Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#10941
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ja mert csak a kingpinben van TPC plus, tobbi verzioban nincs?

kar. mert akkor meg jo is lehetne. Igy ha normalis szimplavallast akarsz, akkor veheted a csirke Minute-t vagy a draga Nixont.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10942
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

én ezt akartam kérdezni:D tesztre kiváló volt meg minden...
de ki is fizetnél annyi pénzt amibõl sokkal jobb hírû villákat is meg lehetne venni?:)


mostmár nem, mivel Boxxer WC-ket lehet 80-100 körül venni

#10943
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Asszem 3 versenyt nyomtam vele 2005-ben, kb 3 hónapot volt nálam.
Igazából az Air assist eleve nem mûködött benne :D de ráfújás nélkül az én súlyomhoz pont jó volt, afölött meg már senkinek :)
A mozgása és az érzékenysége volt, ami rohadtul bejött - a TPC+ (lásd csak dorado még) szerintem szenzációs.
Szerettem. Ja és az árát megéri, többet nem.

#10944
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én ezt akartam kérdezni:D tesztre kiváló volt meg minden...
de ki is fizetnél annyi pénzt amibõl sokkal jobb hírû villákat is meg lehetne venni?:)

#10945
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
csodalkoztunk is rajta erosen :)

mennyi ideig volt nalad? ugy erzed, ha tovabb is, akkoris jonak talalnad? Marmint hogy sajat hasznalatra is bevezetned?

vagy csak ugy gondolod, hogy az arat megeri
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10946
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
de! nekem pl nagyon tetszett a kingpin :)

#10947
SIMMONS

SIMMONS

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Mondjuk a stance az olyan is! Szerintem eddig egy ember sem volt aki dícséri a Stance-t. :)

#10948
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Amik még árban szóba jöhetnek:

SR Suntour XCP-75 LockOut

Manitou '05 Axel Comp

Marzocchi '05 MZ Comp

Sajnos az a 25(nagyon max 30 ha úgy jön össze) ezer sem most,hanem majd valamikor tavasszal fog rendelkezésemre állni.De használtat nemnagyon szeretnék.


Sr suntour XCP 75 Lockout :D Ilyennel nyomtam ez volt a polar-xbe. Olyan dolog hogy nem törik mint a HUNGARY:A, és én kb 3-4 hónapra terveztem a használatát. Ugribugri, ilyesmi. Ennyit is használtam, aztán bátyó focibajárós bringájárba már tuti is volt :D azóta 2 stance halt meg alattam, de az már máshogy volt használva...

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10949
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás

És azzal is megtanultam úgy leugrani 6 lépcsõfok magasságból,hogy ne törjem,deformáljam el a villát és még csak hangja se legyen.

hát merevvillából hangot kicsalni nem lenne szerencsés...már csak az egészségednek sem
Ha tényleg nem jön össze több, és semmiképpen nem használtat veszel, akkor marzó. Viszont abba meg kell találni rugót mert ki fog lõni az égbe egy-egy érkezés után. A kisebb marhulásokat elég jól bírja, de idõvel úgyis rá fogsz jönni hogy kéne bele csillapítás.

#10950
frame

frame

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Köszi a véleményeket.
Majd meglátom hogy alakul aztán mérlegelem az itt elhangzottakat.
RS j2 rõl mindenesetre tuti lemondok.
Bye.

#10951
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Egy jo merevvilla ilyen arban sokkal inkabb nyuzasra valo mint egy teleszkop.
Ha nincs penzed inkabb maradj a merevvillanal.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10952
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha megfogadsz egy jótanácsot (pedig ritkán adok :)) ennyi pénzért nem két évre, hanem két hónapra tervezel, akárhogy tanultál meg merevvillával ugrani. ;)
és ha te is tudod, hogy nem erre valók, akkor miért várod, hogy majd valaki azt mondja, hogy de mégis?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10953
frame

frame

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Tudom hogy nem erre valók.De igazából egy merev villa sem erre való.
És azzal is megtanultam úgy leugrani 6 lépcsõfok magasságból,hogy ne törjem,deformáljam el a villát és még csak hangja se legyen.
Gondolom a teleszkópot is lehet hasonlóan kezelni.Ha nem 20 centis gyökereken és fél méteres letöréseken zúzok le a telóra tehénkedve.
Jah a súlyom jeleneg alig tart a 65 höz és a közeljövõben 70 nél több sem igen leszek...
Szóval ezt is vegyétek figyelembe,és úgy próbáljatok meg valamit max 30 ezerig ajánlani.(Valamit ami jó eséllyel kibir vagy 2 évet folyamatos karbantartással)

#10954
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Nincs penzed de igenyeid vannak. Ez a legjobb paros ha valaki vasarolni indul.
Meseld el nekem, miert nem jo neked a hasznalt villa? Mert ennyiert egy sokkal jobbat kapnal mint ujonan?
Tavaszig meg sokminden valtozik, majd akkor tedd fel ujra a kerdest, ha nalad van a penz, es kiderult hogy mennyi amximum amit ra tudsz kolteni a villara. 1 nap alatt biztos kapsz sok-sok aktualis infot, es utana mehetsz vasarolni.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10955
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ezek közül max. a marzo, de abban meg nincs csillapitás.
a többi egészen egyszerûen NEM arra való, amire te szeretnéd!!
a marzo SEM arra való, de a 30-as cro-mo becsúszókkal talán jobban birja, mint a többi csirke..
suntour minden téren felejtõs, beáll, nem mozog, blabla. ha tökölni kell, akkor inkább a marzoval tökölj. (azt is zsirozni kell, kemény benne a 2 rugó de egy kevés, stbstb)

ennyi pénzért összességében nincs jó villa ilyen területre.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10956
frame

frame

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Amik még árban szóba jöhetnek:

SR Suntour XCP-75 LockOut

Manitou '05 Axel Comp

Marzocchi '05 MZ Comp

Sajnos az a 25(nagyon max 30 ha úgy jön össze) ezer sem most,hanem majd valamikor tavasszal fog rendelkezésemre állni.De használtat nemnagyon szeretnék.

#10957
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Igen spiralrugos. En neztem el, a "legelso" -t "levegos" -nek olvastam :)

Ettol fuggetelnul ez egy olcso es jo villa, de semmikepp sem brutalkodasra.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10958
frame

frame

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Itt:

http://biker.hu/?m=2...at=Judy sorozat

azt írják,hogy a rúgózás spirál rúgó,tehát nem levegõs.
Vagy nem ilyen egyszerû?

#10959
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha mar ilyen olcson veszel villat, akkor semmikepp se levegoset vegyel. Ebben az arkategoriaban nem valoszinu hogy tartos lesz. 50e folott erdemes csak levegos villat venni, az alatt nem nagyon.

Brutalkodasra pedig hiaba keresel ennyiert, nem fogsz olyat talalni amit hasznalni is lehet, vagy oriasi mazli kell hozza.

35 korul mar szelesebb a valasztek a hasznalt villak kozott, en is azt javaslom gyujtogess meg.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10960
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ha brutalkodni fogsz vele, akkor tutira nem az elegedett felhasznalok taborat fogod erositeni egy ido utan. mert meg fogod gyilkolni.

mondanam, hogy vegyel valami hasznaltat, de ennyibol meg hasznaltba se kapsz igazan strapabiro telot.

szal sztem gyjtogess meg. telre ugyse kell telo, tavaszra ha lesz kicsit tobb manid, majd vegyel egy jobbat
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F