast :D

Ha van valakinek vasa ne habozzon, ritkán költök ilyen mivanokra.


bármit veszel bele, a cerka lesz a kevés
hasonszõrû gépen ugy sikerült gyorsitani, hogy sata winchestert kapott, meg egy D925-ös pentiumot.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#315
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Excelben kellene megoldanom egy feladatot.
Adott egy tetszõleges görbe, aminek adott szakaszát 532 pontpár ír le. Van egy másik adatsor, amiben egy hasonló görbe ugyanilyen hosszú részét 1028 ponttal adták meg. Az elsõt be kellene illeszteni a második helyére, de úgy, hogy a pontok száma egyezzen.
Van erre valami okos függvény, vagy egyszerûen csak duplázzam az elsõ adatsort és vegyek ki belõle pár elemet, hogy meglegyen a kívánt érték?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#316
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
az xp-ben ilyesmi van hogy a futtatásban beírni hogy shutdown és utána egy intervallumot írni azt hiszem másodpercben.

#317
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

OS-tõl függ, hogy pontosan hol találod. Win-ek esetében jellemzõen persze az energiagazdálkodási részen a Vezérlõpultban, multimédia címszó alatt.
W7-en: Start -> Vezérlõpult -> Rendszer és biztonság -> Energiagazdálkodási lehetõségek -> Sémabeállítások szerkesztése -> Multimédiás beállítások.


Már meg is van, kösz.

#318
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
OS-tõl függ, hogy pontosan hol találod. Win-ek esetében jellemzõen persze az energiagazdálkodási részen a Vezérlõpultban, multimédia címszó alatt.
W7-en: Start -> Vezérlõpult -> Rendszer és biztonság -> Energiagazdálkodási lehetõségek -> Sémabeállítások szerkesztése -> Multimédiás beállítások.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#319
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Mit kéne átállítanom a gépen, hogy ha este filmnézés közben bealszom, akkor is mûködjön a beállított egy óra utáni leállás?

#320
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az mitõl lehet, hogy netezés közben a router random módon eldobja a csatlakozást?
A modem jó, a ledjei is rendesen villognak és az egész max. 5-10 mp-ig tart. Egyik sincs mozgatva, tehát a kábelek nem lazulnak le.
Amikor rendbe jön, akkor olyan, mintha áramtalanítás, vagy reset után jönne vissza a jel, mert lent a tálcán kiírja, hogy a hálózat csatlakoztatva (XP).
Lehetséges olyan, hogy a router tápja haldoklik?


Több routert (Linksys, TP-Link) láttam kb. 5 év után kipurcanni. A Linksysnél nem táp volt és a wifi kapcsolatot dobálta el. Érdemes kipróbálni másik táppal, ha van rá lehetõség (2k a táp, 6k a router, szóval csak akkor éri meg ha a tápot nem ezért veszed).


Megpróbáltam, de semmi :S egyszerûen ha routeren keresztül megy a net akkor nem jön be rendesen, se a maps, se a plusz :S


Akkor rossz vagy valamit nagyon megszûr. Tûzfalat, szûréseket kellene kikapcsolgatni, illetve at "átengedõ" funkciókat be. Utána lehet egyesével mazsolázni melyikre javult meg. Végsõ esetben új router.