Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34283 hozzászólás a témában

#34181
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Gázdudás banda???Brrrrrr............
Szoktam látni a Jerikón õket,itt szoktak elvonulni,na az hiányozna hogy egyszer amikor a gyerkõcökkel sétálunk dudálgatnának.Abból bizti pofánverés lenne.
Bár ha õket kérdezed ez bizti nagyon raj!
(azért a sok hülye,bamba gyalogost én sem szeretem.......)

Nem fixi lett a canga BCI,bár eljátszottam a gondolattal.
Ha rendben lesz egyszer a galéria akkor lökök fel képet,mert ez a képküldözgetés nekem nem lehetséges itt mert le van tiltva a felhasználásaim között valamiért..........

Ja van galéria most módosítom az írást???!!!!!
Akkor majd lököm nemsoká.....

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#34182
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nekem az a véleményem,hogy az XT agy jó kis darab,de a súlyával nem vagyok kibékülve a felsõ kategóriás S-eknél XT.XTR...
A kónusz/ipari kérdésnél...nekem a céges álláspontom természetesen a kónuszos,de a valóság más.
Ugyebár a Shimano marketingje azt szajkózza,hogy azért jó a kónuszos,mert állítható.De az nem állítható,aminek van két rossz (kotyog/szorul)és egy jó állása.Én pl FRm-et használok,mert az iparis igénytelen,és sokáig tart.
A kónuszos is ezer évig elmegy,ha rendszeres a karbantartása.De sajna nagyon kevés bolt tud korrektül kónuszost beállítani..
Az iparis hátránya,hogy jó megnézni elõre,hogy van e hozzá cserecsapágy SKF-bõl,mert a gyári néha horror áron van (FRM),vagy nem kapható (American Classic).Ez utóbbi meg igazából egy szezonos agy,ha mégy évi 10-12000km-t...
Üdv:Thy

#34183
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Hello!

BCI-nek igaza van! Szerintem. A shimano nagyon jó cuccokat gyárt, sok embernek hibátlanul fut az xt-s tárcsás és sima agy is alöl hátul, már évek óta. Az iparis agyak azért egy picit jobbak (BCI leírta miért).

A dudás bandát láttam már gusztustalan amit csinálnak. Elöbb utobb valaki majd pofánveri öket.

#34184
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Szerintem az XT nagyobb név mint a Bike Positive, meg drágább is. Szóval a menõbb kifejezés nem áll. Az meg a Shimano baja, hogy más nemigen gyárt ilyen áron kónuszos agyat. Szabinak elöl B+ van, így hátra is az lenne megfelõ.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34185
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Mindenki fikázza a Shimano-t pedig szerintem abszolult nem rossz egy XT meg pláne. (Speciel nekem nem az van.) Azért ennyire nem nagy a kontraszt ha a kérdés iparis vagy kónuszos akkor iparis igénytelenebb meg talán nem kell kivágni az agyat ha találsz bele csapágyat míg a kónuszosnak a golyópálya a halála. Egyébként én megértem hogy mindenki vágyik a szebbre és a jobbra de be kell látnotok hogy nem sok alkatrészt fogyasztunk (tehát nem tekerünk annyit) és a többség csak azért cserél és fejleszt a bringáján mert szeret nagy lenni a haverok elõtt Km óra meg nincs is a bringáján hogy tudjon nagy számokat mondani mennyit teker milyen komoly sport ember. A másik hogy mindenki bérbõl és fizetésbõl él van aki nem is a sajátjából de azért elkölti fizetésének nagyrészét vagy kikönyörgi szuperdrága alkatrészekre legyen vele boldogabb de amit fejlesztésre költ lehet lenne más helye is.

Akinek nem inge ne vegye magára.

A másik: már régóta szúrja a szemem ez a gázdudás banda van itt tag? Mire jó az? Én is vegyek? Nagyon menõ? Mert akkor veszek! Szánalmas.

Korán keltem lehet azért vagyok ilyen morcos. :)

Nagybub! Hallottam R.Misitöl, hogy kész a városi ragadozó. Milyen? Fixi lett végül?

#34186
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Nem kell könyörögni:) , megegyezik a véleményünk, csak jó ha az ember mások véleményére is ad, ezért is kérdeztelek titeket.
B+ ról még nem hallottam rosszat, ellenben a Shimano agyakról (Deore)....
más:
Vettem egy WCS szarvat! Imádom,nagyon kényelmes, pont a kezembe illik.
A súlya is jó, igaz nem azért vettem, 4000 ft-ért nekem megérte, a régit meg egy ötszázasért eladom.


#34187
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Könyörögök ne végy Shimanót=shit!
B+ vagy Novatech vagy Ac Ahogyteccik
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#34188
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó


B+ iparis!!
Haladj a korral a símanó is ezt teszi:)

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#34189
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
Nemsokára nekem is összekellene rakni egy új hátsókereket, egy V-fékeset, csak még nem tudtam eldönteni hogy mi legyen az agy.
B+ és XT közt filózok.
Grammara megeggyeznek, a B+ iparis, az XT pedig kónuszos és mellesleg 3000 ft-al drágább.
Várom a véleményetek, vagy ha van még más lehetõség az is érdekelne.

#34190
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
A WTB sem rossz, az ebike-on jó áron adták.

#34191
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Bruce: Ha bírod a nem iparist is, akkor XT. Ha iparis kell akkor az elõzõ ajánlatok + WTB (=American Classic).


Én az XT-t azért nem javasolnám, mert nem valami könnyû darab és csak a saját tárcsafékével kompatibilis. Tehát minimum venned kell egy tárcsát, vagy egy Deore tárcsaféket. Az American Classic-ot a hátsó agy súlya miatt inkább még a pille tárcsások kategóriájába sorolnám (~260 gr.) A Pyxisbe úgy is a B+ való! :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34192
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Bruce: Ha bírod a nem iparist is, akkor XT. Ha iparis kell akkor az elõzõ ajánlatok + WTB (=American Classic). Nekem bejöttek igaz én tárcsa nélkül használom. Jó súlyban van, de azért nem pille, és annyira nem is drága.
Just for fun.
Öregen szenilis és süket akarok lenni, hogy ezzel aztán mindenkinek az agyára menjek. (bár ez már most is sikerül) :) Ne szólj szád nem fáj fejed.

#34193
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Hamarabb is kell fékpofát cserélni........

BigBub : Holnap.....


MA!!!

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#34194
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Nálam birják még a betétek, mert tárcsaféknél fékbetét van, a V-féknél van fékpofa.
Bruce nyugodtan vehetsz novatech agyat nekem bejött.

#34195
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

A fékkar nagyon ronda.
A féknyereg jó, de az 5-ös az könnyebb!

Hamarabb is kell fékpofát cserélni........

BigBub : Holnap.....
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#34196
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

..igazából Ember avid képérõl jutott eszembe, azért itt kérdeztem :o

Akkor teszünk fel mindenrõl egy képet, hátha veszek egy komplett bringát :)

..meg gondoltam elõzzön meg a Debrecen topic mindenkit :-)

Ez így természetes... ;)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34197
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Tibike:110mm
Úgyhogy csak ez jöhet szóba.........

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#34198
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
:) köszi, csak tudod, új vagyok még itt :-)

..igazából Ember avid képérõl jutott eszembe, azért itt kérdeztem :o

..meg gondoltam elõzzön meg a Debrecen topic mindenkit :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#34199
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
B+, Novatec, ami sokáig kiszolgál a hazai kínálatból. Mint gyakorlott fórumozónak, ajánlom figyelmedbe a TECH/agyalás topikot! :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34200
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
könnyû, de nem ultrakönnyû (inkább legyen kicsit nehezebb, minthogy félteni kelljen..), és nem is ultradrága tárcsás agyat keresek... mit tudnátok ajánlani?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"