Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34283 hozzászólás a témában

#29921
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Mackófelsõ: majd egyszer egy ilyen román körbe beneveznék hozzád. Kíváncsi vagyok merre megy!

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#29922
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
29-én még van hely a kocsiban a Bike Expora + utána Decathlonos vásárlásra, esetleg még amerre kéritek...
Ha szombat este nem lesz semmi, akkor nekem jó a 9 óra.

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#29923
Mackófelsõ

Mackófelsõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás

De gáz, hogy nem ismertük meg egymást :D Hát igen, ilyen sebességnél csak egy villanás látszott belõled :eek: Elöl Robi ment, közös barátunk, Csabi spanja.
Tudom, hogy te ilyenkor már visszafele jössz :D, de vasárnap 11-tõl egy terepezés? Szólok Csabinak is. Meg egyébként is, bárki jöhet, MF ismer egy pár utat! :)


Bocs, nem láttam jól, mert hülye módon megint sötét szemüveggel mentem ki, Bodán zsebre is vágtam, kezdett besötétedni. A kocsmánál elém ugrott egy részeg indián – de én kimanõvereztem – így nem kellett lefújnom és agyonütnöm, :rocketman :snajper: :cegly: kimentem még a gázvezetékig, majd levezetésként vissza Józsáig 15-20-szal papírkutyáztam, mert a keréknyom se látszott már jól.

Szombaton „román” kört mennék országútival (100-110), vasárnap benne vagyok egy terepezésben, de nem 11-tõl, hanem 9-tõl mondjuk 4 órát. Vagy ez nagyon hajnali idõpont?
Twelve times ironman

#29924
Cickond

Cickond

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Zsolti! Volt már valaha probléma és kalandmentes, nyugodt tekerésed? :D


Ez az erdõ varázsa :D De most nem nekem volt volt problémám, hanem Robinak és az õznek :)

Azért akadnak - ebbõl a szempontból - unalmas tekerések is, de azt nem írom be a fórumba :) Egyébként tényleg, ahogy végiggondolom, jogos a kérdésed: talán az átlagnál magasabb a kalandfaktorom...

#29925
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Zsolti! Volt már valaha probléma és kalandmentes, nyugodt tekerésed? :D

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#29926
Cickond

Cickond

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Kik jöttek velem szembe ma du. fél 6-kor a pallagi ároknál?


De gáz, hogy nem ismertük meg egymást :D Hát igen, ilyen sebességnél csak egy villanás látszott belõled :eek: Elöl Robi ment, közös barátunk, Csabi spanja.
Tudom, hogy te ilyenkor már visszafele jössz :D, de vasárnap 11-tõl egy terepezés? Szólok Csabinak is. Meg egyébként is, bárki jöhet, MF ismer egy pár utat!

Sztori (ha nem látom, nem hiszem):
Robival tekertünk a parlagi templomromtól vissza Bocskai felé (Robit ismerik a fórumról többen is). Éppen egy lejtõn gurultunk, mikor látom, hogy velünk párhuzamosan, egy kis bozótos túloldalán, a szántóföldön három õz fut lefele egyre gyorsabban ( õk is lejtõztek :) ). Elõreszóltam Robinak, de abban a pillanatban az egyik õz úgy gondolta, hogy átvág elõttünk. Láttam, ahogy bevág az út felé, következõ pillanatban már a levegõben volt és ÁTUGROTT Robi felett! Mivel Robi pont oldalra nézett, a fejét éppen be tudta húzni. Hihetetlen látvány volt!
Mondjuk, ha éppen fejbe rúgja Robit, most biztos nem lennék ilyen vidám, de legalább a Blikknek jó szalagcímtémát biztosítana: "A gyilkos õz" vagy "Montisok életveszélyben" stb :)

#29927
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Tartózkodom... Mi lezs így a hétvégén?


Megyünk tekerni a bükkbe:) Ameddig bírok, addig tekerek;)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#29928
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

...


Köszi, kipróbálom ezek valamelyikét! Csak azért kérdeztelek téged, mert ahogy látom, te testnevelõ-edzõ vagy és gondoltam hátha tudsz sportsérülésre is 1-2 okosságot:)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#29929
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Tartózkodom... Mi lezs így a hétvégén?


#29930
Mackófelsõ

Mackófelsõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás

Mackófelsõ (vagy bárki más, aki tud mondani jót): múlt héten elkapott az influenza, de nem volt kedvem görgõzni, így kimentem inkább a szabadba tekerni (thermo cuccban, de az idõjárás közelebb volt a 0°C-hoz, mint a plusz 5-höz). Hideg is volt és át is fújt a hideg szél. Lehetséges, hogy akkor kifázik az ember térde? Mert azóta fáj cefetül. Fõleg hogy ha forgatom a lábamat. A függõleges irányú terhelésnél (járás, kerózás) nem jön elõ, csak ha kicsit is fordítom a lábfejemet, jön a felszisszenés. Fõleg a térdkalácsom alatti rész a bibis:) Van ennek valami gyógymódja? Kenõcs, gyógyszer, bármi? Ha esetleg másnak is volt ilyenje és tud mondani jó gyógymódot, akkor ide vele:)


Az influenza izom - és izület, szalag – fájdalommal jár, nem kizárható, h a vírus okozza.
Ha nem ez az oka, akkor lehet ez egy csonthártyagyulladás – v. gyulladás a patella alatt, v. a sípcsonton – ami egy kifázástól begyulladhat. (Gyakori, h begyullad, terheléstõl, v hidegtõl.)
Tudom, ez itt nem törióra, de csak leírom, én most is használok télen egy-egy kéttenyérnyi vastag selyemdarabot a térdre.

  • Ha influenza miatt fáj: ki kell pihenni, C-vitamin (napi 3000 mg) stb. a többi gyógymód közismert. Nem játszom meg a nagyokost, mert nem vagyok orvos.

  • Ha csonthártya gyulladás (ez a valószínûbb): hûteni kell, lehet „NEXCARE” v. „COLD THERAPY” jégzselével, patikában kapható, be kell tenni 1-2 órára a fagyasztóba, majd egy zokniba téve a gyulladt testfelületre fáslizni. Lehet kapni „Kristály” „Kristall” Jégzselé krémet, a hûtõhatása gyengébb, de jó. Ha javulást tapasztalsz – és a hûtéstõl biztos h javulni fog - kenegetni kell Pasta Cool krémmel, 4-7 nap alatt rendbe hoz és terhelhetõ vagy. Tilos alkalmazni „bemelegítõ” „sport” kenõcsöket (Salonpas Gel, Perskindol, Ben Gay stb.), hiszen ezek csak fokoznák a gyulladást.
Ennyi.
Twelve times ironman

#29931
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Nekem elõször a telefonközpont válaszol...

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#29932
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
De ez nem gõzgép Sanyi, vagy neked betárcsázós van? ;-D


#29933
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás

Értem én, de mi hajcsa?


...hogy gõzgép...

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#29934
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Értem én, de mi hajcsa?


#29935
Mackófelsõ

Mackófelsõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
Hali Röfi! Az oldal karbantartás miatt nem elérhetõ. Türelem.
Twelve times ironman

#29936
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Mackófelsõ: Nem mennek a képeid! Knoch Lacikát ismerem, hát õ sem "normális".


#29937
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Mackófelsõ (vagy bárki más, aki tud mondani jót): múlt héten elkapott az influenza, de nem volt kedvem görgõzni, így kimentem inkább a szabadba tekerni (thermo cuccban, de az idõjárás közelebb volt a 0°C-hoz, mint a plusz 5-höz). Hideg is volt és át is fújt a hideg szél. Lehetséges, hogy akkor kifázik az ember térde? Mert azóta fáj cefetül. Fõleg hogy ha forgatom a lábamat. A függõleges irányú terhelésnél (járás, kerózás) nem jön elõ, csak ha kicsit is fordítom a lábfejemet, jön a felszisszenés. Fõleg a térdkalácsom alatti rész a bibis:) Van ennek valami gyógymódja? Kenõcs, gyógyszer, bármi? Ha esetleg másnak is volt ilyenje és tud mondani jó gyógymódot, akkor ide vele:)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#29938
Mackófelsõ

Mackófelsõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
Na akkor kezdjük az elején.
A Hörmann szerelés céges cucc. Külföldiából. A Hörmann garázskaput a Komfortsat Kft (Sámsoni út) forgalmazza, itt az egyik cégvezetõ Kenyeres Feri barátom – a DVSC egykori bringás csapatának volt tagja. Az õ ötlete volt a Hörmann-szerelés.
Nem sokan kaptunk ilyet – a téli termo-cuccot még kevesebben - fõleg azoknak adott Feri, akik bringáznak is benne. (Még jó!)
Többek között: Barta Gergely, Nagy Gyula, Knoch László, én (Alföld KE), Hegedûs Gyula, Vilmányi Tamás, Nagy II. Zoltán, Végvári Sándor és még néhányan.
Bartáék szombat-vasárnap délelõtt 11-tõl szoktak országúton menni (33-as), én ezt a mûfajt télen nem szeretem, majd mostantól.
Télen nekem ez késõn is lenne, meg inkább terepezek, 11-kor már visszafelé jövök a H.Hadházi lõtérrõl, H.h-rõl, vagy a Böszörményi erdõbõl…
A csapat jó, próbáld ki egyszer velük, de készülj föl, h nem ritkán Kunce megbolondul és még 3-4 óra után (télen!) is képes ráfordulni egy Szoboszló-Szovát-Derecske hurokra. Ilyenkor Barta általában elmegy vele, Zolika dühöng, Gyula ’bá meg minõsít: „ezakuncenemnormálismáneddigis90-etmentünk! ”


Kik jöttek velem szembe ma du. fél 6-kor a pallagi ároknál?
Twelve times ironman

#29939
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Mackófelsõ, azt szeretném megkérdezni, hogy milyen csapat a tiétek, a kék-narancs Hörmann mezesek társasága? Kikbõl áll, mennyit mentek, hol, hogyan, stb? Van-e rendszeres közös edzésetek? Efféléket.

#29940
Lecsa

Lecsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Biciglilakatolás holland módra:
http://lightwriter.a...2008-03-23.html

Biking may be hard, but it's easier than growing up!

http://porcsinbros.aminus3.com