Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
18103 hozzászólás a témában

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.124 hozzászólás

+1 szavazat az RT76-ra ! kb 20ezer km után 0 nyolcas van benne. Kár hogy nincs CL-os.

És egy mínusz a kompozitra ! Haver Ice-Tech tárcsája cicergett, kb mint a gyurma, olyan könnyű volt hajlítgatni.

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem epp a kompozit tarcsakkal az a tapasztalatom, hogy telennyaron hasznalva mashogy tagul a ket anyag, es sose 100%osan egyenes. Hajlitgatni meg sokkal kevesbe egeszseges, es lehet, mint a normal verziot. Szvsz nem veletlen, hogy inkabb csak a shimano ragaszkodik az alubakos megoldashoz.
  • Rabbit kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.163 hozzászólás

mit jelent az, hogy "rendesen"?  :rolleyes:

• Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 629 hozzászólás

Ajjaj, pont most vennék egy rt64-et, akkor most azt sem szabad? Mondjuk én nem is rendesen, meg töredékét sem használom a biciklit: ezer kilométer sem görbítette meg a rt66-ot, most ellenőrizem.

• Kisherceg kedveli ezt

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 113 hozzászólás

Mondom hogy felejtős, ha rendesen használod a biciklit, nyolcas lesz a tárcsába.  Úgy beráz fékezésnél  mint az állat.  2-300 km után le kellett venni az új bringámról elölről, és kapott RT76-ot amivel az előző bringáimon se volt gond több tízezer km használat tapasztalatai alapján.

Hátul még az RT66-an van amíg el nem kopik, és már itt van a szekrényemben az oda való RT76 160mm-es is

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Menet kozben? Hogyan? :) meg vastagabb is, mint az atlag, es nem is az a sporolos tarcsa.
  • Rabbit kedveli ezt

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 113 hozzászólás

Előre az RT66-ot felejtsd el, hajlik mint a picsa. Az RT76-os jó

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

Az RT76-ra gondoltál?

nem, az rt66ra, anno lecsereltem a 86osra - total hulyeseg volt.

arn módosította - 2019. március 07. - 16:30

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 588 hozzászólás

van acel verzioja, hasonlo sulyban, es olcson. szvsz meg problemamentesebb is, mint az icetech.

Az RT76-ra gondoltál?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

Jelenleg, 180 mm-es méretben milyen alu tartóbakos 6 csavaros tárcsában érdemes gondolkodni ami nem csak könnyű, de jó is lesz? Shimano amúgy a fék, de nem ragaszkodom shimano tárcsához, főleg, hogy ez az ice-tech megoldás nem is túl szimpatikus az állandó cicergése miatt. 

van acel verzioja, hasonlo sulyban, es olcson. szvsz meg problemamentesebb is, mint az icetech.

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 232 hozzászólás

Jelenleg, 180 mm-es méretben milyen alu tartóbakos 6 csavaros tárcsában érdemes gondolkodni ami nem csak könnyű, de jó is lesz? Shimano amúgy a fék, de nem ragaszkodom shimano tárcsához, főleg, hogy ez az ice-tech megoldás nem is túl szimpatikus az állandó cicergése miatt. 

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

100% kompatibilis, pontosan ugyanoda jott ki a fekkarpozicio, mint a masiknal, pedig a fekpofak is ujak. Kicsit mas a szine, alakja, es mas tipusu fekpoda van benne, pedig mindegyik resin.

Majd be kell kopnia, de szkeptikus vagyok, hogy a pumpalast megoldja, mert nagyon hasonloan viselkedik, 12 fokban nem szokott vele gond lenni, majd holnap reggel hidegebb lesz.

reggel is mar 10 fok volt... de erezheto. a verdikt:

* hidegben pumpalasi problema => fekkar

* hidegben elkezd csuszni a fekpofa a tarcsan => fektest

par km utan rendesen fog a hatso fek, igy nem babralom mar. arra azert kivancsi lennek, hogy hol kezdi el ereszteni a fektest az olajat, hogy nincs nyilvanvalo nyoma, de a tarcsara kerul. ilyen szintu szivargasnal a dugattyuknal nem jutna el a tarcsaig, talan az illesztesnel?

az ujjanal levo tomitogyurure gondolok.

Metal-Piston-Hydraulic-Brake-Caliper-Par

arn módosította - 2019. március 07. - 10:09

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.082 hozzászólás

Első körben megpróbálok az olajból engedni, aztán meglátom, mi lesz.

Sikerült a művelet, kiengedtem kevés olajat és jó a fék. Köszönöm a segítséget.

Viszont a hátsóban is kopottak a betétek, az XLC BP-O34  fékbetéttel van valakinek tapasztalata?

Az első fékbe zöld EBC-t vettem, egy 30 km-es kör után jónak érzem.

ultio módosította - 2019. március 07. - 09:53

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
100% kompatibilis, pontosan ugyanoda jott ki a fekkarpozicio, mint a masiknal, pedig a fekpofak is ujak. Kicsit mas a szine, alakja, es mas tipusu fekpoda van benne, pedig mindegyik resin.

Majd be kell kopnia, de szkeptikus vagyok, hogy a pumpalast megoldja, mert nagyon hasonloan viselkedik, 12 fokban nem szokott vele gond lenni, majd holnap reggel hidegebb lesz.

arn módosította - 2019. március 06. - 22:13

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

hogy ezt megirtam, meg is talaltam a valaszt (az ogyurut a vakcsavarhoz meg mindig nem ertem :D)

https://www.rosebike...-bh90-sb-638368

Banjo-type bolt by Shimano incl. seal for connecting a brake hose to a brake caliper.

Compatible brake calipers:
· BR-M985
· BR-M785
· BR-M8000
· BR-M675
· BR-M666
· BR-M7000
· BR-S700
· BR-R785

es ilyen jar az m8000hez is

br212k00.jpg

arn módosította - 2019. március 06. - 12:28

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

meg is jott (ez gyors volt). ez a "banjo type" csatlakozo - viszont se ezt, se a fektestet osszehuzo es a csovet rogzito csavart nem adtak hozza. csak egy vakcsavarnak tunik (akkor viszont miert van alatta ogyuru?) - remelem a csavar is kompatibilis, amugy mar most meg vagyok love.

NkfHABf.jpg

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Ha most is marad a lassulas, akkor egyertelmu, hogy a fekkar :) es akkor valoszinu, hogy az olaj viszkozitasaval fugg ossze. Ha nem, akkor en a dugattyutomitesre tippelnek.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.124 hozzászólás

Kb 100% hogy kompatibilis. De mi van ha a fékkarban van a lassulás ?

Na jó, igazából semmi.

Majd számolj be ha sikerült beüzemelni !

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Uton az r785 :) mar kivancsi vagyok, hogy egyaltalan kompatibilis e, ha igen, akkor itt is van e belassulas... mongy a teli szivargas valszeg nem jellemzo ra. Par dologra valaszt kapunk.

arn módosította - 2019. március 05. - 00:00

T3v3

T3v3

újonc

• fórumtag
  • 19 hozzászólás

Ez tényleg egy jó webshop. Már többször rendeltem tőlük, például másfél éve 320 EUR-ért egy FOX 36 kashima 160-as villát ("normál" ár > 800 EUR). Az egyetlen hátrány, hogy néha több hétre  vállalják a szállítást.

Nekem kicsit bohócoknak tűnnek. Szedett-vetett  katyvasz az egész oldal fél (vagy megtévesztő) információkkal, valótla képekkel. Baromi nehéz lenne odaírni egy-egy terméknél figyelmeztetésként, hogy mit tartalmaz a csomag illetve mit nem. Főleg olyan dolgoknál ahol ezek a tételek igencsak árképzőek lehetnek. Pl. az említett fék az nem úgy van, hogy csak 80eur kuponnal. 80Eur+25 a szállítás és nincsenek benne fékbetétek és még kitudja milyen meglepit tartalmaz. (na meg ez alulra írunk egy akciós árat, fölé meg az eredeti ár kétszeresét c. lejárt nagyáruházi mesemondás).

"Dear sir
thank you for your mail
Please note that as it is private sales, we do not have others
informations about these brakes except mentionned on the product file.
The pads are not included and the photos are not contractual
best regards
Nieves RCZ"

• Kisherceg és Rabbit kedveli ezt