Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34283 hozzászólás a témában

#30261
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Úúú áá ez érdekel:) Ha küldesz, azt nagyon megköszönöm:)

epyc_kukac_extermet_pont_hu

És milyen progival csinálod?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30262
Kocka

Kocka

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás

Elektronikus térkép?:) Ez mit jelent és milyen szinten csinálod?:)

Teljesen amatõr szinten. Fõleg a neten keresek digitalizált térképeket és utána ezeket kalibrálom, hogy PC-n, illetve kint a terepen PDA-n tudjak navigálni. A kalibrált térképen már lehet távolságot mérni, útvonalat szerkeszteni, majd letölteni GPS-re, illetve a bringázásaimat is vissza tudom tölteni ezekre a térképekre track formájában és utólag meg tudom nézni, hogy merre jártam. Hasonlít az itt a fórumon is megemlített Nokiás progihoz.

Kocka

#30263
Kocka

Kocka

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás

Mackófelsõ: ezek az útvonalak így elmondva nagyon jók, csak valami térképet tudnál mellékelni, mert így (én legalábbis) nem tudom merre kellene elindulnom, hogy bejárjam ezeket?:)


Szia!
Ha megadod az e-mail címed tudok küldeni egy térképrészletet a környékrõl.
Lehet, hogy segít valamit

Kocka

#30264
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Sziasztok!
Már egy ideje bele-bele olvasok a fórumba, így sikerült Mackófelsõvel személyesen is megismerkedni és terepezni a múlt vasárnap, illetve tegnap. Magamról röviden annyit, hogy hobbi szintem már több éve kerózok, eleinte aszfalton mentem Debrecen környékén és a Zemplénben egy Gepida trekkinggel. Tavaly beruháztam egy "kockába", így már a terepezés is jöhet.
A bringa mellett szeretek még túrázni, geocaching-elni, elektronikus térképekkel bíbelõdni.

Kocka


Elektronikus térkép?:) Ez mit jelent és milyen szinten csinálod?:)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30265
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Üdv a fórumon!

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30266
Kocka

Kocka

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás

Ki az a Kocka?

Sziasztok!
Már egy ideje bele-bele olvasok a fórumba, így sikerült Mackófelsõvel személyesen is megismerkedni és terepezni a múlt vasárnap, illetve tegnap. Magamról röviden annyit, hogy hobbi szintem már több éve kerózok, eleinte aszfalton mentem Debrecen környékén és a Zemplénben egy Gepida trekkinggel. Tavaly beruháztam egy "kockába", így már a terepezés is jöhet.
A bringa mellett szeretek még túrázni, geocaching-elni, elektronikus térképekkel bíbelõdni.

Kocka

#30267
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
13 órától kaland, játék, szerelem... jupííííí!

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30268
ynga

ynga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 541 hozzászólás

Holnap spinni maraton kiscsávók!!
Ki is jön akkor és mikor?
Erõsítsetek mint a macs! :)


Én 4tõl megyek.:)
Ride 'n' roll

#30269
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Gyúrok-gyúrok!:zupa:


#30270
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Mackófelsõ: ezek az útvonalak így elmondva nagyon jók, csak valami térképet tudnál mellékelni, mert így (én legalábbis) nem tudom merre kellene elindulnom, hogy bejárjam ezeket?:)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30271
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Köszönöm! :) Lesz az még szebb is, csak tegnap miután tekertem vele egyet nem tudtam megállni hogy ne rakjam fel :) elsõ kerékrõl leszedem majd a prizmákat mert feleslegesek, meg a pumpatartót is eltávolítom valahogyan.


Halihó

A féket szedd le elölrõl,ne a pumpatartót.. :D
A kis konzol nekem is fent van,fesd be valami kis csili-vili színre és még fel is dobja a brinyót.

Holnap spinni maraton kiscsávók!!
Ki is jön akkor és mikor?
Erõsítsetek mint a macs! :)

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30272
Mackófelsõ

Mackófelsõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
[quote name='Kkrisz']Ott kell elhagyni Martinkát, ahol a mûút kanyarodik Sámson felé?
quote]


Röviden: igen.

Az az út, amelyiken mentél a Panoráma sarkától, sosem volt rendesen járható.
Twelve times ironman

#30273
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás

Martinkát K-i - É-K-i irányban elhagyva,


Ott kell elhagyni Martinkát, ahol a mûút kanyarodik Sámson felé?
Én arra mentem egyszer, ahol a panoráma út kezdõdik jobbra, Martinka elõtt 2 km-el. Jól el is tévedtem. Sikerült rátalálni a sinekre, igy jutottam el Hármashegyre. Arra viszont soha többé nem akarok menni.
A porban nem tudtam tekerni, ahol nem volt homok, ott meg
a félméteres gaz miatt nem haladtam.
Érdekelne az az út amit te ismersz.

Jenessanyi: szép a gép.

Röfi: privire válasz?

#30274
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Értem én, de sztem még nem találkoztam Vele.

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30275
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Egy Józsasi csávó van egy kjubja!(Cube:kocka)Éééted??? :)
Nem mintha így ismerném...
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#30276
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Ki az a Kocka?

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#30277
Mackófelsõ

Mackófelsõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás

Jol ertem, hogy akkor tudtok egy utat harmashegyaljára terepen? Az engem is erdekelne!
Csak az a baj hogy szombatra esõt mondanak. :( De ha megse egy turat szervezhetnenk oda.



Martinkát K-i - É-K-i irányban elhagyva, 500 m után jobbra a sárga jelzésen be az erdõbe – de itt 1200 m után nem kell letérni a sárga jelzésen balra Hármashegyalja irányába - mert ha sáros, akkor azért nem érdemes arra menni, ha meg homokos akkor meg azért nem.
Ráadásul valami marha pont az útra építette-bõvítette a tanyáját és kiengedi a vérebeit is.:rocketman :wallbange
Tehát a sárgán tovább kell menni a kisvasút „Sámsoni út v.m ”-ig, itt balra a sínek mellett végig Hármashegyig. Állandóan járható, igaz csak „egynyomsávos”. Lehet h tudtok jobbat, de ha sietek, én ezt választom, mert gyors. Eltévedni lehetetlen.
Jövõ hétvégén arra megyek.

Jó húzás volt ma reggel kimenni, igaz h H.hadház után a dombostanyai hurkot azt kihagytuk, mert szeles volt, de még a bringát sem sároztuk össze Kockával. :clap:
Twelve times ironman

#30278
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Erõs szél... :-(


#30279
Jenessanyi

Jenessanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

hát gratula Sanyi! szép lett, nem is olyan ronda a színe mint ahogyan mondtad:) ja ja, a prizmákat szedd le, élj veszélyesen!!!!:)
vasárnap hatkor a modemnél?


Még nem tudom hogy hogyan lesz a holnap, de remélhetõleg tudok menni.

Igen, a pumpatartót festés elõtt kellett volna, de akkor valahogy nem gondoltam rá hogy csúnya lesz ha otthagyom. Legközelebb biztos nem fogom elfelejteni :)

#30280
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Gratula, de a pompatartót nem festés elõtt kellett volna megoldani?
Esik.... :-(