Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#10821
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

a rugó közepén tekerj rá valami belsõt kb 2-3 centi "magasságban" és arra a zsugorcsövet. lényeg, hogy a körbetekerés kitöltse a becsúszót oldalirányban.



No és ilyen zsugorcsövet honnan lehet szerezni?

A probléma tulajdonképpen abból adódik hogy volt valaha egy '98-as SX-R Manitou villám. Ebbe a gyártó okosan hulladék elasztomereket gyártott és egy nagyon rövid acélrugót, amit én kicseréltem egy hosszú black rugóra.

A gond ott van hogy a teló becsúszója és a rugó között minimális a hely, így valami vékony cucc kéne ami nem hagyná hogy zörögjön.

Tehát a fenti kérdés adott.

A válaszokat elõre is kösz, ja és az eddigieket is!

#10822
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
rob: annyi hely nem volt, hogy a zsugorcsõ beleférjen, tehát megszorult a rugó összenyomódáskor. annyi hely van csak, hogy pont zörögjön :). ami a furcsa, hogy pl. a 05-ös race-ben gyárilg van a rugón ilyen basz. ki érti ezt?

#10823
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Úgy értettem volt, hogy ha vmi nem tökéletesen passzoló réteget teszünk fel, azt a rugó becsípheti, apró dajapkák válhatnak le róla, amik eltömhetik a szelepeket, ahogy Pocok úrfi is említette volt.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#10824
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a felkoppanásgátló is csak gumi benne, mégsem oldódik el :D
jó persze figyelni kell, meg kipróbálni, de ha ilyenre adod a fejed, akkor szerintem belefér, hogy egy estére fél liter olajba állitod, mielõtt beleteszed a villába.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10825
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Igen arra a szelepfedélsipkára gondoltam, amibe belemegy a karamelizált gumi, ami gondolom lentebb van mint a rugó maga, és ezért rakódik le.-ez rossz. :)

#10826
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"lerakódik valahol és ott rossz dolgot csinál."

Ez aztan igazan szakszeru volt :D

Amugy arrol van szo, hogy bizonyos anyagok esetleg szetfoszlanak, darabok szakadhatnak le belole, az olaj marhatja. Ezek hatasa lehet az olaj surusegenek valtozasa, esetleg valami leszakadt darab eltomitheti a szelepeket, lerakodnak alul meg hasonlo okossagok :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10827
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Jorus régi 888 cikkében volt valami, hogy vigyázni kell az ilyen sufni dolgokkal, mert feloldódhat a gumi/mûanyag és az lerakódik valahol és ott rossz dolgot csinál.

#10828
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a rugó közepén tekerj rá valami belsõt kb 2-3 centi "magasságban" és arra a zsugorcsövet. lényeg, hogy a körbetekerés kitöltse a becsúszót oldalirányban.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10829
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
én szereztem a boxxihoz zsugorcsövet, frankón fel is raktam, de bent meg szorul, úgyhogy kivettem. most megint zörög :(

#10830
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
tekerd bele valamibe. nem kell az egészet, elég mondjuk a közepén.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10831
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Sziasztok!

Tud valaki valami megoldást arra, hogy milyen módon lehet megszüntetni a rugó zörgését a becsúszón belül?

A Rock Shox féle módszert ismerem, de hasonlót sajnos nem vagyok képes szerkeszteni.

Mindenféle ötletet, megoldást szívesen fogadok

Thanx

#10832
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

megjegyzem a Giant Reign3-ban is Splice van. Es azert az nem kimondottam CC gep...


rendben, nem szóltam.
ezesetben ha garis, tessék visszavinni.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#10833
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
megjegyzem a Giant Reign3-ban is Splice van. Es azert az nem kimondottam CC gep...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10834
krokodilus

krokodilus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Azt nekik nem kell tudni, én csak terepezek... :) (Amúgy papiron freeride gépbe adták...)
Mondjuk tudom hogy nem egy bikavilla... De ezt a multkor túl is tárgyaltuk.

Marzocchi Bomber 66 RC2 ETA
Avid Code-ot mindenkinek!:dance2:
:chomik:BIKELAND:chomik:


#10835
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Van egy manitou splice-em és szerintem kotyog a becsuszó a külsõszárban,
.
.
(tervben vagy egy 66rc)


hmm.. szóval 66-ot szeretnél venni..
jól érzem, hogy nem rendeltetésszerûen használod a splice-ot?
mert ha igen, akkor szerintem nem sok alapod van a reklamáláshoz.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#10836
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

off: jó, bocsánat Thez Mester...kicsit fáradt vagyok...nade ON: milyen XC-villát ajánlotok úgy 50 ezer forint körül az 56 kg-om alá?...(az ebikeról pont rendelni akartam egy skareb comp-ot..csüt. este nem volt net, ezért nem tudtam rendelni. pénteken pedig már nem volt a terméklistájukon, pedig mindent végignéztem. a thebikeshop.hu is ezzel egy idõben vette le a compot..szóval most itt állok villa nélkül..)

tavalyi rs duke sl van még a probike árlistán 59-ért pl...nézd meg....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10837
krokodilus

krokodilus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

normális az hogy ilyen hõmérsékleten nemhajlandó az rst csak félcentit mozogni?


1 lehetséges megoldás: Szétszeded, kitörlöd(külsõszár) kimosod, megint kitörlöd, hagyod száradni 1-2 órát, ha több idõd van egy napot.
Becsuszót letörlöd. Külsõszár oldalfalán minõségi olajat csorgatsz(én autó fék hidraolika olajat használtam)(ne használj 200 ft-os lánc olajat mer egy xar), megforgatod,a szimeringek alá teflon zsírt(rosszab esetben litiumosat) kensz.
Összerakod, és örülsz, mert haveromnak minusz 10 fokban tökéletesen müködött a János Hegyi sípályán. Az is rst volt...

Marzocchi Bomber 66 RC2 ETA
Avid Code-ot mindenkinek!:dance2:
:chomik:BIKELAND:chomik:


#10838
krokodilus

krokodilus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Van egy manitou splice-em és szerintem kotyog a becsuszó a külsõszárban,
ha valaki ráér, és ilyen telója van valalhol budán akkor szívesen megnézném hogy az övé milyen, hogy van e alapom reklamálni....
(Mondjuk nem sokáig lessz már ez a villa, de azér mégis...(tervben vagy egy 66rc)

Elõre is kösztök

Kovács Krisztián

Marzocchi Bomber 66 RC2 ETA
Avid Code-ot mindenkinek!:dance2:
:chomik:BIKELAND:chomik:


#10839
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
off: jó, bocsánat Thez Mester...kicsit fáradt vagyok...nade ON: milyen XC-villát ajánlotok úgy 50 ezer forint körül az 56 kg-om alá?...(az ebikeról pont rendelni akartam egy skareb comp-ot..csüt. este nem volt net, ezért nem tudtam rendelni. pénteken pedig már nem volt a terméklistájukon, pedig mindent végignéztem. a thebikeshop.hu is ezzel egy idõben vette le a compot..szóval most itt állok villa nélkül..)

#10840
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

mint a legtöbb ilyen jellegú teló..


ebbõl egyedül ez igaz :)
amúgy 10fok alatt ne várj mozgást zsíros villától.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda