Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19117 replies to this topic

#14861
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
tényleg szép....gondolom merev mint a disznó....

ultimate-et állóhelyzetben huzogattam, nyúlás nem nagyon volt, vékonka kal is erõsnek tûnt, a fékkar nagyon kényelmesnek tûnt....
sztem cc-nél fékerõre sem lehet panasz

#14862
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
milyen az ultimate? teccik a gep :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#14863
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
szép gép! :cool2:
elit.

grat!

#14864
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,050 posts
  • LocationKelenföld
Vasárnap gurulhattam már vele végre.

http://www.freestart...zky/album/68814

Külön köszönöm Balázs sógornak (Emõd utca-Római) végtelen jóságát, egyben dicsérem aranykezét is.

#14865
vicsorka

vicsorka

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Ma szereztem egy Raleigh Eclipse 501 (reynolds 501) bringát, nagyon jó állapotban, egy kormány, nyeregcsõ csere ráfér, de nagyon egyben van.

27,0 mm-es üléscsövet nem lesz könnyû találni :P

/mondjuk a Raleigh gépeken nem tudom, h mennyire általános ez az üléscsõméret/

#14866
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
azt hoztam el :)
jumper tényleg jó állapotban van ahoz képest hogy már nem fiatal(pontosan nem is tudom mikor csinálták utoljára, 2004? :-/..talán). még a gyári olaj van benne és szinte teljesen tiszta.
A vázzal meg már most kezdõdnek a szívások :)..de valószínû megoldódik 1-2 napon belül. 110es 14mm-es 36 lukas agyat nem túl egyszerû 30e(pl odyssey) alatt találni sajnos. Elméletileg van, de sehol az ég világon nem kapni itthon.(de most elvileg akadt 1:))
Ráadásul 24-es cuccokból is rendesen szûkén vannak a készletek :(

#14867
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

jaja, minde új, kivéve a Jumper.
Külön váz már nicns csak kompletten van a bicó. Amúgy ahogy a képen van úgy az egész 8.6-7kg :)..már csak a kerék kell.


Akkor nem is lesz vészesen nehéz..
probike-ban láttam még vmikor egy pstreet-et, de már az sincs árlistában..szal akkor újonnan esélytelen.
mind1 hátha megunod nyár végére:)

#14868
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

még nem nyomulok, de nemsokára :)

http://pix.bikemag.h...ta/3015/ps1.jpg
http://pix.bikemag.h...ta/3015/ps3.jpg
http://pix.bikemag.h...ta/3015/ps4.jpg


Nagyon baba!!! Anno én is egy P.Street+Jumper felálláson gondolkoztam...engem is érdekelne a véleményed majd...a telóról is!!! Jumpernek hanyadik tulaja vagy, mennyiért vesztegették, nagyon szép állapotúnak tûnik...be kár hogy má nem gyájtják ezt a cépcéget...óóóóó :missyou:

#14869
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,323 posts
Ma szereztem egy Raleigh Eclipse 501 (reynolds 501) bringát, nagyon jó állapotban, egy kormány, nyeregcsõ csere ráfér, de nagyon egyben van.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#14870
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
jaja, minde új, kivéve a Jumper.
Külön váz már nicns csak kompletten van a bicó. Amúgy ahogy a képen van úgy az egész 8.6-7kg :)..már csak a kerék kell.

#14871
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
tAmS, széép lesz:P
tetszik ez a váz, majd késõbb mesélj róla, mert ha majd még kapható, akkor lehet ilyet veszek..
A komplett bringa tömegére is kiváncsi leszek, ha jól tom, a váz 3100g körül van.
Újonnan vetted amúgy? Ezek szerint még van?:P

#14872
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,236 posts
Az istálló: http://pix.bikemag.h...200890&cat=2565

#14873
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
még nem nyomulok, de nemsokára :)

http://pix.bikemag.h...ta/3015/ps1.jpg
http://pix.bikemag.h...ta/3015/ps3.jpg
http://pix.bikemag.h...ta/3015/ps4.jpg

#14874
vicsorka

vicsorka

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts
az itteni csodákhoz képest kicsit sárga, kicsit savanyú, de az enyém ez a friss szerzemény:

http://pix.bikemag.h...200863&cat=3009

Pár infó:
Váz: 7005 Series Heat Treated (más értelmes infó nincs rúla)
Teló: Rock Shox Jett XC
Fékkarok: Deore LX BL-M600
Váltókarok: Deore LX SL-M569
Elsõ váltó: Deore XT
Hátsó váltó: Deore XT (?M739)
Elsõ agy: nincs rajta matrica, de hasonló mint a hátsó
Hátsó agy: Deaore LX FH-M565
Középsõ agy: vmi monoblokk
Hajtókar: Deore LX
Kormánycsap: Aheadset SE-1
Stucni: Genesis

Tömeg: 12,5 kg :)

Alkatrészek gyártsái idejébõl tippelve 1994-98 közötti lehet a gép.

Spd pedál, hosszabb üléscsõ (talán más kormány) majd késõbb

#14875
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
nézeggetm a saját sramomat, és ha bizonyos szögbõl nézem az is így áll.. igazad van, csak elsõre furcsa volt.. talán mert nálam jóval rövidebb láncon van szegény és így jobban feszül.
az aviddal meg nem az a baj, hogy genge (fõleg ekkora tárcsákkal, ccre), hanem hogy személyes véleményként nem illik egy ilyen szép biciklire egy ilyen csúnya fék, kiálló bovdenekkel, de nem akartam megsérteni senkit, használd egészséggel!

#14876
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az fék bõõõõven elég, fõleg akkora súlyra, mint ami õ a bicajjal. :)

Nagyon szép lett, a felni megint betalált.

#14877
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Az a hátsóváltó úgy áll ahogy kell. ;)
A fék elég volt a fullyn is, ezzel lefele lehet h. lassabb leszek, szóval bõven elég ez nekem, meg totál személyreszabható a Sram fékkar miatt. Olajosban nekem még drága amin minden állítható. Júliusig ha lesz rá keret akkor megújul a hajtás, felkerülnek a gyári Hone tányérok, XT sor és PC 951es lánc, meg talán kap a bicó egy könnyû Syncros nyeregcsövet is.

#14878
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts

Végre elkészült a gép teljesen, vannak új, normális képek. :)

Merida HFS:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
...


szép kis bicaj! bár nem szeretem a meridákat, de ez nagyon jól néz ki!

2 apró dolog: a hátsó váltót szerintem rosszul rakhattad fel, mert egy sramnál természetellenes, hogy így álljon, nem lehet, hogy az a pöcök nem akadt be a váltófülbe?
a másik, hogy már csak egy rendes fék kell rá :D és tökéletes bicaj lesz! ;)

#14879
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Hát hagy gratuláljak hozzá, nekem nagyon tetszik ez a merida. Talán a legtetszetõsebb, amit eddig láttam. Különösen szép rajta a váz, a felni és a Hone hajtókar .

A féktüskék tényleg kilógnak, és a piros láncvillavédõ baromi rosszul fog kinézni egy-két bicajozás után.

#14880
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
Jó kis masina.:D Furfangos az a fehér szin, gondolom élõben még szebb.
Vesekövet állapított meg az orvosod és azért cserélted le a fullit, hogy hátha kirázza? :lol1: