Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34283 hozzászólás a témában

#30821
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 hozzászólás
hali
csatlakoznék az éjszakai tekerésekhez csak sajna a suli meg a meló miatt csak hétvégén megy. Szal vasárnap valaki?

A tapasztalat az az iskola, ahol megtanuljuk, hogy milyen hülyék vagyunk .
A monti
A városi


#30822
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
http://napiszar.free..._-_Hazon_kivul/

Bocsi marslakó, de már leadtam a rendelést. De sztem lesz olyan akinek kimarad, pl. nagybub is csak egy picit kért... majd meccseljétek le egymás közt :)

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30823
Jenessanyi

Jenessanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Nagyon remélem hogy nem fogják megcsinálni, mégtöbb füstöt kellene szívnunk a belvárosban mint eddig. Ki kéne tiltani a forgalmat a belvárosból, nem még többet oda vezetni. Talán többen járnának busszal meg biciklivel is úgy.

#30824
ynga

ynga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 541 hozzászólás
Szia földlakó!:) De régen hallottam felõled. Ahogy Röfi is mondta érdemes a neked megfelelõ edzõt kiválasztani spinningre. Én pl a nagyon pattogós órákat nem szeretem, túl sok energiát elvesz, a térdem se szereti, és nem is érzem, h sokat erõsítene rajtam. Ha becsülettel végignyomod, egyáltalán nem olyan lányos, mint ahogy azok gondolják akik még sose próbálták.
Mi legközelebb vasárnap megyünk, gyere, próbáld ki, ha addig visszaérsz Debibe!:)

#30825
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
No, beszélgettünk egy önkormányzatos forgalmásszal errõl az egyirányúsításról. Lesz vele némi gond. Mondjuk tegyük félre azt, hogy mennyire bénítja meg a város közlekedését, azon túl olyan szinten át kell variálni a forgalomtechnikát, hogy az nem kevés költséget vonzana maga után (új felfestések, új tábla hegyek, csomópont átépítések). Továbbá a tömegközlekedésben is lenne "némi" probléma. A Miklós utca vonalon felsõvezetéket kellene kiépíteni, ami jó sok száz millió pénz, valamint kiszámolták hogy az egyirányúsított szakaszokon 1 órás intervallumban mintegy 60 tömegközlekedési eszköz állna meg. Igen, az percenként pont annyi:) A Hajdú-Volán errõl hallani se akar érthetõ okokból. Sajnos az egész mögött ismét politikai nyomás van, így majd kiderül hogy a józan ész, vagy a politika az erõsebb. Én NAGYON ellen szavaznék az egésznek, higgyétek el nagy kibaszás lenne ez a város forgalmának.

Más.

Nincs valakinek feleslegesen országúti kormány dugója? 1 hiányzik az enyémbõl. Titty azt mondja a bandázs mellé szokták adni, de emiatt most nem akarnék megvenni egy komplett "szettet" :)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30826
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Földlakó:Aktív spinning óra:Kb 10perc bemelegítés-40perc észnélkül nyélen!-10perc levezetés, régen volt egy kis meditáció. Nem mindegy viszont ki tartja az órát!



ja igen a spining, köszi az infót, de mire érted az észnélkült?
túl erõsen kell nyomni vagy nagy fordulattal? az nem baj ha pörög a pedál, csak a pulzus ne szökjön nagyon az égbe..

szerintem jobb lesz ha majd tartom én a spininget magamnak. aztán meg mingyár' itt a tavasz, lehet odakinn túrni.

#30827
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Tegnap így mentünk:Vámospércsi-Panoráma-Ibituba(Martinka)-H.sámson-Debrecen Ez azért jó, mert kisforgalmú kerékpárúton hagytuk el a forgalmas várost (itt volt jó mindenkinek a külön lámpion)


ezt így én is szeretem, kb 45 km ha jól emléxem.
kedden egy ilyet? ki jönne?
lehetne találkozni a vámospércsi - budai nagy antal helyen, mondjuk 17:00-kor?

jó tekerést szombatra, mennék is, de most Eger környékén van sürgõs bringáznivalóm, már ha nem lesz nagyon takony az idõ.

#30828
Cickond

Cickond

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Cickond:Gyere te is!


Köszönöm, de holnap reggelre már elígérkeztem egy laza terepezésre. Ha az elmarad, akkor elképzelhetõ. Az esti tekerés amúgy jó ötlet, majd legközelebb beszállok.

Egyébként meg ismersz: öreg vagyok, lassú vagyok (a keresztlányom szerint kicsit Karak jellegû kezdek lenni), - csak hátráltatnálak benneteket :P
De öregecske bõrömet fiatalos hév feszíti a (csont)vázra :) Milyen tempót szoktatok menni?

#30829
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
Van-e valakinek 44es simano m121es, vagy m075ös cipõje? Egy próba erejéig, nem baj, ha büdös :D

#30830
Lecsa

Lecsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Sziasztok!
Uh, de rég jártam fenn!
Szerintem a szombat délutáni tekerés nekem is jó lesz! Már ha megengeditek, hogy csatlakozzam!;)

Biking may be hard, but it's easier than growing up!

http://porcsinbros.aminus3.com


#30831
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Kedves Röfike, kösz, hogy megvédtél, plusz egy tányér kaja a legközelebbi kerózáskor. :o Pussz!
Mindenkinek jó kerózást.

Élni is fogok a lehetõséggel!

Wody: Szombat este!
Cickond:Gyere te is!
Részemrõl szigorúan aszfalt, aki ismer tudja az okát. Tegnap így mentünk:Vámospércsi-Panoráma-Ibituba(Martinka)-H.sámson-Debrecen Ez azért jó, mert kisforgalmú kerékpárúton hagytuk el a forgalmas várost (itt volt jó mindenkinek a külön lámpion)


#30832
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Szerintem szombat 16:30-ra gondolt Röfike:) Elõtte leedzek, utána részemrõl okés a dolog. Még egy kérdés: terepezünk, vagy csak aszfalt?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30833
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás

Legyen 16:30-kor a szokott helyen (Vámospércsi-Budai Nagy A. kersztezõdése)! Akkor még nincs hideg (nagyon) és mindenki hazaér idõben!

Holnap vagy a hétvégén?

Cickond és Cickondné: :)

#30834
Cickond

Cickond

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Halihó

Nem voltál te ilyen,nagyon felbosszanthatott :)


Csak akkor vagyok ilyen nagyszájú, amikor az asszony nem olvassa a fórumot :)


tanulság 4: mindig vigyél magaddal külsõt! :D

Van valakinek nagyerdõ turistatérképe? LÉtezik olyan?


Mindig van nálam külsõ, még soha nem próbáltam csak a belsõn gurulni ;)

Debrecen és környéke turistatérképem van: észak-dél irányban kb. Hadháztól a Vekeri-tóig fekvõ területet mutatja. Egy-másfél éve vettem, akkor azt mondták a térképboltban, hogy ez volt az utolsó, és nem lesz a közeljövõben utánnyomás, mert nincs rá igény. Nem sokkal késõbb láttam még az egyik hiperben.
Egyébként most éppen nem találom, ezért egy korábbi kiadást nézegetek. Hát azóta a turistajelek néhol átszínezõdtek és máshol vezetnek, de az utak ugyanott vannak meg Debrecent sem húzták arréb, szóval azért használható.
De egy térkép nem sokat ér tájoló, de min. egy iránytû nélkül.

Tavasszal - amíg fel nem porosodik - jókat lehet tekerni a tavak környékén meg bentebb, aztán már ismerni kell, hogy hol nem poros. A legszárazabb idõben is van egy jól tekerhetõ kör a tájháztól a Halápi csárdáig (kb. 30 km).

A Nagyerdõrõl van tájfutótérképem (nagyjából Benczúr-Pallag részrõl), de az inkább a futóknak jó (ha valaki tudni akarja pontosan, hogy mennyit futott).

A fentiekbõl kiderül, hogy kicsit térképmániás + most éppen billentyûzetmániás is vagyok :)

Cickond:Olyan rendes lány Anita! (Tudta, hogy izgalomra vágysz!)


Na Te most kinek a pártján állsz: a szállásadóén vagy a konyhásnénién? :)



Na jó, itt Cickondné beszél. Lenne egy-két hozzáfûzni valóm: én dolgoztam, amíg az uram csak kerózott (az én cangámról leszerelt fékpofákkal).
Kedves Röfike, kösz, hogy megvédtél, plusz egy tányér kaja a legközelebbi kerózáskor. :o Pussz!
Mindenkinek jó kerózást.

#30835
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Legyen 16:30-kor a szokott helyen (Vámospércsi-Budai Nagy A. kersztezõdése)! Akkor még nincs hideg (nagyon) és mindenki hazaér idõben!


#30836
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás
Hello! Éjszakai tekerés tényleg jó móka, csak írjátok ki mikor, én (meg még Sokan!) mindig szivesen megyek! A nagy MATRICA ellátás után még látszani is fogunk, köszi Nitro! Üdv mindenkinek Jó tekerést Zoli

#30837
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Soma:Vettem bérletet, hétvégén tekerés a hegyekben???

Cickond:Olyan rendes lány Anita! (Tudta, hogy izgalomra vágysz!)

Ynga:Reggel (7:30) elég jó kis csapat szokott lenni az aktívban, ott alíg vannak és még levegõt is kapsz! Mi kesztyû nélkül nyomjuk, váltani úgysem tudsz, csak nyélen rakjuk! ;-)

Nitro:Te is jársz az aktívba?

Danikám: jobb háttér nem volt a nagyfater alsógatyájánál?! (Ha Zotya megtudja...)

Földlakó:Aktív spinning óra:Kb 10perc bemelegítés-40perc észnélkül nyélen!-10perc levezetés, régen volt egy kis meditáció. Nem mindegy viszont ki tartja az órát!

Epyc:Tegnap volt (Hyperr, Wody), a késésem miatt 17:10-kor indultunk és egész jól sikerült. Lámpa azért nem árt ha van, elég sötét tud lenni a panorámán, és van azért egy-két úthiba, amibe váratlanul beleszaladni... Szombaton mehetünk, jó idõt mond! Nitro! 24-órás utánérzés!!!


#30838
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Nemtom honnan jött az éjjeli bicózás ötlete, de vevõ vagyok rá:) Van jóféle éjjeli lámpám is, tõlem tolhatjuk!

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30839
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
18as van.
Nne válogassál!:)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#30840
Jenessanyi

Jenessanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Valaki nem tudja hogy debrecenben honnan tudok szerezni 16-os vagy 19-es menetes fogaskereket? Még nem dõlt el hogy a 42-es vagy az 52-es tányért fogom használni, attól függ hogy milyen fogast tudok szerezni. A B+-os agyhoz eredetileg 14-es jár tudtommal, viszont a legkisebb tányér amit fel tudok rakni az 39-es, és nekem a 39/14 nem tetszik túlzottan áttételként, ha meg lehet oldani inkább a 42/16, vagy 52/19 lenne jó.

Elõre is köszi a segítséget :)