Szép gép, de nem hiszem, hogy a váz nagyon 2kg alatt lenne, fõleg ekkora méretben..a pedál sztem ok, már ha nem akarsz habverõt. Az 540 pár grammal nehezebb az XTR-nél...a gumikon+belsõn tudsz fogni olcsón 500g-ot...a hajtómúvel súlyt nem fogsz sokat egy shimanoval, de lesz egy múködõ karod...egy RC váltószetten kb 200g-ot faraghatsz...de hát jó ilyen nagy vázzal menni?
Már megszoktam hogy nagy, bát technikás lefeléknél elég zavaró. A következõ vázam kisebb lesz az biztos.
A maxxis 520g, ennél könnyebbet nem hiszem hogy szeretnék, a belsõn lehetne fogni valamit talán, az egy sima conti.
Az XT hajtómû több mint 100g-al könnyebb, de szerintem majd csak akkor cserélem le ha új vázam lesz.